Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


vbartamonika@citromail.hu # 2011.08.06. 19:14

Ez a hülyeség teljes foka már másodjára kapok ilyen mailt.

http://hircsarda.blog.hu/…ampolgarokat

matyin # 2011.08.06. 19:30

Kedves Derpate!
Sok mani,vagy cselekvokeptelenseg.
Bocs az ekezethibakert.

vbartamonika@citromail.hu # 2011.08.06. 20:26

Szia mari 55 !

Hát kicsit jobban nagyon sokat zavart még hamar elfárad összekeveri az éjszakát sokszor a napalal de igyekszik szegényke sajnos ez hosszu folyamat remélem jobb lesz van itt olyan aki sztrokos volt segitene nekem a további életben sajnos még ez is rám marad .

aperten # 2011.08.07. 06:35
kiszolgáltatott # 2011.08.07. 07:16

Idézet a cikkből:"Minél hosszabb ideig tart a munkanélküli állapot, a visszaillesztés annál nehézkesebb, mert az érintett személy az idő múlásával kedvetlenné, letargikussá válik, kiesik a napi ritmusból, feleslegesnek érzi magát a társadalomban, beindul egy leépülési folyamat."(Pedig anyagilag nemis fenyegetettek,a cikk alapján)
És mindez egészséges mun kanélküliekről szól,ha ehhez súlyos betegségi állapotokat is hozzávesszük,vajon ott hogyan kényszerítik vissza az egészségkárosodottakat a munkaerőpiacra?Pl.20év rokkant állapot után,50 év fölött?A leírtak fényében szerintem ott ez nem menne olyan embertelenül,mint itt nálunk.Biztosan nem is tennék meg,mert akkora lenne a felháborodás.
És akkor még a két ország egészségügyi lehetőségeit esélyt a gyógyulásra össze sem lehet hasonlítani.

tanárúr # 2011.08.08. 03:06
kiszolgáltatott # 2011.08.08. 06:11

Ez az embertelenség legfelsőbb foka.

jácintka # 2011.08.08. 07:20

Kedves Matyin !
Mi számit főbetegségnek ?

kiszolgáltatott # 2011.08.08. 10:22

Szerintem is felelősséget kellene vállalnia döntéseiért a felülvizsgáló orvosnak is,és pl,ha a munkaügyi bíróság megállapítja a döntéshelytelenségét személyes felelőségrevonásra is szükség lenne.Akkor talán jobban tudabában lennének tetteik következményeinek.

Törpicur # 2011.08.08. 12:46

1995 óta vagyok végleges rokkant,67.5%.Betegségem:4 hónapos korom óta Heine- Medines,gyermekbénulásos. Mindkét lábam izom sorvadásos ,kisebb is, rövidebb is Az utóbbi időben ez halmozódott, hátfájás,kezeim ízületesek,nyakam ki akar szakadni . Gondolják, ha most behívnak meggyógyulok, esetleg utcát seprek?Most 54 éves vagyok.Azt hiszem én és azok akik ebben a betegségben szenvedünk, nem vettük meg a rokkantságot,vagy úgy gondolják, igen? Én a részemről ingyen átadom a nyavalyámat, csak szabadulhatnák meg tőle.Sajnos ez jön velem a sírba is.Én minden reggel csontjaim mozgatásával kezdem a napot(4óra)kb. 5 óra mire úgy érzem, most már kitudok kászálódni az ágyból.


Köszi, Kati55! Sikerült! Vénember! Kíváncsi vagyok mi történt tegnap a vizsgálaton!! Kérem írjon,sokan várjuk beszámolóját!!!

kiszolgáltatott # 2011.08.08. 13:56

Kedves Törpicur !írásod nyomán találtam erről a betegségről:http://vasslajosblogja.blogspot.com/…t-polio.html
Csak ez is azt mutatja milyen tájékozatlanok az orvosok is.És szerintem más,ritka betegségekről is hasonló a tájékozatlanságuk.
Ezzel is borzasztó lehet az élet.Az ilyen betegséggel élőknél nem munkábaállításról,hanem az életminőséget megőrző ,vagy javító gyógykezelésekről kellene beszélni.

