Jogász Póker


Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.05. 23:38

Nézd, nyolc órás munkanappal számolva egy nap letolsz átlagosan 2K leosztást. 5bb/100 nyereséggel az egy beülő naponta. Az pedig már NL10-en is 60 ezer forint havonta; NL25-ön értelemszerűen 150 ezer. Plusz bónusz, rakeback.
Persze, variencia, bizonytalanság, szerencseelem. No, meg 8 órát grindolni sem éppen leányálom. Nem véletlenül mondják, hogy a póker a legnehezebb könnyű pénzkereset.

A jog viszont jog. Az az igazi!

Impossible # 2011.02.05. 21:46

akkor 750Ft/óra NL25-ön?

azt lenne jó kitalálni, hogyan lehetne ebből megélni,
vagy egyáltalán meg lehet-e élni ebből viszonylag kényelmesen

azért egyre több jó játékos képződik, lehet, hogy inkább omaházni kellene? de az megintcsak nagyon idegen tőlem, nekem a cg SSS fekszik, de szívesen kipróbálnám a BSS-t is, viszont azt szeretném, ha max. 4-6 asztalon lehetne tolni, a nagyon sok asztal elveszi a gondolkodás varázsát, nekem a gondolkodás, a kreativitás, az egyéni meglátásokon keresztül saját magam kibontakoztatásának lehetősége motivál, ezt szeretném a jogban is, de sajnos úgy látom, ott ilyesmire nincs igény, mivel egy átlagos adottságokkal rendelkező csimpánz is tud gyártósoron szegecseket verni, és ettől nem sokban különbözik a jogászkodás - sajnos. Simán megérzésből látom egy-egy eset megoldását, a családom felmenői között szinte mindenki jogász volt, de arra ma úgy látom nincs igény, hogy az ember mint egyéniség kibontakozzon, hanem csak arra van, hogy mint egy fogaskerék a gépezetben addig forogjon, amíg el nem kopik, agyatlanul.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.05. 21:18

4 asztal az óránként 250 leosztása Partyn. (APKR-en csak 100 :) )

Impossible # 2011.02.05. 20:33

És NL25, ugye?
Akkor ez kb. 300Ft-os órabért jelent?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.05. 11:44

Azt az 5bb/100-at neked becsültem. Én egy ideje hozom a 10bb/100-at. Négy asztalon.

Impossible # 2011.02.05. 10:46

te hány asztalon játszod a bss-t? nem kb 3 ? na négyszer ennyi asztalon az sss még mindig megy, persze nem nekem, egyelőre. Egyébként a bss 5bb/100 nem tűnik 4x annyinak mint az sss 2-3bb/100-a, de matekból 2-es voltam. :D

feljöttél megfigyelni? :D

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.05. 10:18

De igen. Hacsak nem játszod az sss-t négyszer annyi asztalon, mint a bss-t.

Nincs semmi baj az SSS-el, de akkor azt játszd, ne valamiféle mókusváltozatot. (No, most lebuktam :) )

Impossible # 2011.02.05. 10:14

De minek írsz nekem a bss-ről, tudod, hogy sss-játékos vagyok. :) Úgy tervezem, hogy kitanulom minél alaposabban az sss-t, aztán ha az már nagyon megy, és minden anyagot elsajátítottam hozzá, ami PS-ből megtanulható, akkor elkezdem tanulni a bss-t. Lehet, hogy a bss-sel nagyobb az óránkénti nyereség, de mivel nehezebb döntéseket kell hozni, kevesebb asztalon lehet egyidejűleg játszani, és ha ezt is figyelembe vesszük, az sss-sel elérhető nyereség már nem is marad le annyira a bss-sel elérhetőtől. Nemdebár? :)

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.05. 10:04

Kiegészítés: SSS-el nem lehet hozni 5bb/100-as átlagot, csak olyan 2-3 lesz.

A variencia kisimulásáról mondottak storno. Grafikonra tettem az összes PKR-es cash game leosztásomat. (kb. 250 ezerről van adat.) Nos, 100K-nál vagy háromszor több volt a nyeresége, mint ami az AllinEV-ből következett volna, jelen állás szerint pedig kb. a fele van annak, amennyi matematikailag lehetne.
Szóval variál az a variencia még 250K-s távon is rendesen. Talán majd ha hétszámjegyű lesz.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.05. 10:00

Nem írtam. BSS-t értettem, azt pedig 10 beülős BRM-mel inkább ne játssz.
SSS-t a PKR-en játszhatsz.

