szakvizsga - "B" rész (büntető)


bambi0425 # 2016.03.27. 06:46

Éva, köszönjük szépen a segítséget!!

TurkeyDinner # 2016.03.24. 21:38

Sziasztok!

Valaki kérdezte a GYIK-et. Én jártam a Tóth Mihályhoz szakvizsga felkészítőre, ő ezeket írta nekünk össze slágertémaként:

1. BTK Általános Rész

  • időbeli hatály (különösen: 1/1999. BJE)
  • tettesek és részesek, társas elkövetés (3/2011. BJE, 4/2005. BJE)
  • stádiumok (maradék-bcs nagyon)
  • büntethetőségi akadályok (életkor, jogos védelem, 4/2013 BJE)
  • büntetések és intézkedések (elzárás, munkafajták elhatárolása)
  • büntetés kiszabásának elvei
  • visszaesés fogalma és jogkövetkezményei
  • halmazati és összbüntetés
  • fiatalkorúak

2. BTK Különös Rész

  • emberölés (5/1999. BJE, 2/1998 BJE)
  • testi sértés
  • foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés
  • kábszerrel kapcsolatos bcs-ek
  • emberrablás
  • szexuális kényszerítés, szexuális erőszak (elhatárolás)
  • kiskorú veszélyeztetése
  • magánlaksértés
  • rágalmazás, becsületsértés
  • járművezetés ittas állapotban
  • hamis vád, hamis tanúzás
  • korrupciós bcs-ek
  • hivatalos személy elleni erőszak
  • okirat-hamisítások
  • garázdaság
  • rablás, kifosztás, zsarolás
  • lopás, csalás, sikkasztás, hűtlen és hanyag kezelés (4/2003. BJE, 4/1998. BJE)

3. Be.

  • alapvető rendelkezések
  • bíróság, ügyészség, nyomozóhatóság
  • terhelt, védő, sértett
  • bizonyítási eszközök
  • kényszerintézkedések
  • nyomozás során hozott határozatok
  • tevékeny megbánás
  • nyomozási bíró
  • titkos adatgyűjtés
  • tárgyalás előkészítése
  • a bírósági tárgyalás főbb szakaszai
  • a fellebbezésre jogosultak, a felülbírálat terjedelme, megalapozatlanság és kiküszöbölése, súlyosítási tilalom
  • rendkívüli jogorvoslatok
  • külön eljárások
  • különleges eljárások (különösen a kényszergyógy felülvizsgálata)

Nekem annyiban jött ez be, hogy tényleg nagyon rámentek a kísérletre, az nagyobb hangsúlyt kapott az egész vizsgában, mint mint az összes többi.
Különösből is megkaptam a csalást, viszont a közlekedési bűncselekmények közül nem az ittast, hanem a közúti baleset okozását kérdezte.
Be.-ből a védő is bejött, mint slágertéma, de mindent tudni kellett a kirendelésről.

Remélem, tudtam segíteni.

Üdv: Éva

Rendőrnő # 2016.03.21. 10:38

Sziasztok!

Azokat kérdezném, akik az elmúlt 2-3 hétben vizsgáztak, hogy az írásbeli vizsgát van e lehetőség kijavítani a szóbelin?
Március eleji hozzászólásban azt olvastam, hogy nem.
A válaszokat köszönöm.

TurkeyDinner # 2016.03.21. 09:38

Én 11-én voltam, sikerült, tőlem ezeket kérdezték:

Büntetőjog:
Általános Rész: kísérlet fogalma (szó szerint), önkéntes elállás, önkéntes eredményelhárítás (példával mindkettő, és dogmatikailag is levezetve: tárgyi oldali ismérvekből hol mi hiányzik, stb.)
Különös Rész: csalás, közúti baleset okozása

Be.: a védő (ki hatalmazhat meg, mikor kötelező, mikor kötelező a tárgyaláson), a fiatalkorúak elleni eljárás speciális szabályai (különösen a határidők, tanács összetétele)

Bv.: feltételes szabadságra bocsátásról abszolút mindent és gyakorlatilag szó szerint a Bv. törvényt...
Szab.sértés: szabálysértési hatóságok felsorolására (itt nem kellett mindet tudni)

TurkeyDinner # 2016.03.21. 09:17

Sziasztok!

