szakvizsga - "B" rész (büntető)


Anonymus2 # 2016.01.09. 15:20

Sziasztok!

Első szakvizsgámra B részből szeretnék menni. Az írásbelit BV-ből tervezem.
Azt olvastam, hogy BV-ből vannak közkézen forgó kidolgozott bv tételek és BH gyűjtemények. Valaki esetleg el tudná küldeni nekem a bettijszv@gmail.com e-mail címre?
Milyen szakvizsga felkészítő könyveket ajánlanátok B részből?
Illetve valaki meg tudná adni a közös gmail-es fiók belépéséhez szükséges email címet és jelszót?

Előre is köszönöm!

doboa # 2016.01.07. 09:50

Sziasztok!

A bünti anyag, amit múlt hónapban meghirdettem teljes egészében elkelt.

Üdv, Andrea

csilla88 # 2016.01.06. 16:57

Sziasztok!

BV-ből iratmintákat tudna nekem valaki küldeni?

Előre is nagyon köszönöm,

Üdvözlettel,
Csilla

szakvizsga2015 # 2016.01.06. 16:23

Melyik a másik? Én a Polt Péter féléről tudok.

S.Sara # 2016.01.06. 13:19

Kedves Fórumozók!

Bv. írásbeli vizsgához szükséges iratmintákat tudna-e valaki a részemre küldeni?
Természetesen nem ingyen kérem, de ha lenne valakinek valamennyire aktuális, hatályos iratmintája, amiből az írásbelire fel lehet készülni, kérem jelezze!

Előre is köszönöm!

dfrm1983 # 2016.01.06. 08:45

Sziasztok!
uj btk kommentár kétféle iránt érdeklődhettek.

Csajszika # 2016.01.05. 09:59

Sziasztok!

Szeretnék segítséget, ötleteket, hasznos információt, illetve anyagot kérni a "B" (büntető) részhez.
Akinek van bármilyen használható anyaga, kérem küldje el részemre az anettmagocs@yahoo.com e-mail címre.

Olvastam, hogy van egy közös gmail-es cím is.
A belépési azonosítót és a jelszót aki tudja kérem szintén küldje el részemre.

Köszönettel:
Csajszika

jupiter86 # 2015.12.29. 13:17

jupiter86#e-mail 2015.12.02. 22:35
Kedves Érdeklődők!
Eladók a következő szakvizsga könyvek:
Dialóg Campus Kiadó: Büntetőjog I. (új Btk., 2015.)
Az ára: 2800 Ft (Ez a könyv szövegkiemelővel ki van húzva. Az új könyv ára 4482 Ft.)
Dialóg Campus Kiadó: Büntetőjog II. (új Btk., 2015.)
Az ára 4100 Ft. Ez a könyv újszerű állapotban van, nincs szövegkiemelővel kihúzva.
Dr. Polt Péter: Új Btk. kommentár. Az ára 10. 000 Ft a 8 kötetnek, együtt. Az első két kötet szövegkiemelővel ki van húzva, a többi kötet nincs. Nem gyűrött, nem szakadt, stb. ( Az új könyvek ára 15.000 Ft.)
jogiszakvizsgakonyvek@gmail.com

jupiter86 # 2015.12.29. 13:17

jupiter86#e-mail 2015.12.02. 22:35
Kedves Érdeklődők!
Eladók a következő szakvizsga könyvek:
Dialóg Campus Kiadó: Büntetőjog I. (új Btk., 2015.)
Az ára: 2800 Ft (Ez a könyv szövegkiemelővel ki van húzva. Az új könyv ára 4482 Ft.)
Dialóg Campus Kiadó: Büntetőjog II. (új Btk., 2015.)
Az ára 4100 Ft. Ez a könyv újszerű állapotban van, nincs szövegkiemelővel kihúzva.
Dr. Polt Péter: Új Btk. kommentár. Az ára 10. 000 Ft a 8 kötetnek, együtt. Az első két kötet szövegkiemelővel ki van húzva, a többi kötet nincs. Nem gyűrött, nem szakadt, stb. ( Az új könyvek ára 15.000 Ft.)
jogiszakvizsgakonyvek@gmail.com

