szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


dini4 # 2013.11.26. 16:41

Borsopanna: Remélem sikerült terv szerint ismételni és minden a fejben! Gondolok rád holnap és megy a hatalmas drukk 13 h-tól! Jelentkezz, amint tudsz! ADD EL A LOVAT!

Vasy: Neked is szorítok, hogy minden tervek szerint alakuljon, hadd repüljenek azok a jegyzetek! Hajrá!

Mindketten ügyesen, a holnap legyen a Ti napotok és nagyon jó bizottságot kívánok Nektek!

Kriszti: Milyen napod van/volt?

Vasy09 # 2013.11.26. 08:46

Jó reggelt mindenkinek! Köszi szépen a bíztatást mindenkinek, én is remélem, hogy meglesz! Meg kell lennie, mivel tanultám rá eleget! (Bár még mindig úgy érzem, hogy van új a Nap alatt) Nekem még közig van délelőtt, utána meg EU ismétlés, aztán szerintem be is fejeztem! Bízom benne, hogy rendesek lesznek, és nem arra fognak rámenni, hogy mit nem tud az ember, vagy éppen, hogy hogyan szivassák meg!

Borsopanna: Igen, én is szerdán megyek, vagyis holnap így vagy úgy, de véget ér a szenvedésünk! Mármint ami ezt a blokkot illeti, mert még a polgár vissza van nekem!Kitartás, megcsináljuk! Ami meg a copfot illeti, részemről elég macerás lenne, lévén, hogy rövid tüsi hajam van, és mert fiú lennék! :)

Egy szó mint száz, megcsináljuk, mert muszáj, és különben is, ha másnak is sikerült, nekünk is fog! KITARTÁST! :)

Borsopanna # 2013.11.26. 07:05

Jó reggelt, kis Csapat! :)

Micsoda aranyos, kedves üzenetek, köszönöm szépen! :)

Vasy: te is szerdán jössz? :) Szerencsenap lesz, érzem! Még ne hajítsd ki, várj vele pár órát, utána viszont csodálatosan ívelt pályán hajítsd ki a csudába! :) Egyezményes jel, hogy a fórumosok megismerjék egymást? Álljunk végig fél lábon! Vagy tegyük a copfunkat közvetlenül a homlokunk fölé! (Bocs, kivagyok...:))

Krisztikém, szia! :) Lelkivilágod? Remélem, stabil, úgy drukkolok... Utolsó! :)
Az én programom: ma délelőtt 11-ig Mt-Tb ismétlés, utána olyan 5-ig EU, aztán muszáj átismételnem a Ket-et. Alaptv. ismétlés szerdán a vonaton, a Mötv-t meg úgyis most hétvégén tanultam.
Ábszolút be vagyok pöröve és nagyon várom a holnapot! :)))

Dini: fel a fejjel és NE vessz el a részletekben! Ha valaminél nem fog az agyad és már elment vele egy csomó idő és még mindig ugyanazt a sort olvasod, akkor valahogy éledj fel (kávé, pici séta, ugrabugrálás) és próbáld meg azt a részt még1x. Ha így sem akar megragadni, akkor ne vacakolj, menj tovább! Majd visszatérsz rá! Ne vessz el = ne hagyd, hogy az anyag húzza az időt (és az erődet) :) Te irányíts!

Vukka: halló!!! :))) Az a rajz... :D Hatalmas! :D Polgár: csütörtöktől felvesszük a napirendi pontok közé, szuper lesz! :)

Na összekapom magam, aztán belehúzok.
Mindannyian legyetek nagyon ügyesek, kitartóak! :)
Szép napocskát! :)

Vukka # 2013.11.25. 22:00

Borsopanna, Vasy! Kitartás, sárga papírt adnak, szép lesz! Ne felejtsétek: Add el a lovat!!! :) És kerûljétek a trollokat a folyosón. Aludjatok egy nagyot előtte, fontos, hogy helyére kerüljenek a dolgok a fejetekben. Utána pedig lehet családozni, jegyzetet az udvarra dobálni... Kinek mi tetszik;)! Mi pedig Dinivel és drkrisztivel itt fogunk szurkolni Nektek és nagyon várjuk a bejelentkezést! Én még megvárom, hogy lenyomjátok, aztán nekiugrok a polgárnak. Pffff. :)

dini4 # 2013.11.25. 21:01

Sziasztok!

drkriszti: Köszi! :) Muszáj, bár a mai napom semmit sem ért,annyira álmos voltam, hogy azt sem fogtam fel, mit olvasok. Próbáltam 1/2 órát aludni, nem sikerült. Nem tudom mi volt ez, most küzdök az OGY-vel:(

Te hogy állsz? Ugye 6-án lesz a polgár?

