Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


szafika # 2011.06.30. 11:53

gades , tökéletesen igazad van , kár, h a kemény mag ezt még nem vette észre, ők is megöregszenek , nagyon hamar, el se hinnék , milyen gyorsan itt lesz, kívánok nekik hasonló jókat, megbecsülést, tiszteletet, tripláját , mint amit adnak, mert megérdemlik ! Csak az a baj, h addigra már nem marad a fiataloknak semmi, mert mindent tönkre tettek , lenyúltak , elherdáltak , elpocsékoltak.

tanárúr # 2011.06.30. 13:00

Tisztelt Sorstársaim.

Mivel Vénember61 megjelölte felülvizsgálat időpontját, 2011.07. 18. valamint életkorát és leszázalékolásának mértékét valamint betegségeit, véleményem szerint egyszerű azonosítani kilétét.

tanárúr # 2011.06.30. 14:21

mari55
Egy 61 éves rokkantnyugdíjas levele akit felülvizsgálatra hívtak( fél tüdővel, veseelégtelenséggel, levágott lábujjakkal,heti 3x-i dialízissel )

Jó magam arra gondoltam, hogy nem sok 61 éves Sorstársunk kapott felülvizsgálatra invitáló levelet, ilyen betegségekkel, ez alapján még beazonosítható.Csak a saját gondolatomat tettem közzé.

Zsuzsukácska # 2011.06.30. 14:43

Icike42

Majd ők a következő rostába fognak szerepelni,I-II csoport sem fogja megúszni!!

Nekem az lenne a kérdésem hol lehet olvasni arról itt a neten,hogy utána néznek ki nem váltja ki a gyógyszereit??Mert én böngészem de semmit nem találok erről szólót.

sgabne # 2011.06.30. 15:09

2 éve 42%-os rokkantnak nyilvánitottak. Rendszeres szoc.járadékot kapok. Akkor azt írták, hogy nem rehabitálható, további felülvizsgálat nem szükséges. Szerintetek engem is be fognak hívni? Sajnos pszichés problémáim vannak és nem tudok dolgozni.

tanárúr # 2011.06.30. 15:38

Kedves Icike42.

Én is így gondolom, a regisztráció alapján elérhetők vagyunk.
Üdvözletem.

skorpió13 # 2011.06.30. 18:00

Véleményem szerint semmi félni valója nincs Vénember61-nek,azért mert megosztotta bárkivel,hogy felülvizsgálatra rendelték.Még szólás szabadság van(ki tudja meddig)ebből semmi hátránya nem fog származni.Ha engem hívnak, én is megosztom veletek.

Spicivas (törölt felhasználó) # 2011.06.30. 20:12

Jó estét !
Elnézést határidős munkáim voltak, nem tudtam teljesen követni az elmúlt napokban olyan gyorsan a listát mint szoktam. Aki irt nekem és még várja a bővebb kifejtést, annak holnaptól pótolom. Azt egyébként én sem hiszem, hogy az első második csoportba tartozók megússzák a felülvizsgálatot. Legfeljebb egyenlőre. A másik, hogy a kategória csökkenéssel nem lehet összehozni a tervezett megszorítást. Csökkenteni lehet az öszkiadást, de 110 ezer ember kitevését, én szakmailag kivitelezhetetlennek tartom. politikailag nem, de ez is kérdéses számomra. Mint leírtam, a belépők drasztikus visszafogása látszik inkább megvalósulni.
Ma sms-et egy ügyfelem, ő példáúl magasabb százalékot kapott mint a korábbi volt.
Egyébként elég sok minden visszakereshető valóban, pl az IP cím alapján, de a levelek elemzésével is. Én nem bujkálok ezért sem. Felvállalom magam minden erényemmel és a néhány hibámmal :) A hibáimat már ne nekem kelljen sorolni...

