Jogász Póker


Impossible # 2011.02.03. 17:16

38BB-m volt, egyébként az SSS+ már gondolkodhat :)

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.03. 16:21

Ne gondolkodj, az SSS-ben az tilos! Egyébként mint láthatod, Villain leszarta a rangedet, emelt, mert emelni akart, egy fél pillanatig nem gondolkodott azon, mi lehet nálad. Neki tetszett a saját lapja, és kész.

Ha csak 20bb-d van, akkor az, hogy 3bb-re emelsz vagy 4-re, nagyon nagy különbség.

Impossible # 2011.02.03. 16:08

kbs,

arra gondolsz, hogy 3BB-t emeltem 4BB helyett?
Az azért volt, mert CO-ból gondoltam, úgy csinálok, mintha lopni akarnám a vakokat, ekkor Villain lazább range-re tesz, és nagy valószínűséggel nem gondolja, hogy erős lap van nálam, így nagyobb az esélyem arra, hogy nem dob, azután pedig az AA-val all-in megyek, és így többet nyerhetek. Ez volt a gondolatmenetem. Bár lehet, hogy ez NL2-n túlzás. :) Egyébként van olyan "gold star" játékos, aki NL2-n játszik, "silver star" pedig több is, elég fura.

mb33,

"Nem tanultam SSS-t nem lett volna jobb, egyből allin menni?"

az ajánlott (PS-es) SSS-stratégia szerint nem lett volna jobb.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.03. 11:56

Rossz a nyitó emelésed mérete.

mb33 # 2011.02.03. 06:48

Impossible:

PS-ről és a többi helyről is úgy lehetek ismerős, hogy az utolsó betű és az első szám közé beírod, hogy "ela". :)
Én sose játszottam SSS-t, de tudom, hogy akár a high stakes asztalokon is lehet kifizetődően játszani, főleg ha jó a rakeback. Én szinte mindent játszok.
SH Cash game NL20-NL40(korábban full ring,de ezt abbahagytam), DON,SNG TurboHuSNG és ritkábban MTT.Ha összejön,az utóbbi nagy kasza tud lenni. :)

Nem tanultam SSS-t nem lett volna jobb, egyből allin menni? QJo-val allint megadni... Hosszú távan komoly pénzégetés,most bejött neki, neked meg nem.Amúgy,hogy pre allin raktad teljsen jó.

Impossible # 2011.02.02. 22:20

Na ezt nézzétek, bakker :D

Table 'Askania X' 9-max Seat #8 is the button
Seat 1: mr.meatlove ($7.07 in chips)
Seat 2: Dolka78 ($1.51 in chips)
Seat 4: UGOR LANDO ($2.51 in chips)
Seat 6: oleg8787 ($0.84 in chips)
Seat 7: SirCardTrick ($0.76 in chips)
Seat 8: kubakubiesa ($2.58 in chips)
Seat 9: IceWood AK ($2.72 in chips)
IceWood AK: posts small blind $0.01
mr.meatlove: posts big blind $0.02
Paukshtis: sits out
* HOLE CARDS *
Dealt to SirCardTrick [Ah As]
Dolka78: folds
UGOR LANDO: folds
oleg8787: folds
SirCardTrick: raises $0.04 to $0.06
kubakubiesa: folds
IceWood AK: folds
mr.meatlove: raises $0.08 to $0.14
SirCardTrick: raises $0.62 to $0.76 and is all-in
mr.meatlove: calls $0.62
* FLOP * [Ad Kc 8h]
* TURN * [Ad Kc 8h] [Td]
* RIVER * [Ad Kc 8h Td] [6h]
* SHOW DOWN *
mr.meatlove: shows [Jc Qs] (a straight, Ten to Ace)
SirCardTrick: mucks hand
mr.meatlove collected $1.46 from pot

Impossible # 2011.02.02. 15:27

mb33,

valahonnét ismerős a neved, de már nem tudom, honnét, talán PS-ről :)
Köszi a tippet, eléggé jól ismerem a PS-t, már másfél éve az ő anyagaikból tanulok. Az ICM-et a matek miatt tartom érdekesnek, most kezdem látni, hogy hiába tanítottak nekünk az iskolákban matekot, és vannak nagyon érdekes részei. Tőlem egyébként idegen ez a versenypóker, sokkal jobban szeretem a cash game-t, ott már szerintem egész jól megy az SSS, most már nemcsak alapstratégiát tudok játszani, hanem "SSS+"-t is. Főleg Roy videóiból rengeteget tanultam, ő egy baromijó tanár.
A freerollok viszont elég jól mennek, van, hogy bekerülök az első 2,5%-ba.

kbs,

igen, a cap asztalok a legmikróbb limiteken nem elérhetőek sajnos.

kacsa,

ezt a számot nagyon régóta ismerem, és az egyik kedvencem, jó volt újra meghallgatni. :)

mb33 # 2011.02.02. 14:37

Ha az ICMről akarsz tanulni, gyakorolni, akkor a PStrategy oldaláról letölthető hozzá szoftver,ahol ezeket a szituációkat tudod, gyakorolni és tanulni,mert magyarázat is van minden szituációhoz.És az ICM-et jó ismerni, mindegy, hogy DON-t vagy SNG-t játszol.

egyébként a PokerAkadémián érdemes a topikokat böngészni,mert sok minden van a DON, SNG és egyéb dolgokról

Valaki válóperes (pl. Kovács_Béla_Sándor) jogász megnézni egy pókeres /ez én lennék/ kérdését ebben a topikban:

http://www.jogiforum.hu/forum/35/11550#…

előre is köszönöm!

