Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


Nap-lemente # 2011.07.30. 18:07

http://www.facebook.com

--------------------------
Nap-lemente # 2011.07.30. 19:03

Mari55 !

Írtam ismét emailt !
/Kata/

Nap-lemente # 2011.07.30. 19:07

kismargoc !

Köszönöm!

skorpió13 # 2011.07.30. 19:55
skorpió13 # 2011.07.30. 21:04

Vénember61 leveleit beraktam egy Nyugdijas klubba,sokan részvétüket fejezték ki családjának.Nagy felháborodást váltott ki az esete.

skorpió13 # 2011.07.30. 22:44
skorpió13 # 2011.07.30. 22:45

Icike42!Én ugy látom,hogy oda bárki beirhat,az egy olvasói oldal.

kiszolgáltatott # 2011.07.31. 09:31

A cikkből:"Ez játék a tűzzel. Sokan meg sem érik a nyugdíjkorhatárt. A legfrissebb statisztikák szerint már most 60%-kal nagyobb a halálozás, mint a születésszám, és 15 éven belül mintegy kétszer annyian halnak meg minden évben, mint ahányan születnek. "
Ezt jól biztosítja a jelenlegi "rokkantnyugdíjjas-felszámolási" politika is.

szafika # 2011.07.31. 10:39

Kiszolgáltatott !
Hát nem erre játszik orbán ? sose szerette a nyd-asokat, pedig sok már neki sincs a nyd-ig , több van már mögötte, mint előtte !

tanárúr # 2011.07.31. 11:26
Debra01 # 2011.07.31. 11:51

MIndenki figyelmébe ajánlom a Fehérkéménysepő című weblapot.

skorpió13 # 2011.07.31. 12:51

Nem találom naprakésznak,semmi friss infó!

kázmér58 # 2011.07.31. 17:12

Nem tudom ki nézte a tv2 ön a híradót.Mostanában nagyon sok az öngyilkos, a legtöbbje NYUGDÍJ előtt álló.Ezt hangsúlyozták ki.Ha ez nem intő példa a kormánynak akkor semmi.

kázmér58 # 2011.07.31. 17:47

Icike42
Csak azt mondták hogy nyugdíj előtt álok. Gondolom legtöbbje rokkant nyugdíjas.A műsor végén van a riport.

vbartamonika@citromail.hu # 2011.07.31. 18:04

Sziasztok !

Én is a leszázalékoltak index.hu ra fórumába tetem be a vénember történetét hát vegyes volt a válasz szomorú ha valaki kételkedik.

http://forum.index.hu/…/showArticle?…

skorpió13 # 2011.07.31. 19:28

Mónika!Ne csodálkozz rajta,hisz mi akik nyomon követjük az eseményeket és vártuk Vénember jelentkezését,mi sem tudtuk mire vélni,hogy nem jelentkezik.Volt aki hangot is adott neki és szerintem ezzel nincs is semmi baj.A Vénember története megrázó,ugyanakkor érthetetlen is.

vbartamonika@citromail.hu # 2011.07.31. 19:36

Sziasztok ez egy szép idézet ahoz hogy ember is maradhatna az ember.

Egyszerűen, ember vagyok.

Nem méregetem magam

mással, a nagyok szavával.

Csak teszem a dolgomat,

hogy rendben álljon

köröttem minden pillanat.

Nem kívánok utánozni,

lelkendezni, sem

behódolni másnak, és

nem hiszek semmiféle

életemelő varázsnak.

Csak megyek előre,

végére a mának.

Teszem amit tudok. -

S ha néha elbukok,

saját káromból okulok.

Egyszerűen ember vagyok! -

Tudásom legjavát életem

kútjából merítem,

és megértem a nagyok

szavát, még ha nem is

mérem magam mással,

mint az emberi méltósággal!

skorpió13 # 2011.08.01. 19:03

http://www.facebook.com/…793050733078 itt böngészhettek kicsit.

skorpió13 # 2011.08.01. 19:17
skorpió13 # 2011.08.01. 19:54

http://www.borsonline.hu/news.php?… 50szakszervezet csatlakozott a rendvédelmisekhez.

skorpió13 # 2011.08.01. 20:08
jácintka # 2011.08.02. 05:57

Irtam Pósfai úrnak , itt írtam le , hogy sok ideje még válszt sem kaptam.És lám jött a csoda minap jött levélkéje.
Talán olvasgtje eme oldalt?
Nem tudom valamiért ide másolni a levelét. Igy csak lényeget írom le.

" Hivatalunkhoz 2011. junius10-én érkezett elektronikus levélben érkezett panaszbejelentését megkaptam. Az elektronikus levélben aláíróként feltüntetett névhez tartozó rendelkezésünkre álló íratanyagot áttekintettem és az alábbi tájékozttást adom.
Tekintettel arra , hogy hivtalosan ,hitelt érdemlően be nem azonósíthtó formában kaptuk a panaszbeadványt,így annak személyes adtokat tartalmazó részére nem utalhatok.
Általánosságban elmondható , hogy szakvéleményben a dignózisok között nincs lehetőség valamennyi felsorolására, aaz útmutató szerint 3 diagnózis BNO kóddl való feltüntetése szükséges.
Ezeket fontossági sorrendbe kell állítanunk azzal, hogy nem kötelező megjeleölnünk azokat,melyek érdemben nem befolyásolják az össz-szervezeti egészségkárosodás mértékét"

A fentieket elolvasva többször elgondolkodtam.
Mint a kártya kihuzgálnak ezt vagy azt és lesz belőle az ami már évek óta sok sok ember élete a tét.

jácintka # 2011.08.02. 06:02

Kedves Matyin!
Látom nagyon jól eligazodol a százalék kiszámítások között.
Ha elküldeném vagy ide linkelném diagnózisaimat .
Ki tudnád számolni.
Márcsak azért is , hogy lássuk , hogy mennyit tévedtek .

jácintka # 2011.08.02. 08:26

Találtam valahol , elolvasv döbbenet!

