szakvizsga - "B" rész (büntető)


Dr.Attika # 2015.09.10. 10:00

Annyira a feladatok bűvöletébe éltek. A feladatok mind megoldhatók az eddigi jogi ismereteitek birtokában. Másrészt minden segéd eszközt igénybe tudtok venni, mert a felügyelő hölgyek nem figyelnek oda. Rendesek.

Rendőrnő # 2015.09.09. 18:46

Kedves mbc8px!

Végülis Dr.Attika csak a felkészüléshez ajánlott nekem stratégiát emailben, iratmintával kapcsolatban még mindig tanácstalan vagyok.
Igazából arra lennék kiváncsi, hogy milyen típusú feladatokra lehet számítani.
Hogy egyáltalán a szerkezeti felépítésével, az alakiságával tisztában legyek egy-egy iratnak.

mbc8px # 2015.09.08. 11:35

Kedves GHajni12!

Az alább említett gyűjteményedet továbbítod esetleg a részemre (zs@bgk.bme.hu)?

"Az elmúlt időszak ide feltett gyakori kérdéseket is összemásoltam egy file-ba, ha esetleg kell valakinek."

Köszönöm szépen,
Üdv

mbc8px # 2015.09.08. 11:30

Kedves Rendőrnő!

Továbbítanád kérlek az email útján megkapott iratmintákat a zs@bgk.bme.hu email címre? Köszönöm!

Rendőrnő # 2015.09.07. 19:24

Most néztem, köszönöm szépen, megkaptam.
Pont Btk. kommentárral kezdtem a tanulást.
Megtennéd még, hogy az írásbeli vizsgáról is adsz felvilágosítást?
Konkrétan, hogy milyen típusú feladatokra lehet számítani.

Dr.Attika # 2015.09.07. 19:10

Küldtem is közvetlen emailt Neked. Nem kaptad meg?

Rendőrnő # 2015.09.07. 18:20

Dr.Attika!

Te nem tudod véletlenül, hogy az írásbelire milyen iratmintákat érdemes megismerni?
Illetve korábban kérdeztem már tőled, hogy milyen koncepciót ajánlanál a felkészüléshez?

Dr.Attika # 2015.09.07. 18:01

Nem követelmény a törvény szó szerinti ismerete. A törvény szellemét kell ismerni.

Rendőrnő # 2015.09.07. 17:17

Kedves GHajni12!

Gratulálok! A bv. meg önmagában már menni fog legközelebb!
Én arra lennék kiváncsi, hogy írásbelin milyen típusú feladatra lehet számítani? Első- illetve másodfokú ítélet, fellebbezés illetve még mikre?
A környezetemben nem igazán tudok senkit megkérdezni erről.
Még azt írd már meg légyszíves, hogy a tv. szó szerinti iskereteb elengedhetetlen?
Válaszodat köszi.

B. Alexandra # 2015.09.06. 08:56

Sziasztok,

áprilisi hirdetésemet aktualizáltam. Eladnám az alábbi szakvizsga könyveket:
• Herke Csongor: Büntető eljárásjog (Dialóg Campus, ötödik, átdolgozott kiadás, lezárva: 2014. március 31.).
• Balogh Ágnes: Büntetőjog I. Általános rész (Dialóg Campus, ötödik, átdolgozott kiadás, lezárva: 2013. március 1.)
• Balogh Ágnes: Büntetőjog II. Különös rész (Dialóg Campus, harmadik jelentősen átdolgozott kiadás lezárva: 2014. március 15.)
• Dr. Király Eszter - Dr. Koósné Dr. Mohácsi Barbara: Büntetés-végrehajtási és szabálysértési jog (Novissima, lezárva: 2013. november 10., a 2014-es kiegészítés lezárva: 2014. január 20.).

Mindegyik könyv kihúzás-mentes, gyakorlatilag érintetlen. A négy könyv ára összesen 12.000,- Ft (csak együtt eladóak), Budapesten átvehetőek.

Érdeklődni a yellow2013@freemail.hu e-mail címen lehet.

GHajni12 # 2015.09.05. 17:37

Sziasztok!
Én szerdán voltam szóbelizni. Utolsóként (hetedik voltam) 3 óra után jutottam be és kb 4 óra körül jöttem ki. Többiek is átlag 30-40 percet voltak bent. Kedves, segítőkész bizottság volt. Sokat és sokfélét kérdeztek, ki tételszerűen, ki nem.
A Kúrián voltam.
Btk: időbeli hatály, közérdekű munka, pénzbüntetés (végrehajtása is), tartási kötelezettség elmulasztása, rossz minőségű termék forgalomba hozatala
Be: eljárási feladatok megoszlása, bíróság feladata, eljáró bíróságok, összetétel, szakértő, szakvélemény pontos tartalma, szakértő kötelező igénybe vétele, magánvádas eljárás (tárgyalás előtt, tárgyalás, ügyész) részletesen
Bv: kötelező kegyelmi eljárás (de akként, hogy a végrehajtás kapcsán kúriai bíró hol jelenik meg), ha terhelt előzetesben volt és feltételes szabadságvesztésre és pénzbüntetésre ítélték, hogy alakul a végrehajtás, szabs büntetések, enyhébb végrehajtási szabályok
Nekem nehéznek tűnt, mert bár készültem a nem tételszerű kérdésekre nehéz volt a tudásomat előhívni. Így bv-ből ismételnem kell, de örülök, hogy legalább a másik kettőből átengedtek.
Az a és c nekem megvan, én csak jogszabályokból (és a kapcsolódó anyagok) tanultam, könyvet nem vásároltam.
Jó tanulást mindenkinek

Rendőrnő # 2015.09.03. 19:55

Dr.Attika!
Te jártasnak tűnsz a témában.
Milyen koncepciót ajánlanál a felkészüléshez?

