Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


huta # 2013.03.20. 20:11

csabesz666:

Rehab kártyát D kategóriás nem igényelhet.

Debra01 # 2013.03.20. 17:49

A Telefonost nem velem csinálták. Azt valaki mesélte.
8.30-ra hívtak. De bajban vagyoök, mert rajtam van ez a 24 órás vérnyomás mérő. + a fáslik. Nem fogok tudni vetkőzni, se öltözni

55evelin # 2013.03.20. 17:07

Debra01
Holnapra egy kalappal...
Hány órára hívtak?

klarissa # 2013.03.20. 16:53

Debra01! Megdöbbentett a telefonon történő behívás!
Azt hittem, ajánlott levélben kötelező!

hkati2 # 2013.03.20. 15:59
sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2013.03.20. 15:58

Ünnep is lehet a bányásztüntetésből
Hoppál Péter
Kiemelte, hogy a rokkantrendszer átalakítása rendkívül fontos, hiszen az tele van potyautasokkal, ugyanakkor a bányászok kedvezményeit biztosítani kell.

Ez már sokk,... zsivány, potyautas.......
https://www.google.hu/url?…


Mégis tüntetnek a bányászok?

http://rd.hirkereso.hu/rd/15632407?…

Debra01 # 2013.03.20. 15:19

doli a Thökölire

Debra01 # 2013.03.20. 15:19

Soros! Valamilyen oknál fogva mindig azt gondolták, hogy helyreáll a gerincem. De az idők folyamán, már lemezelni kellett.

Újabb műtétre várok.

exrokki? # 2013.03.20. 11:36

Debra01!
Ez soros fv.,vagy végleges voltál?


Sziasztok!

kati.n # 2013.03.20. 11:02

Szia Debra!
Kérlek, hogy majd tájékoztass minket arról, hogy mi történt a felülvizsgálaton!

doli # 2013.03.20. 09:41

Üdv. Hova kell menned ?

Debra01 # 2013.03.20. 09:17

Jogi szempontból ez az állásfoglalás!
Ez sajnos nem jelenti azt, hogy az NRSZH nem próbálkozik be.
Azt mondta az ügyvéd, ahhoz, hogy megvonja a járandóságot, ahhoz határozatot kell kiadjon. Ebben a pillananatban számonkérhetőek, hiszen úgy döntöttek, hogy a beteg állapota nem volt felmérhető.
Utána érdeklődtem, hogy mit tesz ilyenkor az NRSZH ? Sokan mondják, hogy tesz erre, és megállapítja az egészségi állapotot.
De olyan leveleket is kaptam, hogy valóban nem született határozat, de havonta hívták vissza. Volt úgy, hogy telefonon.
Holnap lesz a felülvizsgálatom. Kíváncsi leszek.
Amolyan precedenssel bíró betegként megyek a bizottság elé.

kati.n # 2013.03.20. 07:01

Szia Debra!
Érdekes, amit az ügyvéd mondott neked, miszerint a műtétre várók (várólistások) estében nem lehet értékelni az állapotukat. Ez egy belső utasítás az NRSZH-nál? Tudsz erről esetleg valami bővebbet?
Ha ez tényleg így van, akkor nem értem, miért rendelnek be valakit a műtét előtt akár havonta is.. Ez már tényleg kimeríti a zaklatás fogalmát. Hiszen pontosan tudják az egészségügyi számítástechnikai rendszerből, hogy mikor végzik el a műtétet, és azt is tudják, hogy mennyi a műtét utáni felépülési idő. Csak ezután lenne joguk a felülvizsgálatra.
Előre is köszönöm neked, ha tudsz valamit bővebbet erről, és megosztod velünk.

csabesz666 # 2013.03.20. 06:44

Sziasztok! D kategóriás rokkantellátásban részesülő személy igényelhet rehab kártyát?

Debra01 # 2013.03.19. 21:54

nekem 21...mondanak mindent. megkerestem egy ügyvédet, aki azt mondta, hogy az én esetemben az NRSZH nem hozhat határozatot.(várólistás vagyok) Így nem veheti le, sem el az ellátásomat (ami most sem egy hatalmas összeg) Viszont visszahívogathat havonta.

