szakvizsga - "B" rész (büntető)


nagyévi # 2013.05.02. 09:43

Friplifrapli te mikor mész büntiből?Kíváncsi vagyok csak mert polgárból is együtt voltunk! ha jól gondpolom- ugye?

Virgini # 2013.05.01. 22:49

a nagy rohanásban... a lenti e-mail cím korrigálva: ginus8@freemail.hu

djozsef # 2013.05.01. 08:14

Sziasztok!

Márciusban voltam szakvizsgázni B részből, ebből is írásbeliztem, szerencsére minden rendben volt, jól sikerült.

B részből az összes szükséges jogszabályt, a kidolgozott tételeket, kollégiumi véleményeket, jogegységi határozatokat és kapcsolódó anyagokat kinyomtattam, amitől most a nyomtatás árán osztozva szívesen megválnék.

A teljes anyaghoz adom még a szakvizsga felkészítőn kiosztott anyagokat, személyes jegyzeteket, összegyűjtött jogeseteteket, határozatokat.

A kidolgozott iratanyag június végéig hatályos.

Tel: 0620-886-3202
e-mail: deak.jozsef@yahoo.com

Sikeres felkészülést!

vizsgázó2013 # 2013.04.30. 18:34

Sziasztok megy valaki május 13-án bv-ből vizsgázni?
Hogy álltok a tanulással?

Virgini # 2013.04.30. 11:40

S.O.S!

Kérem, akinek megvannak wordben (vagy egyéb küldhető formátumban) a tételekhez a normaszövegen kívül a JOGEGYSÉGIK, BH-K stb. ÖSSZEGYŰJTVE, elküldené nekem a ginsu8@freemail.hu -ra? Vagy egyéb úton? :)

Nagyon-nagyon hálás lennék! Előre is köszönöm.

Üdv.: G.

mingili # 2013.04.29. 17:20

Sziasztok!

Június 20-án megyek büntiből vizsgázni. Most kezdem összeszedni hozzá az anyagot. A kérdésem az lenne, hogy véleményetek (esetleg a tapasztalatok) szerint miből érdemes tanulni? Elég a normaszöveg + Bje-k Bkv-k vagy érdemes valami könyvet, jegyzetet beszerezni, tanulni?
Előre is köszönöm a válaszaitokat! :-)

Friplifrapli # 2013.04.29. 12:31

Kedves Fru22!
Az első kérdésedre az a válasz, hogy amikor a Bkv-t kiadták, még nem volt benne a normaszövegben az ígért vagyoni előny. Most már benne van, így a Bkv. vonatkozó pontja már nem irányadó (a tételsorban a joggyakorlatot nemigen frissítik, résen kell lenni...).
Sok sikert!

Fru22 # 2013.04.29. 08:41

Sziasztok!
Büntetőjogban mélyebben elmélyülők, szeretnék segítséget kérni.
Megakadtam:

  1. a vagyonelkobzás utolsó esete, az "adott vagy ígért vagyoni előny tárgya". A 78-as Bkv. III. pont (novissima könyv) annak a vagyoni előnynek az elvonására, amelyet az aktív vesztegető csupán ígért, nincs törvényes alap. Hát... akkor?
  2. Közt elnöki kegyelem esetén a várakozási idő tartama az ítéletben kiszabott büntetéshez igazodik. Biztos én vagyok értetlen, vagy vmi kimaradt az előző oldalakon, de ha mentesítés van, akkor hogyan kell ezt értelmezni a várakozási idővel öfüggésben? Van várakozási idő mégis...? Az elnöki kegyelem lényege, hogy nem állnak fenn a törvényi feltételek.
  3. Esetleg ha valaki nagyon érti a részleteket, akkor le tudná írni, hogy mi a különbség a halmazat és összbüntetés esetén a mellékbüntetések szabályozásában? Mellékbüntetés nem foglalható összbüntetésbe; mi történik a gyakorlatban?
drszo # 2013.04.22. 20:06

Sziasztok!

Bv írásbelihez szeretnék segítséget kérni. Pontosabban szabs.hoz a forumon található őrizetes ügyhöz. Konkrétan mintára lenne szükségem a szabs őrizet megszüntetéséhez. SOS. Köszi előre is.

Kincsike # 2013.04.19. 13:20

Köszi Lana84, sok sikert Neked is!

Lana84 # 2013.04.18. 05:29

Gratulálok Kincsike!!! Most már jó pihenést!!
Mindenkinek kitartást!

Kincsike # 2013.04.17. 14:55

Sziasztok!

Köszönöm a jogeset megoldást, egy kedves idegennek köszönhetően még tegnap értesültem a helyes minősítésről, így a mai szóbelin sikerült korrigálnom.

Szóval, a lényeg, hogy sikerült a mai szóbelivel együtt!

Btk. kérdések:

  • szabadságvesztés tartama, fokozatai, feltételes szabadságra bocsátás, büntethetőséget megszüntető okok, kegyelem részletesen
  • jogeseten keresztül csalás és intellektuális közokirat-hamisítás, testi sértés alap és minősített esetei

Be. kérdések:

  • milyen rendes jogorvoslati lehetőség van másodfok után, ezt részletekbe menően!, feljelentés elutasítása

Bv-szabs. kérdések:

  • szabadságvesztés fokozatának megváltoztatása, törvény általi kizártsága, pénzbüntetés átváltoztatása, halasztás, részletfizetés, szabálysértés elévülése, helyszíni eljárás, milyen szabálysértés esetén jogosult egyedül a rendőrség helyszíni bírságot kiszabni.

Kitartást kívánok mindenkinek!

kiskacsabogar # 2013.04.17. 08:06

Kincsike!

Ezt találtam: BH2010. 179

Lana84 # 2013.04.17. 06:05

Hajrá a ma vizsgázóknak!!!!!

Kincsike # 2013.04.16. 05:42

Sziasztok!

Tegnap voltam írásbelin büntető anyagi jogból.

"Bogikutya" március 11-i feladatát húztam Én is, akit érdekel a hozzászólásánál nézze meg a tényállást.

Szegény Ő is nagy bajban volt a minősítést és a kiszabott büntetéseket illetően és ha figyelmesen követtem a bejegyzéseket sajnos nem kapott választ senkitől a helyes megoldásra.

Jómagam próbáltam utána nézni még a vizsga előtt, hogy mégis miről is lehet szó, de sehol nem találtam a megoldást. Erre nem ezt a feladatot húztam ki?!

No de sebaj, a tanulság, hogy Ti legalább nézzétek meg, próbáljátok megtudni, nehogy hasonló cipőben járjatok!

További jó felkészülést, holnap jelentkezem a szóbeli után, már ha vizsgára bocsátanak!

Lana84 # 2013.04.15. 06:30

Hajrá Kincsike!!!

Eljött ez a hét is....szóval a héten vizsgázóknak egy nap kalappal....azt hiszem én fogom zárni a sort pénteken...

Kitartást!

Kincsike # 2013.04.14. 11:33

Kedves Fórumozók!

Elnézést kérek az előbbi üzenetért, de talán nem is csoda, hogy már írni sem tudok, holnap eljön az írásbeli napja és már azt sem tudom, hogy milyen betűt ütök?!

Szorítsatok, majd jelentkezem a vizsgafeladattal és a szóbeli kérdésekkel!

Kincsike # 2013.04.14. 11:30

q

Lana84 # 2013.04.12. 06:38

Gratulálok Agneska!! Várom a többi beszámolót is :)
Mindenkinek jó tanulást, akik meg már vizsgáztak élvezzék a tavasz első napsugarait...:)

Bacardi1 # 2013.04.11. 17:48

Dr. Diós Erzsébet, Dr.Vaskúti András

Büntetőjog I. Általános Rész Novissima Kiadó 2011 c. és

Dr. Bodor Tibor, Dr. Diós Erzsébet, Dr.Vaskúti András

Bünetetőjog II. Különös Rész Novissima Kiadó 2011 c.

kiadványt eladnám.

Együtt 3.000 ft.

Érd.: bacardi1@freemail.hu

agneska16 # 2013.04.11. 12:50

Sziasztok!

Tegnap vizsgáztam büntetőjogból. Az írásbeli feladatom anyagi jogból a BH 2003.49 volt.

Szóbeli kérdések:

  • közokirat hamisítás (tényállás + példák)
  • tevékeny megbánás felnőttkorúaknál és fiatalkorúaknál
  • súlyosítási tilalom példákkal
  • fiatalkorúakra vonatkozó eltérő szabályok a be-ben
  • vádelv
  • elítéltek jutalmazása és fenyítése (jogerős ítéletnél és előzetes letartóztatásnál), magánelzárás tartama, kivel szemben nem alkalmazható
  • szabálysértési eljárás alanyai
  • eljárhat-e az ügyvéd képviselőként

Korrekt, jóindulatú bizottság előtt vizsgázhattam, pozitív vizsgaélményem volt.

Kitartást kívánok mindenkinek!

Lana84 # 2013.04.11. 11:08

Hajrá dr Klau!!! :)

Mezeybia # 2013.04.11. 09:39

Novissima kiadó DR. VASKUTI Büntetőjog I.-II. eladó, 3000-3000 ft.
Alig használt.

dr.klau # 2013.04.10. 08:51

Sziasztok! Holnap jön valaki szóbelizni??

Lana84 # 2013.04.10. 07:38

Sok sikert a ma vizsgázóknak!
Majd jelentkezzetek.. :)

És sok sikert a héten vizsgázóknak is!!
Aki még előtte van, annak kitartást! :)