szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


Vukka # 2013.11.30. 08:08

Dini: igen, fájó szívvel, de átlavírozok az "A" fórumra, kinyomtattam, ez is térdig ér. Írja, ha bármi van, mélypont, szárnyalás, bármi... :)
Vasy, gratulálok én is, azért azon a copfon kellene még dolgozni ;)
Kriszti, hajrá, kék papírt hoz a Mikulás!
BP: kicsit összeszaladtak a dolgok, de én is jelentkezem nálad.
Jó volt veletek készülni!
A többieknek pedig sikeres felkészülést, sok az anyag, de meg lehet csinálni! ADD EL A LOVAT!

dini4 # 2013.11.29. 21:11

Vasy: Neked is nagy gratula! Most egy kicsit pihenj rá a következőre. Ott már nagy lendületet ad az is, hogy az utolsó!! Köszönjük, hogy megosztottad a kérdéseket!

Kriszti: Remélem minden OK, és haladsz terv szerint, vagy terven felül! A kék papírt pedig megkapod, mert gondolom egész évben jó kislány voltál. :)

Borsopanna: Milyen volt az első nap az iskolában, akarom mondani az új munkahelyen?
A gyerekek gondolom nagyon boldogok, hogy visszakapták az anyukájukat!

Vukka: Indult a polgár - projekt tegnaptól?

vali777 # 2013.11.29. 16:49

Sziasztok!

Megkérhetnék valakit, hogy küldje el nekem az Ates féle jegyzetet C részből? Előre is köszönöm.

E-mail címem: pet.v@freemail.hu

vali777 # 2013.11.29. 16:46

Sziasztok!

Megkérhetnék valakit, hogy küldje el nekem az Ates féle jegyzetet C részből? Előre is köszönöm.

E-mail címem: pet.v@freemail.hu

Goyes # 2013.11.29. 07:27

Sziasztok!

Lenne olyan kedves valaki, hogy elküldi nekem az ATES féle jegyzetet?

Nagyon szépen köszönöm!

e-mail cím: drnagygabor85@gmail.com

Vasy09 # 2013.11.28. 21:46

Borsopanna: Köszönöm szépen, és természetesen hasonlóan érzek én is! Ami a copfot illeti, épp nem volt kéznél! :)) Örülök, hogy végeztél, irigyellek. Remélem nekem is meglesz előbb utóbb.

Borsopanna # 2013.11.28. 19:36

Kedves Mindenki! :)

Ahogy ígértem, a beszámoló a tegnapi vizsgáról: LFÜ, 329.
Sajnos nem emlékszem mindenre, írom, ami megmaradt:

Munka-tb:

  • tanulmányi szerződés, felek kötelezettségei, mi minősül megszegésének, külön kérdezte: mvó megszegi -e a tanulmányi szerződést, ha reggelente szokásosan elkésik a munkából?-> igen!
  • határozatlan idejű munkaviszony felmondása, mtó felmondása milyen legyen (hogy néz ki formailag, tartalmilag). Perceket töltöttünk el egy szóval: mit jelent az okszerűség követelménye?
  • milyen jogalap szerint lehet levonni a munkabérből?

Félreértettem, mert azt hittem, a 18,5%-nyi levonást akarja hallani, de nem. Arra gondolt, hogy mi alapján van levonásra lehetőség: jogszabály, mvó hozzájárulása, jogerős bírói döntés alapján.

Alk-közig:

  • állampolgárság megszerzése, ius soli-sanguinis, melyik országokban alkalmazzák, nálunk melyik van, (sanguinis, de 2 esetben kisegítő jelleggel a soli), majd áttértünk a honosítási eljárásra (feltételei, és azt kérte, hogy az 5 évvel járó eseteket soroljam fel.)
  • ombudsmanok (örült, hogy mondtam, átalakították az eddigi 4-es rendszert, most 1 van 2 helyettessel + NAIH. Elmondtam, kihez milyen terület tartozik.). Ki fordulhat hozzá, milyen szervek ellenében vizsgálódhat, milyeneket nem vizsgálhat.
  • konstruktív bizalmatlansági indítvány (ogy. képviselők 1/5-e, Ogy.elnökhöz, szavazás, eredménye). Kérdezte, hogy nálunk mikor volt ilyen, mi történt akkor.

