szakvizsga - "B" rész (büntető)


Gyheni # 2012.11.15. 21:10

Sziasztok!

Kriszti, az egészség a legfontosabb, bár gondolom lelkifurdalásod van, hogy kevésbé megy mint ahogy eltervezted és mérges is vagy, de figyelj magadra, tényleg. inkább pihenj egy napot és aludj, jó meleg takarító+gyógyszerek, mint elhúzódjon napokig, amikor csak szenvedsz.. de persze tudom ezt könnyű mondani, hogy ne idegeskedj.

nekem pedig ismét van két kérdésem (a nevem lehetne: értetlen Heni! :D) ti okosak vagytok, mert nem kérdeztek, én meg még bízok benne hogy rengeteget fogok okosodni :)

szóval: bíróság elé állítás: vádat ügyész szóban adja elő. szóval vádirat nincs,ugye? gondolom azért mert sürget az idő..

másrészt: távollévő terhelttel szembeni eljárás.. külföldi: ha a bírósági eljárás során állapítják meg, hogy a terhelt külföldön ismert helyen van, ügyész indítványozhatja hogy távollétben tartsák meg a tárgyalást.
ha a megkezdett tárgyaláson állapítják meg, hogy külföldön ismert helyen tartózkodik, akkor tárgyalást folytatják.. ez utóbbi oké, de az előző bekezdésben a bírósági eljárás során az tul.képp melyik szakaszára utal az eljárásnak??

fáradtság a köbön, este 8ra értem haza, pfff :( de ma körömlakkoztam! :)))))))

banánhintahercegnő # 2012.11.15. 20:30

gyógyulj Kriszti!

tudom milyen szar, én két hete mentem át ugyanezen :(, de tényleg csak az segít, amit Borsopanna mond: most a gyógyulás az első, mert betegen úgy se megy, ha meg azon izgulsz, hogy elcsúszol, csak lassabban gyógyulsz

én is küldök mosolygást, gyógyulj

Többiek meg mindegyszálig hősök vagytok, hogy bírjátok, és küzdtök az elemekkel, meg a paragrafus jelekkel és Borsopanna a mi őrangyalunk és tök K.O. vagyok, nekem a Btk módosította a belátási képességemet :)

vicaszabo # 2012.11.15. 20:29

Kriszti: próbálj meg egy kicsit pihenni, és nem azon görcsölni mennyit nem tanulsz éppen! Még van rengeteg időd, és vége lényeges úgyis, hogy ott meg tudd nyomni!
Aludj hétévégén amennyit csak tudsz, meg sok forró tea, varjúháj békamáj... minden ami használhat.
Majd később behozod!

Borsopanna # 2012.11.15. 20:13

Kriszti, küldöm minden gyógyító energiámat!
Toljad a C- és multivitamint, meg próbálj 1-2 nagyot aludni, picit vedd lejjebb az intenzitást, és akkor gyorsabban kijössz a trutymákból!
Gondolok rád és ezt küldöm: :))))))))))))
Ne izgulj, minden rendben lesz! :)

drkriszti # 2012.11.15. 19:53

Nàlam sem megy a belehúzàs...beteg vagyok... :( Most mi lesz ìgy???

Mókusok # 2012.11.15. 15:40

Az enyém fogalmazzunk úgy, hogy "vakmerő":)))

Amúgy én vizsga közben nem éreztem, hogy hányas és meg van-e....sőt az egyiknél 1 kérdés kivételével mindenre válaszoltam és csak 3ast kaptam:(

de nem akarom elvenni senkinek sem a kedvét...nyilván én voltam nem a legjobb bizottságnál...vagy kül.ben nem tudom mit vártak volna, elvégre még azt is mondta az illető, hogy látja , hogy hozzáolvastam..mert a törvényben ennél kevesebb volt...pffff. na tessék

én még melóban sajna...
és reggel azt ígértem ma belehúzok, hát bent ma semmit nem olvastam, remélem mire hazaérek még marad erőm...

