phd


Legislator # 2012.04.17. 19:02

Amúgy senkit nem állt szándékomban megbántani, kicsit harapósabb kedvemben voltam. A tény attól még tény.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2012.04.17. 13:57

Eddig nem negatív a sorsom, vagyis nem ilyen értelemben. Nézd meg, kik szereztek fokozatot. (Az ELTE ÁJK honlapján régebben fent volt a lista.) A legtöbb (nem oktató nem kutató) el sem jut a PhD dolgozat benyújtásáig (jogászokról beszélek nyilvávalóan). (A többi feltétel elvben teljesíthető 3 év alatt. Bár tök kezdőként a publikálás/külföldi előadás olykor lehet probléma.) Megjegyzem, egy jó PhD dolgozat elkészítése tényleg kemény meló.


Sunshine after the rain.

Ars Iustitiae # 2012.04.17. 08:31

Szia!

Érdekes téma a végszükség.
Zv. előkészítőn volt pár ezzel kapcsolatos példa.
Gondolom, BH-kal is alátámasztod.
Kinél írod?

: Judit

karolyijoci # 2012.04.16. 15:19

Legislator!

Ezt a magvas véleményedet sorsod negatív irányba való alakulásából levont tapasztalatból merítetted vagy esetleg alátudod támasztani valami objektív adattal esetleg ténnyel? Kb. akkor a Phd képzésre járok 80%-a feleslegesen csinálja? Azért remélem a rosszindulatodon kívül vannak más érveid is...

Kacsa1111 # 2012.04.14. 06:55

Kedves Legislator,

mire gondolsz?


Kacsa11

Legislator # 2012.04.13. 14:26

Hello Ádám! Régen nem láttalak. Kutató/oktató akarsz lenni? Ha nem, akkor nem valószínű, hogy lesz fokozatod...


Sunshine after the rain.

Ars Iustitiae # 2012.04.10. 18:38

Szia Ádám!

Pártfogó felügyelet- kevésbé feldolgozott téma, van hozzá elég irodalom, összekapcsolhatod kicsit szociológiával és a kriminológiával is.
Ill. összehasonlíthatod más jogrendszerbeli, hasonló intézményekkel.Készíthetsz hozzá statisztikai kimutatásokat az eredményesség kimutatásához, vagy felmérést is,kérdőíves módszerrel mellékletben.
Egyszerűbb, mint a halmazati és az összbüntetés,ill. a természetes egység 6 fajtája-),ill. kevésbé kényes téma.
(nemi erőszak, kábítószer)
További előnye- bármelyik tanárhoz írható.
Sok sikert a munkádhoz,akármit is választasz-)

Joghallgató, Budapest

karolyijoci # 2012.04.08. 19:25

Én végszükségből írom jelenleg...nem csak a Különös Rész van, gondolkodhatsz az Általános Részben is pl: halmazat és társai.

Ars Iustitiae # 2012.04.08. 19:02

Sztem elsősorban az oktatót nézzed, tudományosan "ott van-e", ill. szimpatikus-e neked.
Ez nagyon fontos: a kompetencia és a szimpátia.
Ha kompetens, akkor lényegesen gyorsabban megy a kutatás, sokat segít, ha szimpatikus, több kedved van a témán dolgozni.
Másodsorban, van-e hozzá elég forrásod, szakirodalmad.
Harmadsorban, mennyi idegen nyelvű kutatást kell végezned, van-e az adott idegen nyelven szakirodalma, amelyet értesz és beszélsz.(bár sztem egy nemzetközi büntetőjogi Phd-n 2-szer, 3-szor annyit kell dolgozni,mint egy anyagi vagy eljárásjogin- magyar büntetőjog területéről, az idegen nyelv,ill. az Eu-s jog miatt.)
Akarsz is kutató lenni, vagy csak egy Phd-t szeretnél szerezni az egyetemi tanulmányok megkoronázásaként?
Utolsó: Miért éppen a büntetőjog?

Ezeket gondold át!-)
Sok sikert és kitartást!
Nekem az alapképzés is elég volt, jelenleg én is a szakdolgozatomat írom- közigből.

joghallgató

Ars Iustitiae # 2012.04.08. 18:53

Miért büntiből akarod írni?

Ars Iustitiae # 2012.04.08. 18:53

A költségvetési csalás elég új téma, nem?

Joghallgató

mesziadam87 # 2012.04.08. 18:46

Sziasztok!

PhD dolgozat témájához szeretnék tanácsot kérni abból a szempontból, hogy mostanában a büntetőjogon belül mik azok a témák amik kevésbé feldolgozottak (ha van ilyen)?

köszönöm a válaszokat

Legislator # 2012.02.19. 18:00

Dr. univ. nem egyenlő PhD.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2012.02.19. 12:59

Talán nem vitték fel az adatot.


Sunshine after the rain.

Sherlock # 2012.02.19. 12:29

Az mit jelent, ha a doktori.hu keresőjébe beírva egy nevet csak a "további védések"-et kipipálva adja ki, a védés elvileg 2007-ben volt, de sem a dolgozat, se a védés eredménye nincs fent?

Legislator # 2011.11.20. 09:25

Riszpekt:-))). Terjesztem.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2011.11.17. 00:24

Válasz ment:-D.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2011.11.17. 00:04

Kedves TamasHungarian!

CSekkolni fogom a mailboxomat:-D.


Sunshine after the rain.

TamasHungarian # 2011.11.15. 08:51

Magyarországon a PhD-képzés, hát mondjuk azt, hogy olyan magyarosan egyedi, legalábbis azon területeken, amelyeket én ismerek. A publikációkról, mint kritériumról, pedig nem is tudom, van-e értelme egyáltalán beszélni, mert megint más.
Ismerem pár ország PhD-képzését, de véleményem szerint először is kevésbé belterjes (ez sajnos a magyar rendszer egyik hatalmas hibája), másrészt sokkal egyértelműbben, sokkal észserűbben szabályozott.

