szakvizsga - "B" rész (büntető)


Kiszi # 2012.03.27. 21:29

Fágica!

Azt mondta, hogy majd' mindenki ott lesz, tehát ebbe beleértendő mindhárom nap (szerdától péntekig), amit ott hétfőn kihirdettek.

Kiszi # 2012.03.27. 21:45

Tinl!

1.) Elvileg a régit kell tudd 15-éig, csak a nagyon "rosszindulatú" bizottság kérdezhet bele az újba. :) Én annyit mondanék, hogy olvasd el itt a jogifórumon a cikket az új Szabs. tv.-ről, vagy guglizd meg, hogy mik a főbb változások. Részleteket biztos nem kell tudni, de a főbb újdonságokat nem árt. 4-5 dolgot ha tudsz mondani az már tök jó. Ne menj bele túl mélyen, ez kb. pont az a szint, amihez egy újságcikk épp elég. Max. ilyen szinten szokták kédezni a nem hatályos dolgokat.

2.)Nem tom mire kíváncsiak, ilyen című tételt nem találtam. Szerintem tudd, hogy vannak a bíróság előtt induló szabs.-ek (amik elzárással is sújthatók) és a többire meg csak jogorvoslati fórumként jár el a bíróság, stb. Amúgy ez a kérdés, amit írtál, elég általános, több tételt is érint. Ha a tételeket tudod, akkor erről is lehet rizsázni. :)

3.) 17. §, 111. §, abból is főleg a (4) bek.: ergo ez csak "opcionális dolog", hogy ha nem fizetted ki a bírságot és nem is tudták behajtani, majd mindezek után nem akarsz sittre kerülni, akkor ledolgozhatod, ha te így akarod.

Amúgy meg a "B"-ből ez a Bv./szabs. az, amit talán egy kicsit lazábban lehet venni, mármint a büntihez és a Be.-hez képest. Szóval ne parázd túl a lényeget elég tudni, ezzel tényleg nem szoktak szőrözni. ;)

Tinl # 2012.03.27. 22:12

Köszi Kiszi!

Tinl # 2012.03.27. 22:13

BÜK hírlevélből. Remélem, segít a felkészülésben:

Új rendelet az elzárás végrehajtásáról
2012. március 26.

A 42/2012. (III. 20.) Korm. rendelet a szabálysértési elzárás végrehajtását foganatosító intézetek kijelöléséről szól. A felnőtt korúak elzárását főszabály szerint az elkövető lakóhelye szerint illetékes büntetés-végrehajtási intézetben kell végrehajtani. Azonban, ha a szabálysértési őrizet beszámítását követően az elzárás végrehajtandó részéből kevesebb, mint tizenöt nap van hátra, vagy ha az elkövető lakóhelye szerinti büntetés-végrehajtási intézetben férőhely hiányában nincs lehetőség az elzárásnak a rendelet 1. számú melléklete szerinti büntetés-végrehajtási intézetek valamelyikében történő foganatosítására, az elzárás letöltésére a 2. számú mellékletben meghatározott büntetés-végrehajtási intézetekben is sor kerülhet.

AMDE # 2012.03.28. 09:08

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy nagyjából mennyi időt kell szánni a B részre? Május elején megyek, és azt akarom kisakkozni, hogy mikor álljak neki.

fágica # 2012.03.28. 09:46

Köszi a választ. Hogy állok? Végigtanultam az anyagot magamhoz mérten,de kb. egy hete aludni is alig tudok...Úgyhogy nem tudom mi fog előjönni az emlékezetemből. Nem így terveztem, de így alakult..
Szerintem 11-re megyek oda. De ha megtudtok konkrétat, szívesen veszem.

Textilhal # 2012.03.28. 15:29

Hekate...658.963.487 zillió kalappal neked holnapra!!!

valykaly # 2012.03.28. 15:43

Hekate!
Holnapra sok szerencsét,ügyes leszel meglátod, várjuk a beszámolót!!

papamaci # 2012.03.28. 16:00

Gyerünk Hekate!
Mutasd meg nekik, hogyan kell csinálni! Csak határozottan! Nagy kalappal!!!

Tinl # 2012.03.29. 13:23

Tudtok valamit hekate-ról?

Textilhal # 2012.03.29. 16:33

Én nem...de úgy emlékszem, hogy nem budapesti, szóval nagy valószínűség szerint még úton van haza. Euforikus örömállapotban a sikeres vizsgája után!:-)

Tinl # 2012.03.29. 16:44

Igen, később én is gondoltam erre... És gondoltam, hátha van okostelója és megosztja a jóhírt... :)

hekate # 2012.03.29. 17:05

Textilhal! Ahogy mondod, minden szavad igaz :) Euforikus örömállapotban kocsikáztam hazafele :)
Felnyomtuk maxra a rádiót és énekeltük a pálinkadalt :)
Félretéve a tréfát! SIKERÜÜÜÜLLLTT!!!!!
Érdekes volt, mert elkezdték olvasni, hogy a büntisek hova kerültek, elmondták kik kerülnek a Kúriára nem voltam benne, na akkor már kerekedett a szám, elmondták ki lesz a KIM-ben, nem voltam benne, mégnagyobb vigyor :)aztán jött az OBH, nem voltam benne, úristen... kétségbeesés, akkor mi lesz??? Jöttek a C-sek, na mondm már csak ez hiányzott, hogy a listán se legyek rajta és akkor mehetek haza, hozzáteszem, hogy negyed 11-re érkeztem meg és közölték, hogy 12-kor lesz a kihirdetés....mondom gondoltam.
Na a lényeg, hogy a felolvasás végén volt még egy csoport..mi..akik a Legfőbb Ügyészségre kerültek :)
Na mondom fasza, csak a Markó utcát ne és de... és ugyanaz az emelet a 4. és úristen megint és mi lesz velem....
Ráadásul én voltam az első a listán, gondolom az ismétlővizsga miatt...
A bizottság elnöke egy ügyész volt, aki a bv-t kérdezte, az anyagit és az eljárásit egy-egy bírónő kérdezte.
Kérdéseim:

Btk:

  • halmazat, egység, alaki, anyagi, példákkal
  • emberölés és a privilegizált esete, minősítő körülmények stb.
  • az életkor jelentősége a Btk-ban

BE:

  • idézés, mit kell tartalmaznia, kinek mit hova kell küldeni, kinek az útján(pl.:katonánál előljáró útján)
  • mulasztás (eljárási cselekményeknél)
  • rendbírság, elővezetés kinél lehet, melyiket
  • kézbesítés, vélelem, megdöntése
  • hogyan tájékozódnak a hatóságok-központi nyilvántartási rendszer

BV:

  • bv. bíró hatásköre
  • evsz

Iszonyatosan rendesek voltak, nekem ez olyan furcsa volt, kb 20 percet voltam benn, alig kérdeztek, segítettek stb. a végén mikor mondták, hogy köszönik, majdnem megkérdeztem, hogy na ne... ennyi volt??? ne már :) az előző vizsgámon másfél órát voltam bennt és kirúgtak szóval.... hihetetlen, nem volt megalázás, lenézés stb. teljesen pozitív csalódás volt.
Nem hittem el hogy ilyen bizottság is létezik ennyi sok rossz után, amiket már kaptam.
A végén kérdezték is, hogy hát nem értik miért nem sikerült az előző, gondoltam magamban azt most inkább nem részletezem, mert ki kell sípolni minden szavamat :)
Mondták, hogy egy kicsit több önbizalmam legyen, én meg mondtam, hogy volt, csak elvették :)

Szóval mindennek az ismeretében tényleg ki kell jelenteni, hogy BIZOTTSÁGFÜGGŐŐŐŐ az egész, aki nem ezt mondja az hazudik.
Amúg az egyik bírónő olyan ismerős volt és egész út alatt azon gondokoztam hazafele, hogy honnan, aztán rájöttem, hogy a tv-ből, sztem ő ítélte el Stohl Bucit :)
Na szóval "röviden" ennyi :)
Annyira jól esett, hogy gondoltatok rám és ennyi mindenkit érdekelt a vizsgám eredménye, de én is gondoltam ám rátok és ahogy hazaértem idejöttem írni :)
Köszönöm mégegyszer és Nektek is egy nagy kalappal kívánok :)

hekate # 2012.03.29. 17:08

Nincs sajna okostelóm :( de most veszek egyet, mert megérdemlem :D

Textilhal # 2012.03.29. 17:12

:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Éljenhurrá!

Gratulálok!

Ügyes voltál!

Jön a hétvége...pihenj egyet, aztán nem csak énekelni ám arról a pálinkáról...:-)

Szívből mondom: megérdemelted, keményen dolgoztál érte.

Jó pihenést.:-)))

Textilhal # 2012.03.29. 17:13

Hoppá...kivigyorogtam a keretből asszem. Vagy csak nálam lóg ki a lóláb?:-)))

hekate # 2012.03.29. 17:15

Nálam is kilóg a vigyorod :)))) de akor lógjon ki az enyém is :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Textilhal # 2012.03.29. 17:17

Hm...ez tényleg eufória...és ragadós.:-)))

valykaly # 2012.03.29. 17:20

Gratulálok hekate,nagyon ügyes voltál,nagyon,nagyon nagyon!!!megérdemelted, hogy végre egy ilyen hangulatú vizsgád legyen,és elfelejtsd a rossz tapasztalatokat.Jó pihenést, bulizz egy hatalmasat!!(és még nézz vissza hozzánk!!)

Tinl # 2012.03.29. 17:24

Gratula, hekate!

Azért ezek nem voltak olyan nehéz kérdések sem, szóval 2-szeresen kaptál a jóból a sikertelenség után! :) De megérdemled. :) Ilyen kérdéseket kívánok magamnak és másoknak is. És hát az a pálinkadal... Csúcs! :)

hekate # 2012.03.29. 17:30

Hát igen, a Pálinkadalt mindenkinek meg kell hallgatnia a vizsga előtt és után is :) Bár részemről inkább a Becherovka..., majd írok róla egy dalt :)

papamaci # 2012.03.29. 17:54

Hekate!
Óriási gratuláció!!! Te énekelted a Pálinka dalt, én meg ittam az egészségedre! :-)))))
Jön a megérdemelt pihi, aztán hajrá tovább, csak előre. Ügyesen! Kitartás!

hekate # 2012.03.29. 18:14

Köszi Papamaci :) Neked is az egészségedre :)
Köszönöm mindenkinek, hajrá tovább, de részemről csak júniusban :) a rettegett polgárral :D

MrsBean # 2012.03.29. 18:31

Gratula, hekate! látom, itt már egész kis szurkolótáborod gyűlt össze :)

hekate # 2012.03.29. 18:50

Igen :) Meg a pálinkának is :D