Spicivas (törölt felhasználó) # 2011.06.30. 20:13

Jó estét !
Elnézést határidős munkáim voltak, nem tudtam teljesen követni az elmúlt napokban olyan gyorsan a listát mint szoktam. Aki irt nekem és még várja a bővebb kifejtést, annak holnaptól pótolom. Azt egyébként én sem hiszem, hogy az első második csoportba tartozók megússzák a felülvizsgálatot. Legfeljebb egyenlőre. A másik, hogy a kategória csökkenéssel nem lehet összehozni a tervezett megszorítást. Csökkenteni lehet az öszkiadást, de 110 ezer ember kitevését, én szakmailag kivitelezhetetlennek tartom. politikailag nem, de ez is kérdéses számomra. Mint leírtam, a belépők drasztikus visszafogása látszik inkább megvalósulni.
Ma sms-et egy ügyfelem, ő példáúl magasabb százalékot kapott mint a korábbi volt.
Egyébként elég sok minden visszakereshető valóban, pl az IP cím alapján, de a levelek elemzésével is. Én nem bujkálok ezért sem. Felvállalom magam minden erényemmel és a néhány hibámmal :) A hibáimat már ne nekem kelljen sorolni...

tanárúr # 2011.07.01. 12:02

Icike42

Mindenki csak annak arányában kaphat nyugdíjat, amennyi járulékot aktív korában fizetett. Aki alacsony járulékot fizetett, az hogy akar magasabb nyugdíjat? 13,35-13-38-13-54.es hozzászóláshoz.

tanárúr # 2011.07.01. 12:24
koranyian # 2011.07.01. 13:04

Lehet, hogy nem jó helyre írok, de hátha tudtok segíteni.
Édesanyám munkaviszonya 2001. 08. hóban megszűnt. 2004-ben kórházba került, leszázalékolták és egy évig 2005. okt.-ig kapott rokkantsági nyugdíjat. Miután megszűnt nem igényelt semmilyen ellátást. Majd 2007. 03-10. hóig újra volt munkaviszonya. A munkanélküli lejárta után igényelt rendszeres szociális járadékot, 42%-os egészségkárosodást állapítottak meg és megítéltek neki az ellátást. Azóta kapja, tavaly okt.-ben az újabb felülvizsgálat után is megerősítették a 42%-ot. Idén akartuk megigényelni az átmeneti járadékot, mert már 59 éves volt feb.-ban (eddig nem ismertük ezt a lehetőséget). Sajnos elutasították a kérelmet, mert a legelső 2004-es orvosi vizsgálatot vették figyelembe, és akkor nem volt biztosítási jogviszonya, ezért szerintük nem jogosult rá, mivel „az egészségkárosodás nem keresőtevékenység folytatásának időtartam alatt keletkezett”. A szociális járadékot mégis megállapították, mert 2007-ben volt biztosítási jogviszonya és az egy új eljárás volt. Erre hivatkozva szeretnénk fellebbezni, hiszen ha egy kritériumnak vki már egyszer megfelelt, ugyanarra tekintettel nem utasíthatják el egy hasonló ellátás igénylésekor. Vagy mégis? Van értelme fellebbezni? Nem fogják esetleg kihozni azt, hogy hát akkor a rendszeres szociális járadékot is jogtalanul vette fel?
Bocs, hogy hosszú voltam.

kiszolgáltatott # 2011.07.01. 13:36

Ez biztató,ha jól értelmezem.

keke1 # 2011.07.01. 13:50

Az lesz amit pár napja irtam a fórumra,mindenkit megvágnak,úgy manipulálnak hogy jóval kevesebbet keljen fizetni.
És a csökkent juttatásnak is örülni kell,mivel megvonható,és tovább csökkenthető!

vbartamonika@citromail.hu # 2011.07.01. 13:56

Szia koranyian !

