Jogász Póker


bajussz # 2009.10.21. 13:51

ha valaki 5/10, 10/20 dolláros tétekkel játszik neten, az jó?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.10.21. 16:09

Az attól függ. Ha nyer, nagyon jó, ha veszít, nagyon jó.
Kell hozzá legalább 25K $, de inkább 40K.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.10.21. 16:09

Pardon: ha veszít, nagyon rossz. Elszabtam a poént.

janoo # 2009.10.21. 17:51

Kbs: AJs-t vmiért kifejezetten kedveltem eddig indulólapnak, ráadásul most többször úgy kaptam ki vele, hogy mondjuk flopon jött két azonos színű alacsony lap, így volt egy flushúzóm és még jött mellé egy más színű A vagy J, tehát eltalált a flop.Sajnos az a baj,h fix limeten, mikro téten meg nem tudsz akkorát emelni,h eldobasd az ellenfelek nagy részével. NL-re vagy, magasabb tétes FL játékra meg egyelőre nem merek áttérni, pedig lehet érdemesebb lenne megpróbálni a magasabb tétet, mert elkezdett lazulni a játékom, túl későn dobok sokszor és egy-egy leosztás elvesztését és a bukott pénzt kevésbé érzem problémásnak, mint néhány hónapja.
Ami szívás,h lejárt a pokertrackerem és nem tudom elemezni 2hete a leosztásaimat.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.10.21. 20:27

az a baj,h fix limeten, mikro téten meg nem tudsz akkorát emelni,h eldobasd az ellenfelek nagy részével.
Miért lenne az baj? Épp azt akarjuk, hogy az ellenfelek minél többször és minél nagyobb hívásokat adjanak meg a gyengébb lapjukkal.
Valahányszor ezt teszik, rosszul játszanak, és veszítenek, te pedig nyersz. Ha mást nem +EV-t.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.10.21. 20:29

Veszíteni meg lehet, hogy azért is veszítesz, mert "elkezdett lazulni a játékod". Az egy téveszme, hogy a laza játék jobb.

janoo # 2009.10.21. 21:17

Igazából lazulni a bukások után szoktam. Anno a pokertrackerben folyamatosan csökkent a flopnézési százalékom, most,h az nincs csak a pokerstars adott sessionre vonatkozó adatait figyelem.Általában vhol 18-22%közt vagyok, de mikor lazulok akkor ez 28%körülre csúszik fel. Ennek oka általában a Kxs, Qxs lapok tekintetében bármely pozícióban, illetve SB, BB pozícióban bármely egyszínű lappal ( ha egy emelés van, akkor azt még megadom). Egyébként ezek nálam emelés esetén fold-ok. Illetve ilyenkor túl agresszívan játszom a KQo, QJo lapokat. Mondjuk legalább tudom, hogy mit szúrok el:)

"Miért lenne az baj? Épp azt akarjuk, hogy az ellenfelek minél többször és minél nagyobb hívásokat adjanak meg a gyengébb lapjukkal."
Igen, csak sajnos így túl gyakran adják meg bármilyen kapcsolódó lapokkal, vagy bármilyen egyszíű lapokkal a preflop emelést és jön nekik flopon egy sor, vagy színhúzó, amivel kitartanak végig, majd riveren beesik az 5. lapjuk hozzá. Az osztott AA, KK, QQ lapjaim rendszeresen sorok ellen kapnak ki, és nem ritkán úgy, hogy az illető mondjuk egy 73s lappal adta meg az emelést, majd ugyan flush nem, de sor összejön neki.

Ma mondjuk nem panaszkodhattam, összejött egy 70%körüli showdown arány és olyan 40-45% közt nyertem azokat a leosztásoakt,ahol flopot néztem nem SB, vagy BB pozícióból.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.10.22. 06:31

mikor lazulok akkor ez 28%körülre csúszik fel.

Hú. Mint említettem, nem értek a fix limites játékhoz (omahában játszom néha pot limitet), de ez a statisztika NL-már szélsőséges. Vagy mániákus az illető vagy nagyon LAG. A kettő között egyébként hajszálvékonya határ. :)

Ha a húzókkal odds fölött adnak meg, az hosszú távon nekik veszteséges, nekik nyereséges. NL-en ezt a nyereséget/veszteséged tudod növelni azzal, ha az emeléseid nagyobbak a szokásosnál az ilyen megadókkal szemben.

janoo # 2009.10.22. 09:29

KBS, azért sztem 28% még nem mániákus kategória.Viszont FL-en ott van a kutya elásva, mait te is írsz,h NL-en a szokásosnál nagyobb emelésekkel tudod veszteségessé tenni a flösshúzóikat, csak ugye FL-en nem tudsz akármekkorát emelni.Ilyen szempontból még a pot limit is jobb. Igazából az FL arra volt jó sztem,h kijátszottam az50§-os kezdőbónuszt és megdupláztam..
Viszont tegnap bwinen unalmamban kipróbáltam egy 5 fős 1 dolláros SnG-t és megnyertem :) Ez volt életem második Sng játéka.

janoo # 2009.10.22. 09:31

Egyébként az indulásnál nagyjából az Ophu-s Selindek féle indulási táblázatnak megfelelően játszom.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.10.22. 09:45

azért sztem 28% még nem mániákus kategória.