Kacsa1111 # 2011.02.02. 11:07

hááát...:)


Kacsa11

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.02. 08:53

Kösz . Nagyjából minden benne van. :)
Biztos, hogy csak a pókerről szól?

Kacsa1111 # 2011.02.01. 21:09

Kedves kbs és Impossible,

régen hallottam utoljára ezt a számot...az államokban ez egy nagyon közismert és népszerű dal...valamiért úgy gondoltam nektek is meg kell ismernetek.;)


Kacsa11

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.01. 19:18

Az alatt nincs? Mintha hirdették volna, hogy lesz.

Impossible # 2011.02.01. 17:20

igen, NL50-től

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.01. 08:57

Keresd a CAP asztalokat. Oda beülhetsz 20bb-vel.

Impossible # 2011.02.01. 03:25

stars-on meg csak 1$-tól látok don-t, szóval az se jó

én nem tudom, mit képzeltek, mihez fogok tudni kezdeni azzal a 2 dollárral, amit adtak (és nem is tudom, mire föl)... ez csak nagy mázlival nem nullázódik le, egyszerűen nincs olyan játékforma, ahol ennyivel biztonságosan lehetne tolni.

Impossible # 2011.02.01. 03:17

Hehe, felnéztem a stars-ra, erre látom, hogy a számlán van 2 dodó, nem értem, hogy került az oda, mindenesetre gyorsan csináltam is belőle 2,53-at cg-n. Az a gond, hogy csak 40BB-vel lehet beülni minimum.

Impossible # 2011.02.01. 02:31

Marha nehéz hozzászokni az ICM-es döntésekhez, nem is világos még egészen a matematikai háttere, mindenesetre nagyon érdekes. Nagyon megszoktam már a cg-t. Kipróbáltam az omahát is, ott azt nem tudom, hogy ami pl. az Everest-en van, az hi/lo vagy hi PLO. A PS csak a hi/lo PLO-t tanítja, de Selindek meg hi témában írt cikket, szóval tananyag mindkettőről elérhető, csak jó volna tudni, hogy melyik van inkább a termekben, és hogyan tudok különbséget tenni a kettő között, ha csak az van kiírva az asztalhoz, hogy PLO. Az omaha eléggé érdekes.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.01.31. 09:43

A DoN-ban adott helyzetben pedig az a jó.
Pl. még hatan vagytok bent, és hárman allin mentek előtted. Akkor bizony az AA-t is jobb eldobni, mert nagyon valószínű, hogy a háromból egy kiesik, és nyertél. Ha viszont beszállsz negyediknek, akkor nem lesz több esélyed, mint 50%; szóval egy pénzfeldobásos helyzetet vállalsz a majdnem semmiért.

Lényeges különbség, hogy itt tényleg az számít, hogy bent maradj, az már nem, hogy hanyadik vagy a végén.

Impossible # 2011.01.31. 02:05

olyanok, hogy AK-al dobok ahelyett, hogy megadnám az all-int, meg AA-dobás tőlem teljesen idegenek, nagyon fura :D

Impossible # 2011.01.31. 02:02

na PS-en van cikk a don-ról, csak az a gond vele, hogy ezüst státusztól elérhető, én meg már csak bronz vagyok

valakinek le kéne szednie

Impossible # 2011.01.31. 01:35

ja, na visszaszívtam :D külön írt egy cikket a 10BB SSS-re, azért tűnt baromságnak

Impossible # 2011.01.31. 01:33

PS-en nem néztem az ICM-ről szóló részt, gondolom ott azért leírták érthetőbben. Mellesleg ez a "Selindek" elég nagy baromságokat írt az SSS-ről.

Impossible # 2011.01.31. 01:08

találtam egy ilyet:

http://www.icmcalculator.com/…othing-sng-I

ez piszok magas :DDD

Impossible # 2011.01.31. 00:09

Egyébként a semmiből felvittem a "roll"-t 1 dollár 4 centre, majd visszaestem 36 centig, jó kis ingadozás... Pedig már kezdtem azt hinni, hogy megy a don. Van triplázós 6 személyes asztal is 10+1 centért, na az az igazi ezen a mikrolimiten szerintem, ezzel gyorsan felvinném a rollt, feltéve, hogy jól játszom. Azt azért nem hiszem, hogy ezek a limitek jó játékosokkal lennének tele, mégis vesztek. A feszes játék önmagában úgy látom, nem elég, muszáj lenne valami tananyag, ráadásul állítólag nem ICM alapján kell játszani, szóval a sng anyagokkal sem mennék sokra. Az egyik PS-edző szerint az Everest don-jai nagyon jók arra, hogy az ember a semmiből építsen bankrollt, de ami ezeken a mikrolimiteken megy, az büntetés (gondolom ezzel a tudatlan játékosokra célzott).

Impossible # 2011.01.31. 00:02

inkább egy linket kérnék hozzá, nem találom