szakvizsga - "B" rész (büntető)


TÉvi # 2011.03.21. 11:34

Sziasztok!

Büntetési tételt nem kérdeznek - azok a kollegáim mondták, akik márt túl vannak a "B"részen.

Ismét megkérdezem, hátha valaki tudja: április hanyadik hetéig postázták már a behívókat?
Már nagyon aggódom, mert levélben kértem, azaz nem elektronikusan, és áprilisra. Már márc. 21. van, de még semmi hír.

Köszi előre is, TÉvi

kondidori # 2011.03.21. 11:55

A büntetési tételekre nem kiváncsi senki. Legalábbis az én baráti körömben senkitől sem kérdezték, meg azért valljuk be elég nagy geciség lenne.

TÉVI!

Telefonálj rájuk. Nem akarlak elkeseríteni, de nekem anno az első vizsga és a harmadik előtt is csak 2 -2,5 héttel előbb jött meg a papír. Még jó, hogy akkor már 5 hete csesztettem őket az időpont miatt.

Tullup # 2011.03.21. 13:28

Köszi TÉvi, kondidori!

Krozsu # 2011.03.21. 15:04

sziasztok!
Ma voltam büntiből írásbelizni és itthon konstatáltam a tényt, hogy analfabéta vagyok, illetve egy sorral elnéztem a büntetés enyhítésére vonatkozó szabályokat és közérdekű munkára enyhítettem annak, akinek nem lehetett volna, csak 1 évnél kevesebb szabvesztésre.
Ezért kapásból kivágnak szóbelin, vagy lesz lehetőségem javítani?
Egyébként szerdán megyek az FB-re.
az nagyon gáz???

előre is köszi a segítséget.

kondidori # 2011.03.21. 15:46

Lehet javítani, és az FB tök jó hely.

Missosa # 2011.03.21. 16:35

Sziasztok! TÉvi, én március közepére kértem időpontot, kb. januárban, erre múlt pénteken felhívtak, hogy tudnék-e most 30-én menni mert megüresedett egy hely... Rákérdeztem, hogy ha nem akkor mi van, erre azt mondta a hölgy, hogy akkor már csak május. Szóval szerintem az április betelt, bár aztán ki tudja... Amúgy az előző (első) vizsgámnál 12 vagy 13 nappal előbb kaptam meg a behívót. Van aki osztozik velem? Mármint jön vki 30-án?

Dorka0629 # 2011.03.21. 17:35

Sziasztok! Ma voltam bv-ből írásbelizni, feladatom a következő volt, sajna szabálysértést húztam:

Tiltott kéjelgés miatt 20 nap elzárásra ítélte a helyi bíróság K.A. eljárás alá vont személyt.
K.A.-val szemben korábban már kétszer szabott ki tiltott kéjelgés miatt pénzbírságot a bíróság. Mivel a pénzbírság nem rendelkezett elég nagy visszatartó erővel, ezért harmadjára a bíróság vele szemben súlyosabb jogkövetkezményt, tehát elzárást alkalmazott.
K.A. fellebbezett az első fokon eljárt bíróság végzésével szemben arra hivatkozva, hogy 7 éves gyermeke felügyelet nélkül maradna az elzárás letöltése esetén. Továbbá fellebbezéséhez csatolta a helyi önkormányzat igazolását, mely szerint gyermekét egyedül neveli.
Másodfokú határozatot kellett hoznom.

Dorka0629 # 2011.03.21. 17:39

Én így oldottam meg:

Megváltoztattam az elsőfokú bíróság határozatát, és pénzbírságot szabtam ki hivatkozva az Sztv. 15.§-ában írt rendelkezésre, mely szerint elzárás büntetés nem alkalmazható azzal szemben, aki 14 év alatti gyermekét egyedül nevelő szülő.
Az Sztv. 122.§-ában megfogalmazott korlátozásra (súlyosítási tilalom) is tekintettel én 50.000 ft pénzbírsággal sújtottam...

Utólag átgondolva,lehet, hogy ez kevés?? Vagy nem is kellett volna írnom, hogy milyen összegűre ítélem, mert ez nem fontos? Illetve ilyenkor mi alapján kell meghatároznom a kiszabandó pénzbírság összegét?