jupiter86 # 2015.12.29. 13:17

jupiter86#e-mail 2015.12.02. 22:35
Kedves Érdeklődők!
Eladók a következő szakvizsga könyvek:
Dialóg Campus Kiadó: Büntetőjog I. (új Btk., 2015.)
Az ára: 2800 Ft (Ez a könyv szövegkiemelővel ki van húzva. Az új könyv ára 4482 Ft.)
Dialóg Campus Kiadó: Büntetőjog II. (új Btk., 2015.)
Az ára 4100 Ft. Ez a könyv újszerű állapotban van, nincs szövegkiemelővel kihúzva.
Dr. Polt Péter: Új Btk. kommentár. Az ára 10. 000 Ft a 8 kötetnek, együtt. Az első két kötet szövegkiemelővel ki van húzva, a többi kötet nincs. Nem gyűrött, nem szakadt, stb. ( Az új könyvek ára 15.000 Ft.)
jogiszakvizsgakonyvek@gmail.com

tbm1 # 2015.12.22. 14:11

Sziasztok!

Meg tudná adni valaki a gmail-es fiókba belépéshez szükséges adatokat.

Köszönöm.

katah # 2015.12.12. 17:22

Csatlakozom az előttem szólóhoz. :-)

Btk.:

  • törvényesség elve
  • időbeli hatály és a keretdiszpozíciókról szóló BJE
  • végszükség és az okozható sérelem nagysága
  • emberölés és öngyilkosságban közreműködés elhatárolása, jogeset: kóros elmeállapotú személyt rábeszélnek, hogy ugorjon ki az ablakon
  • magánindítványos bűncselekmények

Be.:

  • hivatalbóli eljárás elve kivétellel, jogeset: rendőrként a tévében látom, hogy bántalmaznak valakit / szórakozóhelyen látom ugyanezt, indítható-e eljárás (csak az utóbbi esetben, mert az számít hivatalos tudomásszerzésnek)
  • nyomozó hatóságok és a NAV nyomozati hatáskörébe tartozó bűncselekmények
  • bíróság összetétele első -és másodfokon
  • magánvád
  • különeljárások jogi természete

Bv., szabs.:

  • bv. szervezetrendszer
  • szabadságvesztés végrehajtási fokozatának átváltoztatása és utólagos meghatározása
  • pénzbírság végrehajtása és az eljárás meg nem fizetés esetén
  • szabálysértési hatóságok
  • kifogás és az elbírálása

Kitartás!!!

t_bea # 2015.12.12. 10:01

Sziasztok!

A Fővárosi Fellebbviteli Főügyészségen vizsgáztunk, a vizsgabizottság minden tagja nagyon rendes, segítőkész volt.

A kérdések inkább gyakorlati jellegűek voltak, ezért nehéz is azokat visszaadni.

Anyagi jog: jogos védelem kérdésköre (kiemelten a szituációs jogos védelem), ahhoz kapcsolódóan időben későbbi "védekező" magatartás (az már nem az), közúti baleset okozása és cserbenhagyás. Ezek inkább példákkal voltak, a jogos védelem kellett szó szerint (nagyjából szó szerintit elfogadták).

Be.: anyanyelvhasználat joga és az ahhoz kapcsolódó költségek, terheltnél, tanúnál. A 14 év alatti tanú meghallgatása, ez több gyakorlati példán keresztül volt. A biztosíték és az óvadék összehasonlítása.

