szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


Gyheni # 2013.06.06. 14:21

az EU brutál szerintem is. nekem az a leggázabb meg az alkjog, úgy érzem.

igyekszem memorizálni, de így a 3. vizsgánál már eléggé le vagyok fáradva. június 18-tól leszek szabin.

bízok benne hogy ott majd előjön és addig is amennyire erőmből telik, tanulok. meglátjuk..

kitartást mindenkinek, mindjárt vége, reméljük!!!!

szakvizsgázó1217 # 2013.06.06. 14:12

Én is hasonlóan, köszi :) magolni kellene pedig, mert másképp nem lehet. próbálom megjegyezni a dolgokat. szerintem az eu sem könnyű, pl. a jogeseteket nem tudom megjegyezni.

Gyheni # 2013.06.06. 14:08

Sziasztok!!

milly: Euból Ates jegyzet+ neten rákerestem a versenyjogra, Munkajoghoz 57-es tétel szintén Internet.

szakvizsgázó1217: köszi a kérdést egyébként, megvagyok, fogytán az energia, de küzdök és közben dolgozok. ez utóbbi nem olyan jó. haladok szerencsére az anyaggal, de ezerrel magolni nincs már türelmem. 27-én vizsgázok. te hogy vagy szakvizsgázó ?:))

szakvizsgázó1217 # 2013.06.06. 13:34

Gyheni hogy vagy? Bírod még?

szakvizsgázó1217 # 2013.06.05. 16:33

Halihó!

Bírjátok még? Júni 26-án jön valaki?

KissGyula75 # 2013.06.05. 09:51

Sziasztok!

Június végén vizsgázom C részből, tudna valaki ATES jegyzetet küldeni?

email: kiss.gyula75@citromail.hu

Köszönettel: Gyula

KissGyula75 # 2013.06.05. 08:14

Sziasztok!

Június végén vizsgázom C részből, tudna valaki küldeni egy ún. ATES jegyzetet? Továbbá van valakinek információja arról, hogy milyen feladatok voltak mostanság az írásbelin a közig-alkotmány részből? Köszönöm! Gyula

Tündi(Nano) # 2013.06.03. 15:55

légysziiiii vki nekem is küldje el az Ates jegyzetet!!!!!! :)

Tündi(Nano) # 2013.06.03. 15:41

Sziasztok!

Eu-ból tudnátok esetleg küldeni vmi hatályos kidolgozottat? Hálás lennék érte! (email: porcsalmitunde@gmail.com) Köszönöm előre is a segítséget!

Tündi

milly28 # 2013.06.03. 06:03

Sziasztok.

Azt szeretném kérdezni, hogy Eu-ból a 40., 41., 42. tételeket, és munkából a 57. tételt honnan tanuljátok?

Előre is köszi.

Gyheni # 2013.06.02. 19:16

Sziasztok!

Szia flex82! szerintem írj nekik emailt, anno első vizsgánál én is előjelentkezett státuszban voltam míg rájuk nem írtam, telefonon én sem tudtam elérni őket. elvileg a vizsgaidőpont előtt min 30 nappal jelentkezni kell, tehát sajnos szigorúan értelmezve, hiába jelentkezel át (ha majd tudsz), más már nem tud bejelentkezni. de lehet, hogy fogják engedni, nem tudom, azért kérdezz rá, mert voltak korábban érdeklődök június végi időpontot illetően.

mindenkinek jó felkészülést továbbra is. ki hogy áll? és hogy vagytok ?:)

noemi12 # 2013.06.02. 14:37

köszönöm a válaszokat!

szakvizsgázó1217 # 2013.06.02. 08:18

azebu neked milyen volt a szóbeli?

azebu83 # 2013.06.02. 07:08

Sziasztok Fórumozók!
Én is a Világosabb tételt húztam, munkajog volt, de vannak Tb-s jogesetek is. Viszont én eddig csak özvegyi nyugdíjas és üzemi Balesetes példákról hallottam, arra azért érdemes felkészülni (a szóbelin visszatérő kérdés amúgy is).
Sikeres felkészülést!

Zsuzsa1013 # 2013.06.02. 05:33

Noémi12! Nem lehet választani, ki van téve az összes tétel és egyet kell húzni. Nem tudom h van e jelentősége, de van világosabb sárga és sötétebb sárga közöttük, én a világosat húztam és az munkajog volt. De nem tudom biztosan h a sötét színűek tb-s kérdések-e. Megnyugtatásul, én még nem nagyon hallottam tb-s írásbeli feladatról, itt a fórumon -amiket leírtak - legalábbis mind munkajogos.

bagoly0405 # 2013.06.01. 10:48

Sziasztok!

Június végén vizsgázom C részböl, és szeretném elkérni az Ates féle jegyzeteket.

Az email címem: bagoly0405@indamail.hu

Végére értem az anyagnak csak törvényböl, de elég nagy káosz uralkodik a fejemben...

