szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


szakvizsgázó1217 # 2013.06.13. 17:29

Bocsánat, csak a linket szerettem volna bemásolni, de betette a videót :)

szakvizsgázó1217 # 2013.06.13. 17:11

Ez is jó motivációnak:

Gyheni # 2013.06.13. 16:16

Sziasztok!

Köszi a kérdéseket mindkettőtöknek! nagyon örülök, hogy sikerről számoltatok be :-)

a videókat is köszi, meg is lestem kikapcsolódásképp mindkettőt. fő a pozitív hozzáállás én is ezt vallom :)

Jó pihenést nektek, drukkoljatok nekünk :)))

bereszter üdv a csapatban!!

negro12 # 2013.06.13. 15:34

Sziasztok!

Én ma voltam a KIM-ben!kb.30-40 percet voltam bent.
Közig, alkotmányból: állampolgárság, önkormányzatok feladati, közigazgatási eljárás során hozott döntések.Ha nincs fellebbezési lehetőség, mi van helyette, példák.
Munkából csak jogesetek voltak (keresőképtelenségre,táppénzre,várandós nőkre,munkaszerződére, próbaidőre vonatkozóan) nemzetköziből személyek szabad mozgása+jogeset, tőke szabad áramlása jogesetekkel, polgári eljárásban történő együttműködés.Ennyire emlékszem...:)
Nagyon rendes bizottság volt! :)
Én Ates-féle jegyzetből tanultam főleg, meg a törvényekből.

Kitartást mindenkinek! Néha hallgassátok meg daft punk-tól a get lucky-t is! ;)

vikesz # 2013.06.13. 12:33

Sziasztok!

Tegnap voltam a Legfőbb Ügyészségen, nagyon rendes bizottsághoz kerültem! :)
Elég sok kérdés volt, csak kevésre emlékszem. Próbálom összeszedni:
Munka: munkaviszony alanyai kitérve a cselekvőképtelenekre, jogi személyek milyen formában végezhetnek "munkát" (vállalkozási szerződés, egyéb...), határozott idejű munkaviszony, átalakul-e határozatlanná, betegszabadság, ezzel kapcsolatban táppénz, baleseti ellátások...
EU: hatáskör, szubszidiaritás, arányosság, nemzeti parlamentek szerepe, mi az előfoglalás - ezt a Szalayné könyv beleértett hatáskörnek írja...
Alkotmány, közig: egyenlő bánásmód, mit tehet a hatóság, esélyegyenlőségi terv, valami az államszervezetből... de nem emlékszem, képv.-testület szervei, kire ruházhatja át a hatásköröket, mik a kizárólagos hatáskörök, ket. eljárás felfüggesztése, hatósági közvetítés...

Volt még pár kérdés... (kb. 40 percet voltam bent)

Bereszter, EU-ból ajánlom a Szalayné-Mohay által jegyzett Dialóg Campusos kiadványt. Ehhez már csak a 3 új tételt kell hozzánézni (40-42) és jogellenesen beszedett adókat + polgári kezdeményezést.

Összeszedem magam és közkinccsé teszem a hasznos anyagaimat...

Mindenkinek kitartást kívánok a véghajrában! Meg tudjátok csinálni! Az érzés pedig, ami a sikeres vizsga után várni fog Benneteket, felbecsülhetetlen!!! :)
Amikor elbizonytalanodtam, ez a videó segített: http://m.youtube.com/#…
Ezennel Rátok hagyományozom. :) Hátha nektek is segít! :)

AZ ERŐ VELETEK VAN!!! :)

vikesz
(Mivel ez volt az utolsó rész, innentől kezdve leginkább privátban leszek elérhető)

practice # 2013.06.13. 06:50

Sziasztok Sorstársak!

Leggyakrabban elhangzott kérdéseket tudnátok nekem küldeni? Ha esetleg valaki gyűjtögette, hogy mostanában mire kérdeznek rá leginkább...

iversonnagy@freemail.hu

Nagyon köszönöm előre is.

bereszter # 2013.06.12. 19:53

Sziasztok,
most végeztem az A résszel, aztán némi pihenés után kezdeném a vegyes részt. A tanácsotokra lenne szükségem, hogy miből érdemes készülni. Írtátok, hogy a novissima könyvek nem túl jók. Ki mit javasol? Mik az eddigi tapasztalataitok?

Gyheni # 2013.06.12. 08:20

Helloka,

én is igyekszem minél jobban memorizálni, van ami megvilágosodik, meg rájövök egy-egy dologra, de kapásból nem tudom mi az ami megmarad.

ahha, a 8 napot fogom megnyomni nagyon, már beosztottam, kb az egész anyagot le kell nyomnom a következő napokban, most péntektől+hétvége+hétfő-kedd Önkormányzatok+ Ket munka mellett, aztán jön az ismétlés..szavakat nem nagyon találok rá, hogy mennyire vagyok fáradt, de annál inkább elszánt :))

Mindenkinek kitartás, megyek dolgozni, majd bejelentkezem még a héten, ügyeskedj szakvizsgázó te is :)

szakvizsgázó1217 # 2013.06.11. 17:16

Sziasztok!

Az alábbi linken megtalálható a TB jog GYIK frissített változata válaszokkal! (munkajogi kérdések után):

http://www.szakvizsga.hu/gyik_C1.shtml

szakvizsgázó1217 # 2013.06.11. 15:41

Heni, az utolsó 8 napban fogsz ismételni? nem semmi azért, hogy munka mellett csinálod, le a kalappal!

szakvizsgázó1217 # 2013.06.11. 15:38

Szia Heni!