Tudjátok min agyalok? Hogy feljelentem a hivatalt zaklatásért. Hiszen egy szana-szét csúszó gerinc nem lesz jobb. Akkor sem, ha lemezek tartják egyben. Ha havonta rohangászok fv-ra, akkor sem fog javulni. Ha túl esek a műtétem, a korom miatt is lassan szedem össze magamat. Aztán kezdem előről...mert a nyakamat is akarják. (a hivatal meg a fejemet) :) ez úgy másfél év..aztán egy hasi műtét...de ők, rehabilitálni akarnak!

És,...még mindig nem értem, hogy rájuk nem kötelező a rehabilitáció? nem biztosítanak hozzá semmit....de semmit. Ez lesz a következő menet, amit megvitatok...az ügyvéddel.

aperten # 2013.03.19. 20:42

Gondoljunk vissza, mit is mondott a Házon kívül műsorban Polics??? A komplex után huszon-egynéhányezer forint a legkevesebb, amit kaphat egy rokkant, de akár 80 ezer is lehet ez az összeg.

Ezt azokkal kapcsolatosan mondta, akiket rehabilitációs ellátásra ítéltek. Szerinted igazat mondott?

Kap valaki 80 ezer forint rehabilitációs járadékot? Ugye nem. Miért is?

33/A. §58 (1) Amennyiben a 32. § (1) bekezdése alapján rokkantsági ellátásban részesülő személy vagy a 33. § (1) bekezdése alapján rehabilitációs ellátásban részesülő személy felülvizsgálatát követően az ellátott

  1. rokkantsági ellátásra jogosult, az ellátás összegét a 12. § (1) bekezdésében foglaltak szerint kell megállapítani azzal, hogy az - az állapotjavulás kivételével - nem lehet kevesebb a felülvizsgálatot megelőző hónapra járó ellátás összegénél,

b) rehabilitációs ellátásra jogosult, az ellátás összege megegyezik

ba) a közfoglalkoztatási bér 40 százalékával, ha a jogosult foglalkoztathatósága rehabilitációval helyreállítható,

bb) a közfoglalkoztatási bér 80 százalékával, ha a jogosult tartós foglalkozási rehabilitációt igényel.
A 80%-ot keveri a 80 ezer forinttal.
Megdöbbentő, de Polics úr a mai nem vette a fáradságot, hogy megismerje azt a törvényt amit megszavazott, és amiért többb mint egy éve reklamálnak a bányászok nála.


# aperten

Ani2085 (törölt felhasználó) # 2013.03.19. 18:21

Igen, tudom. De mégis másra hivatkoznak!!! Azt nem verik nagy dobra, hogy keményen lecsökkentik mindenkiét!!! Hogy akiknek 1%-os állapotjavulást hoztak ki (?!), azokét is, kortól függetlenül!!!
Erről miért nem cikkeznek??? Egyik oldalon sem? Sehol???

Terike # 2013.03.19. 18:19

geor57!
Szeretném megkérdezni, hogy az igazságügyi orvosszakértőt a biróság rendelte ki, vagy Ön keresett szakértőt.
Mert ha nem a biróság jelöli ki a szakértőt, másik véleményt nem fogad el hiába viszi oda valaki.
Én is végig jártam ezt az utat nekem is elvették, pedig folyamatosan romlik az állapotom.16 hónap birósági pereskedés után kaptam vissza.
Most ott tartok, hogy annyit romlott már az állapotom, hogy tavaly májusban életmentést végeztek el rajtam.
2o12. decemberre voltam kiirva orszi vizsgálatra, de eddig nem hivtak még be.
Nem adtam be állapot rosszabbodást, mert többen azt tanácsolták, hogy akkor új bejelentkezőnek fogok számitani és csökkentik a nyugdijamat.
A biróság két orvosszakértőt is kijelölt, de mindegyik szinte ugyan azt az 53 százalékot adta, igy nyertem meg a pert.
Sőt az egyiket még a biróságra is behivták, és ott is elmondta amit leirt, hogy az állapotom tovább fog romlani, szerencsés esetben lassan, de romlani fog. Hát sajnos nem lassan hanem elég gyorsan romlik.
Ha valaki kemot kap, az kérjen a kezelőorvosától egy állapot leirást, és vigye azt is magával a bizottságra, mert nem minden kemos állapot romlik tovább javulhat is, és az orszi igy gondolkodik. Ezért kell még mellé az állapot leirás. Ne a háziorvostól kérjen, hanem aki kezeli.
A birói határozatot is meg lehet fellebbezni a felsőbbviteli biróságon, de én most a jelenlegi állás szerint azt javasolnám, hogy inkább szerezzen be minél több az állapot rosszabbodásáról szóló papirt, és olyat is, hogy az állapota nem fog javulni az idő előre haladtával sem,rehabilitálni sem lehet,és tovább romlik.
Remélem segithettem!