Nehézségi fokok összehasonlításáról megint nincs értelme beszélni, van olyan aspektusa amelyre azt mondanám, hogy "nehezebb", de mások "könnyebbek". Más az egész szemléletmód, majdnem azt mondhatnám ebben a kérdésben, hogy almát és körtét nem lehet összehasonlítani. Aki külföldön szerezte a fokozatát, vagy akár csak ismeri a rendszert, az tudja, miről beszélek. Sokkal természetesebb módon tekintik a felsőoktatás utolsó részének, mint "harmadik ciklus".

Kacsa1111, igen, ezzel jól jellemzted a helyzetet, de ha lehet megnyugtató, akkor hidd el, ez nem csak a jog területén van így:

"a phd fokozat egyáltalán nem garancia arra, hogy ért az illető az adott témához”"

Igen, az egy dolog, hogy én is egy vagon silány dolgozatot olvastam már, de még személyesen is nem egyszer rökönyödtem meg az illető nemes egyszerűségén. Volt már olyan, akivel csak udvariasságból jobbnak láttam inkább nem szóba állni, mert ha rajtam múlt volna, még főiskolai oklevelet se kapott volna, ez egészen biztos.

Erre pedig azt mondanám, hogy véget nem érő vitatéma lehetne:

"arra meg aztán egyáltalán nem, hogy az illető tud is oktatni.”"

Legalábbis nincs olyan kritérium, amely ezt tudná mérni (más kérdés, hogy szerintem objektíven nem is lehet, mert az oktatáshoz legelőször is egy személyiség szükséges, utána jön csak bármi más). Egy a vége: a PhD-hez aztán nem sok köze van.

Kedves Legislator, kérdésedre a válasz egyszerű is meg nem is, de most már tényleg veszem az erőt magamon egy emailhoz :)

Legislator # 2011.11.14. 22:31

Természetesen a minőség is fontos, vagyis a legfontosabb. Link ugyan nincs, de ismerem az ábrát. Amúgy minden társadalomtudomány olyan (és benne a /nagy/jogágak) hogy négy-öt jelentős művelő nevével leírható a történetük.


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2011.11.14. 16:23

Kedves Legislator,

én is pont ezt mondom, az, hogy valakinek van, még nem jelenti azt, hogy teljesítmény és/vagy tudás van mögötte.
Hála remek oktatási rendszerünknek a fentiek összes permutációja eredményezhet fokozatszerzést (horribile dictu: teljesítmény és tudás hiánya is akár), pedig csak teljesítmény és tudás esetén lenne szabad adni.

Szerintem nagyon szemléletesen mutatja be azt a linken található ábra, hogy egy phd dolgozatnak valami novumot is tartalmaznia kellene, ami az emberiség tudásához tesz hozzá valamit.

Na, ilyen phd dolgozatot - jogi témában - egyetlen egyet láttam eddig összesen, pedig nem kevés fordult meg a kezem között (értsd: nem három, nem négy...)...és ez egyébként független a publikációk számától (van olyan akadémikusunk, aki többszáz semmitmondó publikációval rendelkezik), inkább a publikációk minőségével korrellál.
Én a magam részéről ezerszer többre értékelem azt az embert, akinek kevés, ámde magvas, összeszedett és valamilyen ötletet tartalmazó publikációt készített, mint azt, aki dömpingszerűen gyárt(at)ja az értéktelen firkálmányokat.


Kacsa11

Legislator # 2011.11.14. 13:41

A legjobban azok jártak, akik még anno lettek MTA r. tagok. Te jogász vagy Tamás?


Sunshine after the rain.

Legislator # 2011.11.14. 13:39

Te már nyilatkozhatsz, én majd a maga idején. Azonban mondjuk fokozatos és fokozatos, meg PhD dolgozat és PhD dolgozat között is van különbség. Azért más 8 és más 100 publikációval fokozatot szerezni.


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2011.11.14. 13:16

nem mintha egy papír (phd) megléte bármit is jelentene, illetőleg - átforgatva - a phd megszerzése egyáltalán nem egy olyan szellemi tevékenység (kishazánkban - nálunk boldogabb országokban mind a doktorjelölt, mind a doktori iskola komolyabban veszi ezt az egészet), ami valami irgalmatlan agyi kapacitást feltételezne (értsd: egy idomított csimpánz is megszerezheti nálunk)...

a phd fokozat egyáltalán nem garancia arra, hogy ért az illető az adott témához (legalábbis kishazánkban - máshol azért már feltételez némi tájékozottságot),
arra meg aztán egyáltalán nem, hogy az illető tud is oktatni.


Kacsa11

TamasHungarian # 2011.11.14. 07:36

Igen, ez amolyan generáció-függő, na meg egyetem-függő dolog is.
Nem egy adjunctus van, aki bármilyen tud. fokozat nélkül oktat, ugyanakkor a mostani fiataloknál már valóban elvárás, hogy tanársegédsége alatt végezze el a PhD-t.

Ellenben!
Nem egy egyetemről tudok, ahol a PhD megszerzése egyet jelentett a docensi kinevezéssel, és tulképpen átugrotta az adjunctusi "korszakot".

Na meg olyan is van, amikor annyira nincs minősített ember azon az X területen, hogy tanársegédből kapásból docens lett, és a docensi kinevezéssel egyidejűleg tszvezető is lett azonnal.

Sztem még azok jártak jól egyébként, akik anno kandidáltak ...