Nem tűntem el, csak néha kikapcsolok.

Nem tudom megítélni, hogy most hogy állok. az előző kettőnél vizsga előtt két héttel nagyjából már összeállt a kép, ha nem is teljesen, de azésrt képben voltam.

Most pedig? Pfff... néha konkrétan alapvető dolgok megjegyzése is nehézséget okoz. mire az egyiken átérek, az előző már teljes homály.

Nem tudom, hogy hogyan lehet ezt teljesíteni, de komolyan. próbálkozzunk...

EU-ból lehet hogy nem jó a taktikám, de én a jogeseteknél csak a döntést nézem, kivéve azt az ominózus 6-8 jogesetet. úgysem lehet megjegyezni, és max. 1-et kérdeznek úgy is.

Gyheni # 2013.06.11. 15:12

Diza, köszi a bíztatást :)))

Szakvizsgázó1217 eltűntél, hogy vagy? majdnem egy napon megyünk, úgyhogy írjál mi van veled.

Elfaba, te mikor vizsgázol?

mindenkinek kitartást (saját magamnak is) :)))

Diza # 2013.06.11. 13:18

Kedves Heni!

Köszi szépen, megkaptam!
Jó lesz az a nyolc nap aktív tanulás, egyébként is szerintem hosszabb idő alatt nagyon elfáradnál!

Egy nagy kalappal és kitartást a felkészüléshez!

Gyheni # 2013.06.11. 12:39

Norellina: nincsmit :) és ezúton is bocsánat, mert elsőre nem jól írtam le a neved.

Diza: küldtem a jegyzetet. én június 27-én vizsgázom. és sajna június 18-án még dolgozom, szóval halál...neked jó feltöltődést a B után!! :)

Norellina # 2013.06.11. 07:50

Gyheni, nagyon köszönöm az instrukciókat :)

Diza # 2013.06.11. 07:14

Kedves Gyheni!

Ha van egy kis időd nekem is át tudnád küldeni a nevezetes anyagot a zarad@freemail.hu e-mail címre?

Egyébként mikor vizsgázol?

Én még most kezdem az anyagot gyűjteni, nemrég voltam B részből.

Gyheni # 2013.06.10. 15:20

Noreilla:

én EUhoz elővettem a novissimás könyvet, de nagyon részletekbe menő.

Közig hatálytalan az Ök. része a Kethez meg alig tsz hozzá valami érdemit azon kívül hogy beollózza a jogszabályt.

Munkajogból ha jól tudom nincs könyv, így kommentért néztem ahol nem volt világos valami számomra. Tb-ből, közszolgálatból Ates jegyzetet tanultam hozzánézve a vonatkozó jogszabályokat.

Alkotmányjog Csink Lóránt Ates egy az egyben a könyvet írta le, szóval szerintem szintén felesleges a könyv.

A dialóg Campusos kiadványokról jobbakat hallottam ebből a részből, de azok nekem nincsenek meg.

persze ez csak az én véleményem, ha megvannak a könyvek, ártani nem árt :)

Gyheni # 2013.06.10. 15:03

Sziasztok, aki kérte küldtem a jegyzetet.

nekem az egész EU hajtépős... meg lassan már minden. közeleg a nagy nap számomra is.

eredményes hetet mindenkinek tanulás terén!

Norellina # 2013.06.10. 08:07

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni: akinek a birtokában van a híres Ates-jegyzet, legyen szíves elküldeni az e-mail címemre: dr.ordognora@gmail.com
Nagyon hálás lennék érte és előre is köszönöm :)

Egy kis útmutatót is kérnék tőletek: szerintetek mennyire érdemes a novissimás szakvizsgára felkészítő könyvekből tanulni és azzal vesződni??

Köszönöm szépen és mindenkinek kitartást kívánok :)

drszo # 2013.06.09. 20:20

Sziasztok!

Aki rendelkezik "Ates" jegyzettel azt nagyon szépen kérem, hogy küldje el nekem is a drszo@freemail.hu címre. Előre is köszönöm

drszo # 2013.06.09. 20:18

Sziasztok!

Aki rendelkezik "Ates" jegyzettel azt nagyon szépen kérem, hogy küldje el nekem is a drszo@freemail.hu címre. Előre is köszönöm.

Elfaba # 2013.06.09. 17:16

Emberek, nem sokon múlt, h ma megkaparom magam az EU-tól...a "vajas eseten" se nagyon tudtam, h sírjak v. nevessek inkább, de a kukoricagríz export-engedélyezésével kapcs. kaució esete nagyon kemény..:)

WordWizard # 2013.06.09. 13:56

ELADÓ! kihúzás, aláhúzás nélkül, új állapotban - 2500 HUF+postaköltség

Szalayné Sándor Erzsébet, Mohay Ágoston, Karoliny Eszter, Komanovics Adrienne, Pánovics Attila
JSZS: Az Európai Unió joga (2011)

roxan24 # 2013.06.07. 19:44

Sziasztok!

Június 26-án megyek a "C" részből szakvizsgázni és nagyon szeretném elkérni azt a legendás Ates jegyzetet. Legyetek kedvesek segíteni, ha tudtok. Előre is köszönöm! E-mail címem: roxan24@freemail.hu

Csajszika # 2013.06.06. 20:16

Kedves Vizsgázók/Fórumozók!

Szeretnélek megkérni Benneteket arra, hogy akinek meg van, az küldje el részemre a bizonyos "Ates jegyzetet"!

Előre is nagyon-nagyon szépen köszönöm!!

És sok sikert...nagy hajrát a vizsgázóknak!!

Az e-mail címem: anettmagocs@yahoo.com