Jogi Fórum - találkozó


Impossible # 2010.12.16. 00:24

cat,

nem érdekes, hogy jogász vagy-e, nyugodtan írj ide is, sőt a legközelebbi találkozóra is gyere el! :)
Unalmas, ha csak jogászok vannak. :D

kfgabri,

"Pl. A Hit Gyülekezete kifejezetten értelmiségi vallás, húszas-negyvenes éveikben „térnek be“ az újoncok, a Jehova Tanúi egy kevésbe szofisztikált réteget találnak meg, tágabb korosztályban."

A hitgyüli és a jehova tanúi is szekta, tévtanításokkal. A hitgyüli a pénzről szól, a tagok rengeteg pénzt fizetnek be, ami a vezető legújabb típusú kocsijára megy el... a jehova tanúi olyan szinten szó szerint és agyatlanul értelmezik a Bibliát, mint tyúk az ABC-t. Ezekből kiindulva vitatom, hogy igazán értelmiségi embereket tudnának megszólítani, persze kérdéses, mit akarunk értelmiségi alatt érteni (ha ennek köze van némi intelligenciához is, akkor igazam van).

"Imp, van köze. Igenis számít, hogy milyen ingergazdag/ingerszegény környezetben élsz és milyen impulzusok érnek."

Számítani számít, de nem ettől függ, hogy megtérsz-e. A hitgyülibe való belépést pedig a legnagyobb jóindulattal sem bírnám megtérésnek nevezni, ahogyan a jehovistákhoz való csatlakozást sem. Szóval eléggé két malomban látszunk őrölni, amikor erről vitatkozunk. :)

cat981 # 2010.12.15. 22:30

most látom csak hogy ez a téma a "Jogi Fórum - találkozó" topicban megy és én meg úgy írtam ide hogy nemjogász vagyok. Ezer bocsi :).

cat981 # 2010.12.15. 22:26

"Imp, van köze. Igenis számít, hogy milyen ingergazdag/in­gerszegény környezetben élsz és milyen impulzusok érnek." Vagyis a nevelődés, szocializálódástól, környezettől, leginkább ettől számít, kiegézítve a különboző manipulatív eszközökkel - majd mindjárt adok erről egy érdekes linket - és csak nagyon kevés emberre nem tud ez valamekkora (kisebb vagy nagyobb) hatással lenni, főleg nők esetében. Annyira jól megfigyelhető pl. az elmúlt tíz évben az "elkurvulásuk" ami már mindjárt az öltözködésükön is egyértelműen megmutatkozik (pl. ki jár ma nem combra-fenékre feszülő és befeszülő farmerba még a 40-50-es korosztályban is manapság? 10-ből 1 talán?)

Most pedig az ígért link:
http://tttweb.hu/index.php?…

A címe szerintem nem valami szerencsésen válaszott, mert nem csak szexről van szó benne pl. vallásról is, de megéri elolvasni kb. fél óra, nagoyn jól összefoglalja azt miről itt a vita folyik, illetve jól bemutatja azokat a manipulatív eszközöket ami nagyban hozzjárult a mára kialakult helyzethez.

Legislator # 2010.12.15. 21:47

Autófertőző vagyok:-D.


Sunshine after the rain.

Grád András # 2010.12.15. 21:35

Most volt csak időm visszaolvasni az elmúlt 24 óra "termését". Egyes elemeit inkább nem minősíteném, úgy tűnik, valahogy mindenki "formában volt". Csak hogy én is felzárkózzak a színvonalhoz: Ha Leg a monogám náthájával különböző audik alvázát fogja csókolgatni, a végén még elkapják tőle. Vagy a náthát, vagy a monogámiát. És még most jönnek majd csak Kacsa macsó-like (rövidítve: Kamacsol) észrevételei. :-)

A szex témához (legalábbis részemről) amolyan zárszóként Kertész Ákos Makrájából Valit idézném, aki azt mondta Makra Ferkónak, hogy "Enni, inni, aludni, szeretkezni jó. Aki ebben meg akar akadályozni, az gazember." (Fejből idéztem, de azt hiszem pontosan.) Magam sem gondolom másképp...


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

kfgabri # 2010.12.15. 15:04

Imp, van köze. Igenis számít, hogy milyen ingergazdag/ingerszegény környezetben élsz és milyen impulzusok érnek.

Pl. A Hit Gyülekezete kifejezetten értelmiségi vallás, húszas-negyvenes éveikben "térnek be" az újoncok, a Jehova Tanúi egy kevésbe szofisztikált réteget találnak meg, tágabb korosztályban.

Ez csak extrém példa volt, lehetőség szerint ne kérd ki magadnak, a szocializáltságot kívántam igazolni.

Impossible # 2010.12.15. 12:07

Leg,

jobbulást kívánok a Fórum, a saját és a magam nevében is!