A jogegységit tök jól összeszedted, köszi vicaszabo!!

vicaszabo # 2012.11.15. 09:41

Szerintem ennél jobban nem érdemes túldimenzionálni. Elképzelhető, hogy ilyen részletességgel kérdezzenek valamit, de az általában már az 5-ösért megy, és valljuk be ha már érezzük hogy sikerült ez kit érdekel.... hogy most tudom vagy nem az x szakasz főszabályának az y bekezdésében lévő kivételnének a z pontban lévő kivételét... vagy küld idézést vagy sem: itt majd logikázunk, legfeljebb hibásan.
Jelentem zenét meghallgattam, tetszett, határozottan feldobják a hangulatomat a fórumon szereplő topicok:)))

Gyheni # 2012.11.15. 09:11

Vica tündérke vagy, köszönöm! jogegységi dologtól elszörnyedtem, talán majd ha jut időm átfutom.

igen, azt tudom hogy idézi akiknek részvétele kötelező, értesíti, akik jelen lehetnek. de a felülvizsgálatnál nem írja a védő, ügyész idézését, míg máshol ha kötelező részvételről van szó, mindig írja a Be. hogy a kötelezetteket megidézni kell. na mindegy, gondoltam amúgy hogy vhogy szól a bíróság hogy meg kell jelenni :)

azt is értem hogy a felülvizsgálatra jogosultak észrevételt tehetnek az indítványra és az ügyészi nyilatkozatot meg kell küldeni mindenkinek, hiszen az új dolog. azon akadtam fenn, hogy aki az indítványt előterjeszti annak is megküldik magát az indítványt+ a nyilatkozatot is. szerintem elég lenne csak az ügyészi nyilatkozatot küldeni az indítványozónak :)

a vizsga előtti paráztatás és a tanulok addig amíg a küszöböt át nem lépem dologtól én hihetetlen ki tudok készülni, nagyon bestresszel, de akkor majd én is bedobok vmi témát ha vki ijesztgetni akarna :D

a belinkelt zenémet meghallgattátok ?:) tetszett?:))

Borsopanna: köszönöm a bv tanulási tippet, ez persze tök logikus amit írtál, de azt kérdezném inkább hogy pl egyik tételhez meg van adva hogy Bv. szabályzat 101-166§ig talán és az vagy 30 oldal jogszabály és csak egy tétel része... tehát hogy mennyire kellenek a részletszabályok? mert tuti, hogy se időm, se energiám nem lesz ezekre, csak a főbb nagyon lényeges vonalakra.

szép napot, éljen a munka :(

Borsopanna # 2012.11.15. 08:59

Sziasztok! :)

Vica, nincs élő ember, aki ne ismerné! :))))

Látom, ez a ló téma gyökeret eresztett, nagyon jó! Sann-nak is sikerült, Vica eladja 21-én, aztán a többiek szépen, sorban. :) A bevételt meg el kéne vacsoráznunk közösen! Mekkora hepaj lenne! :)

Mókusok: cáfolnám a "vizsga előtt csak pánikoltatják egymást" tézist, mert ha valai elkezdi, akkor gyönyörűszépen közbelépsz. Én speciel megkérdeztem tőlük - amikor láttam, hogy elmehetünk rossz, stresszes, negatív irányba, ami senkinek sem jó -, hogy láttátok -e tegnap a Barátok köztöt? Kicsit ciki, de más nem jutott eszembe. Előkerült Géza, Zsolt, és tök jó hangulatban eldiskuráltunk! :) Előkerült egy zacskó szőlőcukor, nagyokat nevettünk, kellemes hangulatban vártunk, hogy behívjanak bennünket.
Szóval igenis lehet alakítani az eseményeket, tedd jobbá te a hangulatot! :)

vicaszabo # 2012.11.15. 08:11

Mókusok: majd úgy adod el a lovat, hogy nem vak az csak bátor! :) Ismered a viccet? :)

vicaszabo # 2012.11.15. 08:09

Heni: szerintem:
kérdés: perújítás elrendelése után hozott határozat ellen ált. szabályok szerint van jogorvoslat. tehát ezzel szemben fellebbezés, azt elbíráló döntés ellen ismét stb?