Vasy: Már csak 1 nap!!! Kitartás és várjuk a beszámolódat a sikeres vizsgád után :)Mert ugye ez nem is kérdés!

Borsopanna: Remélem a Te napod jobb volt mint az enyém és sikerült ismételned! Holnap még egy keményebb nap, aztán szerdán elérkezik Te napod is! Szorítani fogok!

Kitartást mindenkinek!

Vasy09 # 2013.11.25. 20:08

Nekem már nagyon elegem van! Ott tartok, hogy az egészet kihajítom az udvarra! :) De remélem, hogy meglesz, és szerdán délután, este már boldogan jövök haza! :) Kitartást mindenkinek!

drkriszti # 2013.11.25. 18:35

Borsopanna, hogy vagy, hogy állsz az ismétléssel? És Dini, Te bírod még? :)

sennafan # 2013.11.25. 02:15

Sziasztok!

Én csak jövőre fogok vizsgázni, addig még erőt és anyagot gyűjtök.

Kérlek, küldjétek el hozzá az Ates-jegyzetet!

Köszönöm szépen előre is, és gratulálok mindenkinek, aki túl van rajta!

Aki pedig most még küzd vele, hajrá!:)

Zazu05 # 2013.11.24. 13:46

Sziasztok!
Az alábbi könyveimet eladnám (akár külön-külön is):

Európai közösségi jog (Dr. Jeney Petra, Dr. Kende Tamás, Dr.Lövenberg Viktória)
Novissima Kiadó 2011.

Alkotmányjog (Dr. Csink Lóránt)
Novissima Kiadó 2012.

Közigazgatási jog (Dr. Hoffman István, Dr. Rixer Ádám, Dr. Szilvásy György Péter)
Novissima Kiadó 2013.

Társadalombiztosítási jog (Molnárné dr. Balogh Márta, Dr. Molnár-Hidassy Dóra
Novissima Kiadó 2013.

Munkajog (Dr. Horváth István, Dr. Szladovnyik Krisztina)
Novissima Kiadó 2013.

Ár: 13 000 Ft

Ha kérdésetek van a (70)3305437 számon vagy az e-mail címemen értek el.

Üdv.: Zazu05

Borsopanna # 2013.11.23. 19:50

Halló Dini és Kriszti! :)

Dini: nagyon jó, hogy összekaptad magad, akkor most már újra lehet menni felfelé! :) Ügyes vagy! :) Le lehet ülni, de csak ritkán és rövid időre. :) Csak szólj és dobjuk a mentőmellényt! :)

Délután kezdtem az önkormányzatokat, holnap bármi van, végig kell érnem rajta, és akkor hétfő-kedd teljes anyag ismétlése. Várom a szerdát! :) (Szerda estét.)

Kriszti: a Télapó látja ám, hogy milyen aranyos, szorgalmas kislány vagy és gyönyörűszép cetlit fog neked ajándékozni! Így tovább, ügyesen, kitartóan, mindig fel a fejjel! :) Még pár nap és VÉGE! Ez adjon erőt.

Elköszönök, megyek haza. Aludjatok jól és nagyot! :)

drkriszti # 2013.11.23. 16:31

Borsopanna, az írásodbòl én is merìtettem némi erőt, bár igaz, hogy a cìmzett konkrétan Dini volt. :-) Pròbàlom én is azzal nyugtatni magam, hogy ez az àllapot már csak 12 napig tart, aztàn egy életre vége. :-)

Kitartást Nektek, meg mindenkinek, aki a C-re készül, és erre jár! :-)

dini4 # 2013.11.23. 16:16

Sziasztok!

Köszi, a bátorítást, jól esett és kezdem összekapni magam...
Persze, tudja az ember, hogy ez átmeneti állapot, csak vannak napok, amikor kicsit nehezebb megélni. Valószínűleg nem én vagyok az egyetlen, aki küzd ezzel :)

Alkotmányjog alapjogok részénél járok, van mára még egy pár :(

Borsopanna: hol tartasz az ismétlésben? Már csak pár nap és VÉGE! Kitartást és sok energiát Neked is!