Én úgy okoskodtam, hogy mivel súlyosabb nem lehet az Sztv. 122§-a alapján, így nem ítélhetem maximális pénzbírságra (150.000,-Ft), de lehet, hogy tévedek?
Ne haragudjatok a sok kérdésért, de nagyon ideges vagyok. Csütörtökön megyek az Oit fsz 7-be, ez jelent valamit?

Szerintetek hogyan kellett volna megoldanom, ill. fenntartsam-e a szóbelin? Milyen kérdésekre számíthatok ezzel a feladattal kapcsolatban?

Dorka0629 # 2011.03.21. 17:40

Köszönöm előre is mindenki hozzászólását!

Krozsu # 2011.03.21. 18:15

köszi kondidori :-)
Úgy legyen

timkoagnes # 2011.03.21. 19:06

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Jövő hétfőn megyünk írni Bv-ből. Tudna valaki küldeni szabálysértési iratmintákat? Hol lehet ilyet beszerezni?

Előre is köszönöm a válaszotok!!!


Ági83

totmerc # 2011.03.21. 20:10

Halihó!

Valaki esetleg szabálysértési iratmintákat?
Privi üziben várom, hol merre találok.
Köszike

kondidori # 2011.03.21. 21:12

Szia!

A jogiszaki.hu-n van egy-két iratminta.

nikzsuzs # 2011.03.23. 17:54

Dorka!

Így végigolvasva a jogesetedet, hát , én sem tudtam volna jobban megoldani, igazából ezt az tudja jól megoldani, aki ezzel foglalkozik.............

Szerintem ne stresszelj már ezen, max nem ötös lesz hanem hármas az írásbeli, és akkor mi van? De tuti hogy 5 vagy 4 lesz. HA meg eddig még senkitől nem kaptad meg a választ szerintem olyan vizsgáztató lesz, akivel majd szépen megbeszélitek a dolgokat, együtt kibogozzátok a megoldást.

ÉS biztos, hogy holnap sikerülni fog a vizsgád.............. csak ezt most nehéz elhinned...

Bubu2 # 2011.03.23. 18:07

Sziasztok!

Ma voltam az FB-n, sikerült.

Bv./Szabs.: bv-intézet belső rendjéről kérdeztek, helyszíni bírság jogorvoslati lehetőségeiről.

Be.: előzetes letartóztatás meghosszabbítása, fenntartása, mennyivel, mikor ki, meddig, mennyi a max. ideje.

Anyagi: magánlaksértés, szabs. is (erre kérdeztek példát, egyse jutott eszembe, pedig a legegyszerűbb a kerítés átugrása), minősített esetei, jogos védelem, a kerítésbe vezetett áram kapcsán emberölés, magánindítványos bcsek.

Volt még kérdés, ennyire emlékszem.

Mai tapasztalat: az írásbelit mindig ellenőriztessétek, ne ott érje senkit az a meglepetés, hogy a jónak gondolt írásbeli nem jó.

Ezzel én be is fejeztem a szakvizsgát, mindenkinek egy kalappal a továbbiakra, csak ügyesen.
B.

totmerc # 2011.03.23. 18:21

Hello!
Volt a napokban vki büntetőből vizsgázni, milyen kérdéseket kaptak. milyen bizottság volt??

Krozsu # 2011.03.23. 18:45

Sziasztok!
Honnan lehet megszerezni az írásbelin feladatként megadott bh-kat?
Köszi

Missosa # 2011.03.24. 00:37

Sziasztok!

Én eddig csak az A részből voltam, ott úgy tudtam és így is volt végül a vizsgán, hogy kérdezgetnek, igazából néhány mondatos/szavas válaszokat várnak és nem tételszerűen kérdeznek. Ez mennyire igaz a B részre? Vagy pusztán bizottság függő? Köszi

TÉvi # 2011.03.24. 11:05

Sziasztok!