Debra01 # 2011.08.08. 17:18

Tudjátok mire gondolok? Hogy néhány ilyen döntés miatt akár rendőrségi feljelentést is lehetne tenni. Foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés miatt.

segal001 # 2011.08.08. 20:46

HÁT EZ MÁR TÉNYLEG FELHÁBORÍTÓ, ILYEN BETEG EMBERT VISSZA KÜLDENI A MUNKÁBA. MÉG A NÁCI BARAKKOKBAN DR MENGELE SE KÜLDTE VOLNA DOLGOZNI , HANEM KISÉRLETEZETT VOLNA , MINT TETTE AKKOR AZ EMBEREKKEL. AZ ILYEN TALÁN NEM IS ORVOS AKI ILYEN BETEG EMBERT DOLGOZNI KÜLD. UGYLÁTSZIK KILETTEK KÉPEZVE AZ ORVOSOK (HA EGYÁLTALÁN AZOK)AZ ILYEN ALJASSÁGRA, ÉS ELFOG KEZDŐDENI AZ EMBERÍRTÁS, MERT AZ , 27 EZER FORINT SEMMIRE NEM ELÉG GYÓGYSZER MEGÉLHETÉS STB.EZEKNEK HÁGÁBA KELL FELELNIÜK MINDEZÉRT AMIT TESZNEK.TALÁN TENNI KÉNE VALAMIT AMÍG NEM KÉSŐ, AMIRE FELFIGYELNE AZ ORSZÁG, EURÓPA ÉS A VILÁG. ITT LEÍRTA VALAKI HOGY A DUNÁHOZ KELLENE VONULNI A ROKKANTAKNAK ÉS A CIPŐJÜKET OTTHAGYNI MEG MÉG AMIT A ZSIDÓK AKKORIBA OTTHAGYTAK, ERRE BIZTOS FELFIGYELNÉNEK. ADDIG KELL LÉPNI MÉG NEMKÉSŐ, ÉN BIZTOS ELMENNÉK HOLOTT MANKÓVAL JÁROK ÉN IS, CSAK LENNE AKI MEGSZERVEZNÉ, CSAK ENNYIT AKARTAM!

sorstars57 # 2011.08.08. 22:24

Hippokratészi eskü???!!!

jácintka # 2011.08.09. 06:53

Icike42!
Miért érthetetlen ! Lenebb ha elolvastad psfai úr szerint csak 3 BNo kódoot köteles beírni a vizsgáló orvos.
Szerinted ha valakinek több féle betegsége van akkor , hogyan állapítható meg , hogy mi a fő betegség !
Ez is az ORSZI - NRSZI kizárólagos joga eldönteni !?
Tessék választan
szakorvosok diagnózisai
Polydiscop.cerv.

st.p. Discectomiam C.IV.et ventrofixationen

Polydiscop.lumb.

pedes planini.

VBI

DysthimiaISZB

TOS

Magasvérnyomás elsődleges

pánik syndroma

protrusio disci intervertebralis L.IV.et.L.v.-

Hemangiomavertebrae l.IV.et.L.V.

Spondylarthrosis univ.-

Gonarthrosis l.s.-

Atherosclerosis ACI l.u. / incip./

Mitralis prolapsus syndroma.-

Incontinntia urinae.

Heberden Bouchard arthrosis

ORSZ diagnózis M1590 Polyarhrosis .K.m.-n
M1790 Térdizületi arthorosis ,K.m.n.
M4790 Spondylosos, k.m.n
G4500 Vertebrobasilaris syndroma
F4500 Somatisátió
F4180 Egyébb meghatározot szorongásos zavar
Nem írom ide mennyi százalékot kaptam kiváncsi vagyok ki mennyit számol ki.

