szakvizsga - "B" rész (büntető)


golyab # 2016.05.10. 09:58

Sziasztok!

Eladnám az alábbi Dialóg Campus-os szakvizsgakönyveket együtt:

Büntetőjog I – 2015
Büntetőjog II – 2014
Büntető eljárásjog – 2014
Büntetés végrehajtási jog – 2015

A könyvek újak, vannak főleg BJ I és BE könyvekben vannak kihúzások (nem mindenhol és nem sok) a BV szinte érintetlen. Együttes ár: 15.000,- Ft. Átvétel Budapesten személyesen.

Bianka # 2016.05.09. 12:46

Sziasztok!

Mai nap voltunk barátnőmmel BV-ből írásbelizni.

1. jogeset:
K.Z.-t a szabálysértési hatóság 80.000 Ft pénzbírságra sújtotta és 6 hónapra a járművezetéstől eltiltotta a közlekedés rendjének megzavarása miatt, mivel a védett útvonalon közlekedő sértettnek könnyebb sérüléseket okozott a járművek ütközésekor.
K. Z. kifogást emelt a határozat ellen, melyben előadta, hogy az elsőbbségadás kötelező jelzőtábla kidőlt, az nem volt észlelhető, ezért a jobbkéz szabályoknak megfelelően közlekedett. A rendőrség által lefolytatott helyszíni szemle megerősítették a kifogásban védekezésként felhozottakat.
K.Z. tárgyalás tartását nem kérte.

Milyen határozatot hoz a bíróság? (én itt tárgyalás tartása nélkül, iratok alapján bíráltam el a kérelmet, értékelve a bizonyítékoka
  • > helyszíni szemle, miszerint jobbkéz szabálynak megfelelően közlekedett az eljárás alá vont személy és a tábla nem volt látható. Én a határozatot hatályon kívül helyeztem)

2. jogeset:
ukrán állampolgár 3 év börtönt tölt kábítószerrel visszaélés miatt, kapott még 3 év kiutasítást.2015. május 29-én szabadul. EVSZ-t kérelmez, magaviselete példás, dolgozik, 7 dicsérete van. A bv-intézet alátámasztja ezeket, azonban mégsem támogatja közbiztonsági okokra hivatkozva.
Hozzon bv-bírói végzést.

Ti milyen megoldásokat látnátok helyesnek?

Bogi76 # 2016.05.06. 11:02

Sziasztok!
Szeretnék érdeklődni, hogy van-e valaki, aki már túl van a büntetőjogon, és a legfrissebb büntető anyagi jogi szakvizsga felkészítő könyvek valamelyikét használható állapotban szeretné eladni vagy éppen elcserélni?
A C részhez a TB könyvön kívül minden könyvem meg volt, a legújabbak jelenleg, ezeket tudnám cserébe ajánlani, teljesen új állapotúak.
A könyvek egyébként külön is eladók:
Közigazgatási jog: 4000,-
Munkajog (Novissima): 3500,-
EU (Novissima): 3700,-
Alkjog (Patrocinium): 3500,- (nagyon tudom ajánlani, rendkívül hasznos)
Polgári joghoz:
Családjog: 3500,-
Gt I.: 4000,-
Gt.II.:5000,-
Ha valakit érdekelne, várom a jelentkezését itt vagy e-mailben: pethobogi88@gmail.com
Viszonylag sürgős lenne, mert június 15-én megyek vizsgázni.
Előre is köszi!

dandyke # 2016.05.06. 07:46

Kedves Mircuri!
Engem a Vokó György : Büntetés-végrehajtási jog könyv érdekelne. Ha meg van még kérlek írj és egyeztessünk.
Üdv
erika

lbarbi # 2016.05.05. 15:03

Kedves Mircuri!

Engem érdekelne a különös rész, kérlek, adj egy e-mail címet, ha megvan még a könyv! Köszi

Mircuri # 2016.05.04. 12:52

Sziasztok!

