szakvizsga - "B" rész (büntető)


hajni1982 # 2012.03.04. 08:03

Asztika gratulálok!!!!

Nagy kérdés:
most hány órakor kezdődik a vizsga? Csak mert pénteken megkaptam a behívót márc. 14-re, és azon az van, hogy 12-kor hirdetik ki, hogy hova vagy beosztva és 13-kor kezdődik a vizsga. Viszont az internetes jelentkezésnél meg azt írták, hogy 12kor már a vizsga fog kezdődni. Akkor most hogy is van ez?
Csak azért kérdezem, mert pici baba mellől nekem nem mindegy mikor indulok el....

Köszi a választ!!!

Ja és jön valaki 14-én?

fdori # 2012.03.04. 19:54

Kedves Hajni!

Én 8-án megyek, elektronikusan jelentkeztem, ott a vizsga időpontja 12 óra, így gondolom 11-re kell menni; de az emailben a vizsgaidőpont elfogadásról, nincs semmi. Ez a legjobb.:( Én inkább 11-re megyek; majd aznap kiderül, és írok este.

fdori # 2012.03.04. 19:59

Bocsi Hajni, megtaláltam az átjelentkezésről szóló visszaigazoló e-mailjüket, abban 11 óra van, hogy akkor derül ki a vizsga helyszíne.Én nem kapok papír alapon értesítést, így ezt kell 100%-ra vennem:)

hajni1982 # 2012.03.04. 20:55

Köszi!!!!
hát kíváncsi vagyok, mert a neten 11-et írtak, nekem meg most jött a papír a 12-ről.... :) azért nem mindegy.

Egy nagy-nagy kalappal neked!!!!

SISQOforever # 2012.03.05. 20:08

Sziasztok!

Az alábbi szakvizsgakönyvek eladók egyben 13.000 Ft-ért:

Dr. Fábián Ferenc-Dr. Sághy Mária: Polgári jog I.
Dr. Köles Tibor-Dr. Sághy Mária Polgári jog II.
Dr. Fábián Ferenc-Szeibert Orsolya: Polgári jog III.
Dr. Tölg-Molnár László: Polgári Eljárásjog I.
Dr. Bókai Judit-Dr. Greskovics Zsuzsanna-Dr. Gábor János-Dr. Tölg-Molnár László: Polgári Eljárásjog II.
Dr. Pestovics Ilona: Bírósági végrehajtás

Az összes könyv makulátlan, legfrissebb lezárású, újszerű, csak „átlapozott”, kihúzás, aláhúzás, firkamentes.
Csak a Polgári jog I. könyv első 80 oldala helyenként ceruzával, helyeként tollal aláhúzva.

  • Ajándékba az összes tételsorban szereplő jogszabály, határozat (kivéve: Pp., Ptk., Gt., Vht.) kinyomtatva.

.
.

Keresem az alábbi könyveket:

Dr. Diós Erzsébet, Dr. Vaskuti András: Büntetőjog I. - Általános rész (Jogi szakvizsga kézikönyvek)
Dr. Bodor Tibor, Dr. Diós Erzsébet, Dr. Vaskuti András: Büntetőjog II. - Különös rész (Jogi szakvizsga kézikönyvek)
Dr. Bodor Tibor, Dr. Székely Ákos, Dr. Vaskuti András: Büntetőjog eljárásjog I-II. (Jogi szakvizsga kézikönyvek)
Máziné Dr. Szepesi Erzsébet - Dr. Gaál Irén: Büntetés-végrehajtási jog (Jogi szakvizsga kézikönyvek)

Az általam kínált és keresett könyveket, akár 1-1-ben is elcserélhetjük.

Érdeklődni lehet a sisqo kukac freemail pont hu e-mail címen budapesti átvétellel.

fdori # 2012.03.06. 09:17

egy kis megerősítést kérnék:)

vagyon elleni bcs-nél a kisebb értékre az 20.000.-tól van? Tehát 20.000.- alatt szabs.?

Hanyag kezelés vétsége 50 ezertől-50 millióig?

Bv: ha börtön fokozatot a vh alatt fogházra módosítanak, akkor enyhébb végrehajtási szabályt is lehet esetleg még megállapítani?? (egyszer a vh fokozatban enyhít, egyszer a végrehajtási szabályokban??)

