Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


Nap-lemente # 2011.07.29. 18:41

hars52....Kedves Zsuzsa!

Köszönöm , hogy írtál....köszönöm , hogy velünk érzel !

Üdv.: Nap-lemente / Katalin!

Nap-lemente # 2011.07.29. 19:00

Emlékeztető.......

Kedves Sors társaim!
Rendszeresen olvasom a Jogi Fórumot...mivel én is "sors társ" vagyok!!
2000 Jan.óta r.nyugdíjas 67%-os ...1 éve 60%-os. Nem pénzért vettem a betegségem én sem...és nagyon el vagyok keseredve!!!
2012.Jan.-ban kell ismét mennem felülvizsgáltra ha nem hívnak be előbb.Az életem értelmetlen ... és úgy érzem teljesen kilátástalan és reménytelen!!
Rehabra nem vagyok alkalmas....De lehet,hogy mégis ?? Ki tudja...kormány szerint biztos az vagyok!! 1958-ban születtem és sajnos csak 25 évem van amit
munkával töltöttem. 67 870 ft. a rokkant nyugdíjam.
Kérdésem a következő lenne : Van-e már olyan r.nyugdíjas akit behívtak előbb ? Megkezdték-e már a soron kivűli behívásokat ?? "Vajon" ...mire számíthatok....mi lesz velem...Velünk???

----------------
  • Kegyetlen ez a várakozási idő .... bizonytalanságban csak ÖRLÖDÜNK ! Mit lehetne tenni....fel lehet- e erre készülni ?
Nem akarok.. illetve nem tudok "gát" építésre menni dolgozni és töltés sem szeretnék még lenni...
skorpió13 # 2011.07.29. 19:24

Naplemente!sztem még nem kezdték el a soron kivüli felülvizsgálatokat.Ha 2012-re vagy beütemezve,nem valószinü,hogy előbb behivnak.Ne hergeld magad előre,teljesen fölösleges.Talán szeptemberben többet tudunk róla mi a valódi terve a kormánynak a rokkant nyugdijasokkal.Fel a fejjel és koncentrálj a gyógyulásra.A remény hal meg utóljára!Én bizom benne,hogy kormányunknak is megjön az esze.

mama1955 # 2011.07.29. 19:52

Őszinte részvétem Vénember61 családjának.

A Jó Isten segítse mély gyászukban, és adjon enyhülést fájdalmukra.

Nap-lemente # 2011.07.29. 20:01

skorpió13

Köszönöm szavaid !

sorstars57 # 2011.07.29. 20:52

j

sorstars57 # 2011.07.29. 22:27

Köszöntök minden kedves Fórumozót!

Hónapok óta olvasom a hozzászólásokat,de most nem
tudom megállni,hogy ne szóljak hozzá.A "Vénember 61
" tragédiája motivált.NYUGODJON BÉKÉBEN!RÉSZVÉTEM A
CSALÁDJÁNAK.
Szintén a "leszázalékoltak" csoportjához tartozom.
Már a szó is ledegradáló, alsóbbrendűséget sugall.
Nem beszélve a negatív diszkriminációról.Több, mint
húsz éve vagyok beteg, először 67%-ot kaptam, aztán
hat felülvizsgálat után a hetediken már az új rend-
szer szerint 57-tel véglegesítettek, nyolc féle di-
agnózissal.Az évek során a betegségek szaporodtak,
egyik szövődmény a másik után,melyek újabb betegsé-
get generáltak.Elgondolkodtam:hogy is működne a
"munka világába való visszavezetés"?Jelenleg minden
hétfőn a klinikán kezdek és ez csak egy fajta be-
tegség a nyolcból.Ahogy olvasom a hozzászólásokat,
nagyon sokan vagyunk így.Hogy járnánk ellenőrzések-
re?Ráadásul az egészséges fiataloknak - a képzet-
teknek sem - tudnak munkát adni.Ők is szívesen dol-
goznának.Én is "félek" a postástól.Nem elég a saját
bajunk,hogy nincs egészségünk,nyugalmunk sincs.Saj-
nálom a "Vénembert",hogy ennyire szó szerint a szí-
vére vette.Próbáljunk meg valahogy talpon maradni,
minél kevesebb áldozata legyen ennek a "háborúnak".

A "j" csak próba volt.

