szakvizsga - "B" rész (büntető)


CZsanett # 2012.09.25. 17:30

Még azt szeretném kérdezni attól, aki már túl van rajta, vagy attól, aki már beleásta magát, hogy álláspontotok szerint mennyi az az idő, ami alatt azért képbe lehet kerülni büntiből? Tudom, hogy a tempo egyénenként változó..de mégis...nekem 4 hetem van, aggódom, hogy kevés.

CZsanett # 2012.09.25. 17:12

Borsopanna!Köszi angyal vagy:)megkaptam.
A bv írásbeli anyag engem is érdekelne:) továbbra is : zsanzsus@freemail.hu

Anzsus # 2012.09.25. 14:04

Borsopanna, előre is köszönöm, a címem anett@ gmx.at

Anzsus # 2012.09.25. 14:02

Dec. 3-àn, ha igaz, de nem nagyon találok iratmintákat hozzá!

Mókusok # 2012.09.25. 12:36

Anzsus te mikor mész bv-ből írni?

Borsopanna # 2012.09.25. 11:10

Zsani, küldtem mail-t!

Anzsus, ha adsz címet, én szívesen megosztom, amim van!

Vica: jaj de aranyos vagy, hogy így lelkesítesz mindenkit! Olyan jó látni ezt a hozzáállást! :))))) Teljesen egyetértek veled. Én is szorítok neked, itt a finis! :))))

Ipacs: aki túl van egy (több?) gyerekszülésen, szerintem azt már túl sok meglepetés nem nagyon érheti...:) Úgyhogy acélozd meg magad és hajrá!!!! Fejben dől el, rajtad múlik!

Mindenkinek hasznos délutánt kívánok! :)

vicaszabo # 2012.09.25. 08:47

Ipacs, és mindenki akinek most lesz az első: nehéz elhinni, hogy sikerülhet, mert most az villog amit nem tudsz, nem értesz stb.... de eddig is eljutottál valahogy, az eddigi vizsgák (pl államvizsga meg stb) sikerültek valahogy. Ez is egy vizsga, másnap felkel nap! Ami időd még hátravan (ne feledd nagyon sok!!!) azt tanuld végig, figyelj arra hogy nem borulj fel (evés, alvás és társai) vegyél egy nagy levegőt, és hozd ki magadból a legtöbbet! Vannak horror sztorik, bizottságok, mindenki hallott olvasott vagy átélt ilyet, de ezek a ritkák: nagy számok törvénye alapján a bizottságban is normális emberek ülnek, akik már kollegaként, felnőttként bánnak velünk. Eddig két vizsgám volt, mindkettőben hihetetlen kedves bizottságot kaptam. Ez nem azt jelenti hogy nem kérdeztek, forgattak meg rendesen, hanem azt hogy nem voltak rosszindulatúak, segítettek, rávezettek (kedvencem mikor az elnök súgott a másik tárgyhoz). Van élet az első szakvizsgán túl is, kitartás!!! Szorítok neked is, és a többi versenyzőnek is, aki küzd az életéért!

Anzsus # 2012.09.25. 07:54

Sziasztok, tudna nekem segíteni valaki bv írásbeli ügyben?

folli # 2012.09.25. 07:00

Szia Ipacs!
Én már 2 vizsgán túlvagyok, ez alapján azt tudom neked mondani, hogy mind a vizsganapnak, mind a helyszínnek az égvilágon semmi, de semmi jelentősége nincs, és csak a tanulástól veszi el az energiát ha ezen agyalsz.
Mikor a polgár előtt ültünk a tanácsteremben, és nekem kihirdették a KIM Szalay utcát helyszínnek, a mellettem ülő srác "kedvesen" részvétet nyilvánított nekem... majd ezután kaptam három darab 5-öst, ami csak kisebb részben tükrözte a felkészülésemet, nagyobb részt meg hogy tök jó fejek voltak a cenzorok és tényleg arra voltak kíváncsiak hogy mi az amit tudok.

DDD. # 2012.09.25. 06:18

Soha nem kell szó szerint a tényállás, csak minden elem legyen benne - és mivel néhányan nem értik, hogy egy-egy apró szócska miért van benne, nekik egyszerűbb szó szerint megtanulni.
Szó szerint max az általános rész alapfogalmait érdemes tanulni.
De 100%-ig biztos lehetsz benne, hogy senki nem kapott még rosszabb jegyet azért, mert bár tartalmilag hibátlanul, nem szó szerint mondta. Sőt! Ilyenkor világos a vizsgáztatónak, hogy érted is, amiről beszélsz, nem csak bevágtad a Btk-t, mintha Petőfi lenne.