Impossible # 2011.02.05. 09:57

Nem írtál véletlenül néhány helyre egy nullával többet a kelleténél? Azért 100 dollárral NL10-en is simán lehet játszani, 150-nel pedig már éppenhogy NL25-ön. Egyébként az a probléma, hogy 40BB beülős asztalok vannak, az utóbbi napokban úgy nézett ki a dolog a stars-on, hogy a kapott 2 dollárt megnöveltem 6-ra, majd visszaestem 3-ra, majd megnöveltem 5-re, majd visszaestem 3-ra, most olyan 2.7 van. Everesten van még kb. 30 centem, ami eredetileg nulla volt, és a semmiből csináltam 1 dollárt sng-kal, de az most visszaesett. A cg az én játékom, úgy érzem, csak kéne 20BB-s asztal.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.05. 01:15

5bb/100-zal, négy asztalon óránként 25 cent. Napi négy óra játékkal kb. három hónap alatt éred el a 100$-t. Azzal már játszhatsz NL4-en; ott pedig elvileg már 50 centet keresel óránként. További másfél hónap alatt összegyűlik 250$, azzal felléphetsz NL10-re. Azon a téten a profitod 1,25$ óránkét. Még mindig napi négy óra játékot feltételezve naponta 5$-ral gazdagodsz. Olyan két hónap, és már el is érted az NL25-öt.
Összesen tehát kb. egy félévre van szükséged. Ha nagyobb nyereséggel játszol, az rövidíti a szükséges időt, ha többet játszol naponta, az is. Ha gyengébb a hozamod, akkor több idő kell. A variencia nyújthatja is, meg csökkentheti is az időt. Bár 180K leosztás alatt már elég rendesen kisimul a variencia.

Impossible # 2011.02.04. 22:41

a régi szép időkben játszottam már nl25-ön is, na az már tetszett, most meg itt tolom nl2-n, aztán leshetem, mire innét felépül a roll

Impossible # 2011.02.04. 15:59

Imp azért vette ki a 150 dollárt, mert különben kb. éhenhalt volna, befizetnie pedig nincs miből.

mb33 # 2011.02.04. 09:43

lol. :)
Pedig az igazi póker az egyre magasabb téteken van.Ami micron van az vicc.Bár az igazi tilt kezelést ott lehet megtanulni igazán. :) Csak gyorsan tovább is kell lépni,mert ha nem figyel az ember,akkor túl sok rossz beidegződés rögzül benne, aztán jöhet a jó coach,aki kigyomlálja ezeket.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.04. 08:01

Imp kiveszi a 100$-t, nem berakja. :) Aztán meg küszködik a 2$-okkal meg a frerollokon.

mb33 # 2011.02.04. 06:45

Ha MTT-n egy allin kapok akkora stackekkel, ami az enyémnek a 10%-a vagy még kevesebb, akkor any two-val tartom. Kb. nálatok is ez volt. Még NL10, NL20-on is alig működik a 3BB-s emelés. Annyira sok a gambler, hogy 3-an 4-en jönnek flopot nézni.És akkor már nem olyan jó az AA. És bármit találnak,alig vagy nem tudod kicsavarni a kezükből a lapot.
Én ajándék 5euból csináltam 100x-os pénzt pár hónap alatt. Pár freeroll ,aztán pár magyar verseny.Aztán FR cash game. De az egyik nagy oldalo már befizettem és ott mindent nyomok,de az MTT hozta meg az igazi bankrollt.Szerintem tegyél be 100 usd-t,aztán tele leszel lehetőségekkel a játékok terén-

Impossible # 2011.02.04. 00:04

na ha meg még az sem biztos h lopás, akkor hogyan is válhatnék olvashatóvá a 3BB-vel? :DDD

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.03. 23:53

Én 2$-ral beneveznék egy garantált díjas MTT-re. HA nyerek, Haway, ha meg nem, akkor letudtam róla a gondot. Ennyivel BRM-t úgyse követhetsz.

Ne gondold, hogy ha valaki hátul vagy kisvakban nyit miután mindenki dobott, akkor az biztosan lopás. Nálam például kb. az esetek felében értékért nyitás, méghozzá viszonylag feszes rangevel. Item sokan akkor is megpróbálják a lopást, ha csak limpelők vannak előttük. Én például egy limpelő után osztóként vagy kisvakként gyakran megteszem.

Bonyolult dolog ez. :D

Impossible # 2011.02.03. 23:14

egyébként hogy mikor akarok lopni, az nem az emelés méretéből következik szerintem, hanem abból, hogy nem volt limpelő ÉS CO, BU vagy SB vagyok, ezért nem a 3BB emelésemből fogják látni, hogy lopni akarom a vakokat, hanem a többiből

Impossible # 2011.02.03. 23:07

PS azt ajánlja, hogy vaklopáshoz 3BB kell, mert így visszaemelésre olcsóbban szállhatok ki. Akkor miért ajánlja ezt, ha hülyeség?

Akkor mondd már meg, mihez tudok kezdeni a 2 dollárral, amit a terem adott. :)

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.03. 22:50

Ez hülyeség. Ha értékért 4bb-t emelsz, lopni meg 3bb-vel próbálsz, akkor négy kör után mindenki tudja, mikor akarsz lopni. A nyitás mérete nem szabad, hogy következtetni engedjen a lapod erősségére.

40 bb-vel nem lehet SSS-t játszani. BSS-t se. Szerencséd volt. Majd elmúlik. :)

Impossible # 2011.02.03. 20:44

egyébként vaklopáshoz pont 3BB emelés kell, és ez egy vaklopásos helyzet volt

Impossible # 2011.02.03. 20:43

Már mondtam, hogy 40BB-vel lehet beülni Stars-on, de így is csináltam már a 2-ből 5 dollárt.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.03. 17:20

Akkor meg mit keresték még az asztalnál?