szakvizsga - "B" rész (büntető)


creeks # 2012.10.01. 11:52

Gratulálok Danina!

Mit vittél az írásbelire? Esetleg iratmintát, bh-kat be lehet vinni?
Sms-ben lehetett segítséget kérni?

Borsopanna # 2012.10.01. 11:43

Hm, igazad lehet, Danina.
Más nem marad, csak az, hogy a büntethetőség elévülését kell figyelembe venni és nem a büntetés elévülését.
Akkor a válasz a 33.§ körül rejlik.
De akkor is furcsa, hogy minden másról külön rendelkeznek a 67. §-tól, a vagyonelkobzás elévüléséről meg nincs semmi.
De abban tényleg van logika, amit mondasz.

Köszi! :) Látod, milyen okos vagy? :)

Mókusok # 2012.10.01. 11:36

amúgy a Bh-kat be lehet vinni írásbelire most? vagy azt se lehet használni?

Mókusok # 2012.10.01. 11:32

Danina : gratula az írásbelihez és kitartás! Szerda után kérdezhetnék tőled e-mailen? Most nem akarlak vele terhelni, köszi

Danina # 2012.10.01. 11:26

köszi :)
ha a vagyonelkobzásnál nincs külön szabályozva (nem emlékszem), akkor az a cselekmény büntethetőségének elévülésével együtt évül el szerintem. az elkobzásnál is vhogy úgy szól a jogszabály, h a büntethetőség elévülésével, de minimum öt év... nem? :$

Borsopanna # 2012.10.01. 10:51

Danina: nagyon ügyes vagy, túl vagy az írásbelin, ráadásul jól oldottad meg! :)
Utolsó ismétlés, hajrá a szóbelin! :) Menni fog!

Danina # 2012.10.01. 10:37

Sziasztok! Koszi a drukkot,eddig minden tul konnyen ment.nagyon hamar,kb egy ora alatt vegeztem.tuvics feladatat huztam .evsz hatalya alatt tolti emberunk a bortonbuntijet,a bvt ertesiti a rendorseg, h ujabb be.. indult ellene..bv biroi dontest kellett hoznom.
Nagyon sokan voltunk, bvbol 6! irtunk,szigor volt,sztem nem erdemes kockaztatni.
Sajna a legfure megyek szobelizni.ahogy figyelni tudtam,sok bizottsag lesz,penteken pl fellebbviteli usz is. Cimszavakban ennyi,drukkoljatok,h olyat kerdezzenek majd,amit tudok.ma meg holnap meg le kell gyurnom a kulon es kulonleges eljarasokat plusz nemi ismetles......

Borsopanna # 2012.10.01. 10:31

Kedves Kollégák!

Csak én gondolom rosszul, vagy a vagyonelkobzás tényleg nem évül el?
Tudom az elkobzás elévülését, átnéztem a büntetések elévülését, de a vagyonelkobzásról sehol semmi.
Véleményetek?

Borsopanna # 2012.10.01. 09:11

Hajrá Daninaaa! :)

Mókusok: már sokadjára olvasom a hozzászólóktól, és most tőled is, hogy "irigylem a kérdéseidet", "irigylem a bizottságodat"... Mintha ezen múlt volna valaki sikere.
Pedig én nem hinném, hogy döntő többségében ez túl sokat nyom a latban, maximum a vizsgahangulatot teheti oldottabbá, jobbá egy realista-optimista bizottság.
De ha te ebben hiszel, akkor szuggeráld magadnak a jó bizottságot jó kérdésekkel! Én drukkolok neked is! :)

Katicának mégegyszer hatalmas gratuláció! :))))

Mókusok # 2012.10.01. 08:56

Ha minden igaz ma van Danina! Várom a beszámolóját és drukkolok neki....vészesen fogy az én időm is...és közeleg sajna a köv. hét! Katicának gratula és a bizottságodat is irigylem, bárcsak nekünk is mákunk lehetne egy ilyennel. Ismertek valakit aki a köv. héten megy???

Borsopanna # 2012.09.30. 14:57

Sziasztok! :)

Katica: jajj, de jó, drukkoltam neked, hatalmas gratuláció!!!! :) Nagyon ügyes vagy, ráadásul végeztél is? Hát én minimum ugrálnék örömömben :) A 3 ötös meg nem semmi! :) Már-már stréber :)))) Gratulálok, szuper vagy! :) Köszi, hogy megírtad a kérdéseidet! Most pedig aludd ki magad és vidulj! :)

Vica: akkor csak ügyesen gyűjtögess! :) Van már időpontod egyébként?

Ipacs: hajrá, csak keményen, fog ez menni! Acélozd meg magad, és meglesz az eredménye!!! Nekem ez erőt szokott adni:

Szép délutánt mindenkinek! :)

Ipacs # 2012.09.30. 07:14

Sziasztok!
Borspanna, kösz az érdeklődést, de sehogy nem állok. Be és bv hátra van. Sajna a hétvége nehézkes a gyerekek miatt.
Köszi a beszámolókat, mert sokat segít átlendülni egy egy nehéz napon.
Jó hétvégét mindenkinek!

vicaszabo # 2012.09.30. 06:41

Katica, gratulálok! Ügyes vagy, és főleg túl a vizsgán!
És itt ragadom meg az alkalmat, hogy Tuvicsnak is gratuláljak (bocsánat hogy nem előbb!).
És nagyon köszi az élménybeszámolókat, ez támpontot ad hogyan haladjak az anyagrengetegben.

