Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


Korall54 # 2011.06.27. 20:54

matyin
Megalájk!


Üdv: Korall (53-as nö)

varjúháj # 2011.06.28. 05:46

Szép Napot Fórumozók!
Szerintetek millen sors vár jó hitvesemre?
1954-ben született, férfiból van, gerincműtétje miatt a bal lábát akár el is dobhatná, mert nem mindig érzi.
Születésétől gyengénlátó, mert a bal szemében a szemideg nem fejlődött ki (vagy ilyesmi)
25 éve 50% rokkant és az orvosi szakvélemény szerint, gerinckímélő, 2 szemes látást nem igénylő munkakörben foglalkoztatható.
Hát még mosónőnek sem jó, mert nem tud a teknő felett görnyedni!!!!!!!!!
Szerintetek visszahívják felülvizsgálatra?
Vagy megvonják a 27 eFt-ot?

gades # 2011.06.28. 06:30

Sajnos én már 21éve 67%-os rokkant voltam,de tavaly 43%-ot kaptam.2-3évente jártam felülvizsgálatra és inkább állapot rosszabbodás volt,mint javulás. Mint halálra itélt beteg tengődök 27ezerből,egyébként a 20év alatt lett 55ezer a nyugdíjam,jó sok mi? krónikus hasnyálmirigy gyulladásom marad vissza a 2 hasnyálmirigy cysta műtét után"ami most is be van gyulladva ,hányás,hasmenés ..stb".Cukorbeteg vagyok 1992-óta és már a szövődményei is jelentkeznek. Csak170/100-as a vérnyomásom,biztos találnak nekem valami jó állást hiszen minden cégnek én vagyok az ideális munkaerő 50évesen:).Soha nem adtam pénz orvosnak sehol,hiszen nem is tudtam volna még ha akartam volna is.Most jelentkezni kell járnom 3havonta,ez van szép új világ.

gades # 2011.06.28. 06:37

Ja még annyit,kb 5évet jósolok magamnak és boldog leszek a pokolban,de megígérem,hogy egy pár embert magammal viszek:)

kiszolgáltatott # 2011.06.28. 08:27
Ricuska # 2011.06.28. 08:29

Üdv Mindnekinek!
Pár héten belül kormánydöntés születik a rokantnyugdijasok felülvizsgálatáról.Addig is mindekinek kitartást kivánok, és a remény halljon meg utoljára ne mi!!
Amugy KEDVES NAPLEMENTE!!!!!
Dr. Posfaí Gábor Úr elérhetősége egyenlőre csak a titkárságát tudom elküldeni neked és mindenkinek aki érdekelt!!!!
06-1-4626410
Ha segithettem örülök!!!

matyin # 2011.06.28. 08:48

Kedves mari55!
Ez mellébeszélés, mi a régi rendszer szerint fizettek TB. járulékot, akkor most ne akarjon az ujj rendszer szerint elbírálni. Nekünk lehetőségünk se lett volna adót csalni, Tb. Járulékot nem fizetni. Biztos sok okos ember van, aki azt sem tudja miről ír, pl. én a keresetem 61,5%-ával mentem rokkant nyugdíjba. Szerintem, ha felméri a megmaradt munkaképességünket, akkor, adja ezt a nyugdíjat és plusz fizessen, azért amire még képes vagyok. Ha ad olyan munkát még adóbevétele is lehet az államnak és később a nyugdíjunk is emelkedhet. Figyelembe kell venni, hogy egy rokkantnak jelentős többlet költségei is vannak. Mindezek mellet inkább a szakképzésre kellene odafigyelni és az újonnan bekerülő rokkantaknak kellene a jövedelműk megőrzésével képességének megfelelő munkát biztosítani, fiatalokat munkába állitani.

kiszolgáltatott # 2011.06.28. 09:00

Ha most akkor nem is vitatják az egészségkárosodást, akkor meg "csak a megmaradt munkaképesség".-nek megfelelően lehetne jövedelemelvonásról is beszélni.Pl.akit most 60 %-osnak mondanak,annak rendes jövedelmének(pl utolsó munkahelyen)60%-t meg kellene kapnia,és a maradék 40-ről lehetne vitatkozni.

matyin # 2011.06.28. 09:11

Kedves Icike42!