Jó állapotban lévő könyveket megvételre kínálok:

  • Balogh Ágnes: Büntetőjog I., Dialóg Campus, hatodik kiadás, lezárva: 2015. február 9. Szövegkiemelővel kb. a háromnegyede kiemelt, firkálás nincs. Ára: 2.200,- Ft
  • Vókó György: Büntetés-végrehajtási jog és szabálysértési tételek, Dialóg Campus, hatodik kiadás, lezárva: 2015. június 20. 3 mondat kiemelésétől eltekintve teljesen érintetlen és olvasatlan. Ára: 4.400,- Ft
  • Belovics Ervin-Molnár Gábor-Sinku Pál: Büntetőjog II. Különös Rész, HVG-ORAC, negyedik kiadás, lezárva: 2015. szeptember 30. Szövegkiemelővel kb. a fele kiemelt, firkálás nincs. Ára: 8.000,- Ft
  • Belovics Ervin-Tóth Mihály: Büntető eljárásjog, HVG-ORAC, második kiadás, lezárva: 2015. november 1. Szövegkiemelővel 24 oldal kiemelve (a 600-ból),egyébként olvasatlan. Ára: 6.500,- Ft

Kérésre fotókat küldök bármelyik könyvről.
eva.horinka.dr@gmail.com

Személyes átvétel Budapesten vagy postázás (ez esetben értelemszerűen postaköltséget is kérek).

Üdv: Éva

escbill # 2016.03.20. 19:01

Sziasztok!

Keresem az alábbi könyveket:

  • Vókó György: Büntetés-végrehajtási jog és szabálysértési tételek (Dialóg Campus, hatodik, teljesen átdolgozott kiadás,
  • Büntető eljárásjog (5., átdolgozott kiadás)

Szerző: Herke Csongor

Köszönöm előre is!

drszabokitti@gmail.com

jupiter86 # 2016.03.17. 09:55

Kedves Érdeklődők!

Eladóvá vált a következő könyv:

Dr. Polt Péter: Új Btk. kommentár.
Az ára 10. 000 Ft a 8 kötetnek, együtt. A első két kötet szövegkiemelővel ki van húzva, a többi kötet nincs. Nem gyűrött, nem szakadt, stb. ( Az új könyvek ára 15.000 Ft.)
Érdeklődni lehet a jogiszakvizsgakonyvek@gmail.com e-mail címen is!

Geri87 # 2016.03.13. 08:36

Dandiego!

Szerintem a Bv.tv. 104.§ (2) bek. g) pontja alapján az EVSZ nem alkalmazhatók. Kicsit elkéstem ugyan, de kíváncsi lennék a megoldásra.

DrKrisz # 2016.03.10. 17:27

Sziasztok!

Meg tudná valaki adni a közös email fiók felhasználói nevét és jelszavát?

Köszönöm előre is!

Üdv:

DrKrisz

azebu83 # 2016.03.07. 09:37

Kedves Fórumozók!

Van esetleg valakinek birtokában összegyűjtött GYIK a vizsgán ténylegesen felmerült kérdésekről, amit hajlandó lenne meg is osztani velem/velünk?
A közös email cimen én csak Be-ből találtam, az sem épp hatályos verzió:-(

Nekem a korábbi vizsgáimnál sokat segített, megadta a fókuszpontokat...

Előre is köszönöm.

Azebu

azebu83 # 2016.03.05. 13:55

Kedves Nuska01!

Én kérném a könyveket, írtam emailt is Neked, kérlek jelezd, ha nem kaptad volna meg.

Üdv:
Azebu

Nuska01 # 2016.03.05. 10:17

Kedves Fórumozók!

Eladóvá vált két jogi szakvizsga segédkönyvem:
Balogh Ágnes: Büntetőjog I. (általános rész) lezárva: 2015. február 9.
Balogh Ágnes: Büntetőjog II. (különös rész) lezárva: 2014. március 15.
Szövegkiemelővel kihúzott, de nem agyonfirkált. Ár: 6000.- Ft/2 db. Személyes átvétel Budapesten.

azebu83 # 2016.03.04. 13:07

Kedves Fórumozók!

Keresem az alábbi könyveket (nem baj, ha pl. szövegkiemelővel kihúzott, csak ne legyen nagyon összefirkálva):

JSZS: Büntetőjog I. Általános rész - B/1. Témakör: Büntetőjog (6., jelentősen átdolgozott kiadás)/ Dialóg Campus

JSZS: Büntetőjog II. Különös rész. Harmadik, jelentősen átdolgozott kiadás/ Dialóg Campus

Nagyon sürgős lenne!!!
Budapesti átvételt tudok vállalni.