Hogyan lehet a jogi szakvizsga telefonos ügyfélszolgálatát elérni???
Egész délelőtt hívtam mind az 5 telefonszámot, amit a KIM honlapján kiírtak, de nem vették fel, pedig jópárszor volt, hogy foglalt volt a vonal. A honlapjuk szerint ilyenkor, 10-12 között van a telefonos ügyfélfogadás. Már jó lenne valamit tudni, mert áprilisra kértem az időpontot (írásban), és ma már márc. 24-e van... Még ha 2 héttel előtte küldik, ahogy írtátok, akkor is lassan esélytelen április feléig... Kapott már valaki áprilisra időpontot, és ha igen, mennyi idővel előtte? Bocs a sok paráért, csak már jó lenne a munkahelyen valami körülbelüli időpontot mondani.

Az utolsó kérdésre válaszolva: büntetőből a kolleganőmtől jogeseteket kérdeztek, tételt nem. De ez bizottságfüggő, mert tőlem az A részből is az elején tételt kérdeztek, és utána jöttek a "lánckérdések".

john36 # 2011.03.24. 12:12

TÉvi, én is hívtam ma délelőtt őket, ugyanúgy, mint Te, hasonló eredménnyel: vagy foglalt volt, vagy fel sem vették se előtte, se utána.
Én október végén kértem időpontot április első-második hetére (a C-n túlvagyok), de mai napig nem kaptam levelet, április első hetéig 2 hét, a második hetéig 3 hét van, remélem, az ápirlis 13-14-15-re kapok időpontot, ha nem ,akkor esélytelen a szűk 2 hét miatt...nekem is a munkáltatóm miatt (is) lenne fontos a dátum, egyenlőre várok, dolgozok. Nekem a C vizsga előtt korrekten pont 3 héttel az írásbeli előtt megjött a levél.

Missosa # 2011.03.24. 12:40

TÉvi, köszi a választ, akkor csak van "tételes" bizottság is (mondjuk nagyon nem szeretnék olyat). Lejjebb írtam, hogy engem telefonon értesítettek, hogy megüresedett egy hely, tudnék-e menni. Mivel nagyon közeli volt a dátum és a szabim miatt nem volt mindegy, így rákérdeztem, hogy mi van ha nem, erre azt a választ kaptam, hogy akkor csak májusra tudnak beosztani. Szóval nem akarlak elkeseríteni, de lehet, hogy betelt az április?! Érdekes, hogy vajon milyen logika szerint osztják be az időpontokat, mert én "csak" január legvégén adtam be a jelentkezésem (akkor vizsgáztam A részből), de jövő héten megyek (oké a megüresedés miatt), de az amit te írsz, john36, szerintem elképesztő október végi jelentkezéssel még nincs időpontod!? Szerintem vesd rájuk magad, nehogy kiderüljön, hogy valahol elkavarodtak a papírjaid.

totmerc # 2011.03.28. 14:19

Sziasztok!!!!

ma voltam Bv ből írni. Feladatom a következő volt::

S P -t csoportosan elkövetett rablás bűntette miatt a bíróság 5 év fiatalkorúak börtönében letöltendő szabadságvesztésre ítélte.
Az elítélt még csak 1 év 1 hót töltött le a szabadságvesztésből, amikor 21 éves lett.
A fogvatartó bv intézet a szabvesztés fokozatának utólagos meghatározására tett előterjesztést a bv bíróhoz, melyben javasolta hogy a bíróság döntsön az enyhébb fokozat kijelöléséról.

Én jóváhagytam és fogház fokozatban rendeltem végrehajtani a büntetés hátralevő részét.
Szerintetek ez jó? Btk 46 § (1) re hivatkoztam.Mit kellett volna írni.
Kérlek Benneteket, hogy segítsetek, mert mindenki csak találgat.
Sokat segítenétek.Előre is köszönöm
Csütörtökön FB-n vizsgázom, arról mit lehet tudni.

guba # 2011.03.28. 17:43

Szerintem nem.
A Bv. tvr. 14.§ (1) szerint a fokozatot a Btk. 42-44.§-a alapján kell meghatározni, és nem szól arról, hogy ebben az eljárásban lenne lehetőség az enyhébb fokozat megállapítására. De, még ha lenne is, a fogház fokozat akkor sem jöhetne szóba, mert a csoportos rablásért alapesetben is fegyház jár.

totmerc # 2011.03.28. 18:06

Köszi!

Valaki más vélemény????????????
Vagy mindenki így gondolja?

kondidori # 2011.03.28. 18:16

Hát én igy első blikkre, osztom guba véleményét. De még utána nézek...