Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


tiszavirág69 # 2013.02.27. 12:03

http://www.nepszava.hu/…/article.php?…

A rokkantak érdekében nyújtott be javaslatcsomagot Szél Bernadett

Fülcimpa # 2013.02.27. 08:24

Facebookról:

Keresek egy részmunkaidős könyvelőt, négy órás munkavégzésre, némi angol nyelvtudással, kifejezetten olyan valakire gondolunk, akinek kicsi a gyermeke, vagy részmunkaidőben vállalna feladatokat. Egész jó fizuval. Április 1-el kellene kezdeni, kb. év tapasztalat lenne és mérlegképes könyvelői végzettség is jó ha van. Ha valakit érdekel, vagy tud olyan ismerőst akit érdekelhet, kérem keressen meg FB-n: https://www.facebook.com/eva.mester

Fülcimpa # 2013.02.27. 08:20

Megváltozott munkaképességű személyek foglalkoztatására támogatást nyert munkaadók (tájékoztató, lista és térkép-alkalmazás letölthető innen):
http://frtt.hu/…t-munkaadok/

arthur58 # 2013.02.26. 16:12

2013.02.22.-én miniszter elnök urunk beszámolójában elhangzott "Mi nem engedjük meg,hogy az idős emberek életszínvonala csökkenjen" ! Én 58 éves vagyok és rokkant nyugdíjas voltam amit elvettek tehát az lenne a kérdésem,hogy mi rokkantak nem vagyunk emberek vagy az NLSZ túllépte a hatás körét mert a kettő közül valamelyik igaz !

ugribugri # 2013.02.26. 15:12

"Az alaptörvény jelenleg hatályos szövege úgy szól: Magyarország arra törekszik, hogy minden állampolgárának szociális biztonságot nyújtson. Anyaság, betegség, rokkantság, özvegység, árvaság és önhibáján kívül bekövetkezett munkanélküliség esetén minden magyar állampolgár törvényben meghatározott támogatásra jogosult."

akárhogy módosítják teljesen mindegy mert az egész tákolmány egy nagy kalap gránitszilárdságú szar...

egy alkotmánynak elsősorban az államtól kell megvédenie az állampolgárt,nem véletlen hogy nem is nevezik annak hanem alaptörvénynek...

a megfogalmazás már eleve aggályos,az államnak nem kell megvédenie hanem csak törekedni e kell rá....hogy megvéd ,ha nem sikerül arról ők nem tehetnek,na ezért kerülünk az árokba mindannyian...

Sorstárs2 # 2013.02.26. 13:08
belerokkant # 2013.02.26. 11:27

?????????????????????????????????

megrokkant # 2013.02.25. 11:33

Nézzétek meg facebookba, a soltész épitész mérnők videóját és azon belül a cikket amibe megint előadta magát. Egszerűen nem értem miért nem megy a szakmájába, ha nem máshol akkor a parlamentbe. Van ott is bársonyszék. Ne a rokkantakkal szórakozzon. Utálni való ez az ürge.

klarissa # 2013.02.24. 23:05

"Az embernek biztonságban kell éreznie magát ahhoz, hogy cselekedni merjen. Hogy ellentmondani merjen, hogy vitatkozni merjen. Ha nem adom meg a tisztviselőnek ezt a biztonságot, csak nagyon lassan fog bármi megváltozni... Vannak szabad népek és szabadságszerető népek. A szabad népek szabadon éltek, és kialakult egy olyan viselkedéskultúra, mely a demokratikus együttéléshez kellett. A szabadságszerető népek csak szerettek volna szabadok lenni, de sohasem voltak, és nem alakult ki egy ilyen kultúrájuk. Se viselkedési kultúra, se sek közéleti, se politikai kultúra...Normális helyen ha valaki politikus, iskolaigazgató, egyetemi tanár, az egy foglalkozás. Nálunk nem. Nálunk küldetés, karizma. Abban a pillanatban, ha én a saját státusomat karizmatikusan élem meg, akkor a másképp gondolkozó nem egy másik ember, aki másképp képzeli a dolgokat, hanem ellenség... Itt tartunk ma." Popper Péter

anonym2 # 2013.02.24. 19:04

Iskolatitkár vagyok egy általános iskolában, közalkalmazottként. 1958-ban születtem. A gimn.érettségi és gyors-gépírói végzettségemmel a D fiz.fokozatba lettem sorolva, további szakképesítésemre, a szám.gép felhasználói végzettségemre +5 %-illetménynövekedést kapok. Az idén júliusba 39 éves munkaviszonyom lesz . A besorolási bérem 111.588 forint, erre jön a + 5 %, így 117.200 Ft a jövedelmem. A lényeg az, hogy a munkáltatóm nem akarja megemelni a minimálbérre a fizetésemet, ami 114.000 Ft lenne. Azt állítja, hogy bele kell számolni a + 5 %-ot is, így eléri a bérminimumot, ezért nem kaphatom meg az emelést. Szerintem az alapilletményt kell alapul venni, és így jogos lenne a minimálbérre történő emelést és erre a + 5%. Egyébként végtelenül elszomorít, hogy nyugdíj előtt ennyi a fizetésem.(egy huszonéves, aki hasonló végzettséggel rendelkezik, ugyanennyi fizetést kap! Nem tőlük sajnálom, csak az enyém - a hasonló korúaké a k e v é s !) Gondolom nagyon sokan vagyunk így! És ezt sokan nem is tudják. Azt hiszik a közalkalmazottak milyen sokat keresnek! Kérem, aki tud válaszoljon, hogy a munkáltatóm jogosan járt-e el. Egyébként jövőre - remélem érvényben lesz még - megyek nyugdíjba, ebből a káoszból menekülni kell!!Egyébként azt sem tudom nekem majd jár-e a 8 hónapos felmentési idő, végig közalkalmazott voltam. Válaszukat előre is köszönöm!