Írtad inkább a túlvilág. Ha úgy döntenél, arra kérlek, vigyél magaddal legalább két politikust is.

Ricuska # 2011.06.28. 09:17

Még nem a rokkantnyugijd de érdemes figyelmesen elolvasni!!!!!

http://szoli.eu/…terjesztese/

luck-666 # 2011.06.28. 09:48

2.2.5. Eljárási szabályok
Az új jogosultságokat a kormányhivatalok nyugdíjbiztosítási igazgatóságai állapítják meg, a juttatást a NYUFIG folyósítja.
A Nyugdíjfolyósító Igazgatóságtól minden korhatár előtt nyugdíjban részesülő 2011 decemberében értesítést kap arról, hogy januártól nyugdíj helyett jövedelempótló juttatásban fog részesülni. Felhívják arra is, hogy nyilatkozzon, hogy milyen jövedelemmel, vállalkozással, stb. rendelkezik, mert biztosítással járó jogviszony fennállása esetén a juttatás nem folyósítható. Fel kell hívni a nyilatkozó figyelmét a jogkövetkezményekre valótlan tartalmú nyilatkozat szolgáltatása, vagy jövedelemszerző tevékenység eltitkolása esetén. A tájékoztatásnak ki kell terjednie arra is, hogy a nyugdíjas státus elvesztésével milyen jogosítványai vesznek el (pl. utazási kedvezmény). A vállalkozó a továbbiakban nem minősül kiegészítő tevékenységet folytatónak, ezért a főfoglalkozású vállalkozókra vonatkozó járulékfizetési kötelezettséget kell teljesítenie. Ha jövedelemmel rendelkezik, a juttatása folyósítását szüneteltetni kell, vagy a vállalkozását kell megszüntetnie. Ezeket és más részletes eljárási szabályokat végrehajtási rendelet fogja tartalmazni.

A jövedelempótló juttatás emelése

A jövedelempótló juttatás a nyugellátás helyébe lép, de nem nyugdíj, ezért a Széll Kálmán Munkacsoport döntése értelmében rendszeres emelésére nem kerül sor. Az emelés elmaradása 1 százalékonként évente mintegy 2 milliárd Ft kiadás csökkenést eredményez. (A nyugdíjemelés mértékét a 2012. évi makroparaméterek határozzák meg, a 2011. évi nyugdíjemelés mértéke 3,8 % volt.)

luck-666 # 2011.06.28. 09:52

csak azt nem tudom,hogy azok akik kis falvakban laknak,naponta van 4 busz,és még valamilyen szinten rokkant is,az hova és hogyan jár majd el dolgozni,mert esetleg,talán városban ismeretség révén kap valamilyen munkát! Ez arra jó,hogy megbélyegezzenek egy csomó embert,hogy ő miattuk van gond,ha már beteg és a statisztikák szerint is jóval előbb halnak meg,akkor bűnbaknak is jók

luck-666 # 2011.06.28. 10:01

A Nemzeti szociálpolitikai koncepcióhoz hasonló tervezet alapján képzelné a Nemzeti Erőforrás Minisztérium (Nefmi) a rokkantnyugdíjasok egy részének visszavezetését a munkaerőpiacra – tudta meg a Világgazdaság. A komplex és a szakértők által is elfogadható rendszert még nem szentesítette politikai döntés. A rokkantnyugdíjasok felülvizsgálata sajtóértesülések szerint heteken belül megkezdődhet, és minden 57 évesnél fiatalabb érintett számíthat ellenőrzésre, az idősebbek esetében ez már nem járna számottevő eredménnyel – nyilatkozta a napokban Pósfai Gábor, a Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatal (NRSZH) főigazgatója.

kiszolgáltatott # 2011.06.28. 10:35

Ma minden hírben benne van a 220 e.rokkantnyugdíjas felülvizsgálata.De hát eddig is 1-2-3 évente volt soros újravizsgálat.Akkor most ezt úgy kell értelmezni,hogy aki nemrég is lett tetőtől-talpig átvizsgálva az most újra soron kívűl elő lesz ráncigálva?

luck-666 # 2011.06.28. 10:38

Kedves Icike!