Üdv:
Azebu

Voorhees # 2016.03.03. 17:36

Bocsánat, de csak úgy adom fel ha előre utalsz. Ha érdekel, írj rám az e-mail címen amit megadtam, és adok egy számlaszámot. Az ár részemről rendben

Dr.Attika # 2016.03.02. 19:08

Add fel utánvét:Dr. Béres-Deák Attila 3200 Gyöngyös, Május 1. lépcső 6. szám. 2000,- forintot adok érte. Dr. Vokó György munkásságát nagyra becsülöm. Ennyit megér, hogy olvassam legújabb munkáját.

Voorhees # 2016.03.02. 18:53

Eladó Vókó György: Büntetés-végrehajtási jog és szabálysértési tételek könyve. Lezárás: 2015. június 20. Ár megegyezés szerint.
Elérhetőségem: attiladroroszi@gmail.com

Voorhees # 2016.03.02. 18:52

Szóban ezeket kérdezték:

Büntetőjog:
hivatali vesztegetés elfogadásánál milyen kötelességszegések jöhetnek szóba, mi a hatáskör, hogyan valósul meg a bűncselekmény. Ki minősül vezető beosztású hivatalos személynek.
Kísérlet fogalma, önkéntes elállás és eredményelhárítás, mikor melyik jöhet szóba, ha az elkövetési magatartás még folyik vagy ha már nem.
Jogos védelem fogalma, jogtalan támadás esetén mikor nincs jogos védelmi helyzet. (kölcsönös verekedés)
Segítségnyújtás elmulasztásával a következő bűncselekmények közül melyik állhat halmazatban és melyik nem: szándékos emberölés, halált okozó közúti veszélyeztetés, közúti baleset gondatlan okozása. (a szándékos bcs nem, a gondatlanok igen)

Be.:

bíró kizárása, ha ő jelenti be ki zárja ki, ha ellene jelentik be ki zárja ki, és milyen eljárásban
Sértett pozíciói a büntetőeljárásban. Mi a polgári jogi igény.
Magánvádas eljárásról röviden

Bv. jog és szabálysértés:

Közérdekű munka végrehajtása, kinél kell jelentkezni, milyen jogviszony létesül.
Reintegrációs őrizetbe helyezés feltételei.
Szabálysértési eljárásban résztvevők.
Jogorvoslatok a szabálysértési eljárásban.
Perújítást mennyi időn belül lehet előterjeszteni.

A bizottság nagyon korrekt, rendes volt. Az írásbelin nem lehet már javítani a szóbelin.

Voorhees # 2016.03.02. 18:45

Sziasztok!

Ma voltam vizsgázni büntetőjogból, összeszedtem néhány írásbeli feladatot is, meg a szóbeli kérdéseket is, de az írásbelivel kezdem az áttekinthetőség végett.

1. (ez volt az én feladatom): rendőr főtörzsőrmester terhelt, jó viszonyt ápolt egy ukrán állampolgárral. Az ukrán egy nap nagyobb mennyiségű, magyar adózás alól elvont cigaretta szállítmányt kísért. Felhívta a rendőr terheltet, és kérte, ne ellenőrizzék, amíg áthaladnak a rendőrörs illetékességi területén, ahol a terhelt szolgálatot teljesített. A terhelt az ukrán kérésének eleget tett, intézkedést nem foganatosított. Később kapott ezért százezer forintot.
Törvényes és jó minősítés: Btk. 249. § (1) bekezdésbe ütköző, de a (3) bekezdés a) pont aa) alpont szerint minősülő hivatali vesztegetés elfogadása. Elsőfokú ítéletet kellett írni, ebben ilyenkor rendelkezni kell a vagyonelkobzásról, pénzbüntetést is ki kell szabni (mivel haszonszerzés végett követte el a bűncselekményt a terhelt).

2. A terhelt nekiütközött egy másik gépjárműnek, majd a helyszínről megállás nélkül továbbhajtott. Cserbenhagyás vagy segítségnyújtás elmulasztása? Helyes válasz: cserbenhagyás, ha a helyszínen nem volt sérült.

3. Terhelt tulajdonát képező vagyontárgyakat eltulajdonítottak, majd ő ezt követően egy közvetítőn keresztül visszaszerezte azokat. A közvetítő nevét nem volt hajlandó felfedni a hatósági eljárásban tett vallomása során. Helyes minősítés: személyi bűnpártolás. Ez a jogeset amúgy benne van a Balogh Ágnes féle könyvben.

weroniku # 2016.02.21. 20:39

Kedves La Primavera!

