szakvizsga - "B" rész (büntető)


guba # 2011.03.09. 11:58

Inkoherens az az indoklás, bosszantóan szar, szerintem.
(Mondjuk én találtam ilyet a jogegységik között is, biztos, hogy én vagyok hülye.)

nikzsuzs # 2011.03.09. 12:10

Adventure!

Hol találtad pontosan azt a jó kis jegyzetet a II. és III. fokra, mert a tv tényleg szar, bocs... nem érthető.

nikzsuzs # 2011.03.09. 12:10

Adventure!

Hol találtad pontosan azt a jó kis jegyzetet a II. és III. fokra, mert a tv tényleg szar, bocs... nem érthető.

adventure # 2011.03.09. 15:15

Nikzsuzs,

A jogiszaki-hu-n találtam, "Herke könyv tételei kidolgozott" vagy vmi nagyon hasonló néven.

A BV.-re én is kíváncsi lennék, h ezt mennyire veszik komolyan mostanság,mert csatlakozva Ujvariv-hez tényleg über gáz, és kb e miatt vagyok a legnyugtalanabb, és nem a másik kettő modul miatt:S

kondidori # 2011.03.09. 17:11

Srácok!

Már többször írtuk, hogy bv-re alapvetően bőven elég a bv tvr, meg a bv szabályzat. HA sok időd van, akkor a bv szervezetes tv (egyébként a fele ua, mint az RTv) + a fiatalkorúakat is nézd meg.

De a szabályozás kvázi ismétli önmagát, szóval ha a bvtvr-t benyalod, nagyon nem tudsz mellé lőni.

Szerintem senki nem várja el a vizsgáztatók közül, hogy tud, hogy ki mikor milyen faszom igazolólapot állít ki és kinek stb (szóval a 9/2002 tököm tudja kinek a rendeletét én a 2. sor után hagytam a francba, és még nem hallottam olyanról, akinél kérdezték volna ezeket)

adventure # 2011.03.10. 16:02

Ma voltam vizsgázni, és siekrült:) Korrekt bizottság, korrekt kérdésekkel.

Btk:

  • büntetéskiszabás elvei, visszaesőknél hogyan alakul, milyen kedvezményekből vannak kizárva
  • testi sértés fokozatai, könnyű testi sértésnek milyen minősített esetei vannak, halált okzó/életveszélyt okozó testi sértésnél kísérlet van-e, hanyag/hűtlen kezelés elhatárolása, csalást követ-e el aki személyi kölcsönt igényel és kap, és ennek során hamis munkáltatói igazolást nyújt be, de utána rendszeresen fizeti a kölcsönét (nem csalás, csak magánokirat hamisítás)

Be:

  • vádelv
  • III. fokú eljárást milyen okból lehet kezdeményezni
  • a sértett milyen minőségben vesz részt az eljárásban
  • zár alá vétel, biztosítási intézkedés

BV.:

  • vh. elévülést félbeszakító okok
  • bv. bíró eljárásának specialitásai
  • szabsértés elévülése

4,4,4-et kaptam, hipp-hipp:)

vizsgazo12 # 2011.03.10. 17:09

Gratula adventura és köszi h megelőlegezted h meglesz a szakvizsgám és így is lett :-)

Én is az OIT-ban voltam büntető anyagiból pótvizsgázni, az előző hozzászólásban említett jófej bizottságnál, és egy 5-sel végeztem.
Végre, így az utolsó vizsgámon megtapasztaltam milyen is egy korrekt vizsgáztató, egyértelmű kérdések, segítőkészség, partnerként kezelés.

Kérdéseim (csak Btk):

  • részességről minden, lehet-e gondatlanul elkövetni,
  • Bűnsegélyből jogeset példa, amiből áttértünk a hamis magánokirat felhasználására.
  • Üzletszerűség fogalma,
  • Tartás elmulasztása, önhiba
  • Végül minősítsem azt az esetet, mikor egy felüljáróról 2 ember kavicsokkal dobálja az elhaladó autókat (közlekedés biztonsága elleni bcs) itt pl nem jutott eszembe a pontos név csak az h közlekedés biztonságának veszélyeztetése, de nem vették gázosnak.

Jó tanács: vigyetek hidegélelmet, üditőt magatokkal, mert eléggé elhúzódhat a vizsga... és 15h-kor bezár a büfé.