Borsopanna: még az anyagot gyűjtögetem, és azt nézem melyik tételhez mit kell tanulni, szelektálok, hangsúlyozok. De az idő vészesen fogy, az anyag meg nagyon sok.

Akik finishben vagytok: hajrá, még pár nap és vége! Reméljük jöttök a pozitív élménybeszámolókkal.

Vica

Katica11 # 2012.09.29. 19:17

Sziasztok! Borsopanna, köszi a kérdést, 3 ötöst kaptam. A Kúriára kerültem, 2. em. 222. szoba. Ha vki ezt hallja a Szalay utcában, megnyugodhat, biztos nem fog megbukni. Tulajdonképpen életem legjobb vizsgaélménye volt. Feleky István volt az elnök, de a másik két pasi is nagyon rendes volt. Csak a jóindulatot éreztem rajtuk. Nekem az előző két vizsgám nem ilyen volt, mindig bukott vagy 2-3 ember, de itt ez fel sem merült. Szóval mindenkinek csak kívánni tudom ezt a bizottságot!

Kérdések:

Anyagi: vesztegetés, hivatalos személy elleni erőszak, áru hamis megjelölése, házi őrizet és előzetes letartóztatás beszámítása a szabadságvesztésbe. ja, semmilyen tényállás nem kellett szó szerint, nem is kérdezte, csak példákonn keresztül merültek fel.

Be: védő kizárása, tárgyalás mellőzése, tárgyalásról lemondás.

Bv: pénzbüntetés végrehajtása, bv bíró hatásköre, szabálysértési törvényből a büntetési rendszer, pénzbírság kicsit részletesebben.

Nem tudtam mindent tökéletesen, de látták rajtam, h sokat tanultam, szerintem ezért a három ötös. Kitartást mindenkinek!

Borsopanna # 2012.09.29. 15:08

Szia kedves Pöszke! :)))

Nem jött át a válasz! De tényleg, az ilyen levelek hol lehetnek? Egy párhuzamos univerzumban? :) Átküldenéd mégegyszer, kérlek?
Megy a cucc! :)

Katicának hogy sikerülhetett?

Danina, Ipacs, DDD., Vica, ti hogy vagytok, hogy haladtok?

Hasznos délutánt mindenkinek! :)

Pöszke # 2012.09.29. 11:48

Borsopanna!
Nem tudom átment-e a mail, válaszoltam neked! Átküldenéd nekem is az anyagaidat? Köszi!

Az írásbeli tényleg nem olyan nagyon gáz. Én ugyan munkából írtam és fenntartottam a szóbelin, pedig a vizsgáztató szerint módosítanom kellett volna. Aztán mégis négyest kaptam. Úgyhogy nem kell az írásbeli miatt izgulni!

folli # 2012.09.28. 15:38

Nálunk is nagy szigor volt, cuccokat elpakoltatták, és nézték mindenkinél hogy csak a szűz jogszabály van-e nála, fel-alá járkálás közben, sőt volt akit figyelmeztettek mert beszélt a szomszédjával, hogy ha még egyszer ilyen lesz akkor elveszik, stb... De egyébként meg őszintén szólva az írásbeli nem egy nagy szám azért, én még nem hallottam olyat akinek az ne sikerült volna, és ha valamit nem is írsz jól vagy kifelejtesz, szóbelin nyugodtan korrigálhatod, az lesz az első kérdésük hogy fenntartod-e a leírtakat, vagy módosítanád.

maruci # 2012.09.28. 12:51

Yula! Nagyon érdekelne engem is a BV iratmintatár! e-mail címem: mara.horvath.dr@gmail.com

creeks # 2012.09.28. 07:55

Köszi az infókat! Mondjuk a jogszabályaim teljesen tiszták, nincsenek összefirkálva, néhány van 1-2 helyen szövegkiemelővel kihúzva, akkor ezzel gond remélhetőleg nem lesz:)
Hallottam, hogy állítólag lehet sms-t írni, azért nem szólnak. Ezt nem tudom mennyire valós információ, vagy mostanában hogy működik.

Borsopanna # 2012.09.27. 20:32

Katica11: infóm sajnos nincs, de sok sikert holnapra! :) Drukkolok neked ismeretlenül is.

Anzsus: megkaptam, köszönöm! És nagyon szívesen! :) Én is írtam mind2 címedre!

Aki még tanul ma, annak kalapemelésem + hátba veregetés, aki megy aludni, annak jó éjt!

:)

Anzsus # 2012.09.27. 20:10

Borsópanna: Szuper amit küldtél, nem tudom, hogy megkaptad-e az e-mailemet, mégegyszer köszönöm!

Anzsus # 2012.09.27. 18:36

yula, eltűnt minden mostani fórumhozzászólás, írnál az anett@gmx.at-re? Iratminta ügyben!!

Anzsus # 2012.09.27. 18:36

yula, eltűnt minden mostani fórumhozzászólás, írnál az anett@gmx.at-re? Iratminta ügyben!!

Danina # 2012.09.27. 17:13

három hete az ismerősömhöz még vizsga közben is odamentek, h belenézhetnek-e a jogszabályaiba... szóval csak óvatosan ;)

Fogika # 2012.09.27. 15:54

Ez nem minden esetben van így, májusban voltam, és semmit nem néztek át. :)