"Üdvözlök mindenkit!
Döbbenet amit itt olvasok,de sajnos ez a való igazság!
Az Én tapasztalatom az ORSZI-val kapcsolatban!
Nálam 2006 Január első hetében rosszindulatú nyirokcsomót diagnosztizáltak,azonnali műtét,a nyakamból távolították el,majd 10 nap pihenő aztán 3 CT vizsgálat és Februárban megkezdtem a kemó illetve sugár terápiát.
Először 2 évre kaptam 100% majd 2008- jött helyette a 80% egy évig!Kivárták a 3 év "kritikus" időszakot majd 2009-ben kidobtak a rokkant nyugdíjból 54% lettem és Rehabra tettek 2 évre.Úgy beszéltek velem az ORSZIN mint egy kutyával,megalázó volt nagyon,senkinek sem kívánom!De azért én sem hagytam magam,nem magamnak kerestem a betegséget,nem én akartam hogy rákkal kezeljenek,bár ne tették volna,most nem lenne ennyi problémám!
Hét műtétem volt 4 év alatt a legutolsó most Júniusban,ebből 4 nagy műtétem!
A Rehab járadékom 2011 július 31-ével lejárt.E közben Áprilisban beadtam állapot rosszabbodásra a kérelmemet,figyelembe sem vették de behívtak!
Az ORSZI papíron az szerepel,hogy több irányú szakorvosi gondozás kezelés javasolt,és egészségkárosodásom folyamatosan véleményezhető!
Legközelebbi felülvizsgálat 2011 Augusztus!Hát ez nagyon megsürgették mert most egy hete azaz Július 25-én voltam.Az asszisztens közölte velem,hogy a legfrissebb papírokat vegyem elő mindjárt érte jön!Én ezt megtettem és mikor behívattak az első kérdés az volt:Mensesem rendben?Én megdöbbentem néztem,hogy miről is van szó?Mondtam az orvosnak hogy nincs gondom vele mert már eltávolították.Rám förmedt hogy hol van erről a zárójelentésem!Mondtam neki hogy ha gondolja odaadom,de kint közölték velem hogy a friss leleteket adjam oda.
Úgy tett az orvos,MÁR NEM KELL MÁR FÉLIG MEGÍRTA A KORTÖRTÉNETEMET!Az asszisztens akkor elnézést kért,és szólt a vizsgáló orvosnak,hogy itt van minden a gépben,hisz 3 hónapja jártam ott!Figyelembe sem vette!
Budapesten kezelnek minden évben a Szent István kórházban az alapbetegségem miatti szövődmények miatt,betegségem immunrendszeri,vérképzőszervi,azaz Hodgkin kór lymphóma!Az onkológus control vizsgálaton említést tett arról,hogy soha nem fog gyógyulttá nyilvánítani,hogy miért?Mert megkaptam a kezelést és több a szövődmény ,és több betegség támad meg azóta,tehát bármikor visszaeshetek a betegségbe.
Ma bementem a munkanélkülibe a Rehab részlegre hogy aláírjam azon részt,hogy a járadékom megszűnt 31-vel!Átmentem utána a nyugdíjfolyósítóhoz,hogy megkérdezzem valóban jövedelem nélkül maradok ettől a hónaptól?A hölgy telefonálgatott össze vissza elővett egy papírt,hogy tudja leírni hogy áll a felülvizsgálatom ügye.
Mikor a kezére néztem és leírta,hogy 40% rosszul lettem abban a pillanatban!Megkérdeztem tőle,ugyan már árulja el nekem,hogy most mihez kezdjek?
9 vizsgálatkérő lap van nálam ebből egy beutalás Budapestre kórházba kezelésre,árulja már el nekem,hogyha kitettek ,kitesznek a nyugdíj minden lehetséges formájából,van egy kiskorú gyermekem akit egyedül nevelek minden segítség nélkül,hogyan tovább?Hisz én saját költségemre nem tudok Pestre utazni,és ezek után hogy tartsam el a gyermekemet,miből?
Csak nézett rám nagy szemekkel,és ennyit mondott!Ezen a héten megkapom a határozatot és azonnal adjam be a fellebbezést!Igen ám de nekem olyan vizsgálati időpontjaim vannak amit már 6 hónappal ezelőtt megkértek,elosztva Augusztustól-November végéig!
Eldöntöttem nem adom föl,sok mindent tapasztaltam megéltem már az évek során,sok mindent túl éltem,ezt is túl fogom,holnap elindulok a kórházba és a házi orvoshoz és mindent összeszedek és ami vizsgálataim késői időpontban vannak azt mindet előre hozatom!
Itt nem az a gond az orvosok részéről,hogy beteg vagyok,hanem a korom ami zavarja őket!
A BETEGSÉG NEM KORHOZ KÖTÖTT NEM KORTÓL FÜGG!"

#

jácintka # 2011.08.02. 11:02

Él aki a lentieket írta 39 éves!