És Fifijognak is, azt hiszem ő most megy :)

Borsopanna # 2013.11.23. 15:47

Dini, hogy vagy? Adj életjelet! :)

Borsopanna # 2013.11.23. 08:41

Kedves Dini,

megértem, hogy eleged van, megértem, hogy inkább a picikéddel szeretnél lenni és tudom, hogy legszívesebben kihajítanád az anyagot az ablakon, amiért "lemaradtál az első két lépéséről".
Hidd el, hogy a következő 8234871234876 lépésénél meg ott leszel mellette, fogod a kis kezét és majd' elolvadsz a boldogságtól! :)
Az a bajod most, hogy eddig vele voltál 0-24-ben, összenőve, mint két kis dióbél a dióhéjban. Most a tanulás miatt ebből sajnos le kellett venni, de csak átmenetileg! :)
Gondold azt, amit Vukka is, és amit én is. Ez az egész dolog most egy ÁTMENETI időszak. Azért csinálod, hogy a végén legyen a kezedben egy lehetőség, amit annak idején kihasználhatsz, hogy a kicsikédnek adhass vele pluszokat. Értük csináljuk! :)
Elhiheted, hogy a kicsikéd úgy élvezi, hogy apával van, hogy csak na! :) Az enyémek speciel olyan önállóak lettek az elmúlt 3 hét alatt, hogy csak pislogok. :)
Szóval nincsen semmi baj, csak hiányoznak a gyerekeink, ami tök normális. :)
A szakvizsgázás egy előrelépési lehetőség, amit mi választottunk, mi akartunk, és éppen ezért meg is fogjuk csinálni! :)
Lehet nyavalyogni: 2 perc/nap. Utána összeszeded magad, megrázod magad, és nyomod tovább a tanulást!
Adjon erőt anyukám mondása: "annyi h*lyének sikerült ez már, fiam, nehogymár pont neked ne sikerüljön!" :D
Ezt küldöm neked: :)))))))))))))))))))
Fel a fejjel, gyerünk, előre! :)

Vukka # 2013.11.22. 20:47

Dini! Néha nagyon nehéz, sok a mélypont, úgy érzed keveredik az egész, vagy nem emlékszel semmire. Velem is így volt. Nézd vissza, miket írtam... :) Menni fog és utána minden idődet a kisasszonnyal töltheted. Én mindig arra gondoltam ilyenkor, hogy értük csinálom, és ez sok erőt adott. Picilányt puszilgasd meg, holnap majd neked fog tipegni. Kitartás! :)

dini4 # 2013.11.22. 20:34

MMiklós, én is gratulálok és köszönjük, hogy megosztottad kérdéseket!

Borsopanna: Kicsit eltűntem, nekem most jött el a pont, amikor kiborultam. Ma befejeztem a KET-et, elkezdtem az Alkotmányt. Viszont úgy érzem, hogy nagyon elfogyott az energia, plusz az EU-ból pl. már mintha semmire nem emlékeznék :(
Ráadásul a kislányom ma megtette az első 2 önálló lépését, és én lemaradtam róla :(

Szóval nem éppen a legjobb napjaimat élem....

Te hol tartasz? Elkezdted az ismétlést? Szépen jönnek vissza a dolgok?

Anyagom a munka 56. tételhez nincs, ha jól emlékszem.

Na, visszatérek még az Alaptörvényhez :)

Mindenkinek kitartás! Magamnak is :))

Vukka # 2013.11.21. 15:40

Borsopanna! :)) Szalay-Szalay-Szalay-Szalay...

Borsopanna # 2013.11.21. 11:20

Na, most még1x elolvastam Vukka hsz-ét és tényleg!
Köszi a választ, Gabi! :) És szívből gratulálok, amiért már végeztél! :) Istenem, milyen jó érzés lehet... :)

PGabe # 2013.11.21. 10:22

Borsopanna, szerintem csak rosszul olvastad, nem azt írta, hogy a Kossuth térRŐL a KIM-be, hanem a Kossuth térRe (gondolom már vizsgázni). Szalay utca a kiindulópont, bár már túl vagyok mindhármon, de sajna nem három megjelenéssel, viszont minden alkalommal Szalay utcába kellett mennem.

Borsopanna # 2013.11.21. 10:18

Gyerekek!

Vukka írta, hogy a Kossuth téren hirdették ki a vizsga napján délben, hogy hol fog szóbelizni. Én eddig a Szalay utcai épületbe mentem helyszínhirdetésre.
Kossuth v. Szalay? Szalay v. Kossuth?
Nehogy az legyen, hogy rossz helyre megyek, Navrasics Tibor meg kávéval, sütivel vár bennünket...