Én is ebbe a cipőbe kerültem miután levették már lassan két éve a rokkant nyugdíjamat 42 % ra.Itt magát a jogviszonyt tudnád megtámadni ott bizonyítani kell ,hogy a betegsége anyukádnak már előbb fenn állt nem akkor amikor nem volt semmi jövedelme.Sajnos ez 2008 as rendelet én sem értem ,hogy aki folyamatosan hol rokkant és hol szociális járadékon volt miért alkalmazzák ezt a rendeletet.

koranyian # 2011.07.01. 15:26

Nekem is az az érzésem, hogy megragadnak minden lehetőséget, amire rá lehet fogni, hogy ezért nem kaphatja meg vki az ellátást. Mindenképp fellebbezni fogunk, legfeljebb, ha a szoc. jár.-t is elveszik, akkor majd az önkormányzattól igénylünk segélyt, azt a huszonezer Ft-ot úgy is megkaphatja. Csak hát 100% számítottunk az átmeneti járadékra, különben nem is igényeltük volna meg, hiszen az én olvasatomban minden jogszabály ua. mint a szoc. jár.-nál, csak el kell érni az öregségi nyugdíjhoz szükséges életkor előtti 5. évet. Ráadásul ők maguk ajánlották föl még tavaly okt-ben egy értesítőben, hogy megigényelheti édesanyám, csak ő akkor nem tudta mi az, ezért nem kérte, és nem is szólt akkor, hogy nézzek utána, mostanában találtam rá erre a lehetőségre.

keke1 # 2011.07.01. 15:41

3-5 év múlva léphet életbe a saját számlás rendszer.
Ezzel párhuzamosan törlődik az utolsó évek felül sulyozása,mindenki csak annyit kap,amennyit a befizetései lehetővé tesznek.
És valóban nem fognak az emberek nyugdijba menni,szinte kényszeriteni kell majd őket hogy helyet adjanak a fiataloknak...akik ugye nem tudnak állást találni,mert a nyugdij korúak nem akarnak éhenhalni,ezért görcsösen ragaszkodnak az állásukhoz.

Az ifjú nemzedék pedig közmunkásként várja sorsa jobbra fordulását...

kázmér58 # 2011.07.01. 15:45

mari55
Azt szeretném tőled kérdezni, hogy mi az hogy aki ha nem tud megjelenni annak megmarad a nyugdíja?

luck-666 # 2011.07.01. 18:59
skorpió13 # 2011.07.01. 19:03

Na azért egy pillanatig sem aggódom Bangó Margitért,Koós Jánosért és a többi művészért.Ők hála áldozatkész munkájuknak nagyon jól megéltek belőle.Ja,hogy a nyugdijuk meg a béka s....ge alatt van?Hát kérem,annyit is fizettek érte.

tanárúr # 2011.07.01. 19:07

skorpió13

Teljesen korrekt a vélemény nyilvánítás. Egyetértek!!!

agica20 # 2011.07.01. 19:47

Szegény Medveczki Ilonyka is mennyire nyomorog!

skorpió13 # 2011.07.01. 20:46
Ricuska # 2011.07.02. 06:33

Komolyan mondom, ettől el áll a szavam!!!!!
!
Bangó Margit 1992 óta rokkantnyugdíjas, de minden nap azért imádkozik, hogy ne jöjjön el az az idő, amikor már nem tud fellépni.

Kérdezem én, a fellépéseivel mennyit kasziroz be??? Rokkantnyugdij mellett hogyan lehet dolgozni??? Vagy aki elérte a nyugdijkorhatárt annak mindent szabad????
Szegény Bangó Margit sajnálom , hisz egy fellépésért több százezret kaszioroz be, könyvet ad ki, Tv-ben szerepel.
Hát erről van szó!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

szafika # 2011.07.02. 06:59

mari55, hidd el, ha Bangó M.-nak nem lenne az a minimális nyd, ő akkor se halna éhen , ahogy a Koós se , a Korda se , lehet, h bármelyikünk többet adózott az állambácsi felé, mint ők !