NL FR-en az. :)

Kovács_Béla_Sándor # 2009.10.22. 09:49

Gratula.

Még mindig nem értek a fix limithez, de - mivel tényleg úgy van, ahogy mondod: nem tudod lerontani a húzók banki esélyét - a józan ész azt mondja: nem kell a javulni nem képes (vagy csak kis eséllyel képes) lapokkal emelni húzónehéz asztalon. Valószínűleg megadni sem érdemes velük.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.10.22. 14:44

Mindhármótoknak: a mansiont letöltötték már a PS-en keresztül? 25-én verseny. az 1$-os, 5000$ díjas.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.10.22. 17:02

Per pillanat 800 nevező van, a díjalap 5800$. Egy dolláros beugró mellett.

Impossible # 2009.10.25. 10:30

kbs,

tudod, mire gondoltam?
10 napom van hátra, és még kellene 200 pontot gyűjtenem, a bankrollom meg most kb. 14 dollár. Mindezeket alapul véve arra gondoltam, hogy 1,74 dollárt mindenképpen felhasználhatok, ez már nem függ a bónusz kijátszásától, mert még az elején a kezdő 50 dollár feltornászásával nyertem (ha jól tudom, remélem, jól tudom), szóval ha nem sikerül kijátszanom a bónuszt, akkor is marad 1,74 dollárom, amivel játszhatom, azt meg felhozhatom...meg befizethetek egy másik bónuszra is, nem?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.10.25. 11:54

De.

Impossible # 2009.10.25. 11:56

Most mi nem tetszik? Ki kellene játszanom, mi? :D

Kovács_Béla_Sándor # 2009.10.26. 07:28

???
Hát ezt te tudod.

Wasp kolléga, nem láttalak a mansion 5K addeden. Nekem elég gyéren sikerült. Eleve elment az internet-kapcsolatom valami három órával a rajt előtt. (Ezt csinálja egy hete, emiatt bajnokságot már nem is igen játszom, elnyelte vagy 50$-omat.) Negyedórás késéssel tudtam bekapcsolódni - ami ugye már a második vakszint, és add hozzá az ideget.
Tovább idegesített, hogy pár német kolléga szemmel láthatólag túladagolta magának a Durr-videókat. Ha nem az egyik, akkor a másik mindig emelt előlről, középről, én meg dobálhattam. Amikor pedig gy egyszínű AT-zel meg akartam torolni az egyik ilyen meredek, UTG-ből indított lopását, megélt az osztott négyes párja. Nekem meg odalett a zsetonjaim fele.
A legközelebbi visszalopáskor (nálam A4s) meg belenéztem két királyba. Viszont nekem is lehet mákom, leesett egy ász.

Summa summárum, 1400-ból valahol a 400. hely körnénykén estem ki. Kellemetlen, idegesítő társaság, gyorsan emelkedő vakszintekkel.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.10.26. 07:32

Azzal együtt megéri. A 200. hely már fizet, méghozzá 6$-t. Vagyis a legjobb 14-15%-ba kell a nevezési díj hatszorosáért. Egy SnG akkor se fizet így ha megnyered. (A győztes mindent visz típust most hagyjuk.) Pedig az a legjobb 10%.

Jut eszembe: nem tudnál még októberben szerezni egy (egyetlen egy) PS-pontot? Kapnék meghívót egy 5K-s versenyre.

Impossible # 2009.10.26. 11:02

kbs, kezdesz wasp-ra hasonlítani. Annyira nem sértelek meg, hogy azt mondjam, kácsára is. :D

Kovács_Béla_Sándor # 2009.10.26. 11:18

:) Még az sem sértene. A wasphoz hasonlítást pedig kifejezett dícséretnek veszem. Bárcsak a bankrollom összege hasonlítana az övéhez.

Impossible # 2009.10.26. 12:33

Ez az evolúció felsőbb foka: már a bankrolljukat hasonlítgatják. :DDD

_Wasp_ # 2009.11.04. 16:18

emlékezetem szerint nem rendeztünk péniszméret versenyt a bankroll nagysága alapján. Te láttál valahol ilyent Imp?

gondolom komolyan mondtad, mert viccnek azért picit durva lenne....

Amúgy nem tudom, KBS honnan sakkozta összer a rollomat (sharkscope talán?), nekem mondjuk fogalmam sincs az övéről...

(bár írta, hogy volt mostanában egy nagyobb kivétje, és újrakezdte a bankrollépítést, de tényleg nem tudnék róla még nagyságrendet se mondani. Jó játékosnak tűnik, elvileg bárhol játszhatna. (Ha saccolnom kéne akkor a 500-as és az 5000-es tartomány közé tenném, de a kivét miatt talán inkább az alja lehet, mint a teteje)

(mostanában nem vagyok, se poker, se jogifórum :(, kb hetente egyszer tudok felnézni ide.... na majd januártól jobban ráérek :) remélem)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Impossible # 2009.11.04. 19:27

???

Ja igen, komolyan mondtam. No comment. :D

Kovács_Béla_Sándor # 2009.11.04. 20:09

KBS honnan sakkozta összer a rollomat
Feltételeztem egy normális bankroll menedzsmentet, és akkor abból, milyen téttel játszol BSS-t már meg is van a bankrollod minimuma.
Persze, ha a bankrollod feletti téten játszol, akkor tévedek. :)