Igen! Olyan mint egy elsőfokú eljárás (kis extrákkal) az új bizonyítékok stb által egy teljesen új ítélet is születhet, ezért a jogorvoslathoz való jog miatt, mivel erre nem merítette még ki, végig járhatja a fellebbezési utat a tvben meghatározottak szerint.

felülvizsgálati indítvány: a tanács elnöke a felülvizsgálat indítványt, ügyészi nyilatkozatot az indítvány előterjesztőjének és a jogosultnak megküldi. jogosult alatt itt az előterjesztésre jogosultakat kell érteni? másik, hogy minek küldi meg az indítványt annak aki azt előterjesztette? nyilván tudja miről van szó, hisz ő küldte be..vagy én vagyok ismételten butus ?( gondolom ez utóbbi megalapozottan feltehető :D )

Előterjesztésre jogosultak, igen, és azért küldi meg mindenkinek, mert egyrészt kiegészül nyilatkozatokkal (előző bek) és másrészt ÉSZREVÉTELT tehet. Ez csak azért érdekes ha a tizenöt nap eltelte után a bíróság
tanácsülésen, a jogosult észrevételének a hiányában meg is hozza a döntését.

felülvizsgálat nyilvános ülés..védő, legfőbb ügyész részvétele kötelező. de nem írja hogy megidézi őket, csak azt írja kiket kell értesíteni.. ha védő, ügyész megidézését nem írja elő, értesítésnél pedig nem sorolja fel őket, akkor mi is van ?:)

Hogy jönniük kell, és ezt nyilván idézéssel jelzi (mivel értesítés-idézés közti különbség az egyik kötelezettség a másik lehetőség :))

Nekem ennyire futja ezen mélyen szántó téma kifejtése, remélem nem értelmezem totál félre :)))) még szerencsém van tudok gondolkodni, nem fúrnak a szomszédban :)

Legyen szép napod, és mindenkinek:)

Vica

vicaszabo # 2012.11.15. 08:09

Heni: szerintem:
kérdés: perújítás elrendelése után hozott határozat ellen ált. szabályok szerint van jogorvoslat. tehát ezzel szemben fellebbezés, azt elbíráló döntés ellen ismét stb?

Igen! Olyan mint egy elsőfokú eljárás (kis extrákkal) az új bizonyítékok stb által egy teljesen új ítélet is születhet, ezért a jogorvoslathoz való jog miatt, mivel erre nem merítette még ki, végig járhatja a fellebbezési utat a tvben meghatározottak szerint.

felülvizsgálati indítvány: a tanács elnöke a felülvizsgálat indítványt, ügyészi nyilatkozatot az indítvány előterjesztőjének és a jogosultnak megküldi. jogosult alatt itt az előterjesztésre jogosultakat kell érteni? másik, hogy minek küldi meg az indítványt annak aki azt előterjesztette? nyilván tudja miről van szó, hisz ő küldte be..vagy én vagyok ismételten butus ?( gondolom ez utóbbi megalapozottan feltehető :D )

Előterjesztésre jogosultak, igen, és azért küldi meg mindenkinek, mert egyrészt kiegészül nyilatkozatokkal (előző bek) és másrészt ÉSZREVÉTELT tehet. Ez csak azért érdekes ha a tizenöt nap eltelte után a bíróság
tanácsülésen, a jogosult észrevételének a hiányában meg is hozza a döntését.

felülvizsgálat nyilvános ülés..védő, legfőbb ügyész részvétele kötelező. de nem írja hogy megidézi őket, csak azt írja kiket kell értesíteni.. ha védő, ügyész megidézését nem írja elő, értesítésnél pedig nem sorolja fel őket, akkor mi is van ?:)

Hogy jönniük kell, és ezt nyilván idézéssel jelzi (mivel értesítés-idézés közti különbség az egyik kötelezettség a másik lehetőség :))

Nekem ennyire futja ezen mélyen szántó téma kifejtése, remélem nem értelmezem totál félre :)))) még szerencsém van tudok gondolkodni, nem fúrnak a szomszédban :)

Legyen szép napod, és mindenkinek:)

Vica

Mókusok # 2012.11.15. 07:50

Sann-nak nagy gratula! Istenem mit nem adnánk egy ilyen bizottságért!!!!Elmondok pár imát, nehogy ezen múljon...

