szakvizsga - "B" rész (büntető)


dr. Juci # 2010.07.31. 07:10

Sziasztok!

Csatlakoznék én is, szintén szept. elejére kértem időpontot, ezek szerint inkább a közepére számítsak, mivel még nem kaptam behívót... Május végén jelentkeztem egyébként. Nekem ez lesz az első vizsgám, büntető anyagiból írásbelizek. Sikerült szereznem egy jó kis összefoglalót a szankciórendszer változásairól, ha lesz érkezésem feltelepíteni a scannert itthon, akkor felpakolom webatura, hogy a köz javát is szolgáljam ;) Én jelenleg büntetővel foglalkozom a gyakorlatban, a vizsgafelkészülést pedig most kezdem, nem állítom, hogy guru vagyok, de ha kérdésetek lenne, próbálok segíteni, amennyire tőlem telik...

Dr.Attika # 2010.07.31. 09:40

Tegnap jött a szeptember elejei értesítő. Szerintem hamarosan Te is megkapod. Dolgoznak a szakvizsga bizottságnál.

dr.csilla # 2010.07.31. 10:32

Kedves drpony!
Ezek szerint már túl vagy rajta!

A dialogos veszett drága könyv nem aktuális...pedig ez évi lezárású!!! Csomó elvesztegetett idő!! Egyszerűbb a törvényből nyomni!

Kedves Thetys! Hogy haladsz? Én nagyon nehezen ... :o(

drpony # 2010.08.01. 19:08

dr.csilla,
ige, mát túl :-) és nagyon jól is sikerült, klassz bizottságot kaptam az OIT-ban.Ráadásul pénteken az utolsó ember voltam, így villámgyorsan lezavarták, f3kor már kint voltam az épületből :-)
Szerintem nem nagyon van értelme könyvből tanulni, én a BTK általános részhez néhol hozzánéztem az egyetemi könyvemet, de amúgy törvény, esetleg néhol, ha valami nem érthető, akkor kommentár.

Édrien # 2010.08.01. 20:24

Szia Thetys!

Kicsit kirándultam a kínlódás előtt:)
Szóval én is április 19 körül adtam fel a levelet és eddig semmi. Na nem mintha örülnék egy szeptember elsejének...Az tényleg az eleje:)
Mindenesetre az jó, hogy időben értesítettek, legalább jóval előtte.

ksiposhu # 2010.08.03. 09:52

Keresek jó állapotban lévő, friss kiadású dialóg campus könyveket megvételre, büntető szakvizsgára.

köszi 30/678 1493

Thetys # 2010.08.03. 12:36

Sziasztok! Hétvégén végignyaltam a Be-t (kisebb hiszti rohamokkal tarkítva). Nem mondom, hogy túl sok minden megragadt első olvasára. Kezdve első, másod, harmadfok, aztán perújítás (ami szerintem kb a 3.fok feladatainak felel meg) + felülvizsgálati, és aztán az a jogorvoslat a törvényesség érdekében (ami szerintem = perújítás).
Dr. Csilla 2010-es Dialogos Ált. rész NEM JÓ????? Basszus!
Inkább még egyszer C rész!

lepti # 2010.08.03. 12:44

Szia Thetys,

Én is a Dialógos könyvet tanulom általánosból, mondjuk most kezdtem. Én szeptember 23-án megyek. A be.-t egy hétvége alatt átnézted ?!Zseni vagy!
Ma tudtam meg az időpontomat, kicsit beparáztam, mert eddig csak az anyagokat gyüjtögettem.

Thetys # 2010.08.03. 15:33

Áááá.. ez még nem tanulás (+ előző 7vége is benne van). Megpróbáltam kihúzni (olyan jól bevált az előzőnél), csak épp itt én mindent lényegnek találtam. Benyomásom van, de továbbra sem tiszta, hogy ki kicsoda, mit csinál, meg ezek az eljárások. Szept. 23-ra már meg is kaptad?

lepti # 2010.08.03. 16:47

Telefonon mondták meg (szerencsére).
Szerintem jó ez a dialógos könyv, én eu-ból is ezt tanultam és bejött. Végülis a tv-ből nem tudod kiolvasni a különböző elméleteket (redukált cselekmény fogalom, formális, materiális ... meg ilyenek) az egyetemi könyv pedig nagyon részletes.
Naaa, majd mesélj hogy haladsz.

Amúgy miket szoktak kérdezni?

dr.csilla # 2010.08.04. 16:50

Szia Thetys!
Igen(!) A törvény szövegét a május 1-i módosításoknak megfelelően hozza a könyv, de a szövege a régieket tartalmazza. Nem tudtam eldönteni, hogy most van-e vagy nincs pénzmellékbüntetés! :o)))) ... aztán a novissima is leírta, mintha lenne, és lábjegyzetben hangya betükkel ott van, hogy megszünt. Meg sok minden más bajom is van, hiszen életemben nem voltam közel a büntetőhöz, tizenéves államvizsga után... sem... :o(

hunfrakk # 2010.08.05. 05:59

http://www.hvgorac.hu/…iadvany.html

ez nagyon jó könyv
csakhát 2009-es kiadású...

dr. Juci # 2010.08.05. 10:43

Üdv mindenkinek!

Én is kinyomoztam telefonon, hogy szept. 20-án írok, meglepően kedves nénike vette fel egyébként az -5152-es végű telefonszámon.

dr. Csilla!