viki66 # 2013.02.24. 16:07

Köszi szépen "ugribugri".

belerokkant # 2013.02.24. 13:08

nagyon előre vivő dolog ez a spicvas-prüsszögi adok-kapok, siketek párbeszéde (szó szóros értelemben, prüsszi siket)vagy Kovács Kati????

ugribugri # 2013.02.24. 11:59

viki66
március 1-15-ig postázzak ,azt hiszem egy másik ropikban valaki részletesen idézte a nyugfigrol .....

Korhatár előtti ellátás 2012 - től

Etel57 # 2013.02.24. 10:59

sziasztok ,nem tudjátok mi van taffikával ??????????

viki66 # 2013.02.24. 10:46

Sziasztok!

Lehet már unalmas a kérdés és "lejárt lemez",de kiváncsi lennék kapott e valaki utazási szelvényt?Kap e egyáltalán az aki rokkant ellátást kap?

szuicid # 2013.02.24. 08:58

Ha Valaki a Magyar parlamentben csak a negyede fizikai munkát végezte volna el az Országért mint én, azt Nobel-díjra jelölöm!!14-éves koromtól kezdve robotoltam
mint Malom Ipari zsákoló, majd hosszú évekig Vagonrakó,
majd jöttek a culágeros évek Köművesek mellett, majd hosszú évekig Hóban, sárban, szakadó esőben sírásó,sosem panaszkodtam, bírtam egészséges voltam,míg nem egy nap arra ébredtem le szakadt a gerincsérvem, 8-órás műtét, titánlemez, és 3-hónap múlva ismét dolgoztam emeltem a mázsákat naponta, de aztán újabb sérvek, ízűleti kopások, meszesedések,allergia,nyombélfekély, iszonyú fájdalmak,
és már nem ment a munka 55-évesen rá kellett jönnöm,kész vége megadta magát az egészségem,nem bírok dolgozni,le rokkantosítottak, de ez csak rövid ideig ,mert jött a Kormány , és csaló lett az új besorolásom
vissza akar oda terelni ,ahol én már megrokkantam tehát
marad a ki közösítés, nem lesz Tb-m, nem lesz ellátmányom, nem lesz ház ahol lakhatok, marad az utca, éhezés testi,lelki fájdalom,a megalázottság, amig még bírja beteg szervezetem, remélem már nem sokáig.........


a Beteg ember nem selejtes árú

szuicid # 2013.02.24. 07:43

Spicli, az egy aberált beteg ember


a Beteg ember nem selejtes árú

Gagga # 2013.02.24. 06:29

MOST MÁR NEM SZABAD SENKIRE ÉS SEMMIRE SEM VÁRNI!

Gagga # 2013.02.24. 06:29

JÖN A VÉG?

http://www.stop.hu/…tas/1125572/

ITT AZ IDEJE, HOGY MINDEN ROKKANT, FOGYATÉKOS, CSALÁDTAGJAIVAL EGYÜTT KIÁLLJON MOST MÁR TÉNYLEG SAJÁT MAGÁÉRT!

Debra01 # 2013.02.23. 22:22

Rosszul működik a titkosszolgálata, de nagyon :) Hehe spici 20 m mellé trafálás! :)

vaer # 2013.02.23. 21:52

Ma 21:16:51
Spicivas
idéz & válasz
Hát felhívták a figyelmemet Prüszögire. Persze tagadja, hogy pedagógból küzdötte le magát, de hát mit vár az ember attól akit a családja sem bir megtartani. Nos Prüszi mama, itt a lehetőség, hogy ne bujkálj, tessék felfedni a kilétedet. A térről egyébként készült video, ott megnézheted mi történt. ha már sajnáltál kijönni közzénk...
de rövidre is lehet zárni ezt a történetet, már nem lehet elbujni nicknév mögé. Lehet veszem a fáradságot és lekérem az adatait. De attól tartok van flepnije, hogy ő nem büntethető...

Mi van????? Spici titkosszolgálati módszerekkel fenyegetőzik????? Attól tartok neki is van flepnije!!!

tyukanyó55 # 2013.02.23. 19:05

Hallottam már erről a foglalkozási lehetőségről, csak konkrétan ezt nem tudtam, hogy a szoc. segélyeseknek is segíthetnek vele munkaviszonyt igazolni.
Terjeszteni kell az ismeretségi körünkben, hogy ne járjon emiatt senki hátrányosan.

fjudit # 2013.02.23. 18:19

Tyúkanyó55

Hozzászólásodhoz itt a jogszabály!

http://www.csmkik.hu/index.php?…

Én sem tudtam, valóban sok szerencsétlenen segíthet!

kiszolgáltatott # 2013.02.23. 16:00

Nem is tudtam Prüsszögi Te pedagógus voltál?
Csak mert Spicivas oldalán most olvasom.
Vagy valamit megint összekevert?
Csak mert akkor mást is kérdezni szeretnék tőled.
Pedagógiai témában.

tiszavirág69 # 2013.02.23. 13:31