Túlélő # 2011.07.30. 05:23

Csatlakozom azokhoz,akik mélyen megdöbbenve vették tudomásul.hogy Vénember 61 feladta,nem bírta tovább.Őszinte részvétem a családjának!Megérdemelt volna még jó néhány évet a sorstól.
Remélem,hogy akik ezt a megalázó,embertelen vizsgálatokat kitalálják a valóban beteg emberek részére,most mélyen magukba néznek!!!!!és próbálnak elszámolni a lelkiismeretükkel- már ha egyáltalán van nekik!!!Biztos vagyok benne,hogy van "kijelölt személy"akinek az a dolga hogy ezt a fórumot olvassa,remélem továbbítod!!!
Igaz én még csak 49 éves vagyok,25 hónapja ellátás nélkül,12 év rokknatnyugdijjal a hátam mögött.Tavaly sikerült újraéleszteniük,mi lesz,ha a következő nem sikerül? Ők nevelik fel a gyerekem????Mondjuk a havi 40 ezerből,amit eddig kaptam,nem volt könnyű.Nekik majd biztos megy.
Mégegyszer nagyon sajnálom ami Vénemberrel történt.
Nyugodjék Békében.

kiszolgáltatott # 2011.07.30. 07:29

Én is remélem ,hogy van egy "ügyeletes "fórumfigyelő,a kormány részéről,vagy a médiatörvény kapcsán,akinek feltűnik,hogy miféle eljárások is folynak itt:hogy van akinek ezek a felülvizsgálati tortúrák,vagy az utána következő megalázó időszakok,beteg emberek halálos ítéletével egyenlőek.

kázmér58 # 2011.07.30. 09:19

Mélyen lesújt a gyász.És mélyen elszomorít, hogy vajon melyikünk lesz a következő.Nagyra becsülöm ahogy a vénember harcolt.Azt sem tudom hogy melyikünknek lesz annyi ereje hogy ugyan ezt végigcsinálja.Sokan szerintem félúton feladjuk.Ez mindig arra emlékeztet, mikor bányász voltam.Akkor sem tudtuk ki lesz a következő.De akkor a természet döntött a sorsunkról. Most meg olyan emberek, akik talán nem is ezen a földön élnek. Ők a halál urai.Csukot szemel járnak, és csak a sötétben vagdalóznak.És mindegy nekik hogy kit találnak el . Csak a statisztika legyen jó.

vbartamonika@citromail.hu # 2011.07.30. 09:24

Sziasztok !

Mivel régi fórumozok vagyok így vénember történetét kinyomtattam úgy döntöttem elviszem a házi orvosomhoz is és ahova tudjuk tegyük ki okulás legyen ez azoknak akik ilyen rendeleteket hoznak ezek a rendeletek humánusabbak is lehetnének szerintem.

Túlélő # 2011.07.30. 09:58

Nem jókedvemben írok ismét.Az előző hozzászólásomban leírtam a 25 hónapos tortúrám.Ma kaptam meg az I fokú bírósági végzést,átdobtak II fokra,mert ők nem tudnak dönteni.3 tárgyalás volt/egyedül voltam soha nem jött el a másik 2 fél/, vizsgálat-2 igazságügyi orvosszakértő.igazságügyi orvosszakértői szakintézet szintén kétszer.Nekem van igazam,de csak részben!???
Meddig húzzák? Most 1 hónap szünet a bíróságon,szeptemberben majd valamit írnak,kérnek hiánypótlást stb,,,,,amivel szintén az időt húzzák.Az hogy már nincs mit eladnom,nincs kitől kölcsönkérnem nem érdekli őket.Dolgozni pedig valóban nem tudok.Le van írva -nagyfokú állapotromlás várható ha munkába állok. Kezdem azt hinni bennem van a hiba.Ja.a jogsimat bevonták az agyi infartusok miatt és a gyógyszereim miatt.Ez a határozat 2 hét alatt megszületett!!!Vezetni beteg vagyok,minden másra egészséges.Nagyon csúnya szavakat írnék ,de visszafogom magam.Remélem mindenki aki ezt csinálja velünk visszakapja az élettől.Nem tudom meddig bírom még,de nem hagyom magam,magunkat.

Túlélő # 2011.07.30. 10:01

vbartamonika
Szia! légyszi küld át nekem emailben Vénember történetét.Én is kinyomtatom,és kiteszem a kórházban,az I foku bizottság előterében,a bíróságokon,mindenhol ahová megyek.Köszi.

Debra01 # 2011.07.30. 10:38

2001-től vagyok járadékos. Bár rengeteg nyavajám van, nem méltattak a rokkant nyugdíjra. Hétfőre hívtak be. Múlt évben volt egy gerinc műtétem. Annyi diagnózisom van, hogy nem fért el a lapon.
Majd beszámolok.