Katonákkal kapcs. eljárást kérdeztek már vkitől??

köszi a válaszokat

adam085 # 2012.03.06. 09:30

fdori, igen még 20.000 a szabálysértési határ, majd áprilistól emelkedik 50ezerre

szerintem a hanyag kezelésnél sincs ennél különbség

remélem katonai dolgokat nem fognak kérdezni, egyébként én is csütörtökön megyek, nekem 12órát írtak vissza levélben, szóval majd akkor lesz kihírdetve a hely...

adam085 # 2012.03.06. 10:44

bocs, javítom magam: hanyag kezelésnél valóban 50ezer az alsó határ :)

madjarica7 # 2012.03.06. 11:49

Látom, hogy jöttök páran még csütörtökön. Mi is megyünk, a barátomnak 11h-t irtak anno. Lesz csoport a Legfelsobb Birosagon is.

fdori # 2012.03.06. 13:58

köszi adam85 az infokat; én is erre jutottam:)
Nekem írásban nem jön értes., az emailben 11órás kihirdetés van, így én inkább odamegyek 11-re. Hogy álltok??

nekem van 1-2 különös részi tényállás, amit nem fogok megnézni, amiket elhanyagolhatónak tartok:)...
és vannak amik elég felületesen mennek...majd meglátjuk mire lesz elég.

yuri # 2012.03.06. 15:05

Hanyag kezelésnél az értékhatár 100 ezer Ft, (a Btké-ben van.)

hekate # 2012.03.07. 14:38

Hanyag kezelésnél 100.000 az értékhatár és ha alatta követi el az nem büntetendő, nem szabs, mivel nincsen szabálysértési alakzata- ezt tőlem kérdezték.
A börtönből fogházra enyhített fokozat után is lehet enyhébb végrehajtási szabályokat alkalmazni.
Madjarica7! Honnan tudod, hogy csütörtökön az Lb-n (Kúrián) is lesz csoport?

fdori # 2012.03.07. 17:10

Köszi Hekate, neked sajnos jók az infóid:( Neked sikerült már bejelentkezned??

Nekem már mindegy hova kerülök holnap, valahogy lesz, max 30napig emésztgetem még az anyagot, jelen pillanatban úgy érzem h semmit nem tudok, és mindent átnéznék még. Erre persze nincs idő:(
Még pár órát olvasgatok, aztán holnap jelentkezem:)

SISQOforever # 2012.03.07. 18:13

Sziasztok!

Az összes polgári jogi szakvizsgakönyv elkelt, de az alábbi könyveket még mindig keresem:

Dr. Diós Erzsébet, Dr. Vaskuti András: Büntetőjog I. - Általános rész (Jogi szakvizsga kézikönyvek)
Dr. Bodor Tibor, Dr. Diós Erzsébet, Dr. Vaskuti András: Büntetőjog II. - Különös rész (Jogi szakvizsga kézikönyvek)
Dr. Bodor Tibor, Dr. Székely Ákos, Dr. Vaskuti András: Büntetőjog eljárásjog I-II. (Jogi szakvizsga kézikönyvek)
Máziné Dr. Szepesi Erzsébet - Dr. Gaál Irén: Büntetés-végrehajtási jog (Jogi szakvizsga kézikönyvek)

A kedvezőbbnél kedvezőbb ajánlatokat a sisqo kukac freemail pont hu e-mail címre várom. :)

Üdv: SISQO

SISQOforever # 2012.03.07. 18:26

Sziasztok!

Szerintetek április 13.-án a bünti vizsgán, bár elméletileg a vizsga napján hatályos anyagot kell tudni, a Btk. április 15.-től változó részeit is kérdezik, illetve az április 15.-től hatályos új Szabs. tv-t is tudni kell?

Üdv: SISQO

br83 # 2012.03.07. 20:18

Hát sanszon, főleg mivel ilyen közeli az időpont, de szerintem, ha tudod a hatályosat, nem lesz probléma, max csak tudd, h változni fog. Nem ezen múlik.

JogiBear # 2012.03.08. 05:07

Sziasztok!

Légyszi erősítsen meg valaki, hogy jól gondolom az alábbiakat:

  • az írásbeli vizsga mindig a Szalay utcában van;
  • a szóbeli vizsga helyszínét mindig ott tudja meg a vizsgázó a tárgynapon, 11-12 tájban.

Sajnos nem pesti vagyok, így nekem gondot okozhat, ha hirtelen azt mondják, hogy mondjuk irány a Kúria, be kell lőnöm előre a lehetséges helyszíneket (remélem egyik sincs túl messze).