Ipacs # 2012.09.25. 06:02

Szia Mindenki!

Okt 5.-én megyek pénteken.
Valaki tud a pénteki vizsgákról? Hol van, milyenek a biztik?
A tényállásokat valóban szó szerint kérik?
Nekem, már nagyon elegem van és nem érzem az erőt, hogy ez meg lehet.
Sok sikert a vizsgázóknak és kitartást a készülőknek.

Anzsus # 2012.09.24. 18:53

Sziasztok, én bv-ből megyek írásbelizni, tudna valaki segíteni iratminta ügyben?

CZsanett # 2012.09.24. 17:44

Sziasztok! Kb. egy hónappal ezelőtt egy "textilhal" nevű felhasználó felajánlotta, mi több közkinccsé tette a kis gyűjteményét: a BH-k és társai. Ha valaki esetleg birtokolja, eljuttatná nekem? Hálás lennék érte. Most kezdek tanulni és jelenleg vakon vagyok:(Köszi
email: zsanzsus@freemail.hu
ja és ha valaki belinkelné, hogy hol, találom a hatályos tételsort, annak is örülnék:) nem tudom, hogy amit találtam az a jó-e. Köszi

Mókusok # 2012.09.24. 15:04

dobtam egy mailt Folli és köszi;)A "B-rész" ügyében meg szólj ha még kell valami..

folli # 2012.09.24. 13:45

Dobj egy mailcímet és szívesen átküldöm az A és C anyagaimat is.

Mókusok # 2012.09.24. 13:30

Folli:okt. 8 és 10 és én végig dolgozom sajna:( azért kösz az infot, azért is kérdeztem, mert az iratminták réginek tűnnek és érdeklődtem vna, h vannak-e újabbak valakinél. de a többi tárgyból az anyagaidat szívesen venném már amit mailen át tudnál küldeni, mert lehet, h még jól jönnek ha ezt egyszer túlélem:)

folli # 2012.09.24. 13:03

Mókusok: 10.18-án megyek, nem írok szerencsére, ez az utolsó vizsgám. A másik kettőt is idén nyomtam le, úh "kicsit" fáradt vagyok már, ezért (is) félek tőle. Ja meg mert utálom a büntetőt :)) Jövő hétfőtől már otthon leszek tanulni, remélem ez a 2 és fél hét elég lesz.
Ti mikor mentek?

Mókusok # 2012.09.24. 12:48

Folli: október közepe alatt mit értesz? Mikor mész és írsz is???

folli # 2012.09.24. 12:41

Szia Borsopanna,
válaszoltam, még egyszer nagyon köszi!

Borsopanna # 2012.09.24. 11:37

Szia Folli,

írtam neked!

folli # 2012.09.24. 10:20

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy van-e hír a jogiszaki újraélesztéséről?
Október közepén megyek úgyhogy kezdenék tanulni, de a gondolattól is kiborulok hogy a BK-kat, ABH-kat egyesével kell összeguberálnom :(((
Esetleg ha valakinek megvannak lementve/összegyűjtve, BK-véleményekkel egyebekkel, át tudná nekem küldeni? buntiszakvizsga@c2.hu
Köszi és sok sikert, kitartást mindenkinek!

Mókusok # 2012.09.24. 09:31

Danina
egy kalappal és számítok az írásbeli beszámolódra, mert én 8 án megyek, szintén abból....:)

Borsopanna # 2012.09.23. 15:19

Danina,

jól emlékszem, hogy bv-ből írsz? Neked sikerült megszerezned az ehhez szükséges és könnyítő... :), szóval a jogiszakis anyagot? Megköszönném, ha elküldenéd.
Jelige: két gyerek! :D

Köszönöm előre is! :) További jó tanulást! :)

Danina # 2012.09.23. 11:00

Mokusok, 1jen irasbelizek is... En a torvenyen kivuli anyagokat csak elolvasom a tetelekhez, de nem tanulom - vagy eszembe jut vagy nem alapon. Szoval a tvre koncentralok inkabb.

Mókusok # 2012.09.23. 09:50

Az én ismerőseimnél is mindnél a bizottság mondta meg ki mikor megy be,név szerint szólították őket... és az eredmények nem a sorrendiségen múltak....Az állatkínzásos kérdés nagyon durva. Gratula aki már túl van rajta. Danina te csak szóbelizel 3-án??Ti a törvényeken kívül a BH-BK-kat mennyire nézitek???