szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


azebu83 # 2013.02.09. 13:38

Szia Miami!

A "baba" 1,5 éves, igazi energiabomba, kistesó meg a pocakomban, szóval lehet, hogy nem vagyok komplett, de ha tovább halogatom, egyre nehezebb lesz.

Hogy tudom megoldani? Este 8 utántól tudok tanulni ájulásig, a véghajrában a nagyszülők ígértek segítséget. Nagyon naiv vagyok, hogy így is sikerülhet???

A konkrét időpontra még nem mertem bejelentkezni, mert még nem tudtam belőni, hogy mennyi lenne a reális felkészülési idő nekem.

Ates jegyzetét hol lehet elérni?

Üdv:
Azebu

kisqp # 2013.02.09. 12:12

Sziasztok!

Most vettem észre, az előbb lehagytam az e-mail címemet.

Szóval "C" részhez, ha bárkinek lenne bármi használható ötlete, netán anyaga, azt nagyon szívesen venném...

Előre is kösz

kisqp83@gmail.com

miami # 2013.02.09. 10:11

Ates ezer bocs, ipad-rol irtam es allandoan atirja a szavakat, megorulok tole, de a lenyeg ugyanaz, SZUPER a jegyzet! Irtad, hogy frissitesz, viszont a nalam levo Eu jegyzet fejlecen 2013 jan van. Akkor ez milyen idopont? Azota valtozott valami???

Mókusok # 2013.02.09. 10:02

Sziasztok!

Fúú, de jó ilyen híreket hallani.Hát Csicsi gratulálok én is:) Én most fogok nekivágni a heti "intenzívebb" tanulásnak.
Engem is érdekelne, hogy hány napot készültél rá összesen, jó tudom, h ez egyén függő, de viszonyításnak azért jó lenne tudni:)A csak azt tanultad az azt jelenti, hogy jogszabályt és kommentárt se néztél hozzá?

Jó tanulást mára mindenkinek!!!:)Én álmomban már átmentem a vizsgán, szóval csak a valóságot kellene már csak hozzáigazítani.

KÍN (törölt felhasználó) # 2013.02.09. 08:38

:-) gratula Csicsi, jó hallani, hogy nem dolgoztam hiába.
Én feb. 27-én megyek, utolsó vizsgám lesz, és remélem elfeledem ezt az egészet.

Mennyi idő alatt vetted át az anyagot?
Annyit mondj meg, hogy napi mennyi időt szántál rá, és hány napot!!!

Miami, ez nem Átes, hanem Ates, valahogy rajtam maradt ez a becenév az Attila után, de semmi gond :-).

Valaki kérdezte tőlem mennyire jó a jegyzet! Hááát tessék, 4-4-3-ra biztosan jó!!!

Üdv. mindenkinek

Attila (Ates)

miami # 2013.02.09. 06:16

Csicsi gratulálok! Szuper jó ilyen híreket hallani, mar megyek is, felkapom Átesett jegyzetet és nekiugrok a mai napnak :-)

Attila en bevallom őszintén és töredelmesen, hogy azzal a 3 Eu-s tétellel úgy vagyok, ennyi belefér, egy laza mozdulattal kihagyom, és Neked is azt javaslom, hogy ez miatt ne idegesítsd magad feleslegesen, aki ennyit dolgozott ezért a vizsgaert az kizárólag jó jeggyel jöhet ki! Nem hinnem hogy bárki is pont ezt a tételt hiányolja majd, amikor mindent nagyon jól tudsz!

Azebu gratulálok, tényleg nem kevés kitartást igényel a dolog, hogy tudod megoldani? Mennyi idős a Baba?

Csicsi811005 # 2013.02.08. 21:05

Kedves Fórumozók!
Ma voltam C részből, Kúria, isteni bizottság volt. Angyalok szálltak a Földre, de komolyan.:)

Mindenkinek meleg, forró szívvel ajánlom Ates anyagait, azt tanultam csak és kizárólag és 4-4-3 jegyek születtek.

Hálás köszönet Atesnek érte!
További sikeres vizsgákat kívánok mindenkinek!

Nenikő # 2013.02.08. 14:52

Kedves Attila!