Debra01 # 2013.03.19. 17:48

Ani mindenki pénzét megstuccolják.

glória88 # 2013.03.19. 17:34

http://www.pestmegyei-hirhatar.hu/…agyar-hatart

Rokkantaktól ,árváktól özvegyektől,beteg gyerekét egyedül nevelőtől elveszik az ellátást, ukrán nyugdíjasoknak síron túl is utalják a magyar nyugdíjakat .
Bejelentett lakcím kell hozzá és máris jogosult magyar nyugdíjra, az ukrán ellátásról cserébe le kell mondania.1962-es megállapodás szerint?

Hévíz nagy része már az UKRÁNOKÉ! Mindenféle náció a mi hazánkba létjogosultságot kap .

J O G Á L L A M B A N É L Ü N K !

Követeljük a pontos adatokat,hogy hány ukrán kapja Magyarországról a nyugdíját és milyen összegben?

Ani2085 (törölt felhasználó) # 2013.03.19. 16:44

Szevasztok.
Olvasgatom az elmúlt napok beírásait.
Gondoljátok, hogy véletlen maradt ki az új alaptörvényből (szándékos a kisbetű) az életkor szerinti negatív diszkrimináció tilalma? Mert én nem hiszem. Viszont NINCS benne!!!
Más: mikor ismeri be a kormány (fiktív kérdés), hogy az egész komplex vizsgálati rendszer bevezetésének nem az u.n. csalók kiszűrése, hanem megtakarítás volt a legfőbb célja???!!!
Gondoljunk vissza, mit is mondott a Házon kívül műsorban Polics??? A komplex után huszon-egynéhányezer forint a legkevesebb, amit kaphat egy rokkant, de akár 80 ezer is lehet ez az összeg. Ami nem lesz annyi, mint a korábbi rokkantsági nyugdíj, mert erre a törvények nem adnak lehetőséget.
Ha csak a bányász rokkantakra gondolunk, nekik szép fizetésük volt, ebből adódóan a rokkantsági nyugdíjuk összege is jóval magasabb lehetett, mint a komplex után kapható plafon. És vannak sokan, akiknek szintén magas volt a jövedelmük, ezáltal az ő nyugdíjuk is 100 ezer feletti volt. Tőlük simán elvették minimum az 1/3 részt!!! Ehhez a plafon járadékot kell most kapniuk, ami kizárt dolog.
Elveszik a felét, 2/3-át, sokaknak a 3/4-ét a pénzüknek, még akkor is, ha nem minősítik vissza!!!
És itt van az eb elhantolva!!! Ha a fene fenét eszik, akkor is leveszik minden '55 előtt született, 67%-os, III. csoportos beteg járandóságát!!!
Mi ez, ha nem szabadrablás???!!!

Fülcimpa # 2013.03.19. 09:37

Vannak újak (melóhirdetések).

http://sgforum.hu/listazas.php3?…

Debra01 # 2013.03.18. 19:44

Magyarország Alaptörvénye

XXIV. cikk
(1) Mindenkinek joga van ahhoz, hogy ügyeit a hatóságok részrehajlás nélkül, tisztességes módon és ésszerű határidőn belül intézzék.

robert099 # 2013.03.18. 17:21

Tisztelt Jogi Fórum.

Kérdésem a következő. 58 éves vagyok, 2oo6-tol III.csoport beli rokkantnyugdijas voltam.2o12 től rokkant ellátást kaptam,jelenleg rehabilitácios ellátást kapok.
Soros felőlvizsgálatom késik,tavaly lett volna esedékes.
Jelenleg vállalhatok e,megbizási szerződés alapján munkaviszonyt,ügyvezetöi munkakörben.

Köszönettel várom válaszát.

belerokkant # 2013.03.18. 14:01

az alábbi cikk forrása: http://hetivalasz.hu/…gunkat-59267