Engem érdekelnek az eladó könyveid, de ahogy láttam, elérhetőséget nem adtál meg.
Amennyiben még eladók a könyveid, kérlek az alábbi email-címen jelezd: weroniku@hotmail.com

mamhaaa # 2016.02.20. 08:16

Büntetőjog általános részhez:

http://www.tankonyvtar.hu/…/adatok.html

Az ajánlott anyagok nem mindenhol hatályosak, de iszonyat jól összeszedettek és mindent elmagyaráznak.
Elég csak azt átolvasni belőlük, ami esetleg nem érthető.

mamhaaa # 2016.02.20. 08:14

Ezt az internetes könyvet nagyon ajánlom azoknak, akik nem akarnak könyvet venni.
Ha jogszabályt vesztek Be-ből és ezt elolvassátok, akkor mindent meg lehet érteni.

http://www.tankonyvtar.hu/…ch20s02.html

mamhaaa # 2016.02.20. 08:11

Sziasztok!

Tegnapi tapasztalatok:
A mi vizsgáztatóink nagyon kedvesek voltak.
Aki írásbelizett és rossz lett neki, de fenntartotta az nem vizsgázhatott, de aki jól felelt az átment.
Minden tételsort végig kérdeztek, elejét és végét is.
Az alapfogalmakat nagyon kell tudni szó szerint.
pl: elkövetők, elhatárolás, tv-es vád, visszaeső, szándékosság, gondatlanság, egység, többség

Büntetőjog:

  • Elkövetők, részletesen, sok sok példával

(Rábírok valakit bcs elkövetésére, majd kint várakozok az üzlet előtt, figyelve, hogy nem-e jönnek. Mit valósítok meg?)

  • Kit miért fognak felelősségre vonni?
  • Közvetett tettes?
  • Társtettesekre példák
  • Pénzbüntetésről minden (Fontos, hogy mi alapján állapítják meg a napi tételt és a napi tételeknek megfelelő összeget)
  • Lopás?
  • Dolog elleni erőszakkal elkövetett lopás, példákkal
  • halmazati büntetés, összbüntetés

Kellenek a Bh-k is, mindent példákkal kérdeztek.

Eljárásjog:

  • Eljáró bíróságok és ezek összetétele
  • Okiratokról mit tudok
  • Más hatóságok által készített okiratot mikor lehet figyelembe venni?
  • Nyomozási bíró feladata, eljárási szabályai
  • 14 éven aluli kihallgatására vonatkozó szabályok
  • Törvényes vád
  • Mikor nem megalapozott az ítélet?
  • Perújítás, felülvizsgálat?
  • Bíróság elé állítás?

Nagyon sokat kérdeztek itt, de rendkívül rendes volt a hölgy.

Bv:

  • Elítéltek jutalmazása
  • bv bíró feladatai
  • Bv fokozatok
  • Enyhébb végrehajtási szabályok? Itt eljárási szabályai és a konkrét kedvezmények is fontosak
  • Szabálysértési eljárásban részt vevő személyek
  • Pénzbüntetés átváltoztatása

Végre végeztem! :) Sok sikert mindenkinek és kitartást!

Bianka # 2016.02.18. 08:19

Sziasztok!

Én B résszel kezdek BV írásbelivel. Egyetem óta nem foglalkoztam büntetőjoggal, így segítséget szeretnék kérni,hogy milyen könyveket ajánlott megvenni? Akinek esetleg van olyan összeszedett,használható anyaga amit megosztana velem,annak nagyon örülnék. Email:bibus19@gmail.com

Bianka # 2016.02.18. 08:19

Sziasztok!

Én B résszel kezdek BV írásbelivel. Egyetem óta nem foglalkoztam büntetőjoggal, így segítséget szeretnék kérni,hogy milyen könyveket ajánlott megvenni? Akinek esetleg van olyan összeszedett,használható anyaga amit megosztana velem,annak nagyon örülnék. Email:bibus19@gmail.com

anemon # 2016.02.16. 09:23

Sziasztok!

Ha esetleg van vknek kidolgozott tétele,jegyzete, bármi a b részhez, légyszi ossza meg velem.Cserébe közighez tudok jegyzetet es konyveket adni.
asalamon789@gmail.com