szakvizsga - "B" rész (büntető)


kondidori # 2010.05.03. 13:09

Thetys!

Hát eléggé. Szombat óta más a büntetések rendszere. Korábban már behozták az erőszakos visszaeső fogalmát, meg még egy-két nyalánkságot (pl. közfel. ell személy fogalmát kibővítették, most már lassan a nénikém is beletartozik). :)
De létezik hatályos könyv legalább a hvgorac-nál. Csak baromi drága.

Thetys # 2010.05.04. 07:02

Szia Kondidori! Amiket itt írtál az nekem kínai :-) Ez a téma kb olyan, mintha atommag fizikát kéne tanulnom. Még módosítgatják is, hogy boldogok legyünk...

kondidori # 2010.05.04. 09:42

Thetys!

Ne aggódj, én is igy voltam vele. Aztán ahogy rágtam át az anyagot, egész jól visszajöttek a múlt ködéből az egyetemen tanult dolgok.

Thetys # 2010.05.19. 06:53

Szia Leona! Én majd csak szept. megyek (ha bejutok). Kapok 9 nap szabit + 2hétvége. Úgy akarok már otthon maradni, hogy mindent átolvastam előtte, meg aláhúztam. Szerintem jún-júl anyaggyűjtés, aug. elején kezdem az olvasgatást.
Mindenkitől azt hallottam eddig, hogy az általános részt kivéve, a többi csak törvényből menjen. :-(((

john36 # 2010.06.07. 12:56

Sziasztok, május elején sikerült a "c" rész, és novemberre tervezem a "b" részt.

Visszaolvastam pár oldalt, és szeretném megkérdezni:

  • a Btk. általános részére melyik könyvet ajánljátok?
  • Be.-ből a tapasztalat szerint - ahogy itt olvastam - elég a törvény, de nem ártana szerintem ebből is nekem egy jó könyv, melyik a leghasználhatóbb? (anno az 1998-as Tremmel Flórián féle Be.-ből szigorlatoztam, az megvan, de régi már).

(Persze a hatályos jogszabályok kellenek, ezt tudom)

Államvizsga óta nem foglalkoztam büntetőjoggal, nyáron átrágnám magam a könyveken legalább, ezért kérnék tanácsot, hogy mit vegyek, ami hasznos is.

Köszönöm szépen előre is.

kondidori # 2010.06.07. 18:40

John36!

Már korábban is irtam, hogy ha hatályos könyvet akarsz, akkor a HVGOrac-nak van egy új Btk. általános részi könyve, amiben a most május 1-től történt változásokat dolgozza már fel a szerző. Csak rohadt drága. (8000 felett van)
Be-ből a Herke-féle könyvet szokták itt a fórumon ajánlani. Mondjuk aztszem az nem hatályos. Személy szerint én csak a tv-t tanultam, és bőven elég volt.

Kiki49 # 2010.06.08. 05:49

Sziasztok!
Most észleltem, hogy a szabálysértési tételeknél a 30. után 35. jön. Ez számozási hiba vagy utólag kivettek kérdéseket? Esetleg véletlenül hibás tételsor kering?

john36 # 2010.06.08. 07:26

Köszönöm a segítséget, a Herke-féle Be. könyvnek utánanéztem, 2010. április 15-i zárású, 6225 Huf,
Btk. általánosból Balogh-Kőhalmi könyvet találtam, 2010. feb.28-i zárással, 5980 Huf, mindkettő JOgi szakvizsga felkészítő Dialógos könyv (Pécsen náluk vizsgáztam anno:-).
Ezeket szerintem beszerzem, meg majd a novemberi hatályos törvényeket mellé.

Ja, és még 1 "apró" kérdés:
Holnap fel akarom adni az újabb kérelmemet.
Most kinek címezzem az újabb kérelmemet?

IRM-nek vagy már a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztériumnak? A 2010. évi XLII. törvény szerint már KIM van...

Done # 2010.06.17. 15:15

Kedves john36
Jó a kérdésfelvetés, szerintem a KIM-hez... :o))) tekintve, hogy hatályos a törvény.
Mikorra kéred magad?

Ta2008 # 2010.06.22. 08:56

Dialóg Campus-os könyveket vennék, lehetőleg frisseket. Ha esetleg lenne valakinek ilyen eladó ...

john36 # 2010.06.24. 08:12

Done: Végül úgy címeztem, hogy KIM, alatta zárójelben IRM :-)

Azóta beszereztem a Dialógos könyveket, a Herke-féle Be. könyv+a hatályos tv. tökéletes lesz, a Btk. álatlános részére a Balogh-Kőhalmi könyv+ a vizsga napján hatályos törvény elégnek tűnik, a Btk. különösből nincs csak 2008-as könyv, az sem kapható már, abból marad a jogszabály, mint ahogy a bv.+szabs.-ból is.

Novemberre kértem időpontot, hét megjelölése nélkül (második vizsga lesz, c.) rész kipipálva).

Btk. különösből csak törvényból tanultok?

Thetys # 2010.06.24. 10:38

Én rendeltem neten, nem dolgozó embereknek tervezik ezeket a nyitvatartásokat. A Bv. könyvvel megszívtam, így csak a Balogh-Kőhalmi általános részt vettem, mivel a Be. könyv nem a tételsor szerint megy, így azt passzoltam... nekem meg nincs kapacitásom bogarászni.
Szóval: Különös + Be + Szabsért + Bv. törvényből megy majd.