htfsz.hu/downloads/napirend_Korai_nyugdijak_Kormany05_24.doc

luck-666 # 2011.06.28. 10:41
luck-666 # 2011.06.28. 11:28

az egészben csak az a szomorú,hogy majd bejelenik,hogy januártól nyugdíj helyett jövedelempótló juttatás,aminek a maximuma: és mondanak majd egy összeget,mert arról még nem nyilatkoztak,hogy ez hogyan fogja érinteni a forintokat és az eddigi tendenciákat ismerve,az eddigi "hatalmas összegű nyugdíjak" csökkenni fognak

luck-666 # 2011.06.28. 11:47

"A jövedelempótló juttatás a nyugellátás helyébe lép"

igen,de ez egy juttatás,melynek mértéke bármikor módosítható,mint ahogy sorban csökkentették is már a másmilyen juttatások idejét,összegét

kiszolgáltatott # 2011.06.28. 14:32

Elegendő most csak a rendszeres szociális járadékban részesülőket szóba hozni: 2011. elején 140 ezren kaptak ilyen támogatást. Közülük is nyilván csak azokat érdemes felülvizsgálni, akik még nem töltötték be az 55. életévüket.
Akkor ebből az következik,hogy a rokkant csoporban is az 55 évt betöltötteket nem kell vizsgálni?Mert ott meg 57 évről beszélnek.
Ezeket a korhatárokat olyan összevisszának látom.

kiszolgáltatott # 2011.06.28. 14:39

Az 55 évet a cikkből idéztem.a kérdés az enyém.Hogy a szoc.járadékos 55 év fölött tehát nem rehabilitálható,a rokk nyugd.meg igen?Vagy hogy van ez.

segal001 # 2011.06.28. 15:28

ÜDV MINDENKINEK. CSAK ANNYIT SZERETNÉK MONDANI HOGY AKIK BETÖLTÖTTÉK AZ 57 ÉVES KORHATÁRT,VAGY A FÖLÖTT VANNAK AZOK KÖZÖTT ISMEREK EGY PÁRAT AKIK TELJESEN EGÉZSÉGESEK, HISZEN Ő KÖZTÜK VANNAK SOKAN AKI A 90 ES ÉVEKBEN LETTEK ( ÁLL) ROKKANTAK . PERSZE DOLGOZNAK IS MELLETTE, KI EZT KI AZT. A 220 EZER FŐ MEG ÚGY JÖN ÖSSZE HOGY A 140 EZER SZOC TÁMOGATÁST KAPÓKAT IS MEGVIZSGÁLJÁK HOGY ALKALMASAK E KÖZMUNKÁRA, PERSZE OTT A HATÁR 55 ÖT ÉV ALATTIAKAT

kiszolgáltatott # 2011.06.28. 16:16

És közben felemelték a nyugdijkorhatárt is,így aki mindig a határon volt,sosem éri utol magát.Aztán majd csak "kikopik"valahogy.

keke1 # 2011.06.28. 16:41

Icike,a 217md hároméves spórolási terv.
2013-tol szeretnének évi 100md-ot fogni a rokkant nyugdijjakon.és járulékokon,ennek jó ha a felét tudják beszedni.azaz évi 50-60md forintot.

ha most megnézzük a betömendő lyuk nagyságát,az évi 700 md forint,ami a közép,felső középosztály nyel le az új szja következményeként.
Éles a kontraszt a két szám között,és az egyébb sarcok se tudják betömni a lyukat,mert az minden évben újra képződik.

Ezek az emberek már nem fizetnek adót,ha van három kölkük.

keke1 # 2011.06.28. 17:03

A közmunkát pedig nem a piac finanszirozza,hanem az állam,más adófizetők pénzéből.
Az adók viszont csökkennek,tehát ismét kiadáscsökkentés válik szükségessé.
És mi a legnagyobb kiadás?A rendes nyugdijjak,özvegyi nyugdij,stb.

Most van lehetőség ezeket is módositani, átalakitani.
Eszes kormány felülről vágna.

keke1 # 2011.06.28. 17:13

Akárhogy nézem a rendes nyugdijat maximalizálni kell,mint a táppénzt,máskülönben a kormány hiába nyulta le a magánnyugdij kasszákat,az már gyakorlatilag elfogyott.

Ilyenek mint MOL BKV,Malév,MÁV,stb,gyakorlqatilag elvitték a szabad eszközöket,azaz ott vagyunk ahol voltunk...