Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


Túlélő # 2011.07.26. 17:47

Spicivas
Köszönöm a válaszod.Iazad van nem minden évben kap műdobhártyát,de már többször kapott mindkét fülébe./Megkérdeztem/ Viszont elírtam a halláskárosádának mértékét,mindkét fülénél 90 decibel felett van.Szóval mindenképp érdekes.Köszönöm mégegyszer.

kéknefelejcs # 2011.07.27. 02:20

Érdeklödném.hogy tavaly megkaptam az 52%-ot de mivel csak 50-éves voltam azt mondták rokkantnyugdily helyett rehabilitácios járadékot kapok.Ez év március1-én kiközvetitettek egy céghez takarito nöi állásba Én el is vállaltam.Sajnos többet voltam beteg mint amit dolgozni tudtam.Igy a munkaügyihivatal elinditotta az állapot rosszabodási kérelmet.Azt mondták 2-héten belül behivnak hát az -az idö már eltelt de még papirt sem kaptam.Mire számithatok esetleg visszakapom a rokkant nyugdijat vagy ujra rehabilitáciot állapitanak meg.Köszönöm

nakata # 2011.07.27. 17:51

T.fórumozok
Egy ismerösöm idén lesz 60 éves a napokban volt orvosi felülvizsgálaton,baleset következtében sulyosan megsérült végleges volt.Kömüvesként dolgozott azt mondták neki a felülvizsgálaton,hogy a szakmajában nem de irodában tud dolgozni.Ilyenkor mi van????

matyin # 2011.07.27. 18:31

Kedves Nakata!
Ha nem voltak a papírjai hamisak, vagy nem volt vállalkozó, akkor nem hiszem, hogy elvegyék a %-ot. Várja meg a határozatot. Lehet, hogy valaki feljelentette.

keke1 # 2011.07.27. 18:34

Nakata!

Itt az a kérdés hány %-ot kapott az ismerősöd,nekem is ilyesmi van a papiromon.
Amennyiben megvan a százalék,marad nyugdijas.Azután majd jövőre,vagy ki tudja mikor,ismerősödet beteszik egy irodába,ahol valószinű szép előmenetel vár rá.

El kell fogadni a bizottság érvelését(ha megvan a %),ők értenek hozzá,ez a szakmájuk.

kiszolgáltatott # 2011.07.27. 20:05

Megdöbbenve olvastam én is Vénember történetét,részvétem a hozzátartozóknak így ismeretlenül is.Borzasztó.Ő is egy áldozat.

keke1 # 2011.07.27. 20:32

Őszinte részvétem "vénember" családjának,szeretteinek,meggyőződésem ha békén hagyják,nem teszik ki ilyen torturának,meg élhetett volna.

skorpió13 # 2011.07.27. 20:47

Részvétem Vénember61 családjának!"Vénember 61" Nyugodj békében!

gades # 2011.07.28. 01:08

Őszinte részvétem vénember61 családjának:(
Erre megy ki ez a megalázó aljas eljárás a beteg emberekkel.Nem várhatunk mást ettől a tolvaj bandától(pártállástól függetlenül),szemét társaság.

Gyöngyi61 # 2011.07.28. 02:38

2004 áprilisa óta vagyok rokkantnyugdíjas. 2009-től 2 évre egészségkárosodási járadékot kaptam, amely május 31-én lejárt. Azóta nyugellátást nem kapok. 2011.06.14-én voltam bizottság előtt, ahol 60 %-ot állapítottak meg. Újra kellett igényelnem a rokkant nyugdíjat. Mellette 4 órában dolgoztam, jelenleg is fennáll a munkaviszonyom.
Az első rokkantságot megállapító véleményt megelőző 4 havi átlagkeresetem Br. 89.900,- Ft volt, jelenleg Br. 71.700,-Ft a jövedelmem. 50 éves nő vagyok.
Munkaviszony fennállása esetén jogosult lehetek-e a rokkant nyugdíjra?
Ha nem, akkor hogyan kaphatom vissza a nyugdíjamat?
Köszönöm a segítségét!

matyin # 2011.07.28. 03:43

Vénember 61 Nyugodj békében! Részvétem családjának!
Kár hogy nem tud magával vinni azokból, akik ezt előidézték, talán jobban átgondolnák, hogyan törvénykezzenek.