Thetys # 2010.06.24. 10:41

Még egy:
Balogh Ágnes, Kőhalmi László: Büntetőjog I. - Dialóg Kiadótól közvetlenül - 4.365,- Ft.
Szerintem nézzetek körül több helyen is, mert több ezer forinttal olcsóbban is ki lehet jönni.

Thetys # 2010.07.20. 12:33

Ki jön szeptemberben? Elkezdtétek már?

emma # 2010.07.21. 08:01

Én is szeptemberre kértem vizsgaidőpontot, de nem tudom, hogy a hónap melyik hetére osztanak majd be.
Biztos ami biztos alapon már összeszedtem az anyagot, és tegnap neki is álltam az általános résznek.
Nekem ez lesz az utolsó vizsgám, és lehet, hogy nem olyan sok az anyag, de ez sem lesz könnyű menet!

Thetys # 2010.07.22. 12:09

Szia Emma!
Én örültem, hogy "kevesebb" az anyag, addig, amíg bele nem olvastam. Nehéz szülés lesz. Az alapfogalmakra sem emlékszem egyetemről (ezzel dobtam félre az általános részt), most a Be-vel próbálok barátkozni, a 14 §-ig jutottam, az is kiakasztott. Annyira más a nyelvezete, minden. Ez nekem kínai.

emma # 2010.07.22. 12:14

Szia Thetys!
Én is ugyanazokat tapasztaltam az elmúlt napokban, mint te.Büntetőjoggal nem foglalkoztam a három éves gyakorlati idő alatt. A Be. nyelvezete nagyon más, mint a Pp. volt, de remélem, ez a néhány hét elég lesz ahhoz, hogy valamennyire elsajátítsam az anyagot.
A szakvizsgán pedig bízom abban, hogy figyelembe veszik, hogy közigazgatásban dolgozom. :)

lepti # 2010.07.26. 14:52

Sziasztok,

Én is szeptemberben megyek most szedegetem az anyagokat. Ti a bv.-t miből tanuljátok a webatus anyag jó?

Thetys # 2010.07.27. 07:12

Sziasztok!
Lepti, állítólag az az anyag bőven elég. De nekem már az is soknak tűnik...

Édrien # 2010.07.28. 09:04

Sziasztok!

Nem tudtok arról, hogy a jelenlegi tételsorok mikor kerültek kiadásra? remélem nem mostanság kívánnak új tételsort közzétenni...
Én is szeptember első felére kértem időpontot és mint Emma írta, szintén bízom abban, hogy figyelembe veszik azt, hogy nem ezen a területen dolgozunk.:)

Thetys # 2010.07.28. 11:20

Édrien, még nem kaptál levelet? Én is úgy írtam, hogy szept. eleje, erre megbombáztak a szept. 1-el (hát tényleg az eleje... de azért ennyire?!?) Azt hiszem 2009-es ez a tételsor... Sajnos én csak rosszat hallottam, mármint a "figyelembevételről".

Nyamóca # 2010.07.28. 13:04

próba üzi küldése

Babszi09 # 2010.07.30. 07:55

Sziasztok!

Én is szept. első két hetére kértem az időpontot, de egyelőre még nem jött levél, remegve várom ma a postást, mert jelen állás szerint 2 hét plusz is rengeteget számítana... Thetys, megijesztettél! Te mikor kaptad szept.1-re a behívót? Én csak jogszabályból tanulok,anyagi jogot 1x olvastam, most Be-vel kínlódok az elején, de szintén kínai, az államvizsgám óta (8 éve) nem foglalkoztam büntivel. Egyébként nekem a 2. lesz, júniusban voltam a vegyesből. Szerintetek még képesek most belenyúlni a tételsorba? Vajon erről adnának telefonon felvilágosítást?

Thetys # 2010.07.30. 12:54

Babszi.. nem akartam. Én is annyira bizonytalan vagyok, ez kínai, japán, héber... nekem nem is jog...
Szerintem így szept. 15 körül lehetsz. 22-én kaptam meg a levelet, és ápr. 20-a körül jelentkeztem.
Tételsorba biztos nem nyúlnak, csak épp a vizsgáztató kérdezhet valami "érdekeset". Engem ez a gyakorlati kérdezősködés rémiszt. Életembe nem voltam se büntis tárgyaláson, se börtönben, se rendőrségen.. honnan tudjam?!?

drpony # 2010.07.30. 14:01

a büntető kemény dió, ha nincs gyakorlatotok benne. Én ekkor éreztem a legjobban, hogy a bizottságon sok múlik, nekem mákom volt, mert bár kérdeztek gyakorlati dolgokat, de semmi olyat, amit a törvényből nem olvashatsz ki. nekem is kínai volt az egész, főleg a Be, egyszerűen gyűlölöm azt a törvényt, szenvedtem is vele. De ne parázzatok, még bőven időben vagytok. Sokat fog ülepedni a dolog, ahogy haladtok előre, sok minden megvilágosodik majd. Azt javasolnám, hogy a Be-t, vegyétek elő többször, érdemes átfutni, belenézegetni. Btk-ból általános részt kívülről belülről kell tudni, különös részből viszont szelektáljatok, ott a tételsor, meg azért érzi az ember, hogy egy épeszű viszgáztató mire nem kérdez rá. Ha nem épeszűhöz kerültök, akkor szívás, de ezt nem lehet befolyásolni. Bv-t nem lebecsülni, olvasmányosnak, könnyűnek tűnik, de nem az, hagyjatok rá elég időt, nem olyan kevés, mint elsőre tűnik.
BK-k, Bje-k nem nagyon kellenek, de sok mindenre rávilágítanak, így szerintem egy gyors átolvasást megérnek.