EU

  • EU Tanács (felépítése, Min. Tanácsa szekcióit soroljam fel, Coreper I,II, soros elnökség mi mikor, most ki, kinek adjuk át, mi a trojka.)
  • irányelvről mindent kért

(Bonifacci ügy)

Összességében véve ez volt a leggyorsabb vizsgám (30 perc), normális, kedves emberek vizsgáztattak. Köszönet mindenkinek a sok kedves szóért! :)
Végezteeeem! :)))

Legyetek nagyon ügyesek és tartsatok ki, mert én évekkel ezelőtt őszintén hittem, hogy nekem sosem lesz meg a 3 szakvizsga, meg sem próbálom. Nem így lett :)

Vasy, szívből gratulálok!

Dini, lesznek még mélypontok, de azok azért vannak, hogy legyen miből felállni!

Krisztikém, téged meg már hajt a tudat, hogy utolsó, és meg is lesz a jutalmad, csak bírd ki még.

Vukka: a rajzot sosem felejtem... :)) Többit privátban :)

Még jövök! :)

Vasy09 # 2013.11.28. 08:28

drkriszti: köszi szépen! A polgárt hagytam a végére! De az majd csak tavasszal lesz, szerintem áprilisban! Meglátjuk, hogy tudok elszabadulni a munkából.

Közben eszembe jutott, hogy alkotmányból még megkérdezték az Ügyésség felépítését, illetve hogy a nyomozási feladatkörén belül miket csinálhat! :)

drkriszti # 2013.11.28. 07:30

Dini, ja de, 5-én jön. :-) Annyira a 6-a van bennem, hogy már ez se megy, pedig Memolife-ot is szedek. :-D A piros ruhás Télapò nekem 6-án kèk papírt hoz, és pont. Egyszerűen nem lehet másképp. :-)

Vasy, nagy-nagy gratula Neked is!! :-) Melyik maradt utoljàra?

Vasy09 # 2013.11.27. 22:02

Helló mindenki! Öröm hír! Sárga lapot kaptam én is! :))) Már csak egy van vissza! Köszönöm mindenkinek a támogatást, és a drukkot, sikeres volt! Borsopanna nagy gratula neked is! Örülök, hogy sikerült eladni a lovat! :) Elnézést, hogy ilyen későn írok, de vizsga után még elmentünk a keresztlányomékhoz! :) Én a Kúrián voltam, nagyon rendesek voltak! Mondjuk tőlem szinte alap dolgokat kérdeztek:

alkotmány:

  • milyen nemzetközi egyezményeket ismer, - ezek milyen intézményekez hoztak létre,
  • mondjon két alapjogot, ami mindegyikben nevesítve van, ehhez jött még az AB hatásköre, feladatai, azon belül meg az előzetes normakontroll (ki, mikor, miért...), és ennyi önkó+közig nekem nem volt! :)

munka-tb:

  • munkaviszony megszűnése, megszűntetése (az azonnal hatályúra részletesen kitértünk)
  • szabadság (mennyi, hogy lehet kiadni...)
  • illetve tb-ből az üzemi baleset, baleseti táppénz (példán keresztül), illetve hogy a TB szerv követelheti-e a munkáltatótól a kifizetett pénzt

EU:

  • alapszerződések (csak felsorolás)
  • EP-ről mit tudok (ráment a frakciókra, választásra, illetve a nemzeti parlament és az EP közötti különbségre)
  • kötszegési eljárás (mikor, mi a mente)
  • Európai Tanács és a Tanács között mi a különbség
  • áruk szabad mozgása (Keck jogeset mi volt, mit mondott ki)

Ha minden igaz nem hagytam ki semmit. És ahogy írtam is, nagyon rendesek voltak, kicsit szégyeltem is magam, mert volt, hogy nem jutott eszembe semmi, pedig ezeket mind tudtam, de mégsem jött egyből, viszont mindíg rávezettek, és szerintem látták, hogy készültem, csak picit szeppent voltam! :)
Szóval fel a fejjel mindenkinek, kitartást, biztos, hogy meglesz!