Szabi ügyben más is jól áll látom...
És igen én is egyedül megyek, de a folyosón már nem leszek egyedül:)Mindig vannak sorstársak....Bár őszintén szólva szerintem sokan csak egymást idegesítik a vizsga előtt mintsem, hogy nyugtatnák magukat...

Írásbelin nálunk is járkáltak és volt akitől nálunk el is vettek törvényt...no meg valakitől egy szimpla papírt mert a jegyzeteidet is csak ottani pecsétesre lehet írni.

Amúgy a 4 óra szerintem is bőven elég, mégha 20 percet paráznál is az elején de nekem volt olyan ismerősöm is aki elkezdte majd 2 óra múlva rájött, hogy mégis tök más döntést hozna és újrakezdte, és még így is belefért az időbe és 4 est kapott végül

Lényegében a legjobb az lenne, ha azt mondanák, na mesélje el miket tud?:)))

Még nem hallottam olyat, h valakitől a természetkárosítást kérték volna, szóval még van remény rá, hogy most se kérdezik:)

Nekem vészesen fogy az időm, és bevallom tegnap engem is el akart kapni valami kórság és most bűntudatom van, hogy tegnap elaludtam és nem sikerült tanulni, na de majd ma megpróbálok belehúzni, bár itt a melóban nem egyszerű.......

Az a baj, hogy az én lovamnak egyszer már kitörött a lába...és hát szegény vánszorog azóta is....szóval reménykedem, hogy vagy valami mankót kap vagy konkrétan egy oázisban kötünk ki, különben szegénykém lehet nem érné meg a jövő évet:)

Jó tanulást mára mindenkinek!

sann # 2012.11.15. 07:49

Köszönöm a sok gratulációt, nagyon cukik vagytok megint! Én már ismét a munkahelyemen ülök, hulla fáradtan, de a lényeg a vizsga.

Én természet és környezetkárosításnál azt csináltam, h kihúztam a lényegét a tényállásnak :) tudom, h ilyen nincs, de mégis. egyébként nem tudom elképzelni, h ezt bárkitől megkérdeznék, v ezen múlna a bukás. Mint ahogy a harmadik országbeli izé tényállást is kihagytam és még van 1-2 ilyen.

Kitartást a mai napra, azért pihenjetek is valamennyit, mert kell az agynak egy kis idő, h regenerálódjon, utána sokkal jobban fog menni a tanulás. Nekem ez vált be :)(remélem, ez nem tűnik magas lónak :))

vicaszabo # 2012.11.15. 07:47

Heni: itt a jogegységi hatályos szabályozása, de legalább akkora perverzió, mint a természetkárosítás. (Egyébként az ilyen jellegű tényállásokat nem kell szószerint tudni, csak a szerkezetét, meg hogy kerettényállás, de zt is kihagyom).

Szóval jogegységi:
10. A jogegységi indítvány
32. § (1) Jogegységi eljárásnak van helye, ha

  1. a joggyakorlat továbbfejlesztése vagy az egységes ítélkezési gyakorlat biztosítása érdekében elvi kérdésben jogegységi határozat meghozatala, korábban meghozott jogegységi határozat megváltoztatása vagy hatályon kívül helyezése szükséges, vagy
  2. a Kúria valamely ítélkező tanácsa jogkérdésben el kíván térni a Kúria másik ítélkező tanácsának elvi bírósági határozatként közzétett határozatától vagy közzétett elvi bírósági döntéstől.