Nap-lemente # 2011.07.28. 04:25

Őszinte részvéten vénember61 családjának! :))

kiszolgáltatott # 2011.07.28. 05:32

Nem hagyott nyugodni az éjjel sem Vénember tragikus története.Szívesen megírnám Pósfai Úrnak,vagy Rétváry Úrnak.Elvégre akik elmentek,már nem tudnak szólni,mi a következménye a rendeleteiknek.
Csak nem akarnám,hogy a családot esetleg zaklassák e miatt.

52mama (törölt felhasználó) # 2011.07.28. 08:05

Én nem vagyok rokkant beteg, csak előrehozott nyugdíjas,mégís mélyen felháborít Vénember61 története.
Mély együttérzésem a családnak, Vénember nyugodjál békében, Te a Menyországba kerültél, akik ezt tették Veled a POKOLba kerülnek.

52mama

keke1 # 2011.07.28. 08:26

Györgyi61!

Ezek szerint jelenleg dolgozol,és rokkant nyugdijjat is kapsz 60% esetén jár.
Attól félsz ha dolgozol elesel a nyugdijtól?
Ez igaz lesz a jövőben,2012-től.
Akkor valóban újra kell igényelni a nyugdijat,amit még ha felmondod az állásodat,nem biztos hogy újra megitélik.

Nehéz döntés,mivel minden bizonytalan jelenleg,szándékosan rezegtetik a lécet,lásd vénember esete is.

jácintka # 2011.07.28. 10:00

Vénember61 családjának öszinte részvétemet nyilvánítom.

Hány vénember volt az elmult időben és még hány lesz?!
Egy statisztikát olvasva csökkent a születések száma , ugyan akkor nőt a halálozások száma.
Nem tudom , hogy ezt vajon nézi valaki unalmába, hogy melyik korosztály az érintet. Tovább megyek dolgozott vagy rokkant vagy járadékos volt vagy rehabos.Milyen betegségei voltak ?

Törpicur # 2011.07.28. 14:15

Őszinte részvétem,Ilona,nagyon sajnálom,hogy elvesztette férjét!! Minden nap vártam,vártuk az írását, hogy mi történt július 18-án,de nem írt. A munkahelyemen is beszéltem róla /leszázalékoltak vagyunk 70 ember/ Mindig kérdezik tudok-e már valamit,nem is tudom ,hogy hogy mondjam el mi történt.Le vagyok döbbenve,hogy ilyen tragédia történt a mi Fórumozó VÉNEMBERÜNKKEL.


Köszi, Kati55! Sikerült! Vénember! Kíváncsi vagyok mi történt tegnap a vizsgálaton!! Kérem írjon,sokan várjuk beszámolóját!!!

vbartamonika@citromail.hu # 2011.07.28. 18:33

Sziasztok !

Hát nagyon sajnálom vénembert őszinte részvétem a családnak.

Igen sajnos az ember rá megy multhéten kaptam egy újjab levelet a nyugdíjintézetől aki ismeri a tőrténetem az tudja hol tartok.

Észrevételként hablatyoltak egy jó pár sort igy százalék megy úgy százalék.

Ma meg nem is voltam jól felébredtem jött a postás hát majdnem rosszul lettem újjab levél helyesbitést kér a második szakértőtől amit a bíró rendelt ki .hogy mennyire számolta ő ki a másodfoki százalékot és mikortól érvényes vagyis ídőpontilag az egészszség károsodás .

