szakvizsga - "B" rész (büntető)


Berényi Miki # 2012.09.27. 15:48

Régen így volt. Most már szépen egyesével átnézik a füzeteket amiket beviszünk.

Dr.Attika # 2012.09.27. 14:44

Mindent be lehet vinni. Senki nem foglalkozik vele.

Katica11 # 2012.09.27. 14:18

Sziasztok! Jön vki holnap? Jól tudom, h 12-re kell menni az OBH-ba, h megmondják a konkrét helyszínt?

Mókusok # 2012.09.27. 13:47

Okostelefont nem hinném, de talán ha a hónod alatt viszed a legjobb haverodat aki bíró , na őt tuti megkérdezheted miközben írsz;) bocsi, de ma vicces napom van. Amúgy én úgy tudom, hogy csak jogszabályt lehet vinni és abból is csak nyomtatott példányt vagy megvásároltat , de szerintem tankönyvet sem lehet bevinni...

Merszi # 2012.09.27. 12:07

Sziasztok!

Köszi Borsopanna, megkaptam az anyagokat, nagyon rendes vagy. :)

Már írtam nekik, még nem történt semmi. (Bár zárójelben jegyzem meg, hogy a visszaigazolás sem ment simán. Kb. hat hét után írtam nekik emailt, hogy mikor lesz meg a visszaigazolásom, mire egy nap alatt meglett.) Most nem leszek ilyen türelmes... Mindenféleképpen vizsgázni szeretnék. Tudod, nálam úgy működnek a dolgok, hogy ha sok az akadály, már csak azért is végigcsinálom. :))

creeks # 2012.09.27. 12:01

Köszönöm Borsopanna, megkaptam!

Írásbelin mindent lehet használni? Könyvet, nyomtatott törvényt, okostelefont? :)

Borsopanna # 2012.09.27. 11:48

Sziasztok!

Tuvics: jajj, de gratuláloook! :) Nagyon ügyes voltál!
És köszönjük szépen, hogy leírtad a tapasztalataidat! :)

Merszi: küldtem neked pár dolgot! :)
És ha nem tudsz jelentkezni, az azért van, mert nem lehet. A JSZR oldal alján ott vannak az elérhetőségek, írj nekik, vagy hívd fel őket, nekem nagyon kedvesen segítettek!

Creeks: küldtem anyagot! Remélem, ilyesmire gondoltál! :)

Ipacs: idegerendszered? Drukkolok neked! :)

Drapansz: nekem sikerült most belépni, tehát a rendszer valószínűleg jó. Mondjuk most látom, este írtál, azóta biztos (remélem) megoldódott.

Mindenkinek jó készülést, hasznos napot kívánok! :)

Szabó Zsolt # 2012.09.27. 10:31

Kedves Folli,

email címem: szbzs@freemail.hu

nagyon kedves vagy, köszönöm!

Zsolt

DDD. # 2012.09.27. 10:12

folli: én odaírtam a tv-be a BKv-k lényegét az egyes tényállásoknál, ahol kell. Ha elolvastad, akkor egy-két szóban elég rá utalni, és amikor tanulod, emlékezni fogsz, hogy oda még azt is el lehet mondani. Jobb így, mint egy csomóba külön tanulni.
(Be-ből ügyanígy)

Ha pedig javasolhatok: minősített eseteket úgy érdemes tanulni - ahol egyáltalán kell - hogy csoportosítjátok. Senkit nem érdekel, hogy fel tudod-e mondani az egészet, de ha elmondod, hogy az adott bcs-t minősíti pl még a kárérték, az elkövetési mód és ezek kombinációja, az bőven elég.

vicaszabo # 2012.09.27. 08:44

Zsolt: Korábban BK most Büntető Kollégiumi Vélemények. (BKv) Jogtárban benne van! (Complex)

Vica

folli # 2012.09.27. 08:23

Szia Zsolt,
én kigyűjtöttem a BJH-kat, BED-eket meg BKv-ket, illetve kaptam is kedves fórumtársaktól, ha adsz egy mailcímet szívesen átküldöm neked.
Egyébként neten rá lehet keresni, én onnan bogarásztam őket. Polgáros, munkajogos tapasztalataim szerint nem lényegesek a kollégiumi vélemények, az irányelveket kérdezhetik, de ezeket nem igazán. Mondjuk egy olvasást megér az adott tételnél, az nem sok idő és valami csak megragad.

creeks # 2012.09.27. 08:04

Sziasztok!

Október 15-én megyek büntetőjogból szakvizsgázni és sehol sem találok az interneten BH gyűjteményt, amit ki lehetne nyomtatni, hogy be tudjam vinni magammal a vizsgára. Tudnátok ebben segíteni? Hol tudom letölteni vagy küldene valaki egyet?
creeks12345@gmail.com

Nagyon köszönöm!

Szabó Zsolt # 2012.09.27. 07:18

Sziasztok,

kérdésem lenne kérlek segítsetek.

A büntetőjog tételsorban sok BKv. van.

Ez micsoda? különbözik a BK-tól ugye?

És ezeket hol lehet megtalálni? mert jogtárban nem tudom fellelni, sem neten.

Ennek tudása egyébként szükséges, vagy elegendő a törvény és a jogegységi határozatok?

köszi

Zsolt

Ipacs # 2012.09.27. 05:35

Köszi Danina!

Mások is azt mondják, hogy a lényegi és jellegzetes minősítő körülményekre figyeljünk, mert azt kérdezik jogesetbe és elhatárolásokhoz.