Ami durva: október 21-én buktam a Legfőbb Ügyészségen életem legszemetebb vizsgáztatójánál, másnap jelentkeztem pótvizsgára hátha még decemberre beférek. Végül február elején értesítettek h márc. 10-re tűzik ki az időpontot.
Nagy szemétségnek tartom!!!! Ahogy ez egész szakvizsgát! :-)
Örülök h megvan, de teljesen értelmetlennek tartom.

soulfly # 2011.03.10. 22:03

Sziasztok!

Én is ma voltam szóbelin OIT-ban.A bizottság teljesen korrekt volt.Szóval, fel a fejjel mindenkinek!

A kérdéseim nagyjából a következőek voltak:

Bv.: Közérdekű munka átváltoztatása szabadságvesztésre
( eljárási rész is részletesen, ki mit csinál)
Pártfogó felügyelet
Feltételes szabadságra bocsátás
Feltételes szabadságra bocsátás megszüntetése

Szabálysértés:

Elzárással büntethető szabálysértések
Szabálysértési őrizet

Btk.: Katonákra vonatkozó rendelkezések
Fegyveresen/felfegyverkezve elkövetés
Foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés
Segítségnyújtás elmulasztása

Be.: Törvényes Vád
Tanúvédelem
Tárgyalásról lemondás
Magádvádló/pótmagánvádló
Polgári jogi igény érvényesítése

További jó tanulást mindenkinek!

4-4-4 :)

nikzsuzs # 2011.03.13. 19:13

Hali vizsgázók és levizsgázottak!

Szerintetek a Btk-s részre kb hány nap kell? VAgyis ki mennyit szán(t)?

CSak mert szorít az időm, és hátha segít egy kis közvéleménykutatás.

Dorka0629 # 2011.03.14. 12:50

Szia nikzsuzs!

Nem tudom, hogy mennyire segít, de nekem a btk-s részre kellett a legtöbb idő eddig, tekintve, hogy a tényállásokat (ha nem is szó szerint), de azért be kell nyalni rendesen, így a rendelkezésemre álló 3 hétből (jelzem még van egy hetem), erre fordítottam a legtöbbet, kb 9-10 napot. A többiek eddigi vizsgakérdéseit átnézve arra jutottam, hogy különösen anyagi részből nem elég csak a jogszabály, oda én tankönyvet is néztem. Viszont a sok bh, abh meg rengeteg sallangot csak átolvasás szinten. Lehetne ezeket tanulni 2-3 hónapig is, ha mindent velejéig átrágnánk..... de arra keveseknek van ideje...szóval az összes büntető részből a btk-ra kell szerintem a legtöbb idő. Más azt mondja, hogy Be-re, de én nem osztom a véleményét. Szóval hajrá! Mikor mész és hanyadik vizsgád?

Aki már volt, attól kérdezném, hogy a nemzetközi bűnügyi jogsegélyt meg az átadás, kiadatás részt mennyire szokták kérdezni??

Üdv

Dorka0629 # 2011.03.14. 12:52

ja a közvéleménykutatás szélesítéséhez:
kolléganőm 7 napot szánt btk-ra!
Üdv:

Dorka0629 # 2011.03.14. 12:53

hozzá kell tennünk, hogy egyikünk sem került nagyon közeli kapcsolatba az elmúlt három év alatt a büntetőjoggal!:))

nikzsuzs # 2011.03.15. 09:12

Kedves Dorka!

Márc. 31-én megyek, de nem állok vmi fényesen, és most akarom tanulni a Btk-t, de a Be-t sem igazán tudom még még a Bv-t sem............. szóval így egyszerre kellene mindent bevágni, csak így utolsó vizsgaként már nem maradt semmi erőm, elszállt...............nem bírok tanulni egy nap sokat és ha bírok is, akkor sem haladok vele úgy ahogy kellene........

NA mindegy próbálom tanulgatni......, de a Bv-től is félek, meg ott van még a szabálysértés is....

TÉvi # 2011.03.15. 12:52

Sziasztok!

Van valakinek információja arról, hogy április hanyadik hetéig kapták már meg a behívót a vizsgára jelentkezők? (Nem elektronikus bejelentkezésről, hanem a hagyományos, papíros alapúról lenne szó.)

Előre is köszi!

(A múltkori válaszokat is köszönöm, csak azóta nem volt időm írni!)

