Jogász Póker


Kovács_Béla_Sándor # 2009.10.19. 11:16

A teszt az abszolút kezdő abc-pókerre kérdez. Könnyen előfordulhat, hogy sok tapasztalattal már nem azt a választ tartod helyesnek, ami a kezdő számára megfelelő.
Tényleg jobb lesz, ha a cikk alapján töltöd ki.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.10.19. 11:22

A PS anyagai messze kiemelkednek - főleg didaktikailag - az online elérhető mezőnyből, de néha ők is alaposan mellényúlnak.
Van például egy kilenc kérdésből álló, bronz szintű teszt. Már ott aggályos, hogy bár elvileg a push-or-fold tudást vizsgálja, mind a kilenc kérdés lényegében egy nagyon szűk problémával foglalkozik: egyasztalos SnG-ban, ha már csak négyen vagytok és kb. 10BB-d van, J9s-sel betolod vagy nem tolod be. Olyan nulla pontosra csináltam meg, mint annak a rendje.

Aztán nézem a megoldás indoklását: ICM; Nash-egyensúly; egyéb nyalánkságok. Kell-e mondanom, hogy az ICM-ről az ezüst cikkek írnak először, a Nash-egyensúlyról meg az aranyosak?

Viszont azt, hogy hogyan játszunk SSS-ben osztott dámákkal, hibátlanra töltöttem ki.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.10.19. 11:23

Bocsánat, J7s-sel. Nem mindegy. :)

Impossible # 2009.10.19. 11:28

wasp,

mindig ezt mondod, de nem értem, miért csinálnék magamból hülyét mások előtt azzal, hogy olyasmit írok, ami igaz. Szerintem nem azt érted a "hülyét csinálsz magadból" kifejezés alatt, amit általában szokásos.

_Wasp_ # 2009.10.19. 11:40

ezek voltak a kedvenceim:
How many Big Blinds do you have if you have lots of chips?” (viszonylag közel álló számok a választós tesztben)

You are in late position and hold ace queen(AQ). What do you do, if a player has raised in front of you?” (milyen vakszinten? Hány zsetonunk van? Hányan vagyunk? A többieknek mennyi zsetonja van?)

You raised before the flop. On the flop you have top pair. A player in front of you bets. What do you do?” (ld előző kérdés)

In the early phase of an SnG you can play conservatively since you have a lot of chips. When does this phase end?
Once you have 22 big blinds or less in your stack.
Once you have 23 big blinds or less in your stack.
Once you have 24 big blinds or less in your stack.

(no comment)

You are in the early phase of a tournament and sit in late position with ace queen (AQ). Two players have entered the pot before you. What do you do?
megoldás szerintük: fold.
szerintem AQs-el feltétlen meg lehet adni az osztógombról, szkvízre se rossz a helyzet, de még az AQo is játszható. Szerintem csak akkor nem lehet beszállni, ha az "entered the pot" akkora emelést takar, hogy a pot már eléri a stackünk kb 5%-át)

The most important phase of a Sit and Go is the push or fold phase. When does this phase start?
Once you have 10 big blinds or less in your stack.
Once you have 12 big blinds or less in your stack.
Once you have 13 big blinds or less in your stack.

(én már láttam szakirodalomban 15BB-t is, de volt aki csak 9-et írt. Én pl tipikusan 10-nél szoktam csak push licitet kezdeni, de ők 13-at mondanának)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Impossible # 2009.10.19. 11:46

De ez neked miért angol?? :D
Meg lehet csinálni magyarul is. :D
Na jó, nem piszkállak. :DD

_Wasp_ # 2009.10.19. 11:47

kbs:

az ICM az hasznos...

a Nash Equilibrium levezetése viszont egy marha nehéz dió...

szerintem az se érti, aki a kérdéseket felrakta :)
A négy fős (bubble) probléma push fold megoldásához inkább ICM kell, a Nash egyensúlyról itt egy wiki cikk, ha érdekel az elmélet (de ez alapján pókerezni nehéz lesz ;) elhiheted)

http://en.wikipedia.org/…_equilibrium


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.10.19. 11:50

Öööö... Annyira menő vagy, hogy már a teszthez sem kapcsolsz magyar nyelvre? ;)

24+
Dobod
all in mész
23 vagy kevesebb
emelsz - valamit elnéztél, a KKT szerint is csak akkor kell dobni, ha valaki emelt.
úgy van: 13

Kovács_Béla_Sándor # 2009.10.19. 11:51

Vessetek a mókusok elé: nem érdekel. Örülök, ha az ABC-pókert jól játszom.

