szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


szakvizsgázó1217 # 2013.06.27. 06:37

Munkajogból volt még egy kérdés: mikor tagadhatja meg a mvó a mtó utasítását, 2 eset (kötelező megtagadni és megtagadhatja).

szakvizsgázó1217 # 2013.06.27. 06:35

Sziasztok!

Tegnap vizsgáztam a KIM Kossuth u. 4.-ben, sikerült és ezzel végeztem is:)

Nagyon kedves vizsgabizottság volt, csak jókat tudok róluk elmondani.

A sorrendet választani lehetett, én EU, munka, alk. sorrendet választottam.

EU: melyek az EU segítő intézményei (felsorolás), mit jelent a "ne bis in idem" elv részletesen, példával, melyek a személyek szabad mozgása alóli kivételek, példával.

Munka: a mvó-nak történő azonnali hatályú felmondás esetén ki fordulhat bírósághoz és mit kérhet, ennek mi a határideje, mi számít közlésnek, részletesen, mi van akkor, ha nem látta a felmondást, akkor mikortól közölt, szóval ezek nagyon részletesen.volt még vmi, de most nem ugrik be.

Alk.: civil szervezeteknél az egyesületet ki ellenőrzi, milyen okból, tulajdon alk. jogi védelme, AB hat. is kellett volna hozzá. Ket. meghatározott cselekmény végrehajtása.

30 perc volt, jegyek: 5,3,3.

Munkajogot Mt-ből tanultam, közszférát, Tb-t Atesből.
EU-t a Mohay-Szalayné-féle könyvből.
Alkotmányt Atesből, önkorm. is, köziget pedig a Ket-ből.

Mindenkinek kitartást, sikeres vizsgát és szép nyarat kívánok!!

Mickey83 # 2013.06.26. 23:17

Az alábbi könyvek továbbra is eladók:
Munkajogi törvények 2013 - Közszféra - gyakorlatilag érintetlen.
Dr. Csink Lóránt Alkotmányjog - ceruzával dekorált 30%-ban.
Rózsás Eszter Közigazgatási jog - ceruzával és tollal kihúzva, de nincs színezve.
Dr. Jeney-Kende-Lövenberg - Európai közösségi jog, tollal dekorálva, kb 25-30%-ban.
Érdeklődni emailen lehet, ár megegyezés szerint.

doktor_em@freemail.hu

kófic # 2013.06.26. 11:02

Sziasztok!

Összel megyek, most szabi alatt kezdek el anyagot gyűjteni.

Kérlek, külddjétek meg az ATES jegyzetet nekem is.

parducka01@yahoo.de

Nagyon köszönöm!

Diza # 2013.06.26. 08:32

Sziasztok!

A kért jegyzetet mindenkinek megküldtem.

További szép nyarat!

hanna-jo # 2013.06.26. 06:33

Sziasztok!

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Még csak ismerkedem az anyaggal, és nagyon megköszönném, ha valaki az én email címemre is át tudná küldeni az ATES - féle jegyzetet!

hannuska@citromail.hu

Előre is köszönöm!
Kitartás mindenkinek!

Szabi999 # 2013.06.24. 17:25

Kedves fórumozók!

Sürgős segítség kellene, kérem, aki ezt olvassa, és tud tenni az érdekemben: azt a bizonyos ATES féle jegyzetet szeretném megkapni én is, címem: andydufresne99@gmail.com

Nagyon hálás lennék bárkinek, aki mihamarabb tudna nekem ebben segíteni!

Köszönettel: Szabi

nagyévi # 2013.06.24. 13:29

e-mailem: nagyivi@citromail.hu:)

nagyévi # 2013.06.24. 13:29

Szisztok!
Valaki átküldené nekem is az ATES jegyzetet? Nagyon szépen köszönöm, jó tanulást és kitartást mindenkinek!

Gyheni # 2013.06.24. 10:55

Sziasztok,

Milly gratulálok. reméljük az utolsó vizsgahét is sikeresen zárul.

hááát, a fizikai és lelki állapotom romokban, szellemi teljesítőképességet sem mondanám csúcsteljesítménynek, de küzdök lelkiismeretesen. már ismétlek, elvileg EU, munkajog átnézve, ma+ holnap délelőtt még alkotmányjog, holnap dun+este jó lenne átpörgetni az önkorikat meg a Tb-t, de mindkettő elég tömény, és szerdára marad a Ket. aztán vizsga... és paraaa. no comment amúgy, aki ezt nem éli át, el sem tudja képzelni ez mivel jár és mennyi küzdést jelent, úgyhogy bárki aki már a vizsgáig eljut szerintem egy hős, úgyhogy fel a fejjel mindenkinek, ez már tényleg a VÉGE!!!!!!!!

