szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


sennafan # 2013.12.31. 04:15

Kedves Kollégák!

Köszönöm szépen a segítségeteket, többszörösen megkaptam az anyagokat.

Nagyon boldog új évet kívánok Mindenkinek!

Üdvözlettel
Sennafan

sennafan # 2013.12.23. 16:32

Az e-mail címem: pmikee@gmail.com

Köszönöm a segítségeteket!

sennafan # 2013.12.22. 05:40

Kedves Sorstársak!

El tudnátok küldeni kérlek az Ates-féle jegyzetet?

Kétszer kértem itt a fórumon, de még sajnos nem küldte el senki.

Köszönettel előre is a segítségetekért!

Üdvözlettel
sennafan

hunited85 # 2013.12.16. 20:13

Sziasztok!

Most fogok bele a szakvizgába és C résszel indítok :)

Tudom ember függő, aktív tanulással hány napot kellene rászánni a "vegyesre"?

vandi7 # 2013.12.16. 15:17

Sziasztok!
valaki lenne szíves elküldeni nekem is az Ates féle jegyzetet avidacsandrea@gmail.com címre!

Előre is köszönöm!

paha # 2013.12.15. 18:05

Sziasztok!
Valaki elküldené nekem az Ates-féle jegyzetet a paha85@citromail.hu email címre? Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Borsopanna # 2013.12.12. 08:30

Dini, jajj, de jó! Gratulálok! :))))
Külön kalapemelés, amiért kisgyerekes anyukaként abszolváltad a feladatot! :)
Várjuk majd a mesélést! :)

dini4 # 2013.12.11. 22:37

Sziasztok!

Köszönöm a sok segítséget és drukkot, nagyon aranyosak vagytok!

Kicsit kikapcsolódtunk délután, most értünk haza, de a lényeg, hogy van egy szép SÁRGA!!!! lapom :)

Jelentkezem majd a részletekkel!:)

Borsopanna # 2013.12.11. 19:12

Dini, most már nagyon várjuk a híreket!!!

Vukka # 2013.12.11. 16:49

Diniiiii?????

drkriszti # 2013.12.09. 18:04

Hogy ment Dini? Gondoltam Rád! :)

Vukka # 2013.12.07. 22:06

Dini, kitartás, veled vagyunk!

drnyuszi # 2013.12.07. 18:47

Sziasztok! most végeztem az A-val, és a következőnek ezt tervezem. Van aki februárban jön szintén? sorstárs?

Letti87 MINDEN jogszabályt vigyél, a kicsiket is...én dec 2-án voltam gt-ből, és ott is szüksége volt alkotmányból az egyik lánynak valamelyik kis jogszabályra!

dini4 # 2013.12.07. 17:51

iusmousse: Gratulálok és köszi az infot!

Borsopanna: Aranyos vagy, hogy eszedbe jutottam, még élek, de már alig...., de a gebe most úgy érzem megdöglött :) Bővebben priviben majd, már készültem írni :)

Letti87 # 2013.12.07. 09:54

Sziasztok!

Hétfőn megyek alkjog-közig írásbelire és annyi lenne a kérdésem, hogy elég a ,,fontosabb" jogszabályokat bevinnem a vizsgára? Mert nagyon sok tartozik a témához és csomó mindent könyvből tanultam... Köszi előre is az infót!

iusmousse # 2013.12.07. 09:16

+1 kérdés, ami eszembe jutott:
munkajogi igény elévülése - különösen a szakaszos elévülés. (Ehhez a jogiforumon megtalálható, dr. Kajtor Gergely által készített publikációt nagyon ajánlom, mert - ahogy mások is említik, rövid és összeszedett).

iusmousse # 2013.12.06. 20:47

Sziasztok!

Ma voltam C-ből, és ímé a kérdések (a közös think-tank-be), legalábbis, amikre emlékszek:

Munka - kormánytisztviselői jogviszony megszüntetése (mivel én is közszférában dolgozok);

  • egészségbiztosítási ellátások felsorolása, baleseti táppénz, rehabilitációs ellátás bővebben

Alk. - köztársasági elnök ki lehet, megválasztása (2/3- az összes képviselő számának 2/3-a -> ennek nyomán az önkormányzati képviselő testület minősített többsége: valamennyi képviselő 50%+1), megszüntetése, feladatkörei
Közig eljárásban bizonyítékok felsorolása, ezeket az ügyfél hogyan ismerheti meg (értesítés, betekintés).

EU - uniós polgárárság - nemzetit kiegészíti, töbletjogosultságok
kötelezettségszegési eljárás, ki kezdeményezheti, mi a menete a Bizottságtól a Bíróság eljárásának végéig (fizetési szankció 2 típusa)
szubszidiaritás, arányosság definiálása.

Ezek voltak nagyjából, összességében kellemes emlék marad a vizsga. Tudtam rá készülni, és elégedett vagyok az eredménnyel. Akinek hátra van, kitartás kívánok, és (ahogyan az korábban a B résznél tapasztaltam) itt is nagyon hasznosak a GYIK-ek, a fórumról és a Novissima oldaláról. Nekem sem újdonságokat tettek fel.

Hajrá-hajrá mindenkinek! ;)

Borsopanna # 2013.12.06. 14:21

Dini, adj életjelet!

Borsopanna # 2013.12.04. 20:04

Dini, hogy vagy?

vali777 # 2013.12.04. 19:38

Én sem tudok belépni a közös e-mailre, úgyhogy megköszönném, ha valaki mégis elküldené nekem a jegyzetet a pet.v@freemail.hu címre.

vali777 # 2013.12.03. 18:02

Sziasztok!

A közös g-mail hogyan tudom elérni?

Goyes # 2013.12.02. 14:46

Vukka: köszi szépen, megtaláltam a közös e-mailt, de sajnos nem tudok belépni :-(

Továbbra is nagyon hálás lennék, ha az Ates féle jegyzetet (C részből) valaki elküldené nekem a drnagygabor85@gmail.com címre.

Vasy09 # 2013.12.01. 09:14

Borsopanna, Vukka, dini4 köszi nektek a bíztatást, a kitartó sorokat! :) Remélem, hogy az utolsóhoz is erőt adnak majd! :) Szerintem lassan én is benézek a polgáros részbe, bár áprilisig még van időm! :) Amennyiben nem beszélnénk már, mindenkinek kellemes ünnepeket és boldog új évet kívánok! :)

Borsopanna # 2013.11.30. 12:56

Sziasztok! :)

Dini: köszönöm a kedves kérdéseidet :) Munka jó, még nincs rutinom, de igyekszem, hogy gyorsan belejöjjek. A gyerekekkel lenni SZUPER! :)))) Nekem őket nélkülözni volt a legnehezebb a 3 vizsga alatt. Dehát jónak mondom ez... Te hogy vagy, hogy állsz? Jut idő ismételni? Dec. 4.? Kicsikédre vigyáz valaki, vagy egyedül vagy vele? Lelkiállapotod? Egyet ne felejtsd el: mindig fel a fejjel!!!

Vasy: persze, a kifogások... :D Te figyelj, fogsz végezni. Hamarosan. Jó lesz :))))

Mindenkinek szép hétvégét, jó készülést kívánok!
És ahogy a barátnőm írá az utolsó napokban: "tudom, hogy kivagy, de NE lépj át a fénybe! Ezt a pár napot még bírd ki!". :D

Vukka # 2013.11.30. 08:11

Goyes: valahol itt a fórumon találsz egy gmailes közös emailt, ott fent volt az összes Ates jegyzet. Sok sikert a vizsgához!