Másod fok
Csak MBO kódot írok M 5010
M5190
M1790
E7800
F6090
Nem írom megint ki a százalékot .

jácintka # 2011.08.09. 06:54

Bocs a mellé írásokért és a betű kihagyásért.

mokus123 # 2011.08.09. 11:54

Sziasztok!
Ma hallottam az orvosnál, hogy 54.-ben szül. végleges rokkantat, akinek a bele is ki volt már vezetve, visszadobtak a munka világába.
Üdv: Edit

Túlélő # 2011.08.09. 17:08

Szép napot mindenkinek!
A tegnapi Blikk cikket belinkeltemn az iwiw és a facebook oldalamon is kitettem.Így kb 2ezer ismerősöm látta,ha csak 200 olvasta el már érdemes volt.
Mari 55 én is 2 éve pereskedem,mindenki nekem ad igazat,átdobtak IIfokra,mert a Bíróság nem tudott dönteni.Viszont a jogosítványom a soronkívüli eü vizsgálaton bevonták.Úgy látszik ahhoz beteg vagyok hogy vezessek,csak a rehabra vagyok alkalmas?? Én már semmit nem értek.

segal001 # 2011.08.09. 17:47

üdv mindenkinek! nemgondoljátok hogy már megkezdődtek a vizsgálatok,csak nemverték nagydobra csak azért mert mostanában lehet olvasni hogy vannak akiket vissza minősítettek. itt van az 54ben született ember aki véglegesre volt és behívták hol ott még ahhoz ha jól tudom szabájt kell módosítani, az meg csak szeptemberben lehet. talán a papírok alapján elkezdték a vizsgálatokat, de ez sem jó mert az meg lehet hamis akkor meg nemtudom , de a vizsgálatok folynak.

jácintka # 2011.08.10. 05:35

Kedves Icike42!
Azért írtam ide diagnózisokat , hogy aki éert hozzá esetleg kiszámolná.
A szavamat adom a első és másodfok által kapott %-t ide fogom írni.

szabomama566 # 2011.08.10. 11:20

sziasztok volna én is szolok hozátok szabo julika vagyok rokat járadékos de sajnos jelzálogot vetemfel. és anyira sok a svcf. nem birtam tőrleszteni ...márabanké de sajnos abank rám küldőt végre hajtot és most otpvan a jővedelmem és zároltata de feketén és fehéren kivan mutatva hogy rokat járadékbol nem lehet vonni meg kapom a kincstártol a fogyatékossági pénzemet és már aszt is levan zároltatva minda kető jővedelmem és még az ingatlanbase vagyok mitévő legyek légy szives akitud segicsen mit csináljak hová forduljak ezel az ügyel..irjatokakitud valamit imélem,,szabomama566@freemail.hu

Debra01 # 2011.08.10. 13:50

Én még várom az "ítéletet"
2009-ben 45 %-os voltam. Azóta egy kiszakadt gerincsérv, elcsúszott csigolyákkal, és megpatkolva. Mellé némi 170/100-as vérnyomással.55-ös vagyok.
Ja...szereztem egy súlyos nyaki gerinc szűkületet, egyensúly zavarral. Nem tudom, hogy ez mennyit ér. Járni még tudok, egyebet nem.
A Duna-parti sétát, én említettem meg.
Nem csak a rokkantak, de néhány munkanélküli is jönne.
Utána nézek, hogy hogyan lehet ezt megszervezni.
Nekem volt olyan elképzelésem, hogy leülök a parlament elé egy táblával, hogy (még) élni szeretnénk.

Túlélő # 2011.08.10. 17:45

485 millióból kap új fényköntöst a Parlament.
EZ IGEN!!!szerintem másra is lehetne költeni ezt a sok pénzt.Ebből sok utcára tett rokkantnyigdíjas élhetne egy darabig.Gyomorforgató.
Lehet,hogy bennem van a hiba,de amikor az ember kölcsönökből él,és már nincs mit eladnia elég rosszul fogadja az ilyen híreket.Bocsánat,hogy nem a fórumba való hírt írtam,de remélem elnézitek nekem,mivel rendszeresen jelen vagyok.

skorpió13 # 2011.08.10. 17:46
skorpió13 # 2011.08.10. 17:47