A szólítási sorrendnek van elfogadott rendje, vagy mint máshol a biz szabja meg? Csak azért, hogy ha az elején megyek be akkor a nagyobb jeseteket tanulom.

Merszi # 2012.09.26. 22:00

Új vagyok még, mivel csak most kezdem el a jogi szakvizsgámat.
A kérdésem az lenne, hogy a jogi szakvizsga rendszer elektronikus jelentkezésénél nem jelenik meg sem az írásbeli tárgy kiválasztásának lehetősége, sem a "jelentkezés" gomb. (A visszaigazolás már megvolt, hogy jelentkezhetek.) Már a jövő évi időpontokat is végignéztem, de nem enged. Lehet, hogy a technika ördöge szórakozik velem?

A kérésem az lenne, hogy mivel bünti részből mennék először és BV írásbeliből, anyagot szeretnék kérni valakitől, ha lehetne a merszi74@gmail.com-ra. Minden b) részhez kapcsolódó anyag érdekel. Előre is köszönöm mindenkinek a segítségét.

Danina # 2012.09.26. 20:32

Ipacs, bocsi, még tapasztalatlan vagyok, de a büntetési tételek NEM KELLENEK!!! ne terheld velük magadat! a minősítőkkel én is küzdök. csak azokat tanulom meg jobban, amiket a tételsor is ír vagy amit mástól hallottam, h kérdezték, a többinek meg lesz ami lesz alapon megyek neki.

szerintem ami fontosabb:

  • emberölés
  • a közlekedési bcs minősítői elég logikusak és egyszerűek kb
  • emberkereskedelem
  • nemi erkölcs elleni (főleg erőszakos közösülés, szemérem elleni erőszak, megrontás)
  • közbizalom elleni (habár itt nem is nagyon van, csak az egyedi azonosítónál)
  • kábítószerrel visszaélés
  • lopás (a többi vagyonelleni minősítési rendszere nagyjából ugyanaz).
Ipacs # 2012.09.26. 20:08

Tisztelt tapasztaltak!

BTK különös részből mennyire kérik a minősített eseteket és a büntetési tételeket? Én már teljesen kivagyok tőlük és keverem mindet. Nem elég, ha csak a lényeges minősítő jegyeket tanulom meg?
Jó küzdelmet mindenkinek!!!

Anzsus # 2012.09.26. 20:02

Nekem is volt ilyen ès màsnapra,mintha mi sem törtènt volna...

tuvics # 2012.09.26. 19:40

Sziasztok!
Én ma tudtam le a B részt, pár szóban beszámolok, hátha valakinek hasznos.
Bv-ből írtam. Szerintem meglepően egyszerű volt a jogeset:
Emberünket 2003. júniusában 2 év 10 hó börtönre ítélik.
2004. októberében a bv. intézet előterjesztést tesz a bv. bíró elé, amiben támogatólag javasolja az EVSZ alkalmazását. Bv. bíró november 4-re kitűzi a meghallgatást.
A bv. intézet képviselője előadja a meghallgatáson, hogy a meghallgatást megelőző napon értesült a rendőrségtől arról, hogy az elítélt ellen a szabszesztésre ítélése előtt elkövetett bcs. miatt újabb büntetőeljárás van folyamatban.
Bv. bírói határozatot kellett hoznom.

Szóbelin nagyon korrekt volt a bizottság.

  • Anyagi jog:

társas bűnelkövetés (a hozzájuk fűződő súlyosabb jogkövetkezményekkel), üzletszerűség, fiatalkorúak, vagyon elleni bcs-nél értékek, hamis vád, hamis tanúzás, magánokirat hamisítás, visszaélés okirattal (mindent példával!)

  • Be:

tárgyalás mellőzése, védőről minden, nyilvánosság kizárása, pervezető végzések

  • Bv:

elítéltek munkáltatása, pártfogó felügyelet, mi minősül súlyos kötelezettségszegésnek?példa!, közérdekű munka végrehajtása,

  • Szabs.:

büntetések

Mindenkinek kitartást!

drapansz # 2012.09.26. 19:29

az elektronikus jogi szakvizsga rendszerbe csak én nem tudok belépni? már napok óta próbálkozom és nem sikerül, az elfelejtett jelszó funkció sem működik...
van valakinek hasonló tapasztalata?

Anzsus # 2012.09.26. 10:37

Yula, van esetleg egyèb anyagod is büntetõbõl?

Anzsus # 2012.09.26. 10:33

Yula, èn lecsapnèk rà!

Yula # 2012.09.26. 09:13

sziasztok. nekem van egy BV iratmintatáram eladó. a segítségével sikerült jelest írnom. :)

Danina # 2012.09.26. 09:02

CZsanett, a negy het k-:?&!a sok es megsem. A lenyeg,h legyen jo napirended (mint a bv-ben :-D) es ne ussz el ugy, mint en. Negyedik hete gyotrom magamat itthon, jovo heten megyek es be-bol meg kene tanulnom meg 68 tetelt. Nagyon nehez,foleg az utso het.
Kitartast mindenkinek!

kismercis # 2012.09.26. 06:45

Sziasztok!

Most csatlakozom ehhez a fórumhoz. :) tudnátok segíteni anyaggyűjtésben a szakvizsgához? büntetőből szóbelire megyek, még nem jelentkeztem, előbb szeretném látni az anyag mennyiségét. Semmi közöm a büntetőjoghoz :( előre is köszönök minden segítőkész hozzászólást! :)