Nekem igértek eu-s anyagot, ha megkapom küldöm Neked is.
Cserébe jól jönne az amit összeollóztál.
enikonagy.1977@gmail.com

Köszi

Jogijogi
melyik az a freemailes cím amit keresnem kell a munkajog miatt majd?

jogijogi # 2013.02.08. 12:14

honnan van ennyi energiád? :) nagyon ügyes vagy!
én lassan elkészülök egy új tételsor szerinti munkajog jegyzettel, ha kész lesz felteszem a freemailre, ott mindenki megtalálja!

hajrá!

KÍN (törölt felhasználó) # 2013.02.08. 11:04

Köszi a sok jó dicséret! De kérdezem, hol vannak azok, akiknek elküldtem és cserébe megígérték, hogy elküldik az EU-s 40-41-42-es tételeket? :-)Úgy néz ki, hogy "magad uram, ha szolgád nincs...." lesz ebből is.

Elkészült a 2012-es EU-s kérdések kidolgozása, egy dokumentumba rendezése, normális, tagolt küllemmel.

Ugye kell mindenkinek???!!! :-)

Attila

azebu83 # 2013.02.08. 10:42

Sziasztok!

Friss vagyok itt a fórumon, de azt már látom, hogy Ates egy félisten. Nagyon hálás lennék, ha valaki elküldené nekem is az anyagot (azebu83@gmail.com).

Baba mellett próbálnék felkészülni, minden segítség jól jön. Sajnos egy normális jogtáram sincs, már ez önmagában egy kínszenvedés...C résszel kezdek, munkajogból írnék.

Üdv:
Azebu

Nettye # 2013.02.08. 09:57

Kedves Sorstársak, miami és fágica!

Kérlek benneteket, hogy az Ates féle jegyzeteket szíveskedjetek elküldeni nekem is a nettye@freemail.hu e-mail címre.

Nekem is ez az utolsó vizsgám és nem sok időm lesz rá.
Nagyon köszönönjük azon Sorstársak munkáját, akik elkészítették ezeket a jegyzeteket!

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Szép napot! :-)

fágica # 2013.02.08. 09:47

Én is egyetértek, nagyon szépen köszönjük, hogy van, aki szánt rá ennyi időt és energiát, hogy elkészítse a kidolgozásokat. Külön köszönet azért, hogy ezeket nyilvánosságra is hozta:)

azebu83 # 2013.02.07. 21:43

uuupsz, valahogy félbeszakadtam, szóval normális jogtáram sincs:-(

Előre is köszi a segítséget.

Üdv:
Azebu

kitti07 # 2013.02.07. 20:57

Szia KÍN!

Elküldenéd az EU-s anyagot?
kitti07@freemail.hu

Előre is köszönöm!

miami # 2013.02.07. 18:39

Egyetertek! A jegyzet szuper es ezuton is ezer koszonet Atesnak!
En nemreg kezdtem a felkeszulest es kizarolag a jegyzetbol tanulok. Ez az utolso vizsgam, masra sem idom, sem kedvem nincs. Szerintem ennek elegnek kell lennie!
A heten volt / megy valaki vizsgazni? Orulnenk a megnyugtato beszamoloknak!!!!

kisqp # 2013.02.07. 17:20

Sziasztok!

Jaddvigának innen is gratula! Többieknek kitartás, amiket hallottam és olvastam eddig (bár lehet, hogy csak mindig a szép élményéket láttam/hallottam), azok alapján a záróvizsgánál például könnyebb a szakvizsga. Korábban szakvizsgázott ismerőseim közül mondták páran, hogy ha nem azzal a területtel foglalkozol "hivatásszerűen" amelyikből ép vizsgázol, akkor elnézőbbek is lehetnek akár...(azért én eléggé be vagyok...)

MÁS: Valakinek esetleg van bármilyen használható anyaga a "C" részhez? Amennyiben igen, nagy kérés lenne, hogy elküldje?

Előre is köszönöm.

qsik950 # 2013.02.07. 16:03

Kedves Mókusok!

Természetesen nem a 2013. év januári frissítésű részekre gondoltam, hanem a 2012. novemberi alkotmányjog részre, mert azóta eltelt negyed év.