Bv.: szabadságvesztés végrehajtásának elhalasztása, a kérelemre történő esetekre pl., mi van akkor, ha a súlyosan, életveszélyes beteg kéri és azt mikor nem engedélyezik. Itt kitérve említés szintjén a bv. egészségügyi ellátására. Szabs: jogorvoslatok a szabálysértési hatóság határozataival kapcsolatosan.

Ennyi jutott eszembe.

Sok sikert a felkészüléshez mindenkinek!

doboa # 2015.12.05. 16:46

Sziasztok!

Sikeres bünti szakvizsgát követően eladóvá váltak az alábbiak:

  • Tételsor szerint, a Belovics könyvek alapján kidolgozva és összefűzve az anyagi jogi tételek,
  • az eljárásjoghoz szükséges AB határozatok összegyűjtve rendszerezve,
  • Dr. Király Eszter stb-féle BV. jog. és szabs. sértés könyv
  • mivel BV-ből írásbeliztem, ezért a jogesetek kigyűjtve,

utóbbi idők vizsgakérdései kigyűjtögetve,

  • egyéb segédanyagok.

Én ezekből 4-5-re vizsgáztam, úgyhogy tiszta szívvel ajánlom.

Ár: 7900 Ft.

Érd.: drdoboandrea@gmail.com

DoktOrsi # 2015.12.05. 12:00

Kedves Szakvizsgázók!

Eladoak az alábbi szakvizsga segédkönyvek:

  • Dialóg Campus Kiadó, Büntetőjog I. (Balogh Ágnes) 2015-ös kiadás
  • Dialóg Campus Kiadó, Büntetőjog II. (Balogh Ágnes) 2014-es kiadás

Nekem nagyon sokat segítettek, a büntető általános részhez elengedhetetlen szerintem a magyarázat a törvény mellé, a különösnél pedig az elhatárolások miatt volt fontos a könyv.

Zöld stabiloval kihúzva, de nem összefirkálva. Nem összegyűrve, tökéletes állapotban.

Ára a kettőnek együtt: 7000,- Ftvagy munkajogi részhez Dialóg C. könyveket beszámítanék :)

Üdv:
Orsi

szakvizsga2015 # 2015.12.04. 16:26

Kedves Jupiter86!

Te melyiket ajánlanád a felkészülés szempontjából? A Polt Péter-féle mekkora terjedelmű összesen?

jupiter86 # 2015.12.02. 21:35

Kedves Érdeklődők!

Eladók a következő szakvizsga könyvek:

Dialóg Campus Kiadó: Büntetőjog I. (új Btk., 2015.)
Az ára: 2800 Ft (Ez a könyv szövegkiemelővel ki van húzva. Az új könyv ára 4482 Ft.)

Dialóg Campus Kiadó: Büntetőjog II. (új Btk., 2015.)
Az ára 4200 Ft. Ez a könyv újszerű állapotban van, nincs szövegkiemelővel kihúzva.

Dr. Polt Péter: Új Btk. kommentár. Az ára 10. 000 Ft a 8 kötetnek, együtt. Az első két kötet szövegkiemelővel ki van húzva, a többi kötet nincs. Nem gyűrött, nem szakadt, stb. ( Az új könyvek ára 15.000 Ft.)

szakvizsgakonyvbp # 2015.12.01. 17:50

Sziasztok!
Sikeres szakvizsgához eladó 2 újszerű (bolti állapot a bolti ár töredékéért – nincs aláhúzás), legfrissebb kiadású büntető jogi szakvizsga könyv együtt vagy külön-külön is, budapesti átvétellel (rugalmas helyszín, időpont):
BÜNTETŐJOG I. (Dialóg Campus, 6. kiadás, lezárva: 2015. február 15.) és
BÜNTETÉS-VÉGREHAJTÁSI JOG ÉS SZABÁLYSÉRTÉSI TÉTELEK (Dialóg Campus, 6. kiadás, lezárva: 2015. június 20.)
3800 Ft/db
7500 Ft/2db
⃝ érdeklődni lehet a szakvizsgakonyvbp@gmail.com e-mail címen.

