Jogász Póker


Impossible # 2010.12.20. 10:48

hát sztem tiszta sor h push
király párt dobni csak az ellenfél statjaira alapozva szerintem eléggé nagy felelőtlenség
még a kézelemző sem vette számításba, hogy Villain esetleg kiolvasta Hero statjaiból, hogy Hero feltehetőleg dobni fog ebben a helyzetben (bár valószínűbbnek tartom h Villain idiótább az átlagnál, akkor pedig azért push :D )

azért szerintem nem szabad elfeledkezni arról, hogy Hero sem tökéletes, az ő játékáról pedig nem tudunk meg semmi közelebbit ezen a leosztáson kívül...

Kovács_Béla_Sándor # 2010.12.20. 10:17

Az izoláló emelést akkor alkalmazzuk, ha előttünk egy balek limpelt, és kettesben szeretnénk maradni vele a leosztásban.

Igazából mindkét megoldás - bet/fold; push - elfogadható szerintem, mert nagyon ellentmondásos a helyzet. A játéka semmilyen laphoz nem illik igazán.
A 2/3 banknyi nyitás értékért valóban jobb, de conbetként általában a fél bank is elég. (Más kérdés, hogy ez nem szabad, hogy szokássá váljon, mert az már olvasható, kihasználható.)

Impossible # 2010.12.20. 06:35

Azt tartom hibának főleg, hogy az elemzők Villain statjaira alapozva ítélnek, abba bele se gondol senki, hogy Villain pedig esetleg Hero statjaiból ítélt...

Impossible # 2010.12.20. 06:30

Ha ráérsz, nézd meg ezt a kézelemzések között, egy kicsit eltér a véleményem a többiekétől, de szerintem az én véleményebb a jobb. :D Kíváncsi lennék, mit gondolsz róla:

http://hu.pokerstrategy.com/…m/thread.php?…

Impossible # 2010.12.19. 11:47

ma néztem videókat, RoyCash elmondta, hogy őszerinte NL50 a HUD-os játék legalja, azaz ettől a limittől kezdve érdemes HUD-dal játszani

én ehhez képest NL2-n játszom HUD-dal :D
de szerintem itt is hasznos, mert (szinte) egyértelműen látom, ki a shortstack pl. VPIP: 7 PFR: 6 (stack 1.25$).

most, hogy a videókból a vakharcról is hallottam pár gondolatot, meg a kézskála lazítási lehetőségeiről, meg az izoláló emelésről, sokkal színesebbnek és érdekesebbnek látom az SSS-t

az izoláló emelésről részletesen sajnos csak arany státusszal elérhető cikkek szólnak, a videókból meg pontosan nem világos, mi is ez, ezt pl. jó lenne jobban érteni

Impossible # 2010.12.19. 06:55

na megküldték a belépőt 1k freerollra is (kitöltöttem a kezdő tesztet 88%-ra, azért kíváncsi lettem volna, mit rontottam el, de azt nem írják ki)

sng-t nem hiszem, hogy meg tudom nyerni
ott hanyadik helyig fizetős?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.12.18. 11:55

aztán mindent fejben nyomni egy-egy leosztásnál, ez eléggé képtelenségnek tűnik.

Megfelelő számú leosztás után majdnem automatizmus lesz. A jegyekkel meg benevezel két SnG-re, megnyered őket, aztán a nyereménnyel már játszhatsz cash gamet.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.12.18. 11:50

mert tiszta lappal akarnék indulni annak érdekében, h a saját játékomat helyesen mérhessem fel

Ahhoz nem kell törölni a leosztásokat. Amikor lekérdezést csinálsz a saját statisztikáidra, az időt állítsd be megfelelően. (Pl.: 2010. december 15. utáni leosztások.)

Impossible # 2010.12.18. 03:39
Impossible # 2010.12.18. 02:41

fejben számolni ezeket marha nehéz lehet még kb-re is

meg nezéz tisztába tennem hogyan áll fenn összefüggés az out-ok (és leértékel out-ok), az esély, a banki esély, az implikált banki esély és a részesedés között, és aztán mindent fejben nyomni egy-egy leosztásnál, ez eléggé képtelenségnek tűnik.

Impossible # 2010.12.18. 00:30

részesedést és out-okat fejben számolni még mindig nem tudok, ez egy nagy hiányosságom

Impossible # 2010.12.18. 00:09

kitöltöttem a haladó tesztet is, azt fél idő alatt is sikerült, és a kérdések 89%-ára adtam helyes választ, így nyertem két $1.20 értékű versenykupont (sng). Hát ezzel aztán sokra megyek...
nekem cg-hez kéne pénz, amit viszont csak a kezdő teszt után adnak, és most, hogy kitöltöttem a haladót, lehet, hogy nem lehet újra próbálni a kezdőt. :D

Impossible # 2010.12.17. 22:49

na kitöltöttem a stars alapszintű tesztjét,
15 kérdésnek legalább az 50%-ára helyesen kellett válaszolni a teszt sikeres teljesítéséhez,
közben kiderült, hogy időre megy, de kb. a 10. kérdésig eljutottam,
letelt az idő, kiírta, hogy: "kész", nem írt ki semmi eredményt,
ilyenkor nem tudom, mi van, gondolom így nem utalnak semmit sem, pedig az ő hibájuk, hogy rossz a program.