(2) Az (1) bekezdés b) pontjában említett esetben a Kúria tanácsa a jogegységi eljárás indítványozása mellett a jogegységi határozat meghozataláig az eljárását felfüggeszti.
33. § (1) Jogegységi eljárást kell lefolytatni, ha azt

  1. a Kúria elnöke vagy kollégiumvezetője, illetve helyetteseik, valamint az ítélőtábla elnöke,
  2. a 32. § (1) bekezdés b) pontjában említett esetben a Kúria tanácselnöke vagy
  3. a legfőbb ügyész

indítványozza.
(2) A jogegységi határozat hozatalára irányuló indítványban az indítványozónak meg kell jelölnie, hogy milyen kérdésekben és mely okokból kéri a jogegységi tanács határozatának meghozatalát, és a 32. § (1) bekezdés b) pontjában említett esetben javaslatot kell tennie a jogkérdés mikénti eldöntésére. Az indítványhoz mellékelni kell az indítvánnyal érintett bírósági határozatok kiadmányát.
12. A jogegységi eljárás
36. § (1) A jogegységi eljárást a jogegységi tanács elnöke készíti elő, ennek során a jogegységi tanácsból egy vagy két előadó bírót jelölhet ki és az indítvánnyal kapcsolatban véleményeket szerezhet be.
(2) A jogegységi határozat hozatalára irányuló indítványt - ha azt nem a legfőbb ügyész nyújtotta be - a jogegységi tanács elnöke a jogegységi indítvánnyal érintett bírósági határozat kiadmányával együtt megküldi a legfőbb ügyésznek. A legfőbb ügyész az indítvány kézbesítésétől számított tizenöt napon belül megküldi a jogegységi indítványra tett nyilatkozatát a Kúriának.
37. § (1) Az indítvány alapján a jogegységi tanács elnöke kitűzi az ülés határnapját, melyről a jogegységi tanács tagjait és a törvény alapján részvételre jogosultakat értesíti. A jogegységi tanács ülése nem nyilvános, azon a jogegységi tanács tagjain kívül az indítványozó, a legfőbb ügyész és eseti meghívott vehet részt. Az eseti meghívott személyére az indítványozó vagy a jogegységi tanács tagja tehet javaslatot, a meghívásról a jogegységi tanács elnöke dönt.
(2) A jogegységi tanács ülésén akadályoztatása esetén a legfőbb ügyészt az általa kijelölt ügyész helyettesíti.
38. § (1) Az ülést a jogegységi tanács elnöke vezeti, annak megnyitása után a jogegységi tanács elnöke vagy az előadó bíró összefoglalja a jogegységi indítványt, illetve az elbírálandó elvi kérdés lényegét. Az ülésen valamennyi résztvevő felszólalhat, az indítványozó a jogegységi határozat meghozataláig az indítványt módosíthatja vagy visszavonhatja.
(2) A felszólalások után a jogegységi tanács elnöke az ülést berekeszti. Ezt követően a jogegységi tanács a határozatát tanácskozás után, szavazással hozza meg, a tanácskozáson és a szavazásnál a jogegységi tanács elnökén és tagjain kívül csak jegyzőkönyvvezető lehet jelen.
(3) Az ülést a jogegységi tanács elnöke fontos okból elnapolhatja.
A törvény a jogegységi eljárásra vonatkozó szabályok között rendelkezik a jogegységi eljárás előkészítéséről, ami a jogegységi tanács elnökének feladata. Az előkészítés során az elnök előadó bírót jelöl ki, az indítványt minden esetben megküldi a legfőbb ügyésznek, továbbá kitűzi az ülés határnapját.
Az ülésen a tanács tagjain kívül minden esetben részt vehet a legfőbb ügyész, az indítványozó és az eseti meghívott. Az ülést követő tanácskozáson azonban már csak a tanács tagjai lehetnek jelen.
39. § (1) A tanács elnöke érdemi elbírálás nélkül elutasítja a nem jogosulttól származó indítványt.
(2) A tanács érdemi elbírálás nélkül megszünteti a jogegységi eljárást az indítvány visszavonása esetén, ha a 32. § (1) bekezdésében foglalt okok nem állnak fenn.
40. § (1) Az indítvány alapján - a 39. §-ban foglalt kivétellel - a jogegységi tanács jogegységi határozatot vagy a határozathozatalt mellőző végzést hoz. A határozatot vagy a végzést a jogegységi tanács elnöke a jogegységi tanács ülését követő 15 napon belül megküldi az indítvány előterjesztője és - ha az indítványozó nem a legfőbb ügyész volt - a legfőbb ügyész részére is.
(2) A jogegységi indítványnak helyt adó határozat rendelkező része tartalmazza a jogegységi eljárás tárgyául szolgáló, illetve azzal szorosan összefüggő elvi kérdésben adott iránymutatást.
(3) A jogegységi tanács az indítványnak nem ad helyt és a jogegységi határozat meghozatalát mellőzi, ha jogegységi határozat meghozatala nem szükséges.
(4) A jogegységi határozat és a határozathozatalt mellőző végzés indokolása tartalmazza, hogy a jogegységi indítványt ki terjesztette elő, az indítvány mire irányult, és mely bírósági határozatokat érint. Ismerteti az elbírálandó elvi kérdésben kialakult eltérő álláspontokat, szükség esetén az indítvánnyal érintett bírósági határozatokban megállapított tényállás lényegét, helyt adó határozat esetében számot ad a rendelkező részben adott iránymutatás indokairól, a határozathozatalt mellőző végzés indokolása esetében annak okáról.
41. § A jogegységi határozatnak - ha törvény kivételt nem tesz - a felekre és a terheltre kiterjedő hatálya nincs.