Ms.Dr. # 2013.06.23. 22:08

Sziasztok!
A "C" rész fórumán új vagyok, még csak most ismerkedem az anyaggal.
Olvasom, hogy mindenki az ATES féle jegyzetet emlegeti. Esetleg át tudná nekem valaki küldeni?
Az e-mail címem: dr.bmagdi@gmail.com
Előre is köszönöm!

milly28 # 2013.06.22. 18:14

Sziasztok!

Pénteken volt az utolsó vizsgám Kurián. 5-5-5. El sem hiszem, hogy végeztem.
Nagyon jó tapasztalataim vannak. Rendes, segítőkész vizsgabizottság.

Akiknek még hátravan annyit tudok tanácsolni, hogy C részből ATES jegyzete bőven elég. Én melléolvastam a törvényt, de teljesen felesleges, mert a lényeg benne van a jegyzetekben. És segít rendszerben látni a tananyagot.

Kitartás mindenkinek.

Ates Neked pedig HATALMAS KÖSZÖNET A JEGYZETEKÉRT!!!!A FÓRUM TAGJAINAK PEDIG A BIZTATÓ SZAVAKÉRT ÉS A SEGÍTSÉGÉRT A FELKÉSZÜLÉSEM IDEJE ALATT.

szakvizsgázó1217 # 2013.06.21. 14:12

Gratulálok Noémi!! Nagyon ügyes vagy. Most én is nagyon bízom egy vajszívű bizottságban...
ma egyszerűen nem fog az agyam, pihenni sem tudok, kész agyrém szerintem is Heni! Arra jutottam, hogy holnaptól az Mt-t nézem, hogy azzal tutira végezzek, mert tartok tőle, hogy hétfő-kedden már nagyon ideges leszek és/vagy fáradt. Heni te hogy bírod napi 12 órában? vagy még többet nyomsz le?
mindenkinek kitartást!

lilbalage # 2013.06.21. 10:06

Az előbb lemaradt az e-mail címem: lilbalage@gmail.com. Valaki legyen olyan kedves, és küldje át az Ates-féle jegyzetet! Köszönöm!

Gyheni # 2013.06.20. 22:35

halihó, Gratulálok Noémi és köszönjük a hasznos kérdéseket.

szakvizsgázó: együtt érzek, ma már robot üzemmódba kapcsoltam, próbálok nem rinyálni, most fejeztem be épp és alszok. reggel folytatás, tiszta agyrém. tarts ki valahogy ebben a nagy melegben!!

noemi12 # 2013.06.20. 19:49

Sziasztok!
Én ma voltam LÜ-n, nekem ez volt az első megmérettetésem.
Nagyon pozitív volt, három nagyon kedves Hölgy vizsgáztatott (sajna a nevüket nem tudtam megjegyezni...)
Munkából írtam, így azzal kezdtem, tanulmányi szerződés, rendkívüli munkaidő. TB-ből üzemi baleset, milyen ellátások járhatnak üb-ből eredően.
EU: Mi a különbség az Európai Tanács, az EU Tanácsa és az Európa Tanács Között?Négy alapszabadság felsorolása, mondjak az áruk szabad mozgásából egy jogesetet (nyilván a Cassist mondtam:), mondjam el, hogy mi volt az. ennyi, két kérdés volt!
Közig-alkotmány: soroljam fel a szakig szerveket (kormányhivatalban dolgozom, ezért kérdezte ez). Nyilván a földhivatal és munkaügyi központ nem jutott eszembe, ellenben a mérésügyi és műszaki biztonsági hivatallal, amin aztán jót mosolyogtunk, hogy ezt mégis honnan rántottam elő...
Önkormányzatot kérdezett még (áll.ig és önk.hatósági hatáskör- kinek van, mi tartozik ide, jogorvoslatok), meg a bíróságról valamit, ami az Alaptv. 28. cikkében van, hogy hogy értelmezi a jogszabályokat, (valami józan eszes dolog, no, ezt nem tudtam).