Nikzsuzs kérdéséhez:
Nekem max. 10 napom lesz a vizsgára, jó esetben, ha ennyi napra elengednek a munkahelyről. Ezért már egy ideje a szabadidőmben olvasgatom a Btk-t. Körülbelül a 2/3-át olvastam eddig el, de csak egyszeri olvasás szintjén, és minden sallang nélkül. Mivel én nem folyamatosan olvasom, csak hozzávetőlegesen tudom mondani, hogy kb. egy hét kell a Btk-ra. De én inkább a Be-től rettegek. A Bv.-vel nam akarok 2 napnál többet foglalkozni.

Üdv., TEvi

danee77 # 2011.03.15. 14:41

Kedves Mindenki!
Olyanok segítségére lenne szükségem a szakdolgozatomhoz, akik több mint egy éve de nem több mint 2 éve álltak munkába, tehát még pályakezdők. Kérlek töltsétek ki a következő kérdőívet.
www.kerdoivem.hu/…v/417554672/
köszönöm előre is a segítséget!

Bubu2 # 2011.03.15. 15:32

Ossz be annyi időt, amennyid csak van, ennél jobb ötletet úgysem tudunk adni. A sorrend szerintem sokat segít. Én Btk.-val kezdtem, aztán a Bv.-t nagyrészt arra használtam, hogy ahol előjött az anyagi rész, ott azt megint hozzánéztem. A Be.-nél ha előjön valami anyagi, inkább megint előveszem, huszonhatodjára már csak megragad valami. Nekem az eljárási jog ment mindig nehezebben, én erre hagytam többet.
Nagyon nyugisan haladok, hülyére nem tanulom magam, majd 23-án megmondom, ez elég volt-e. :)
Kicsi Be. van még, aztán ismétlés, aztán pedig mindent bele...Be.-hez a Herke-féle 100 oldalt nagyon ajánlom, sokat egyszerűsít és magyaráz.

nikzsuzs # 2011.03.15. 16:40

Köszi mindenkinek a hozzászólásokat, illetve az információkat!

Kicsit kezdek becsavarodni vagy már be vagyok (nem tudom eldönteni)

A Bv-s részből kaptam egy kidolgozott 100 oldalas anyagot, ici-picit hatálytalan, de jó, csak hosszú :-)

Azt nem tudjátok, hogy Büntiből mennyire szeretik a gazdasági bűncselekményeket kérdezni, merthogy én azokat utálom a legjobban, lehet ki is hagyom őket.....

Zeezee # 2011.03.15. 18:45

Halihó!

Tudom és látom, hogy ez büntetőjogi fórum:) viszont a sima szakvizsgás fórumon vajmi kevés - azaz nulla - infot kaptam. Szóval ha esetleg valaki mostanában volt a munka-tb-alkotmány-közig-EU vizsgán és esetleg munkajogból írt, megdobna pár feldatattal? Dánke sün:)

Z.

Zsezse26 # 2011.03.16. 13:37

Szia Zeezee!
Van külön "C" részhez tartozó jogi fórumos topic is:)))Ott talán többet tudnál meg, én is írtam oda sokmindent még anno!

Zsezse26 # 2011.03.16. 13:41

Szia Zeezee!
Van külön a "C" részhez tartozó, azzal foglalkozó jogi fórumos topic is, anno én is sokat olvastam, írtam oda, mikor érdekelt voltam benne. Nekem most jön majd júniusban a bünti lesz a következő...

Zsezse26 # 2011.03.16. 13:51

Bocs, hogy ennyiszer írtam, de először nem rakta ki a hozzászólásom a jogifórum, aztán meg már látom, hogy most utólag mégis:)))sorry!

Zeezee # 2011.03.17. 15:57

no problemo.. tudom, h van.. de gondoltam, h itt is vannak olyanok, akik már a C-n túl vannak.

Tullup # 2011.03.20. 13:18

Sziasztok!
Ti megtanuljatok a buntetesi telelt is? Egyaltalan kerdezik?
Koszi, T

nikzsuzs # 2011.03.20. 21:01

Büntetési tételeket, dehogy tanuljuk azt sose kérdezték... egyébként sem lehetne még azt is megjegyezni ennyi minden mellett....

Tullup # 2011.03.21. 09:41

Kösz nikzsuzs! Megnyugattál, én is így gondolom. :)