Impossible # 2010.12.15. 12:06

kfgabri,

szerintem a szocializáltsághoz sincs sok köze.
Van, aki öreg korában tér meg, van, aki fiatalon, teljesen változó, hogy kit mikor ér olyan hatás, aminek köszönhetően teljesen megváltozik, és a legkülönfélébb emberek közül is látni megtérőket.

Legislator # 2010.12.15. 11:54

Grád a pánk?:-D
Punksnotdeadbutskinheadsalways:-)))


Sunshine after the rain.

Legislator # 2010.12.15. 11:53

Csókoltatom az Audik alvázszámát:-D.


Sunshine after the rain.

kfgabri # 2010.12.15. 11:07

Grádapánk tutira azt fogja kihozni, hogy rádindultam :-)
Nem kortól függ, de mindenesetre érdekes adat, hogy szocializáltságod melyik életszakaszában jutsz el idáig.

Csipke # 2010.12.15. 11:07

Imp, nálad semmi sem függ kortól... :D


Csipke

Impossible # 2010.12.15. 10:54

ez kortól függne? :)

kfgabri # 2010.12.15. 10:41

Érdekelt, hány éves az, akinek ilyen sziklaszilárd hite van :-) Beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :-)

Impossible # 2010.12.15. 10:34

kfgabri,

'83. miért?

kfgabri # 2010.12.15. 10:07

Impypók, te melyik évjárat vagy?

Nekem sajnos dolgoznom kellett, mire minden egyedi biztosítékkal készen lettem, kiderült, hogy csak alvázszám nincs a mélyen tisztelt audikhoz.

Impossible # 2010.12.15. 10:03

Szia Csipke,

igen, ezt már tegnap megbeszéltük, és köszi, hogy kifejtetted a véleményedet, aranyos Tőled. :) Egyébként egyet is értettem Veled. :)

Legislator # 2010.12.15. 09:44

Sziasztok!

Bocs, hogy nem mentem, de egy olyan megfázásocska bujkál bennem, és túl hideg volt ahhoz, hogy megkockáztassak egy hosszabb utat hajnaltájt hazafelé anélkül, hogy állapotom rosszabbodásától ne lehessen tartani.


Sunshine after the rain.

Rexor # 2010.12.15. 09:37

Érdekes, nekem éjjel 1-kor, buli után nem jutnak ilyen magvas gondolatok az eszembe. Igaz, elég ritkán szoktam olyankor gép elé ülni :)

Csipke # 2010.12.15. 09:35

Jó reggelt!

És szerintem nem a körülményeimtől függök, hanem attól, hogyan alakítom azokat, ill. milyen válaszokat adok.

Imp, az az igen nagy probléma, hogy te nem alakítasz semmit, és nem adsz válaszokat... így aztán a körülményeidtől függesz, akár tetszik, akár nem.

Amivel egyébként nincs gond - leginkább azért, mert nem az én életem, hanem a tied - csak akkor ne csodálkozz, hogy úgy alakulnak a "körülményeid", ahogy. Fogadd el, törődj bele. Vagy fogadd be a környezeted véleményét, mosd át magadon, és változtass (ez utóbbi a te eseteben azt jelenti, hogy TEGYÉL)


Csipke

Impossible # 2010.12.15. 00:04

Szia Leg!

Hiányoltunk a taliról. :)

kfgabri,

Téged is hiányoltunk a taliról. :)
Én épp most értem haza.

"Minél többet tapasztaltál, annál kevésbé leszel újabb kísértésnek kitéve, igaz ez mindenre, munka, család, stb."

Szerintem nem. Pl. már elég sokat ittam, mégis kívánom. :DDD
És szerintem nem a körülményeimtől függök, hanem attól, hogyan alakítom azokat, ill. milyen válaszokat adok. Szóval nem a kísértés határozza meg, mit fogok lépni, hanem én. Valakit nem azért választok, mert le akarok mondani az összes többiről, hanem választom, aminek következményeként lemondok az összes többiről. Az én véleményem szerint hűségessé nem a hűtlenségre alkalmat kínáló helyzetek befolyásának csökkentése tesz, hanem az ilyen helyzetek ellenére is vállalt kitartás.

kfgabri # 2010.12.14. 14:27

Úgy van Watson!

Sherlock # 2010.12.14. 12:30

Most éppen én is; felnéztem hogy van e valami fejlemény az estével kapcsolatban, de úgy látom hogy nem változott semmi. :)

Legislator # 2010.12.14. 12:06

Imp nincs egyedül. Itt vagyok pl. én is.


Sunshine after the rain.

bandeeraz # 2010.12.14. 11:55

Sztem az emberek többsége nem alkalmas a monogám kapcsolatra. Ez biológiai tény.