És mégegyszer köszönöm mindenkinek a drukkolást! :))) Jó éjt mindenkinek, most megyek aludni, rám fér, hogy aludjak egy jót! :)

dini4 # 2013.11.27. 21:27

Kriszti: A Mikulás nem 5-én este jön? Bárhol vagy is, a Mikulás megtalál, remélem egy szép (nem tudom milyen színű) papírt fog Neked vinni a puttonyban!

drkriszti # 2013.11.27. 19:53

Hála égnek Borsopanna, hogy sikeresen túl vagy rajta. :-) Milyen érzés? :-)

Holnap írj majd arròl is légyszi, hogy hányan voltatok, hányadik voltál, mikor mentél be, meddig voltál. Kíváncsi vagyok mire számìthatok, vajon hazaérek-e majd mire megérkezik a Mikulás? :-)

Vukka # 2013.11.27. 19:47

BP: Így kell ezt csinálni! Szép volt! :)))))
Dini, Kriszti sok erőt nektek a következő napokra!

dini4 # 2013.11.27. 19:28

Kriszti: Én folyamatos álomkórral küzdök, így lassan haladok, pedig van minden, kávé, levegő, ugrálás (szigorúan csak Pöttöm Pannával), nem igazán használ. Lehet, hogy a vizsgán is elalszom? :)))

De majd holnap ismét megtáltosodunk! Mert muszáj!!!!!!

dini4 # 2013.11.27. 19:26

De jó!!!!!!!!!!!!
Szívből gratulálok! Nagyon szorítottam Érted!

Hát nem semmi, ez a hét, tényleg:) Így kell ezt csinálni, holnaptól "új" élet. Nincs vizsga, visszakapod a családot és lesz egy remélhetőleg szuper új munkahelyed!

Gyorsan szeretgesd meg a családot és pihenj egy nagyot reggelig. Jó éjt!

Borsopanna # 2013.11.27. 19:14

Halló Fiatalok! :)

SÁÁÁRGA PAPÍÍÍÍR!!! :))))))))))

Köszönöm szépen a drukkolást, annyira jól esik, hogy el sem tudom mondani! :)))) Köszi Vukka, Kriszti, Dini! :))))
Vukka, ezer hála a mindig kedves szavakért.
Kriszti, Dini: nektek is köszönöm a kedves rám gondolást és szívből kívánom, hogy mihamarabb a kezetekben legyen a színes papír. Jövök majd lelket tartani! :)
Holnap megírom a beszámolót - most nem tudom, mert az agyam Budapesten maradt... :) Ráadásul a vonaton rájöttem, hogy holnap lesz az első munkanapom az új helyemen. Micsoda hét! :D
Vasyról nem tudok - nem volt homlokcopfja! :)

Aludjatok jót, és legyetek ügyesek! :)

drkriszti # 2013.11.27. 18:53

Borsopanna, Vasy mikor jöttök máááár??? :)

Ááá, dini, hagyjuk a lendületet, mára semmit nem sikerült átmenteni belőle. :(

Nálad helyzet? ;)

dini4 # 2013.11.27. 17:25

Én is állandóan nézem a gépet és várom a híreket!

drkriszti: remélem tart a lendület :)

Vukka # 2013.11.27. 16:31

Borsopanna, remélem már a vonaton borozol és SÁRGA papírrepülőt hajtogatsz...
Vasy, mindjárt kihajíthatod az egészet az udvarra! Jajj, de jó lenne, ha már jelentkeznétek.... :)

drkriszti # 2013.11.27. 11:58

Borsopanna és Vasy09 màr a rajtnàl. Most még felkészülés és néhàny perc mùlva indulààààs! ;-)

Goyes # 2013.11.27. 10:24

Sziasztok!

Lenne olyan kedves valaki, hogy elküldi nekem az ATES féle jegyzetet?

Nagyon szépen köszönöm!

e-mail cím: drnagygabor85@gmail.com

Borsopanna # 2013.11.26. 21:26

Sziasztok! :)

KÖSZIIIIIII!!!!! :)
Este, amikor hazaértem, jelentkezem :)
Vasy - copf: oldd meg! :DDD
Holnap ügyesen mindenki! :)

Vasy09 # 2013.11.26. 20:02

Köszi! Remélem az én lovam is megtáltosodik! :) Én mára befejeztem! :) Aki még nyomja, kitartást!

drkriszti # 2013.11.26. 18:37

Borsopanna, olyan tipikus ez a "11-ig, meg 5-ig" időbeosztás. :D Őrület, hogy így élünk hetek-hónapok óta...
Neked utolsó nap, lassan utolsó óra. :)) Annyira drukkolok, hogy nagyon!!! Ügyes leszel, simán eladod a lovat!! ;)

Vasy09 hajrá Neked is! :)

dini, én megvagyok, egy nagyon hajrás-megtáltosodós nappal. ;) És Te? Mikor lesz a Te napod? :)

Vasy09 # 2013.11.26. 17:14

dini4: Köszi szépen, próféta szóljon belőled! Holnap minden kiderül!