Lényeg, hogy 5,5,5, írásbeli 5, úgyhogy iszonyú szép nap volt! :))
Mintegy 15 perc alatt végeztünk, és tényleg nem arra voltak kíváncsiak, hogy mit nem tud az ember.
Hajrá mindenkinek, kitartás!

szakvizsgázó1217 # 2013.06.20. 18:31

Hogy bírjátok az ismétlést? Szerintem kegyetlen. Én próbálok nagyon szelektálni, hogy csak a lényeget nézem, mert nem lehet mindent megjegyezni.
Heni hogy vagy?
Volt valaki a héten?
Kitartást mindenkinek!

szakvizsgahajrá # 2013.06.20. 14:24

sziasztok!

Jó olvasni, hogy ennyien járunk ugyanabban a cipőben, még ha ez a cipő rohadt nehéz is a sártól..nade komolyra fordítva :) mindenkinek hajrá!

Valaki nekem is el tudná küldeni légyszi az említett (Ates-féle) jegyzeteket,?

Előre is nagyon köszönöm és további szép napot!

joobzs2@gmail.com

szakvizsgázó1217 # 2013.06.20. 14:04

Indul a gyomorideg...

lilbalage # 2013.06.20. 12:26

Sziasztok!

Az Ates-féle csodajegyzetre nekem is szükségem lenne.

Előre is köszönöm!

(e-mail címet privátban adok)

lilbalage # 2013.06.19. 18:07

Sziasztok!

Valaki át tudná küldeni nekem is azt a híres-neves Ates-féle anyagot? Előre és ezúton is köszönöm!

szakvizsgázó1217 # 2013.06.19. 12:10

Heni! Én is nehezen bírom, főleg ebben a melegben... valahogy túl kell élni ezt a pár napot!Muszáj!!!

Gyheni # 2013.06.19. 10:53

Gratulálok Mickey!!

többiek hogy bírják? én elég nehezen már.. hullámzó a kedv és nehéz már tanulni :(

szakvizsgázó1217 # 2013.06.17. 17:59

Gratulálok a sikeresen vizsgázóknak!

Mickey83 # 2013.06.16. 15:08

Kedves sorstársak!

Pénteken voltam vizsgázni, és az alábbi tapasztalatokat osztanám meg veletek:

"A bizottság minden".

Mivel ezt tudjátok, ezért gyorsan összeszedném a kérdéseket (nem csak a sajátjaimat, hanem hogy a többiekét is, utolsónak mentem be ugyanis). Sajnos 2 nap alatt rengeteg minden kikopott...

Munkajog: munkaviszony megszűnése, megszüntetése, felmondás, végkielégítés, szabadság, semmisség, megtámadhatóság, eltérő foglalkoztatás, jogellenes megszüntetés következményei, határozott idejű munkaviszony.

Közszféra: jogviszonyok létrejötte, megszűnése, eltérő szabályok a munkaviszonyhoz képest (ATES jegyzetben ki van gyűjtve).

TB: szinte mindegyik előkerült, de csak nagyon felületesen (kik jogosultak, miért, mit jelent)

Alkotmány-közig: Alkotmánybíróság feladatkörei, a különböző eljárások érintőlegesen. Kormány feladatkörei, megválasztása. Önkormányzatból igen sok kérdés, részletekbe menően is, de ha nem tudtad, mentek tovább. Alapjogot egyáltalán nem kérdeztek.

Ket: ügyfél, szakhatóság, kivett eljárások, kézbesítés, kézbesítési vélelem, kézbesítési ügygondnok.

Eu: Costa v. ENEL, uniós jog elsőbbsége, diszkrimináció tilalma, jogeseteken keresztül.

Fél órás vizsga volt, segítőkész bizottsággal, akik tényleg arra voltak kíváncsiak, amit tudtunk - hogy a rendszer látjuk e.

Sok sikert mindenkinek! :)
___________

Egyébként az alábbi könyvek eladók:
Munkajogi törvények 2013 - Közszféra - gyakorlatilag érintetlen.
Dr. Csink Lóránt Alkotmányjog - ceruzával dekorált 30%-ban.
Rózsás Eszter Közigazgatási jog - ceruzával és tollal kihúzva, de nincs színezve.
Dr. Jeney-Kende-Lövenberg - Európai közösségi jog, tollal dekorálva, kb 25-30%-ban.

Érdeklődni emailen lehet, ár megegyezés szerint.

doktor_em