Döczi # 2015.11.27. 08:44

Sziasztok!

Eltudná valaki küldeni privibe a közkézen forgó BH gyűjteményt, mert nem találom, illetve kidolgozott bv tételeket?

Előre is köszönöm a segítséget.

email cím: drdoczi73@gmail.com

Döczi

szakvizsga2015 # 2015.11.26. 19:48

Sziasztok!

B rész, azonbelül is büntetőjog írásbelire milyen törvényeket érdemes vinni a Btk-n kívül?

Régen olvastam, hogy a KRESZ-t, vagy pl. a régi Btk-t...

A Novissimás kisalapú törvénykönyvek jók amúgy? Vagy Kell nyomtatni olyat, aminek nincs a hátuljában az a pár BJE?

RB22 # 2015.11.20. 19:50

Sziasztok!
A héten voltam B részből vizsgázni, az igügyi minisztériumban, kérdéseim:
Btk:

  • elhatárolni a sikkasztást a hűtlen kezeléstől, hanyag kezelést a hűtlen kezeléstől
  • uzsora bűncselekmény elemzése
  • soroljak fel legalább 3 olyan bcs-t, amely elzárással büntetendő
  • folytatólagosság, ebből BK és BJE

Be:

  • itt a vizsgáztató nagyon gyakorlatias dolgokat kérdezett: mi van akkor, ha ez van, és mi van akkor, ha emez ... stb
  • tanúról mindent, magánvádas eljárásról beszéljek...

Bv:- közérdekű munka elejétől a végéig (de csak a saját szavaimmal, mert arra volt kíváncsi, hogy értem-e a lényegét, szabsértésből a kényszerítő eszközök, ebből részletesebben a szabsértési őizetet...

Voltak még kisebb kérdések, de azokra nem emlékszem, én kb. 30-35 percet voltam benn, a vizsgáztatók segítőkészek voltak, nem kellett rögtön válaszolni a kérdésre, sőt mondták, hogy gondoljam végig nyugodtan.
Tapasztalat: érdemes a tételsornál közölt BJE-k és BK-kat ismerni.

Én végeztem a szakvizsgáimmal, ez volt az utolsó. Kitartást mindenkinek, én a 3 rész után annyit mondok, hogy aki tanul és időt szán rájuk, az meg tudja csinálni!

Sziasztok!

Döczi # 2015.11.17. 08:53

Sziasztok!

Teljesen új vagyok a fórumon, azért szeretnék Tőletek tanácsot kérni, hogy mivel érdemes kezdeni az írásbelit. Milyen jellegűek a kérdések? Mire számítsak? Mindenből elég a tv vagy könyv is kell?

Előre is köszönöm a segítégeteket.
Döczi

Obear # 2015.11.16. 21:04

Sziasztok,

eladók az alábbi szakvizsga könyvek:

  • Herke Csongor - Büntető eljárásjog (Dialóg Campus, 5. kiadás, lezárva: 2014. március 31.) - 3.800,- Ft
  • Vókó György - Büntetés-végrehajtási jog (Dialóg Campus, 6. kiadás, lezárva: 2015. június 20.)- 3.600,- Ft

Mindkét könyv alaposan ki van színezve és egy-két szó tollal beleírva. A budapesti személyes átvételt preferálom.

Érd.: obear@freemail.hu

Döczi # 2015.11.16. 08:51

Sziasztok!

Teljesen új vagyok a fórumon és a segítségeteket szeretném kérni. Most kezdem a szakvizsgát és a büntetővel kezdeném, de nem tudom, hogy miből írjam az írásbelit. Tudnátok segíteni, hogy melyik a "könnyebb"?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

drdoczi

dandyke # 2015.11.13. 09:43

Kedves Mindenki!
Aki megváltoztatta a jelszót, legyen szíves tegye már közkincsé.
Üdv.