Textilhal # 2012.03.08. 07:03

Kedves JogiBear:

  • az írásbeli vizsga mindig a Szalay utcában van, egyazon teremben (földszint 33. asszem).
  • a szóbeli vizsgád helyszínét is ugyanitt tudod meg, ha írásbelizel, akkor az írásbeli előtt hirdetik ki, ha csak szóbeli már, akkor 11.00 - 12.00 óra közül valamelyik időpontban a szóbelid napján (állítólag már nem délre, hanem 11.00-re kell menni, ezt olvastam valahol másik fórumon, de ez nem hivatalos indó).
  • attól nem kell tartanod, hogy bármelyik helyszín is messze lenne, teljesen egy "kupacban" vannak, szinte csak át kell lépni pl. a Kúriára is, ugyanígy a Fővárosi Törvényszékre, szóval ezen aztán tényleg ne aggódj, szükségtelen.

Koncentrálj a vizsgára, sok sikert!:-)

Pannie # 2012.03.08. 08:40

Sziasztok!
Hol lehet fellelni a neten (nincs complexem sajnos), hogy a Btk-ban április 15-töl mi lesz? Csak a szabsért tv miatt változik, vagy lesz valami újítás is? A magyarorszag.hu-n mindig a hatályos van csak, mondjuk jelölik pirossal a változást, de én már elötte meg szeretném lesni, hogy ne a vizsga elötti pár napban izguljak emiatt.
Köszi.

Textilhal # 2012.03.08. 08:56

Kedves Pannie!

Ezen a linken:

http://net.jogtar.hu/

ingyenes Complex-jogtárt tudsz elérni. Ha kiválasztod a Btk.-t a jogszabályok közül, akkor ha bejött, a jobb felső részen kékkel van egy olyan opció, hogy "Váltás a jogszabály következő időállapotára (IV.15.)".

Gondolom ez minden változó jogszabálynál lehetséges.

JogiBear # 2012.03.08. 09:41

Textilhal: köszi az infókat, már csak azok a fránya Be.-s taxációk mennének! (Már még van két hetem a szóbeliig...)

Pannie: van még a www.njt.hu (Nemzeti Jogszabálytár) is, amiben a kis naptár ikora kattintva tudsz váltogatni a már nem és a még nem hatályos állapotok között. Ez is hozza pirossal a módosításokat.

Pannie # 2012.03.08. 10:08

Nagyon köszönöm, úgy örülök :)
(kösziköszikösziköszi)

fdori # 2012.03.08. 19:51

Sziasztok!

Ma voltam, Itélőtáblán. Két csoport is volt ott. Nevekre nem emlékszem, 3 nő bíró. Ránézésre kemények. De utólag csak jót mondhatok, 4,4,4. Miután kijöttem, ennél rosszabbakat vártam.

btk: btk büntetési rendszer, csak felsorolni, aztán a megrovást kérdezte, ill. mi a csekély jelentőség ott. Utána pártfogó felügyelet, mondjak pár példát mikor lehet, mikor kötelező. Mit jelent, ha vki a magatartási szabályokat megszegi, mi a pártfogó feladata. Ezeket saját szavakkal ondtam, semmi norma szöveg.
aztán magánokirathamisítás. Mivel állhat halmazatban. Erre egy példát tudtam..
Lehet e okirattal visszaélés magánokiratra? itt kicsit pontatlanul tudtam a jsz-t de ki sem javított nem szólt bele. Kérdezte h tudok e ide jogegységi határozatról. nem tudtam, nyilván volt, próbált rávezetni, de mivel soha nem olvastam....
a lényege, hogy a "megszerez" tartósabb mint az "elvesz", mint magatartás.
Önbíráskodás, illetve a rablással való viszonya. (az önbíráskodás tényállás sem ment 100%)

be:házi őrizetről mindent, előzetes különös feltétlei, aztán próbált rávezetni az őrizetre akülönös feltéte egyik pontja alapján. Egyszerüen enm ugrott be.
Bűnügyi ktg-ről rendelekző határozatot utólag a bíróság módosíthatja e? Milyen elj-ban? (különleges). Mondjak még ilyen eljárásokat. De ez is csak felsorolás volt.
Aztán perújítási okok. Na itt blokk, 2 jutott eszembe

fdori # 2012.03.08. 20:07

folyt. Bv: feltételes szabadságra bocs., átmeneti csoport, szabs: perújítás (az okokat nem kérdezte:):)de itt beugrott még kettő az eljárás részhez, azt elmondtam:)

Azt hiszem ennyi.

Ja, és 12-kor volt a vizsgahely kihirdetése. A portást kérdeztem, mikor megérkeztem 11 előtt:), és mondta, hogy tuti nem lesz 11-kor. Gondolom, soha nem szokott akkor lenni. Ennyit az elektronikus jelentkezési rendszerről.

JogiBear # 2012.03.09. 05:09

Gratu, ügyes voltál! Bárcsak én is egy ilyen hihetetlenül rendes bizottságot fognék ki...! De az még majdnem két hét, van is még mit okosodnom addig. :-)