Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


lestefan # 2013.02.28. 21:07

"Megszólal a bányász, aki pofon ütötte a fideszes komlói polgármestert"

Néztem a riportot a híradóban.
Sajnos aki egészséges, családjában nincs rokkant, az most valószínű azt mondja: "Aki verekedni tud az dolgozni is."
Ők már nem állnak a rokkantak mellé.

papi57 # 2013.02.28. 20:26

2012 július 1 . délutánján fél hatkor hagytam el a Hősök terét alig 20-25 ember volt már akkor jelen.Át lehetett látni a teret nem állatok voltak ott ha nem EMBEREK nem szemeteltek úgy ahogy azt írták. A z illető nem ott járt


rehab

Debra01 # 2013.02.28. 16:08

Ani. Spici mindenkivel baromira mellé fog.
Azt hiszi, hogy tud valamit...pedig ha tudná, hogy a tudása nulla.... :)

Ani2085 (törölt felhasználó) # 2013.02.28. 15:24

Üdvözöllek benneteket!
Megint rég jártam itt, sok olvasnivalóm akadt. Van, hogy mosolygok, Pl. spicivason :)
Többek között én is ott voltam tavaly egy délutánt a Hősök terén. Ha spici ott volt, miért nem fedte fel magát? Bárki mikrofon mögé állhatott, ő miért nem tette meg???
Egyébként meg én nem láttam a szemetelés nyomait.
Prüsszögivel kapcsolatos megjegyzéseivel meg valóban baromira mellé fogott :)

A rokkant komlói bányászra büszke vagyok! Valószínű nem árulok el titkot: itt van közöttünk. Jól tette, hogy megtette.
A Járási Hivatalban jártamkor nekem is kinyílt a bicska a zsebemben, de nőből vagyok, és igyekeztem uralkodni magamon. A facebook-on leírtam, hogy ha szájon vágom, én cseszek rá. Meg 2 épülettel arrébb van a rendőrség :)

K I S É N !!!
Engem érdekelne a történet, amiről röviden írtál. Nem láttam, hogy reagáltak a fórumos sorstársak, de többek között ezért is vagyunk itt. Írd le légy szíves.

tibi38 # 2013.02.28. 14:12

Igen megértem én is a bányászokat mert méltatlan helyzetbe hozták őket és a HVG cikk alapján még az indulatok is érthetőek./MUNKÁS ÖKÖL VASÖKÖL ODA CSAP AHOVA KÖLL/.Adjon hálát az égnek a polgármester hogy csak ennyi bányász maradt az országba,mert valószínüleg elkergették volna a rühes bandájával együtt!

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2013.02.28. 14:08

Megszólal a bányász, aki pofon ütötte a fideszes komlói polgármestert

http://rd.hirkereso.hu/rd/15496308?…

arthur58 # 2013.02.28. 14:05

Egy hozzá értő szakértőtől szeretném megkérdezni! Mit javasol abban az esetben ha bizonyítható,hogy a határozatom előbb elkészült mit a felülvizsgálatom megtörtént ! Szeretném megkérni azt a hozzá értő személyt,hogy válaszoljon nekem mit kellene tennem ? Rokkantnyugdíjas voltam most az első fokú felülvizsgálatomig.Vissza minősítettek és az ellátásom összegét 28800ft-ra csökkentették így elvettek 82 forintot.Megfellebbeztem a másodfokú határozat magasabb százalékot állapított meg mint mikor elvették a nyugdíjamat de az ellátásom összegét csak felében kaptam vissza.

megrokkant # 2013.02.28. 07:23

Hát igen. Elszakadt a cérna. Habár o.v. bérence ettől függetlenül még őrülhet, hogy egy pofonnal megúszta. Ha a nagyságos talpnyalók mellett nem lenne a rendőrség, már a rokkantak is kipofozták volna őket egyenként. Kormány váltás útán jobb ha elbújnak ezek a seggnyalók. De ez vonatkozik az alválalatuk ...... vezetőire is, akiktől mi nyomorultak szenvedünk.

filt # 2013.02.27. 22:49
filt # 2013.02.27. 22:19

Pofon vágta Komló polgármesterét egy feldühödött volt bányász

"Egy lakossági fórumon elégedetlenkedtek a volt bányászok, akik közül az egyik megütötte Polics József Fideszes polgármestert. A fórumon eleinte csak kérdezgettek a rokkantsági járadékuk rendezéséről, majd magukból kikelve kiabálták, hogy „Adják vissza, amit elvettek! Egy éve tart az egyeztetés, de milyen eredménnyel? Tőlünk mindent elvettek, amit tettek, az rablás!” - derül ki a bama.hu beszámolójából."

http://propeller.hu/…mloi-banyasz#…

klarissa # 2013.02.27. 21:44

HVG (újságban): Jogaikat vesztő rokkantak
Olinda! Köszönöm! Érdekes!

man4darin # 2013.02.27. 20:17

Van-e itt közöttetek olyan Heine-Medines aki már túl van a felülvizsgálaton?

man4darin # 2013.02.27. 20:10

Tudja valaki,hogy a munka szimulátorral is vizsgálnak-e? Annak idején arról volt szó, direkt a rokkantak komplex vizsgálata miatt szerezték be,úgy emlékszem 60 milliót áldoztak " ránk ". Nem lenne rossz dolog a mozgásszervi betegeket azzal vizsgálni,hisz mégis hitelesebb lenne mintha csak ránk néznek. Az erő, a mozgás képesség és fájdalom nincs ránk írva,akkor csak exhas?