Mókusok # 2013.02.07. 15:43

febr.7-én kérdezed, hogy van -e a januárinál frissebb??:) ez most komoly? miért nem kérded attól akitől szerezted?:) Amúgy tudomásom szerint a szerző is mostanság megy talán ebben a hónapban, és ezúton is köszönjük neki, hogy ennyit fáradt vele, nyilván a törvényeket nem helyettesíti!

Többiek éltek még? Hol tartotok?:)

Jó tanulást mindenkinek mára is:)

Mókusok # 2013.02.06. 13:24

febr.22-én jön valaki vizsgára?

qsik950 # 2013.02.06. 11:02

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy az ATES féle jegyzet (alkotmányjog rész 2012. novemberi, eu. rész 2013. januári, mt. rész 2013. januári keltezésű, esetleg ennél frissebb létezik?)tapasztalatotok szerint mennyire megbízható? Valaki esetleg készült fel ebből a vizsgára?

Az AB határozatokat, többszörös jogszabályi hivatkozásokat tartalmazó tételekhez elég lehet ezt megtanulni?

agines3 # 2013.02.05. 10:55

Kedves Napraforgó!

Az előttem szólóhoz még annyit tennék hozzá, hogy a halasztás sajnos pénzbe kerül, mégpedig 20.000 Ft-ba, úgyhogy lehet, hogy érdemesebb megpróbálni, hátha sikerül, és aztán a pótvizsgadíjat kifizetni, mint egyáltalán nem is elmenni...

jogijogi # 2013.02.05. 09:50

Kedves Napraforgó!

az írásbeli eredményét a szóbeli vizsgán, bent a bizottság előtt mondják meg, ezért is érdemes elmenni arra is. Nem az elején, hanem előbb megkérdezik, hogy fenntartod-e, vagy szeretnél rajta módosítani (ezért érdemes megjegyezni a feladatot, és abban járatos emberektől utánakérdezni, hogy jót írtál-e, mert ott még van lehetőség korrigálni, ha nem totál rossz az egész, de van olyan bizottség, aki a totál elrontott írásbelit hagyta szóban rendbehozni, és végül négyest kapott az illető rá.)
Mindig változik, hogy mit lehet bevinni, mit nem, én tavaly márciusban voltam, akkor egy szigorúbb hullám volt, és szigorúan csak a törvényt lehetett bevinni, sem belefirkálva, sem aláhuzigatva nem lehetett, és nem szabadott olyat bevinni, amiben a bh-k, vagy kommentár van.
utánunk két héttel egyik barátnőm meg már az egyetemi tankönyvet is bevitte, a törvényt pedig teleírta a körábbi feladatok megoldásival, és rá se bagóztak...
szerintem érdemes elmenni a vizsgára, főleg, hogy ha a három rész közül legalább kettőből fel tudtál készülni, mert ha egy részből kapsz elégtelent, csak azt a részt kell megismételni később, nem az egész részvizsgát.
hirtelen nekem ennyi jutott az eszembe.
jó készülést!

Napraforgo85 # 2013.02.04. 15:24

Tisztelt Fórumozók!

A jogi szakvizsgával kapcsolatban lenne pár kérdésem, amire a KIM tájékoztató anyagából nem kaptam egyértelmű választ.

  • Hány nap múlva tudható meg az írásbeli vizsga eredménye?
  • COMPLEX Jogtárból kinyomtatott jogszabály szöveg bevihető az írásbeli vizsgára?
  • Milyen hátrányos következménnyel jár, ha valaki nem megy el a kiválasztott jogi szakvizsga időpontra ?
  • Érdemes-e halasztani, ha valaki nem tudott kellő mértékben felkészülni vagy más jellegű elfoglaltsága van?
  • Lehetséges-e csak az írásbeli részre elmenni szóbeli vizsgát pedig halasztani?

Köszönettel,
Napraforgo85

Bogi21 # 2013.02.04. 10:58

Kidolgozott tételeket szeretnék kérni jogi szakvizsga C részhez. Ha valaki el tudná küldeni megköszönném.
email címem : banne@freemail.hu