Elöre is nagyon köszönöm!

noemi12 # 2013.06.01. 08:02

Sziasztok!
kérdés, hogy lehet-e választani munka-tb írásbelin, hogy melyikből szeretnél írni? vagy próbálnak valamiféle ráutaló magatartással terelgetni, ha szeretnéd? :)

Mickey83 # 2013.05.31. 06:36

Sziasztok!
Most csatlakoztam a fórumhoz, és szeretném elkérni azt a bizonyos "Ates" jegyzetet.

A címem: doktor_em@freemail.hu

Előre is köszönöm és sikeres felkészülést kívánok mindenkinek!

Zsuzsa1013 # 2013.05.30. 14:25

Sziasztok. Ma sikeresen meglett a C rész, KIM Szalay u. Nagyon rendes, segítőkész bizottság volt, fél óra volt a vizsga és rögtön utána megmondták az eredményt.

Kérdések:
Munka: mivel az írásbeli feladatom mv.vétkes köt.szegés miatti kártérítési felelősség volt,erről+ évülés spec esete (szakaszos elévülésre gondolt), mttó kártérítési felelőssége, összehasonlításuk
TB: nyugdíjszolgáltatások felsorolása, özvegyi nyugdíj kinek jár.

Alk: Élethez, emberi méltósághoz való jog hol helyezkedik el a hierarchiában, korlátozása (rendőri fegyverviselés), Abortusz tv. nagy vonalakban (magzat jogalanyisága, mikor lehet, felt-i, kell e igazolni a súlyos válsághelyzetet (nem, csak le kell írni a Családsegítő szolg.kérelemben). Köztársasági elnök hatáskörei,felelőssége (jogi, politikai nincs)
Közig: önkormányzatok hatáskörei; államigazgatási hatáskörre példa

EU: Parlamentről minden (tagjai, választása,feladatköre), mi a Bizottság elnökének szerepe a Parl.működésében, túlzott deficit eljárás

Én az Mt-t kivéve alapvetően Ates jegyzetéből(köszönet neki érte!!!)tanultam, ahhoz vettem hozzá -ha kevésnek találtam - alk-ból a Szalay féle tankönyvet, köziget Ket.-ből, EU-t Ates jegyzet és Novissimás könyv. Eredmény írásbeli 5, szóbeli 5,4,4.

Köszönöm a fórumon lévők segítségét, támogatását, sokat jelentett.
Kitartás mindenkinek!!

Zsuzsi

Chino9 # 2013.05.30. 12:20

Sziasztok. Szeptemberben megyek ,,C" -ből szakvizsgára, és nagyon sokat olvastam az Ates-jegyzetről, hogy mennyire jó. Valaki el tudná küldeni az e-mail címemre?
Előre is köszönöm

Gyheni # 2013.05.30. 08:50

Sziasztok!

egyetértek azzal, hogy a novissimás könyv elég részletes, és a beosztása még a régi tételsor szerint készült, így elsőre nagyon összezavaró a jegyzettel összenézve. én azért melléolvastam a jegyzet mellé és van ahol kiegészítettem Ates-t, a hiányzó jogeseteket a nettről innen-onnan pár sorban összeszedtem. én még nem vizsgáztam le, úgyhogy nem tudom mennyire jó a taktikám, de remélem beválik :)

sok sikert mindenkinek!

kondidori # 2013.05.30. 08:30

Szia!

Az Ates jegyzet elég jó EU-ból. A barátnőm abból tanult, és négyest kapott (sőt az ötösért kérdezték, de nem tudott egy magyar vonatkozású ügyet, ami egyébként nem volt a tételsoron.)Egy-két jogeset hiányzik, de azokat azóta tették a tételsorra. Azoknak utána nézett a neten, meg a kötelezettségszegési eljárást találta kicsit hiányosnak, azt is a netről kiegészítette.

A könyv iszonyat részletes (már ha a novissimára gondolsz) és sok helyen baromira elveszik a részletekben.

milly28 # 2013.05.29. 21:27

Sziasztok.

Segytséget szeretnék kérni azoktól akik már vizsgáztak, hogy EU-ból miből készültek. Mennyir eelég az ATEs jegyzet. Nézegettem a könyvet és az eléggé más, szóval nem tudommennyire lehet a jegyzetre támaszkodni.
Az idő pedig szorít.

Előre is köszi

kondidori # 2013.05.29. 11:47

Kedves Fórumozók!

Ha esetleg valaki mégse menne el vizsgázni június 28-án vagy előtte 27-én C-ből, kérem dobjon egy e-mailt. A barátnőmet pótvizsgára utasították az egyik részből és a munkahelye miatt még júniusban meg kéne csinálnia a pótvizsgát, de már nincs időpont.

Köszi

vesely # 2013.05.29. 09:02

Kedves Vizsgázók!

A segítségeteket szeretném kérni. Meg tudná-e valaki küldeni az "Ates jegyzetet", amiről olyan sok jót lehet olvasni itt a fórumon. Június végi vizsgázáshoz adná vissza a reményt.

Előre is nagyon köszönöm a segítőkészséget!

vesely