_Wasp_ # 2009.10.19. 11:55

Szerintem nem azt érted a „hülyét csinálsz magadból“ kifejezés alatt, amit általában szokásos.

miért is?

mindig ezt mondod, de nem értem, miért csinálnék magamból hülyét mások előtt azzal, hogy olyasmit írok, ami igaz.

Na pont erről beszélek. Olyan dolgok mellett/ellen állsz ki teljes mellszélességgel, amiről viszonylag kevés ismereted van (értsd: fogalmad sincs), és amikor valaki meg meri kérdőjelezni véleményed relevanciáját, akkor bepörögsz mint búgócsiga az ütvefúrón.

Ez kívülállóként nézve eléggé vicces, és a hálátlan rossz hír hozójának szerepét felvállalva meg kell most mondjam, az emberek ilyenkor nem VELED nevetnek.

Amúgy én nem szégyellem, hogy van mit tanulnom. A pókerben, is, sőt a SNG-ban is. A jogban meg még inkább.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2009.10.19. 12:04

Annyira menő vagy, hogy már a teszthez sem kapcsolsz magyar nyelvre
na hagyjatok má' ezzel...

asszem magyar volt a teszt, csak most visszakerestem a neten, és angol megoldást dobott fel.

amúgy azt természetesen felfogtam, hogy elsősorban az ő megoldásaikat akarnák a tesztben visszahallani, de azt nagyon gáznak tartom, hogy nem bírtak picit reálisabb képet adó tesztet összeállítani.

Jobb lett volna pl, hogy nem a saját kis definícióikat, elméletecskéiket kérnék számon, hanem pl az alapelveket, amik nagyjából stabilak, és jobban meghatározzák egy játékos eredményességét, mint az, hogy a "sok zseton" 23 vagy 24 nagyvakot jelent a pokerstrategy-s terminológiában.

Ezt a tesztet kizártnak tartom, hogy egy nem pokerstrategy-n nevelkedett ki tudná hibátlanra tölteni... bár ki tudja, lehet, hogy ez is a célja: ideszoktatják a játékosokat ügyesen.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.10.19. 12:21

Az Istennek sem akarod megérteni. :)
Ez egy iskola. Abból indul ki, hogy a kezdő az kezdő. A teszt nekik szól. Nekik nem elsősorban elméletre, sokszempontú elemzésre van szükségük, hanem a gyakorlatban jól, gyorsan egyértelműen használható alapismeretekre: kezdőkéz táblázatra, egyértelmű, kategórikus (hüvelykujj) szabályokra. ("Ha agresszorként toppárod van a flopon, emelsz".)

Annak, akinek egyelőre annak megállapítása sem automatikus, hogy mi a lehető legjobb lap egy adott flopon, hiába mondod, hogy figyelje meg a többiek stílusát, nézze meg, kinek mennyi zsetonja van, és emlékezzen vissza a turnon az ellenfél licitmintájára. Nem fog neki menni, ezzel csak összezavarod.
Az általános iskolás gyereknek is azt fogod mondani, hogy a sebesség egyenlő az út osztva az idővel, és nem zúditod rá az általános meg a speciális relativitás-elméletet. A túl sok és túl bonyolult ismeret egyszerre történő átadása azzal a veszéllyel jár, hogy a tanuló a kevesebbet és egyszerűbbet sem fogja elsajátítani megfelelően.

A didaktika egyik alapelve a fokozatosság.

_Wasp_ # 2009.10.19. 12:44

na most kezd tele lenni a hócipőm (nem veled)

kitöltöttem a kvízt egy PS quiz tesztkérdés adatbázis alapján, és megint "failed" lett

Áááárrrhg!