Rendőrnő # 2015.09.03. 19:51

Nekem olyan javasolta az anyagi jogot, aki már szakvizsgázott.
De őszintén szólva csak ezt az egy embert interjúvoltam meg a kérdést illetően.

Dr.Attika # 2015.09.03. 18:36

Anyagi jog mindig könnyebb, mint az eljárási jog.Eljárási jog a gyakorlatban is rengeteg vita tárgya. Nézd meg a jogegységiket, kollégiumi véleményeket, Bh-at. A háromnegyede eljárásjogi.

gittus22 # 2015.09.03. 18:36

Facebook-on: jogi szakvizsga 2015-2016, most hoztam létre az oldalt. Itt is tudunk kommunikálni, terjesszétek! Hajrá mindenki! Segítsük egymást. ;)

gittus22 # 2015.09.03. 17:58

Sziasztok! Én is nov. 9 én megyek büntetőből. Miért mindenki anyagi jogból megy? Tényleg az a legkönnyebb? Tapasztalatok, aki már volt?

Rendőrnő # 2015.08.27. 22:02

Kedves szakvizsga2015!

Most néztem meg, az októberi időpontok majdnem teljesen beteltek.
Szeptemberben egy írásbeli időpont van még 30-án, aztán októberben kb. 4 időpontot láttam még összesen.
Nem tudom, milyen gyorsan töltődik fel, érdemes nézegetni.

Rendőrnő # 2015.08.27. 13:17

Szia!
Már bejelentkeztem nov. 9.-ére büntető anyagi jogból írásbelire.
Úgy rémlik, hogy a szeptemberi időpontok már beteltek, de kb. 3 hete jelentkeztem amúgy.
Nekem a Novissimást ajánlották.
De nyilván az, hogy ki miből tanult majd tett sikeres vizsgát, sokat dob azon, hogy mit ajánl.
Még nem rendeltem meg, pont a tanácstalanság miatt.
A jogszabályokat nyomtattam ki egyelőre.
Lassan neki kell feküdnöm...ülnöm...

szakvizsga2015 # 2015.08.26. 19:05

Szia!
Hasonló cipőben vagyok, első és ősszel mennék büntetőjogból. Én a Dialóg Campus könyveit tanulom, egy volt csoporttársam már túlvan ezen a szakvizsgán (is) ő azt mondta, hogy a lehető legjobb irodalmat választottam.
Más:már bejelentkeztél magára a vizsgára? Én még nem is regisztráltam, meg semmi, de vannak még helyek a büntetőjog vizsgára őszre? Mert a polgári jogból már nyár elején hallottam, hogy a szeptember már be van telve... Túl se szeretném húzni...
Eldöntötted már, hogy miből írásbelizel? (úgytudom, hogy lehet választani, hogy btk, be, vagy bv...)

Rendőrnő # 2015.08.25. 12:13

Sziasztok!

Új vagyok, üdvözlök mindenkit!
Novemberben megyek szakvizsgázni, ez lesz az első.
Visszaolvastam jó néhány hozzászólást, mégis szeretném a segítségeteket kérni abban, hogy ki mit ajánl a felksézüléshez.
Kollégám kizárólag a Novissimás könyveket ajánlotta, viszont ő még az új Btk. előtt szakvizsgázott.
A Novissimás büntetőjog könyvek 2011-es kiadásúak, sőt a hatályosító pótfüzet sem az új Btk.-ra vonatkozik.
A Novissimánál a Dialóg Campus könyveit ajánlották.
Megírná valaki, hogy az alapos felkészüléshez mit szerezzek be?
Válaszaitokat köszönöm.

szakvizsga2015 # 2015.07.16. 14:28

Kedves Hajni!
A gyakori kérdések összeállítva érdekelnének, ha esetleg el tudnád küldeni! :) Én is ősz folyamán tervezem a B-szakvizsgát (ez lesz az első). Hogy megy neked a tanulás?
Kicsit nehéz szószerint megtanulni a Btk-t, ez másnak hogy megy?
Üdvözlettel:
Mónika

GHajni12 # 2015.07.13. 08:58

Az elmúlt időszak ide feltett gyakori kérdéseket is összemásoltam egy file-ba, ha esetleg kell valakinek.

GHajni12 # 2015.07.13. 08:56

Sziasztok!
Ha esetleg valakit érdekel, a hétvégén egy doc file-ba összeállítottam a 3. rész 1-25 tételeit jogszabályokból az njt.hu-ról. Mindegyik tételhez bemásoltam az oda szükséges különböző jogszabályi részeket.

Callahan # 2015.07.10. 17:36

Sziasztok kedves fórumlakók!
Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy van-e valakinek eladó Kriminológia-szakkriminológia tk-e?

GHajni12 # 2015.07.09. 06:28

Sziasztok!
Én szeptember 2-án megyek B-ből. Ránéztem volna a közös fiókra, de a Bunteto1414 jelszóval nem tudok bemenni. Esetleg tud valaki segíteni?
Nekem elég nagynak tűnik az anyag (bár az előző kettőnél is így éreztem persze), egyenlőre a végén kezdtem a szabálysértéssel.
Jó tanulást mindenkinek és előre is köszi a segítséget.
Hajni