A többire is írok nemsoká (ha tudok). De nekem ez sincs benne a tételsorban. Tudniillik kihúztam.

Vica

cimó # 2012.11.14. 21:19

Heni: "vétséget követ el azt csá" ez nagyon jó volt :))
Egyelőre munka után és hétvégente küzdöttem, keddtől leszek szabin.
Ez aztán a kollegialitás!! :(

Gyheni # 2012.11.14. 20:46

Sziasztok, nekem a természetkárosítás az egyik legnagyobb csalódás volt.. tökre vártam hogy odaérjek, gondoltam (kis naív), hogy biztos vmi egyszerű cucc, aki megkárosítja a természetet vagy szennyezi vétséget követ el és csá.. kb ilyesmire számoltam :D ehhez képest majd behaltam mikor részletezi hogy a mitomén milyen faj minden fejlődési szakasza védett. uramatyám!!!

Be. fantasztikus kérdéseimre vki választ tudna?:) homály van nálam is, sőt sötétség, de most még nyugtatom magam hogy első átolvasásnál szerintem ez normális.

a technikai jellegű információkat nagyon szépen köszönöm, rendesek vagytok!

Kriszti: Neked jobbulást, hallod tudom hogy ilyenkor még egy megfázás is halál.. :(

cimó, akkor majd élőben is találkozunk :D te hogy állsz egyébként? bírod az iramot?

jaaa, amúgy nem is mondtam nektek, kicsit panaszkodok, hogy azért nem kaptam több szabit, (1 hetet adtak), mert az egyik kollégám izraelben nyaral jövő héten, a főnök meg 3 hétig van Ausztáliában és nehogymár mindenki lazuljon. szóval én holmi szakvizsgára tanulás miatt nehogy már szabadságot akarjak... jó mi ?:D

na nem baj, van egy lelkesítő zeném:

remélem belinkeli :)

byeee

Borsopanna # 2012.11.14. 20:13

BHH, írtam mail-t!
Lovat nem bántjuk, szeretjük! :)

banánhintahercegnő # 2012.11.14. 20:01

akkor megtermészetkárosítjuk a lovat :)

cimó # 2012.11.14. 19:58

Kriszti én azt nem vagyok hajlandó megtanulni! Ha amiatt marad a nyakamon a ló akkor legyen! :)

banánhintahercegnő # 2012.11.14. 19:58

izgulok, hogy hogyan lehetne jobban képbe kerülnöm az írásbelire, hol találhatnék kérdéseket.. a jogiszaki már nem elérhető :(