Azt hittem szétharapom a monitort. Köcsög teszt.

Lehet, hogy változtattak a megoldásokon március óta?!

(márciusi az adatbázis)

hmmm ott egyébként a „23 vagy kevesebb” válaszod „24 or less” volt. Ez mindenesetre gyanús.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.10.19. 13:06

Ne az adatbázist használd, hanem a cikkeket. :) Vagy kérdezz engem.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.10.19. 13:11

Bocsánat, én tévedtem. A tudomány jelenlegi állása szerint 25+ nagyvak fölött van a korai fázis, és 24 már a középső.

_Wasp_ # 2009.10.19. 13:13

most úgy néztem végig a kvízt, hogy nem gondolkoztam, csak az indulótáblázatokat vettem csak figyelembe, na persze elsőre összejött

igen meg kellett erőszakolnom magam pl a tizes párt eldobtam nagyvakból az osztógomb emelésére meg ilyenek...

viszont alighogy megcsináltam a tesztet (2 perc sem telt el), felhívott a CDpoker az usából, és mondta, hogy értékelnék a játékomat, és szeretnének meghívni egy nagyobb versenyre, hadd küldjenek már nekem egy tokent, meg bónuszt, lécci lécci. Fura egybeesés, mert már egy ideje tojtak a fejemre.

Te ezek valami kapcsolatban vannak???


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2009.10.19. 13:18

(vagy lehet, hogy arra reagáltak, amit múltkor piszkálgattam: a CG lehúzásra?)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Impossible # 2009.10.19. 14:01

"Na pont erről beszélek. Olyan dolgok mellett/ellen állsz ki teljes mellszélességgel, amiről viszonylag kevés ismereted van (értsd: fogalmad sincs), és amikor valaki meg meri kérdőjelezni véleményed relevanciáját, akkor bepörögsz mint búgócsiga az ütvefúrón."

Most konkrétan mire gondolsz?

_Wasp_ # 2009.10.19. 14:03

Most konkrétan mire gondolsz?
most teljesen konkrétan a nagymellű Gizire a recepcióról.

De ha lehet, nem szeretném tovább részletezni.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Impossible # 2009.10.19. 14:14

Akkor ő kiáll helyettem teljes mellszéllességgel. Szó szerint is. :D

reservoir # 2009.10.19. 14:49

"igen meg kellett erőszakolnom magam pl a tizes párt eldobtam nagyvakból az osztógomb emelésére meg ilyenek…"

Csak így tovább.

_Wasp_ # 2009.10.19. 15:01

was?


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2009.10.19. 15:05

a kérdés neked szól kedves reservoir kolléga.

Nagyon rossz szerinted a 10-esek dobása, vagy nagyon alap hogy dobni kell, vagy nagyon hülye vagyok, és rámfér a biztatás?

most már tényleg kíváncsivá tettél. Ne fogd vissza magad, érvelj bátran.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Impossible # 2009.10.19. 16:22

Majd én mondom helyette: azt találja szánalmasnak/viccesnek, hogy meg kellett erőszakoljad magad, és hogy te ezzel foglalkozol, aminek őszerinte semmi értelme.

Na mibe, hogy trafáltam? :D

_Wasp_ # 2009.10.19. 16:37

fogalmam sincs, hogy találtál-e. Tényleg.

(feltételezve hogy igen)

Megértem, hogy jópáran érthetetlennek tartják, hogy ilyen kérdéseken az emberek mit össze tudnak pörögni (menj fel egy pókeres fórumra - ne ide, hanem pl az ophu-ra, vagy a PS-re) és ott láthatod, hogy késhegyre menő hitviták folynak efféle kérdésekről.

Nekem ez csak egy hobbi, mivel érdekel és jól szórakozom játék közben. Afféle fejtörőként kezelem a leosztásokat.

Persze van egy kis bevételecském is belőle, de nem ez a fő szempont.

Szóval én nem érzem, hogy szánalmas lenne - de meg tudom érteni, hogy mások annak tartják. De azok a mások miért olvassák ezt a fórumot?


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása