szakvizsga - "B" rész (büntető)


Impossible # 2011.03.02. 07:49

Dorka,

a jog nem tudása nem mentesít a következmények alól. :D Én ezt a szöveget egy BKV-ellenőrtől is hallottam, amikor 2x használt jeggyel éppen előadásra rohantam késésben, és arra hivatkoztam, hogy nem tudtam, hogy 2x használt... igaz, hogy a szövege nem teljesen volt alkalmazható az aktuális helyzetre :D mindenesetre vicces volt, hogy joghallgató létemre egy BKV-ellenőr oktat ki a jogról. :D

A legviccesebb vitám szintén BKV-ellenőrrel a feltartóztatásommal és a jegyvétel elmulasztásának minősítésével volt kapcsolatos. Azzal kezdtem, hogy álljon félre az utamból, mert ügyvédjelölt vagyok. Erre fennhangon azt mondta, kit érdekel, hogy maga kicsoda, mire mondtam, hogy nem tartóztathat fel, mert az a személyi szabadság megsértése, ami bűncselekmény, mire azt mondta, hogy bűncselekmény esetén feltartóztathat, mire azt mondtam, hogy igen, de hogy nem vettem jegyet, az nem bűncselekmény, hanem szabálysértés, mire azt mondta, hogy akkor rendőrt hív, mire azt mondtam, hogy hívjon, mire ő nem hívott, de még mindig nem állt el az utamból, aztán valahogy sikerült kikerülnöm, és utánamordibált, hogy "hülye kis köcsög, megtalállak, két büntetést is kapni fogsz!" lol

Egyébként januártól a közterület-felügyelők is részt vesznek a jegyellenőrzésben, és hivatalos személynek minősülnek, és igazoltathatnak, és az igazoltatás megtagadása szabálysértési eljárást von maga után. Namost az nem világos, hogy fel is tartóztathat-e, különbözik-e ez valamiben a rendőrtől.

Dorka0629 # 2011.03.02. 08:34

Guba, köszi! Imp, igazad van, de én nem követtem el jogszabálysértést:)) ennyi a különbség. :))
Köszi mégegyszer

Impossible # 2011.03.02. 08:50

Hát ha neked ennyi jött le a hozzászólásomból, akkor több is.

adventure # 2011.03.02. 23:34

Korlátlan enyhítés és a büntetés mellőzését hogyan határolnátok el?
A korlátlan enyhítésnek mi a mértéke?
A korlátlan enyhítés lehet akár megrovás is?

Nem tudom Ti hogy vagytok vele, de nekem nem egészen világos a téma.

Impossible # 2011.03.03. 00:12

nem csodálom, a büntetőjog egy nagy baromság :D

guba # 2011.03.03. 07:14

Bármelyik büntetési nem legkisebb mértéke is kiszabható.

john36 # 2011.03.03. 13:58

Sziasztok, most olovstam el a KIM új tájékoztatóját a szakvizsga-rendszerről. Én még tavaly október végén - sajnos 10e Ft-os halasztási pénzzel, mivel novemberre már kitűzött vizsganapom volt - kértem április első-második hetére az új vizsgaidőpont kitűzését (a C rész megvan), iletve a halasztási kérelmem elfogadását.

Most látom, hogy ki vannak tűzve a szóbeli időpontok is, (április 1-6-7-8-13-14-15), értesítőt még nem kaptam (tudom, a 3 hét még arrébb van), kell szerintetek jeleznem bármit is, vagy csak simán várjam a postást? Hol tart most a beosztás, gondolom, a március közepére-végére beosztottak kaptak már értesítőt?

Dorka0629 # 2011.03.03. 15:21

Szia John!

Ha esetleg ez az infó segít: én múlt hét csütörtökön kaptam meg a behívómat, és márc. 21.re kaptam időpontot, továbbá én is tavaly, bár decemberben jelentkeztem (nem halasztással, és ez lesz az első vizsgám), még az elektronikus rendszer bevezetése előtt.
Üdv:

Vladislav # 2011.03.05. 15:03

Sziasztok!

Herke Csongor: Büntető eljárásjog (Kézirat lezárva: 2010. április 15.), továbbá

Balogh Ágnes, Kőhalmi László: Büntetőjog I. (A kézirat lezárása 2010. február 28.)

jogi szakvizsga könyveimet megvételre bocsátom 4000- 4000 Ft.-os áron. (A kiadónál: 6225/5980 Ft. az ára)

A könyveket nem igazán forgattam, egy tollvonás sincs bennük, teljesen ,,zsír új" állapotban vannak. Tudomásom szerint a fenti témakörben ,,hatályosabb" kiadású könyv még nem került forgalomba.

Debrecenben személyes átvétel lehetséges, postázása is megoldható.

Esetleg szakvizsga ,,A" rész témakörbe tartozó könyvekre cserélhető.

Bővebben: a vladislav82@freemail.hu emailcímen lehet érdeklődni.

Üdv: Vlad

soulfly # 2011.03.06. 11:14

Sziasztok!
Segítsééééééég!!!! :D
Holnap reggel írok bv.-ből és most vettem csak észre, hogy szabálysértési jogból nincs semmilyen iratmintám.
A jogiszaki.hu nem elérhető.
Ha valaki tudna segteni, nagyon hálás lennék.
Köszönöm!
Klári

Dorka0629 # 2011.03.06. 12:46

Szia soulfly!
Ha adsz egy e-mail címet én tudok küldeni neked, de sajna nekem is csak 3 db van. Cserébe esetleg megoszthatnád majd velem/velünk, hogy milyen feladatot kaptál és hogyan oldottad meg, plusz majd a szóbelid kérdéseit is szívesen olvasnánk:)
Köszi előre is! Várom az e-mail címed!
Üdv: Dorka

soulfly # 2011.03.06. 13:56

Kedves Dorka!

Elküldtem e-mailben a címem. Köszönöm!

Üdv, Klári

Szegednapfény # 2011.03.07. 12:39

Sziasztok !
Eddig használtam az A részvizsgához a jog.byethost5.com illetve a www.jog.webatu.com oldalt.Megdöbbenve tapasztaltam, hogy most egy teljesen vadidegen oldalra irányít át, aminek köze sincs a joghoz. Tud róla valaki valamit ? Most hol találhatók a szakvizsga feltöltött adatok ?
Köszi

hunfrakk # 2011.03.07. 13:03

hekker támadás áldozata lett

vége
eltünt

kondidori # 2011.03.07. 14:32

Kicsit komolyabb támadás ért minket, dolgozunk a javításán, de sajnos az egész oldalt újra kell rakni.

soulfly # 2011.03.07. 14:46

Sziasztok!

Ma voltam bv-ből írásbelizni. A feladatom a következő volt:

50 nap közérdekű munkára ítélnek vkit. Munkahely nem lett kijelölve.Pártfogó felhívására nem jelentkezik,ismeretlen helyen tartózkodik. A pártfogó javaslatára az ügyész indítványozza a közérdekű munka átváltoztatását szabadságvesztésre.

Bv. bírói határozatot kellett hozni.

Elutasítottam az ügyész indítványát. ( BH.2002.126.)

Megjegyeztem,a feladat levezetése során, hogy nem napokban állapítják meg a közérdekű munkát, intézkedni kell a munkahely kijelöléséről, továbbá az elítélt lakcímének felkutatása iránt, körözés, elfogatóparancs kibocsátására.

Ezeket nem írtam bele a végzésbe, mert nem voltam biztos abban, hogy egy határozatba lehet ennyi mindent foglalni.Így csak elutasítottam az ügyész indítványát.

Szerintetek?

Írtam, hogy van fellebbezés a végzés ellen, illetve, hogy a bűnügyi költséget az állam viseli..remélem, hogy tényleg..

Van valakinek esetleg valami ötlete?

Kitartást mindenkinek!

guba # 2011.03.07. 19:07

Jól csináltad, de szerintem ez a BH elég vitatható, az indoklása egyáltalán nem tetszik:

Az elítélt a beadványában elfogadható indokát adta távollétének; a vonatkozó jogszabály pedig nem ír elő olyan kötelezettséget az elítélt számára, hogy a pártfogót ő keresse meg, a jogerős ítélet sem tartalmazott ilyen figyelmeztetést.
Az elítéltet korábban nem ítélték közérdekű munkára, így a megyei bíróság szerint nem állapítható meg kétséget kizáróan, hogy tudott-e arról az elítélt, pontosan hogyan zajlik ennek a büntetésnek a végrehajtása, és ennek során rá milyen kötelezettségek hárulnak.

Szerintem azt említsd meg, hogy azt viszont előírja jogszabály, hogy az eljárás minden szakaszában közölje a hatóságokkal a tartózkodási helyét.

kondidori # 2011.03.08. 00:33

Sziasztok!

Lassan éledezik a jogiszaki.hu. Az A szekció és az összes eddig összegyűjtött írásbeli feladat már teljesen elérhető.
Kedd este a többit is feltöltögetem, amig a ház "ura" focimeccsen lesz.
Nagyon pepecs meló, egyesével kell mindent helyreállítani.

Annak, aki a gmail fiókba feltöltötte a kommentárokat, remélem olvassa ezt:

  • Hibás a file-k csomagolása, nem lehet őket megnyitni. Valószínűleg a feltöltés közben volt vmi malőr. Légyszíves küld el újra őket, ha tudod.
Dorka0629 # 2011.03.08. 07:34

kondidori!

Köszönjük szépen a munkádat! Óriási segítség a szakvizsgára való felkészülésben! A büntetőjog különös részi kidolgozott anyag különösen nagy segítség! Köszönjük!

nikzsuzs # 2011.03.08. 15:20

Szerintetek mennyi idő kell ahhoz, hogy a büntit abszolváni lehessen, úgy hogy eddig semmi közöm nem volt hozzá? 2-3 hét? Kérlek írjon vki vmit!!!!

adventure # 2011.03.08. 17:58

Én 2 hét nagyon intenzív tanulást, vagy 3-4 hét szépen elosztottat javasolnék.

nikzsuzs # 2011.03.08. 18:38

Köszi!

adventure # 2011.03.09. 00:31

Valakinek van valamilyen szuper BE. másodfok, harmadfokú bírósági eljárást összefoglaló anyaga, hogy mit mikor, hogy tehet a II. és III. fok?

A tv.-ből borzalom...:S

E-mailemre küldjétek légy szí, SOS!, csütörtökön megyek vizsgázni.

drpolik@invitel.hu

adventure # 2011.03.09. 02:12

Hurrá! Tárgytalan az előző kérés, sikerült találni hozzá anyagot a jogiszakin. Aki hasonló problémával küzd, áttekintésre a Herke féle kidolgozottat ajánlom.
Kitartás a baglyoknak is!:)

Ujvariv # 2011.03.09. 08:58

Sziasztok!

Átrágtam magam a bv-n, de lécci, valaki írja már meg, hogy ezt mennyire részletesen/komolyan szokták kérdezni? Nekem néhol olyan érzésem volt, hogy kész vicc az anyag (ugyanazok az elemek ismétlődtek), máshol meg olyan érzésem volt, hogy ezt nem kérhetik komolyan számon (pl. értesítőlapok kitöltésének és gyűjtésének rendszere, meg javítóintézeti nevelésről külön rendelet egésze. Kinek mi a tapasztalata? Én a bv-t főleg arra használtam, hogy az anyagi jogot átismételtem vele, legalább a büntetéseket még egyszer részletesen átnéztem.

Az közérdekű munkás BH első olvasatra nekem is meredek volt, de benne van az is, hogy a levelekből egyet sem kapott meg, külföldön dolgozott stb. A jóhiszeműség tekintetében persze igaz, Guba, amit írtál, de a háttérsztorival azért valamelyest elfogadható lett az ítélet.