Sziasztok. Nekem az apeh ráterhelt a házamra. rajta volt 1 évig és most kaptam egy levelet, hogy a tartozás engedményezésre került ezért a végrehajtási jogot törölték. Ez mit takar és miért??Tud valaki segíteni??
ingatlan jog
Az APEH- új nevén Nemzeti AVH - a veled szemben fenálló követelését gyakorlatilag eladta. Engedményezte valaki részére, mert úgy látta, hogy nem tudja behajtani. Vannak ilyen követelésfelvásárló cégek, akik átveszik ezeket a kétes behajthatóságú kintlevőségeket aztán majd jelentkeznek.
A végrehajtási osztály vezetője mégsem töretheti el a kezedet, ha nem akarsz kiköltözni, elvégre jogállam vagyunk.
Most már nem az adóhatóságnak tartozol hanem valaki másnak. Fognak jelentkezni ebben biztos lehetsz.
Dr. Bokros Gábor
ügyvéd
Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000
És én nem irathatom le a házról a nevem pl gyerekem nevére addig amíg nem jelentkeznek?? Mert ha 6000 ft befizetek törlik a terhelést a tulajdonlapról. És ha rögtön cselekszem?? Vagy bármi megoldás van ebben az ügyben?? Mert a ház ott volt. Elárverezhették volna ha annyira akarják.
Válásunkkor a bíróság - többek között - végzésben határozott az ingatlanokról, elfogadva a korábbi, válóperhez csatolt házassági vagyonmegosztó szerződésben (két tanúval) foglaltakat.
Kérdésem: ez alapján át tudjuk-e íratni az ingatlanokat, vagy kell-e külön ügyvédi ellenjegyzéssel ellátott szerződést csinálnunk?
Köszönöm a választ!
Ha az egyezséggel a bíróság megkereste a földhivatalt, akkor ez már folyamatban is van. Ha nem, akkor valószínűleg el kell menni ügyvédhez.
Tudtommal a bíróság nem kereste meg a földhivatalt, így igénybe vesszük az ügyvédi ellenjegyzést.
Köszönöm!
Tisztelettel.
egy kérdésel fordulok önhöz"önökhöz"
16-éve vettem egy házat,teljesen kivan fizetve decsak elöszerzödésem van ugyanis az eladó még nem hagyatékolt töbszöri felszólításom ellenére így a lakás nincs a nevemen mi ijenkór a tennivaló? mert attol tartok hogy halálom esetén kilakoltatják a családom.
Ugyan.
Vagy kössétek meg a szerződést, vagy indítsd el a pert.
De nem fogadják a hívásaimat és nem reagálnak a leveleimre
Akkor marad a második opció.
és hogy kezdjem el a pert a rendörségen vagy a földhivatalnál kell ezt elindítani?
Se. Bíróságon.
Tisztelt Fórumozók!
Egy érdekes kérdésem lenne! A párom és a testvére örököltek 50-50%-ban egy lakást! Már nagyon régen hirdetjük, de semmi eredmény! Már volt egy ingatlanosunk, aki 3 hónap alatt 1 érdeklődőt hozott, vele fel is bontottuk a szerződést!
Időközben terhes lettem, és nagyon sürgőssé vált a költözés, ezért kerestünk egy új ingatlanost, akivel kötöttünk még 6 hónapra egy kizárólagos szerződést. Ebből már letelt 1,5 hónap és még a hírüket se hallottuk, annak ellenére se, hogy iszonyatosan levittük az árat az Ő javaslatukra, a weblapjukon se találom a lakásunkat!!!
Szóval a párom és a tesója megegyeztek, hogy mivel sehova se haladunk, ezért a tesó kifizetne minket, hogy tudjunk már lépni...
Na de a kérdés most jön, hogy kell e nekünk fizetni az ingatlanosnak, ha a tesó vásárolja ki a tulajdon másik felét???
Egyébként valahogy le tudjuk mondani ezt a szerződést, mert tényleg nem vagyunk megelégedve, és már ne is haragudjanak, de azért én nem fizetek senkinek egy vasat sem, hogy meressze a seggét???
Valaki segítsen!!
@Timcyca
Fontos lenne ismerni a szerződés részleteit, amit aláírtak, mert így látatlanban elég nehéz megtalálni a menekülőutat a helyzetből.
A kizárólagos ingatlanközvetítési megbízásban általában az a nehézség, hogy nem könnyű belőle szabadulni egy ilyen esetben.
A kizárólagosság azt jelenti, hogy csak az ingatlan közveítő cég hirdetheti az ingatlant-> tehát megveheti a sógora, de -nagy valószínűséggel- akkor is ki kell fizetni a sikerdíjat.