Na mondani se kellet újra rosszul is lettem ez egy újjab ídőhuzás ,hogy adjon a szakértő be potló papírt csoda ,hogy az ember rá megy már 22 hónapja nem kapok semmit a papírok sulya meg egyre nő következő tárgyalás szeptember elsején lesz ez lesz a harmadik.

sopika # 2011.07.29. 07:31

Mit várhatok a felülvizsgálatnál,most 83% vagyok és októberben kell mennem?

hars52 # 2011.07.29. 13:37

Én nem vagyok rokkantnyugdíjas, de hónapok óta olvasom ezt a topicot, és mélyen megérintenek azok a sorsok, amik itt körvonalazódnak.
Nagyon sajnálom a vénember sorsát, valószinű hogy ő sem ilyen méltatlan halálra született.Szerencsémre én 2 mélyvénás trombózis után is tudtam dolgozni, amit rendesen el is kezeltek, najdnem át a halálba 36 évesen pici gyerekkel.De most 40 ledolgozott év után el tudtam menni nyugdíjba. Mindnyájatokért nagyon drukkolok, és minden nap olvasom a bejegyzéseiteket.
Rettenetesen sajnálom a vénembert és a családját, és mindazt ami jelenleg ebben az országban megtörténik.
Nem értem, hogy miért kell mindig a legelesettebeket bántani. Van aki azt hiszi hogy itt mindenki csaló?
Bocs, hogy úgy írtam, hogy nem vagyok érintett, de annyira a szívem érinti a sorsotok.
Üdvözlettel: Zsuzsa

kázmér58 # 2011.07.29. 14:16

Egy kicsit más téma.Van egy autó részletem. Nagyon hirdetik a kiváltó hiteleket.Gondoltam megkérdezem. Vissza hívott egy hölgy, kérdezte hogy műcsöre vissza kell e mennem vagy végleges rokkant vagyok.Kérdeztem ezt miért kérdi.Mondtam hogy véglegesítve vagyok.Azt mondta akkor kaphatok hitelt. Ha vissza hívnak akkor már nem adnak hitelt.Hát ennyit.Már itt is le vagyunk írva.

kiszolgáltatott # 2011.07.29. 15:02

Akkor ebből az következik,hogy pl.a bankok egyáltalán nem bíznak abban a bizonyos munka világába való visszavezetésbewn.És hogy az illetőnek a felülvizsgálat után lesz-e jövedelme.
Csoda hogy az érintettek elkeseredettek?

kázmér58 # 2011.07.29. 15:10

Hát majdnem én is dobtam egy hátast mikor közölték. Ezek szerint a bankok már többet tudnak mint mi.

aperten # 2011.07.29. 17:45

Tisztelt Bajtársak!

Nem szándékoztam erre a fórumra többet írni, de "vénember61" halála miatt mégis kénytelen vagyok.

Először is mély részvétem a családjának, szeretteinek.

Sorsa, intő jel a társadalom felé.
Egy aljas tömeggyilkosság első(?)áldozát gyászoljuk, pedig még hivatalosan el sem dörrent a levadászásunkra a dum-dum-törvény lövedék.
Ha nem állítjuk meg a mi BreiViktátorainkat, tömegesen fogunk áldozattá válni!!!
Ezt nem hagyhatjuk, meg kell állítani időben a tömeggyilkosokat!

Nem hagyhatjuk vénember61 meggyilkolását sem megtorlatlanul.
Minimum, fel kell jelenteni a gyilkosait, hivatali visszaélésért, gondatlanságból elkövetett emberölésért.
Teljesen jogellenesen rendelték felülvizsgálatra, és a nagyon úgy tűnik, hogy ok-okozati összefüggés van a hivatali visszaélés, és a halála között.

Javaslom a családnak, tegye nyilvánossá a felülvizsgálatot elrendelő határozatot, azon a felelősök nevének is rajta kell legyen.


# aperten

nagyi54 # 2011.07.29. 18:20

LE VAGYOK DÖBBENVE APERTEN FELÍRÁSÁN,ÉS MÉLYSÉGES
FÁJDALMAT ÉRZEK AZ ELHUNYT VÉNEMBER61 IRÁNT.
NAGYON ELGONDOLKODTATÓ AZ ESETE MINDENKI SZÁMÁRA.
lE TUDTA KÜLDETÉSÉT,NYUGODJON BÉKÉBEN:))