És megengedtek maguknak egy ilyet is:

7. kérdés:

Azt asztalon lévő lapok:
7s 7c 5d 5h 7s
A kezünkben tartott lapok:
Ah Th
Melyik zárt lapunkat használjuk fel a kezünk kialakításához?

  • mindkettőt
  • az ászt
  • a tízest
  • egyik zárt lapot sem

Szerintem egyik zárt lapot sem, mert fullunk van, de ettől függetlenül a kérdés hibás, mert a riveren nem jöhetett le 7s, hiszen az már a flopon lejött.

Impossible # 2010.12.17. 22:08

mert tiszta lappal akarnék indulni annak érdekében, h a saját játékomat helyesen mérhessem fel (eddig sok hülyeséget csináltam, és ez rontja a statisztikámat)

nade egyébként hol tudom törölni?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.12.17. 22:05

Miért kellene törölni? Az információ hatalom.

Impossible # 2010.12.17. 21:39

Hol tudom törölni az eddig importált adatokat a trackerből?

Impossible # 2010.12.17. 21:36

Hands: 21

Kovács_Béla_Sándor # 2010.12.17. 14:55

Illetve egy kicsit többet. Bocs.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.12.17. 14:55

27 perc, az kb 30 leosztás. Ha az alatt nyersz 2,9$-t, az kb. 150bb, vagyis 450bb/100. Nagyjából stimmel, ezek szerint egy kicsit kevesebb leosztást játszottál.
Szép eredmény, majd szólj, ha 50K leosztás alatt is ennyi lesz.

Impossible # 2010.12.17. 04:02

Egy 27 perces egy asztalos NL2 session alapján a PokerTracker3 azt írja ki, hogy 345.24 BB/100. Összesen nyertem 2.9$-t. (Volt háromszor is osztott AA.)

Impossible # 2010.12.17. 02:20

na megfejetettem, a felhasználónévhez az elefántot kellett beírni (csak azt nem értem, miért nem ez jelent meg ott eleve, de a lényeg, hogy végre elindult)

ez az adatbázis-kezelő program nekem elég magas, nem világos a működése

Impossible # 2010.12.17. 01:44

a pokertracker3 ingyenes próbaverzióját leszedtem, és az indításához meg kellene adni a "Configure PostgreSQL Server Information" felugró ablakban az adatokat: Server, Port, Database User, Password. Mindegyik mező ki van töltve, a Password mezőt kivéve. Mit kell ezekre a mezőkbe írni? A Password-höz beírtam a PostgreSQL superuser jelszavát, de nem indul. Mi lehet itt a bökkenő?

Impossible # 2010.12.16. 09:59

azt írja, hogy feltétel: regisztráció a pókerinzájd-ra a pokerkarrier kóddal... na ezt értelmezd... és sehova se lehet beírni a pokerkarrier kódot

szal leszarom ezt a baromságot

holnap már kitölthetem a stars tesztjét, aztán utalnak egy kis lovettát :D

PS-en egyébként van egy olyan részleg, ahol lehet kérni zsét, én játszom vele, aztán a megállapodás alapján visszafizetek annak, aki adta
hát ne mtudom, belemenjek-e ilyenbe vadidegenekkel (PS semmiylen felelősséget nem vállal a megállapodásból eredő vitákért stb. stb.)
de valahogyan bankrollt akarok építeni, már elég jól menne, csak nincs miből

Kovács_Béla_Sándor # 2010.12.16. 09:44

Nem lehet, hogy elegendő, ha az ő linkjükről regisztrálsz?

Impossible # 2010.12.16. 09:24

nem tudom, mi van az adatbázis-kezelővel, csak annyit tudok, hogy fenn van a gépen (gondolom az elefánt hozta létre)

egyébként megpróbáltam az elefántot törölni a rendszerleíró adatbázisból annak érdekében, hogy a próbaverzió lejártát követően is lehetségessé váljon a teljes verzió használata, de nem sikerült.
érdekes módon antivirus programok esetében simán meg tudom oldani, hogy a 30 napos próbaidők letelte után is használható legyen.

ez a köcsög oldal azt írja h a pokerinside-on a "pokerkarrier" szóval kell regisztrálni, ehhez képest sehol sincs olyan mező, ahova ezt be lehetne írni