Borsopanna # 2012.11.14. 19:54

Szia Kriszti,

most hiányoltalak! :)

Természetkárosítás: nincs az az ember, aki a védett fajokról, meg barlangokról legalább 2 értelmes mondatot el tudna mondani szerintem. Nekem az abszolút homály. Sőt, mély sötétség. Tudásom Mariana-árka. :)
(Árka v. árokja? Árka, árokja... Jesszus, van gond :D)

vicaszabo # 2012.11.14. 19:52

Kriszti: én simán kihagytam, és az ismétlésnél is kifogom. Ezt nem fogják kérdezni és punktum. Ha mégis, akkor az egy nagyon perverz valaki lesz.
Lesz párod neked is, ha nem, egy emberként szorítunk majd érted! Remélhetőleg sikeres vizsgát magunk mögött tudva. Mókusok is egyedül meg 23.-n!

Borsopanna # 2012.11.14. 19:50

Sziasztok! :)

Sann: haaaallelujjja! Haaaa-le-luja! Halleluja-halleluja, lalalalaalllaaallaaa!!!! És ezt énekeltem! :D Szívből gratulálok, micsoda remek lókupec vagy! :)))))

Vica: köszi a polgáros képbehozást! Ehhez tartom magam. Örülök, hogy jó hangulatú hozzászólásokat olvasok tőled, nagyon ügyesen csinálod a dolgodat! Pár nap és avatott lókupec leszel! :))) Kitartás!

BHH: ...ma lent, de holnap újra fent! :) Erre gondolj, menni fog! Te irányítasz, nem az anyag, ne hagyd magad!!!

Cimó: nem vagy gáz! Versenyen kell nyerni, nem edzésen :)

Kriszti: hol vagy? Hogy vagy? :)

Heni: múlt hétfőn ugyanilyen jellegű jogszabállyal mentem írásbelizni, minden sima volt. Úgy néz ki egyébként, hogy 8.30-kor kijön az aulába a 3 kedves hölgy, sorrend szeint beültetik a csapatot a terembe, ahol U alakban vannak a padok. Utolsó mosdólátogatásra felhívnak, utána 11-ig csak dolgozat leadással v. új tétel húzásával lehet kimenni.
Téma és névsor szerint írásbeli feladatot húztok, és lehet dolgozni. Telefont el kell tenni, nálunk végig járkáltak, kérték, h. ne éljünk vissza a jóindulatukkal. Menni fog, nem fogsz rászorulni semmi csalafintaságra, önállóan meg fogod tudni oldani!

drkriszti # 2012.11.14. 19:40

Segììììtséééég!!! Elértem a természetkàrosìtàshoz, és kész, kidőltem. Nem elég, hogy taknyom-nyàlam egybefolyik (bocsi...), mèg akkor egy ilyen .... tényàllàs borzolja a kedélyeimet!!! Nyugtassatok meg, hogy Ti sem tudtátok befogadni...

Sann, uramatyàm micsoda jegyekkel zàrtad a napod!!!! ;) A kérdéseiddel kiegyeznék, bàr még a Be. totàl homàly...

Làtom lassan mindenkinek meglesz a vizsgapàrja. December 7-én nem jön még valaki?? Egyedül maradok addigra...:(

Borsopanna, nem vagy piskóta, hogy màris nekifekszel a polgàrnak. :○ Nekem a C rész utàn 1 év kellett, hogy jöjjön a B, és szerintem az A-nàl is meglesz az 1 év szünet. Jó, mondjuk ebben erősen bent vannak a munkahelyi korlàtok is...