Olinda # 2013.02.27. 20:03

Klarissa!
Éngem is vizsgálat nélkül minősítettek vissza,és még sok-sok társainkat,csak Én azonnal beadtam az állapotrosszabodási kérelmemet,és visszakaptam +1 évre az elvett %-omat!!!
Tehát sajnos nem egyedi a próbálkozás!
Üdv.
O.L.

klarissa # 2013.02.27. 19:13

HVG: Vizsgálat nélkül minősítettek vissza egy rokkantat

szuicid # 2013.02.27. 19:08

exroki, én is véglegesítve vagyok, de még "Mengelénél" nem voltam
de sorra kerülünk mindannyian, és az Orbán által ki tűzött cél érdekében, semmi jóra nem számíthatunk,
a cél a megalázás, és meg semmisítés a kín általi halálra ítélés,ez ellen csak egyet tehetünk, HARCOLJUNK!!!!!!!!


a Beteg ember nem selejtes árú

megrokkant # 2013.02.27. 18:58

exroki. Véglegeseket még nem kezdték el. Lagalább is nagytételbe. Én is várom az önkéntes kérésem óta, lassan 1éve. De előbb útob sorra kerülünk mi is. Nagyok az időpontos elcsuszásai vissza rendelésbe. Ez a mi jelenlegi szerencsénk.

exrokki? # 2013.02.27. 18:38

Eboli!
A 60%-ra,azt a hírközlést adta ki a kormány,hogy a volt rok nyug.-októl ennyítől vonták már meg vagy nem is jelentkezett fv.-re,így automatikusan ők ellátást sem kapnak.Tehát a rok nyug. társadalmon már most 60%-ot spórolt az állam.Ez még nem a vége,majd még csak most jőn még a fekete leves,állítólag akik véglegesítve voltak még el sem kezdték a felűlvízsgálatukat.


Sziasztok!

ugribugri # 2013.02.27. 18:32

Eboli

nem lehetsz ennyire naiv,a statisztika megvan de a kormány kezeléseben,ez pont olyan mint a munkahelyek nyilvántartása ,aki egy napot dolgozik az már benne van a statisztikában.....

de ha reálisan gondolkozol akkor kivontak pénzt a rokkantaktól akkor hogy is nőhetne? ,ezt csak a matolcsi,szijárto tünder ortodox matematikában létezik..

tibi38 # 2013.02.27. 18:12

Kedves EBOLI! A kormány azt is mondja hogy dübörög és stabil a gazdaság,és hogy jobban élünk.Tőlem és sok rokkantnyugdíjas társamtol akiket személy szerint is ismerek,egy kivételével mindenkinek kevessebb lett az ellátása,már aki kap ellátást egyáltalán.És olyan emberekről beszélek akik nem vették a rokkantnyugdíjat,hanem ténylegessen betegek.Sajnos a kormányunk egyetlen politikája a "megtévesztés".És ebben vérprofik.

ugribugri # 2013.02.27. 17:27

Eboli

egyszerű a válasz ha a Fidesznek hiszel akkor a szíveddel döntesz,ha a kommentelőknek akkor a szemednek....
amikor az ember elég buta /kicsi/hozzá akkor elhiszi hogy a nyuszika meg a télapó hozza az ajándékot....

hogy a roller verje ki a szemét annak a szemétnek....

megrokkant # 2013.02.27. 17:18

Szél Berdanett által benyujtott javaslatból a lényeg hiányzik. A vissza menőleges törvénykezés eltürlése a rokkant nyugdijasokal. Például a korhatár alatti végleges időpont nélküli emberek felülvizsgálatának eltürlése. És a barom komplex vizsgálat modósitása, ami nem arra irányulna , hogy az emberekel kib@szanak. De ahogy a benyujtott javaslatát se fogják elfogadni. Teljesen mindegy nekik, amig o.v. és bandája hatalmon van.

exrokki? # 2013.02.27. 16:09

Fehérszakál!
A véleményem az éhségmenetről és az öngyilkosság,demonstrációról,annyi,hogy röhög a kormány a markába lehet még a temetkezési segélyt is felemeli csak húljon,aki nem tud adót fizetni,mert az csak kiadás az államnak.Nem foglalkoznak vele,hogy valaki már menyit fizetett eddig,amit elherdáltak


Sziasztok!

exrokki? # 2013.02.27. 16:02

Sorstárs!
Ilyet apám is kapot még nem igy volt szigoritva a rokki nyug,pedig ő balesetis roki a bányától és betöltötte nyug korhatárt.Mikor odament z fv.-re pedig megkérdezték tölle mit keres itt,mert ez csak tévedés lehet,aztán hazaküldték.


Sziasztok!

Sorstárs2 # 2013.02.27. 15:44