Borsopanna # 2013.11.21. 07:36

Sziasztok! :)

Nagyévi: angyal vagy, köszönöm a kedves szavidat! Abszolút kitartok és várom a megváltást! :)
Te hogy vagy? :)

Miki: szívből gratulálok! :) Köszi, hogy megírtad a beszámolót. Sok szerencsét kívánok a másik két vizsgához is! :)

Dini, jelentkezz! :) Mi újság?

Mindenkinek szép napot kívánok, tanuljatok ügyesen!

MMiklos # 2013.11.20. 17:21

Sziasztok!

Megosztom veletek a szakvizsga tapasztalataimat, ha már egy-egy itt olvasott "gyakori kérdés" nálam is előkerült.

Írásbeli - munkajog:
Munkavállaló több, mint 12 hónapja szakszervezeti tag. Munkaviszonyát a munkáltató a munkaviszonnyal kapcsolatos magatartására hivatkozással szüntette meg, mondván munkáját figyelmetlenül, pontatlanul végzezte, és ezen nem változtatott többszöri felszólításra sem. Munkavállaló szerint azonban a szakszervezeti tevékenységével függ össze a felmondás. Ön mit döntene?

Megoldás: a kérdésben annyi a csavar, hogy a tényállás nem tartalmazza, hogy a munkavállaló az Mt. 273.§ (3) alapján kijelölt szakszervezeti tisztségviselő-e. Én biztosra mentem és leírtam, hogy először is nyilatkoztatnám erről a munkavállalót, majd a tényállás alapján vélelmezném, hogy a válasz nemleges, tehát ki lehet rúgni. Erre mondta azt később a vizsgáztató, hogy "jól kivágtam magam" és hogy ezen a tényálláson többen el szoktak vérezni.

Szóbeli:
Legfőbb Ügyészségen volt (kisebb meglepetés, C vizsgánál ritka), de mindhárom vizsgáztató nagyon rendes volt. A kérdések:

Munka:

  • Felmondás alaki és anyagi követelményei (indokolási kötelezettség, az indokok jellemzői, felmondás gyakorlása, felmondási védelmek);
  • Tanulmányi szerződés (szabályai, formaisága, a felek kötelezettsége, szerződésszegés);
  • Munkabérből levonás (mi alapján, mennyit).

Közig/alkotmány:

  • Köztársasági Elnök (követelményei, jelölése, választása, tisztségének megszűnése - külön rákérdeztek, hogy ki képviseli a váadt megfosztásnál);
  • Felfüggesztés;
  • Szakértő igénybevétele (mikor kell, mikor lehet, ki lehet szakértő).

EU

  • Szolgáltatások szabad áramlása (4 szabadság, ezzel kapcsolatos jogeset: Luisi és Carbone);
  • Előzetes döntéshozatal (ki jogosult megindítani, milyen esetekben, ki bírálja el, Cartesio ügy, részletesen).

Eredmény: 5-5-5. Látható, elég alapvető kérdések voltak. Elsősorban jogszabályból, másodsorban Ates jegyzetből (vigyázzatok, a munkajogi része elég hiányos!!), harmadsorban meg gugli segítségével tanultam, Mt kommentárt csak párszor kellett néznem. Jön még a polgár és a bünti.

nagyévi # 2013.11.20. 09:50

Borsopanna kitartás! Már csak egy hét van hátra és hidd el röpülni fog az idő. Hogy állsz? Mivel végeztél már? Mindjárt vége és aztán az összes szabadidőt a gyerkőcökkel töltheted. Nagyon sok kitartást neked és mindenkinek aki felkészül éppen a megmérettetésre.

Borsopanna # 2013.11.20. 08:35

Sziasztok! :)

Dini: de aranyos vagy, hogy érdeklődsz! :) Nem tűntem el, csak megpörgettem ezt a pár napot, innentől már ez lesz 27-ig. (Este 10 után értem haza tegnap is, nem láttam a gyerekeimet sem, mert már rég aludtak. Már úgy hiányoznak! Nekem ebben ez egészben ez a legnehezebb, nem a tanulás. A gyerekek nélkülözése.)
Viszont jövő héten ilyenkor már a vonaton ülök. Várom. :)

Te hogy vagy? Hogy állsz? Mit tudtál már átvenni? Picikéd? :) Férjurad mikor jön haza? Mondtad, hogy elutazott. Mindenhez van cuccod? Gebéd állapota? :)

Hanna! Ment a mail! :)

Hasznos napot mindenkinek: kitartááás, küzdeleeeem! :)

dini4 # 2013.11.19. 22:55

Borsopanna: Remélem minden OK, kicsit eltűntél. Remélem továbbra is sikerül tartani a tervet!