Tehát milyen lehetőségek vannak:
- sikerdíj kifizetése = szabadulás a jogviszonyból,
- a szerődésben kikötött 6 hónap eredménytelen leteltével szintén megszűnik a szerződés (aláírástól számított 6 hónapra vállaltak kötelezettséget?),
- mit vállalt az ingatlanos? Teljesítette -e, amit vállalt? Írja, hogy nem hirdeti, mert nem találta a honlapon. Újságban, más felületen sem? Talán itt lenne még esély megfogni az esetleges hibás teljesítéssel.
Összességében azt gondolom -hangsúlyozottan: a szerződést pontosan kellene ismernünk! -, hogy vagy megvárják, amíg megszűnik a szerződés, vagy ki kell fizetni a megbízási díjat.
Az nem megoldás, hogy kölcsönként adja a testvér a vételárat, melynek fedezete az ingatlanrész? Ha valami csoda folytán mégis eladja az ingatlanos 6 hónapon belül, akkor visszadjátok a testvérnek a pénzt.
Köszönöm a válaszokat, de időközben nagyon úgy néz ki, hogy kiderült, az átverés...
A cég amivel szerződést kötöttünk, nem hirdet minket sehol... holnap bemegyünk és számon kérjük őket, hogy ezt azért mégis, hogy gondolták? Kivárásra játszanak?
Ha nem tudnak mutatni egy hirdetést sem akkor felbontjuk a szerződést, és utána lehet jönni pereskedni, mert szétrúgom a tolvaj seggüket!
Tisztelt Jogi Fórum! Van egy lakásom amit árulok és jött rá egy vevő.Ez a vevő úgy szeretné Velem meg kötni az adásvételi szerződését, hogy 5% foglalót tesz le március 14-én. (A lakás vételi ára 4,3millió) Ezután április 15-ig átutal 2,3 millió forintot és költözne a lakásba. A fennmaradó összeget május 31-vel teljesítené. (1.785000-et) Kérdésem, hogy belemehetek így-e a szerződésbe?Hiszen Ő hozza az ügyvédet is aki a szerződést megköti. Előfordulhat, hogy nem teljesítés estén a lakásba Maradnak?Nem tudok őket onnan kirakni?
Köszönöm a válaszát.
Ezt neked kell eldöntened. Ha valami nem világos, azt pedig az eljáró ügyvédtől kérdezd, ezért fizetitek. (Ha esetleg megtévesztene, akkor kártérítési felelőssége lesz.)
Tisztelt jogi fórum!
Édesanyámnak most jutott tudomására hogy 1992-ben elhunyt nagynénje után örökösödési szerződés útján örökölt egy tanyát 80 %-ban. Az ingatlan 20%-a adásvételi útján került a másik tulajdonoshoz még 1984-ben. Elindítottuk a póthagyatéki eljárást, ahol elfogadták a végrendeletet és továbbították a közjegyzőhöz.
A probléma ott van, hogy az ingatlan 20% tulajdonosa idő közben eladta az ő részét, de ő azt hitte hogy az egész ingatlant adta el, holott megtalálta a régi adás-vételi szerződést amiből egyértelműen ki lehet szűrni hogy ő annak idején az ingatlan 20%-át vásárolta meg. Ez tudomására jutott, vittük neki a még elhunyt nevén lévő 80 %-os ingatlan rész földhivatali nyilvántartását.
Viszont az új tulajdonos nem áll el a szerződéstől mert neki az egész tanya kell 100%-ban.
Peren kívül próbálunk megegyezni velük de ha nem sikerül akkor az elbirtoklás ténye ilyen esetben fenn áll-e még úgy is hogy ő nem tartózkodott ott a tanyán éveken keresztül?
Illetve mit javasolnak ilyen esetben.
Nagyon köszönöm a válaszukat.
Valamit nagyon félreértesz, vagy nagyon félremagyarázol. Ez a tényállás zsúfolva van ellentmondásokkal.
Hát köszönöm a gyors választ. De sajnos az ügy ennyire bonyolult. Hol az ellentmondás megpróbálom újra felvázolni az ügyet.
elég nehezen hihető, hogy valaki, de legalább az eljáró ügyvédje ne vegye észre, hogy valaminek csak a 20%-t vette meg.
Az elő, hogy kikérték a tul.lapot, az pedig elég beszédes
„Senki sem adhat több jogot tovább, mint amennyivel rendelkezik."
Az elbirtoklást 1992-től lehet számolni.
Ha a közjegyző bejegyezteti a tulajdonjogodat a földhivatalba, azután már az elbirtoklónak nem lesz esélye a területre.
Én nem egyezkednék peren kívül, siettetném a közjegyzői eljárást.
„1. vittük neki a még elhunyt nevén lévő 80 %-os ingatlan rész földhivatali nyilvántartását.
2. Viszont az új tulajdonos nem áll el a szerződéstől mert neki az egész tanya kell 100%-ban.
3. Peren kívül próbálunk megegyezni ”
Ezt a 3 hibát követted el, ami sikertelenné teheti a tulajdonszerzésedet.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02