Debra01 # 2011.07.30. 10:44

Elnézést mindenkitől, hogy újra írok.
Nekem, egy ideje az jár az eszembe, hogy szeptemberben csendes felvonulást kellene szerveznünk a parlament elé. A Duna oldalán. Cipőinket tegyük le a rakpartra, és távozzunk.
Ennek van üzenete.
Nem kellünk, így "belelőttek" a Dunába.

A kormányt rohadtul nem fogja érdekelni, de némi figyelmet kaphatunk.

Era.68 # 2011.07.30. 11:16

Kedves Debra1!

Valahol igazad van, nem ártana a figyelem, de szervezhetsz Te itt bár akármit, nem igazán érdekli azokat az embereket akik döntenek a sorsunkról.
Valószinűnek tartom ennek az lehet az oka, hogy közülük bárki beteg lenne és akadályozná a munkában a betegsége nekik nem a rehabilitációs járadék összegéből kéne megélniük.
Hogy egy beteg családfenntartót ilyen megalázó helyzetbe hoznak, amikor úgysem könnyű a helyzete arra tesznek magasan. Azzal hogy egy beteg ember a munkabére helyett kap egy megalázó összeget csak a helyzetét rontják, egy évnyi esélyt sem adnak a gyógyulására. Az államnak biztos egyszerűbb ha meghal és erre megy a játék. A családok vesztesége itt senkit nem érdekel.

végrehajtó1 # 2011.07.30. 11:38

Nem akarok senkit sem elkeseríteni de:

rajtatok kívül senki sem fog ezzel foglalkozni:(

kiszolgáltatott # 2011.07.30. 11:53

Szerintem is megfontolandó,de sokan nem tudnának elmenni állapotuk,és anyagi helyzetük miatt.

skorpió13 # 2011.07.30. 13:50

A Népszabadságnak és Kálmán Olgának KELL ELJUTTATNI.

Debra01 # 2011.07.30. 13:58

Én értem, hogy mindenki fél. (én is)
Helyettünk nem tesz senki semmit.
Valóban tesznek ránk. Legszívesebben belelőnének bennünket a Dunába. Meg kell mutatni nekik.
Ha bele törődünk, hogy megaláznak, tolvajnak neveznek, és főleg feleslegesnek...na látjátok, akkor magunkat alázzuk meg.
Azt hiszem, van rokkantak szövetsége. nyugdíjas érdekképviselet. Aki ismeri őket értesítse.

A magam részéről baromi pipa vagyok, mert átlagon felüli teljesítményeket tudok kihozni magamból. Vissza is éltek vele.
Az állapotom alaposan meg is romlott.
Csak addig kellettem, míg képes voltam dolgozni.
Mindannyian csak addig kellettünk.
Lehet, hogy nincs ránk szükség. De meg kéne mutatni, hogy élünk....még

Ricuska # 2011.07.30. 15:17

Sajnos ritkán van lehetőségem ujabban feljönni, de mélységes együttérzésemet fejezem ki Vénember családjának.
Rokkantnyugdijasok facebook oldalára felmásoltuk a hozzászólásait, remélem sok fele eljut majd!
Viszont azt nem értem, hogyha nem született még semilyen döntés a felülvizsgálatokkal, visszarendelésekkel kapcsolatban, milyen módon és jogszabály alapján hivték be szerencsétlen sorstársunkat!!
Tudom hogy nehéz a gyász időszaka, de a család helyében biztos lépnék a média felé!!
Értsétek meg nincs JOGSZABÁLY, ami alapján a véglegesre minősitett embereket behivhatnak!!!! Szeptemberben dönt dicső kormányuk!!
A rakparti kivonulásra már biztos elmennék, megemlékezésként Vénemberre!!
Nyugodjon békében!!

Nap-lemente # 2011.07.30. 15:33

Ricuska!

Rokkant Nyugdijasok oldalán jártam..bejelöltelek benneteket.Kérek szépen vissza igazolást!
Üdv.: Nap-lemente / Katalin

Nap-lemente # 2011.07.30. 15:40

Köszönöm!

Ricuska # 2011.07.30. 15:50

Várok mindenkit a rokkantnyugdijasok facebook oldalára!! Már van külföldi tagunk is!!

vbartamonika@citromail.hu # 2011.07.30. 18:06

Szia Túlélő!

Elkűldtem neked mailt igen sajnos ahogy írtam humánusabbak is lehetnének ezek a behívások pl háziovosnál való érdeklődés előtte ilyenről már halottam anno.