Pénzmellékbüntetés már NINCS, megszűnt, ez teljesen biztos. Hatályos büntető általános rész könyvet én sem találtam, de tényleg jól írták itt, hogy a dogmatikai rész a nem hatályos könyvből is kimazsolázható, az új dolgokhoz meg elég a törvény, túl kiterjedt gyakorlat még úgysem kapcsolódik hozzájuk...

Thetys, nos igen, a Be. mennyiségét és "minőségét" tekintve is durva cucc, valamiféle rendszert fel kell állítani belőle a fejedben, aztán be kell darálni, máshogy nem megy.

Thetys # 2010.08.05. 13:59

Sziasztok!
Nagyon ajánlgatták nekem a webatun fellelhető 2008buntetesvegrehajtasi_jog "összefoglalót". Mennyire hatályos vajon?
(Megnéztem a tételsort, eléggé szerteágazik, csak győzd összegyűjtögetni)

dr.csilla # 2010.08.06. 13:39

Győzni kell Thetys (!) :o) :o( Nincs most más választásunk...

Nnaa # 2010.08.06. 17:06

Sziasztok!
A bj különöst hogy érdemes olvasni? A (régi) kérdéssor szerint kimazsolázva, vagy majd a legvégén a be után?

dr. Juci # 2010.08.09. 08:36

Szia!

Szerintem mindenképpen mazsolázva és rögtön az Általános Rész után amiatt is, mert egy csomó jogegységinek, BKv-nak, amit tartalmaz a tételsor, általános és különös részi vonatkozása is van. Meg talán könnyebb úgy tanulni, hogy még viszonylag friss a fejedben az általános rész, én semmiképp nem szabdalnám, pláne nem Be-t közbevetve.

Nnaa # 2010.08.10. 10:24

Szia Juci!
Köszi!A kifosztás 322.§ (1) b)-t többször elolvastam, de nem értem. Mi a különbség itt a rabláshoz képest?
Azóta már a be-t olvasom - ház az is egy merő izgalom!

dr. Juci # 2010.08.10. 11:05

Szia!

Rablásnál magának a rablásnak - a dolog elvételének - a véghezvitele érdekében alkalmaz erőszakot vagy fenyegetést az elkövető (az oldalamhoz tart egy kést és szépen elkéri a mobilomat), míg b) pontos kifosztásnál időrendben először elkövet valamilyen bűncselekményt a sértett sérelmére, amely erőszakkal vagy kvalifikált fenyegetéssel jár, pl. testi sértést, erőszakos közösülést, és amikor a sértett - nyilvánvalóan még az előző cselekmény hatása alatt - pl. menekülni próbál, vagy annyira fél még, hogy nem is próbál menekülni, ekkor veszi el tőle az értékeit. Van jogegységi arra is, hogy emberölés + kifosztás halmazatát kell megállapítani abban az esetben, ha az elkövető nyomban a sértett megölése után veszi el annak értékeit. Remélem, segítettem.

Üdv: Juci

Nnaa # 2010.08.10. 17:27

Köszi Juci! Nagy vagy! Így már világos!

Thetys # 2010.08.11. 06:45

Sziasztok! 2 napja próbálok belépni, munkahelyi net elég ....
Bv-t nézegette már valaki? Nekem valahogy annyira megfoghatatlan, mi a lényeg?
Juci köszi én is, igaz nem néztem még különöst, de most ezt akkor megjegyeztem.
(Most már nincs 3 hetem... :-((()

kondidori # 2010.08.11. 15:57

Szia Thetys!

Én Bv-ből csak a Bvtvr-t, meg a Bvszabályzatot rágtam át.Ez a lényeg. (A fiatalkorúak nevelőintézetes rendeletét csak átolvastam, meg a pártfogókat) De nálunk csak a Bvtvr-t kérdezték mindenkitől, a másik csapattól is + a Bv szabályzatból meg csak a csoportba sorolást, meg a szab.veszt félbeszakításának az ott szabályozott eseteit, de azt se részletesen.

Szerintem azt a 9/xfaszom számú rendeletet, hogy kinek milyen nyomtatványt kell átadni, nyugodtan elfelejtheted.

kisdetti # 2010.08.13. 08:49

Sziasztok!

Egy barátnőm azonnali lehetőséggel ügyvédjelölti munkát keres. Természetesen, már hirdet a honlapon található állásbörzén is, de gondoltam itt is megpróbálok neki segíteni, talán valaki közületek a sikeres szakvizsga után munkahelyet vált és így megüresedik a helye.

Angolul, németül, ukránul és oroszul is beszél, egy évig Erasmus hallgatóként Németországban tartózkodott.

Köszi a segítséget előre is..:)

Sziasztok

Thetys # 2010.08.13. 09:28

Kisdetti.. ne hírdessen, hanem jelentkezzen!!! Az ügyvédi irodák nem "süllyednek" odáig, hogy keresgéljenek, így is kismillióan jelentkeznek. Szerintem nagyon esélyes bárhova, ahol ezeket a nyelveket kérik.. csak menjen Ő utána!

Thetys # 2010.08.13. 09:30

Kondidori köszönöm. Én is úgy érzem, hogy nem veszhetek el azokban a sok sz.ságokban. Kinyomtattam a tvr mellé a szabályzatot, webaturól azt az anyagot, elégnek kell lennie. Még mindig nem áll rá az agyam... :-(