Eladóvá váltak az alábbi könyveim:

  • Balogh Ágnes: Büntetőjog II. Különös rész (3. jelentősen átdolgozott kiadás)- Dialóg C.
  • Vókó György: Büntetés-végrehajtási jog és szabálysértési tételek (5. átdolgozott kiadás)- Dialóg C.
  • Herke Csongor: Büntető eljárásjog (5. átdolgozott kiadás)- Dialóg C.

A könyvek aláhúzás és kihúzás mentesek. Darabjuk 3000,- Ft. Átvétel postai úton vagy személyesen (Paks, Szekszárd, Pesten csak előre egyeztetett napokon).

crész # 2016.05.03. 10:14

Sziasztok!

Amennyiben van köztetek valaki, aki feljelentkezett, de mégsem kíván elmenni vizsgázni büntetőből június 10-30. között, jelezze nekem.
A halasztási díját természetesen kifizetem.

Köszönöm!

Kisnyuszi # 2016.04.28. 10:52

Sziasztok!

Tegnap voltam az IM-ben szakvizsgázni. Nekem is sokat segített, ezért gondoltam megosztom a tapasztalatokat.

Nagyon normális bizottságunk volt. Az elején rögtön tisztáztuk, hogy kinek mennyi köze van a büntetőjoghoz. Ennek megfelelően kapta a kérdéseket. Nekem semmi. Teljesen semmi.

Választhattam, hogy melyik résszel szeretnék kezdeni. Egy életem egy halálom, Btk. Amire emlékszem.

Kérdések:
Anyagi jog:
1.) Elkövetők példákkal részletesen.
2.) Szándékos emberölés és halált okozó testi sértés elhatárolása. (alanyi, tárgyi oldal,BJE stb.)
3.) Orgazdaság, bűnpártolás elhatárolás

Be.
1.) Tárgyalás, tanácsülés, nyilvános ülés
2.) Vádlók
3.) Magánvádas eljárás részletesen

Bv.
1.) Részlegek felsorolása
2.) Kapcsolattartási formák

Szabs.
1.) Mivel indul az eljárás?
2.) Eljárás felfüggesztésének és megszüntetésének okai.

Az anyagi joghoz kell a könyv, a többiből elég a jogszabály.

Segítőkészek voltak, rávezettek, ha nem azt mondtam, amit hallani szeretnének.
Nagyon normálisak voltak. Van tapasztalatom, mert egyszer már egy sikertelen szakvizsga erejáig megjártam a Legfőbb Ügyészséget. Most szerencsém volt.

Mindenkinek kitartást!

Thomy # 2016.04.25. 09:52

Kedves Vizsgára Készülők!
Büntető hatályos, teljes, kidolgozott komplett anyaggal rendelkezem. Akit érdekel írjon nagytamaska@hotmail.com. megegyezünk!

ildi1319 # 2016.04.25. 09:05

Sziasztok!

Eladóak az alábbi szakvizsga könyvek:

  • Vókó György: BÜNTETÉS-VÉGREHAJTÁSI JOG ÉS SZABÁLYSÉRTÉSI TÉTELEK ára: 3.000,-Ft. (ceruzás jelölésekkel, nagyon jó állapotban)
  • Dr. Polt Péter: új Btk. kommentár - 8 kötet (ceruzás jelöléssel) ára: 8.000,- Ft.

Budapesten személyesen át tudom adni.

diko.szabo@gmail.com

escbill # 2016.04.25. 08:14

Sziasztok!

Keresem az alábbi könyvet:

Büntető eljárásjog (5., átdolgozott kiadás)Szerző: Herke Csongor

Köszönöm előre is!

drszabokitti@gmail.com

nagypisti86 # 2016.04.22. 12:47

Geri87!

Megvan a megoldása a jogesetnek, elfogadták amit írtam.

A lényeg az, hogy végzésben megszüntettem az EVSZ-t, hivatkozva a Bv.tv. 104.§ (4) és (5) bekezdésére, a fellebbezés az 51. §. (1) alapján lehetséges.

104. § (4) Az eltávozás időtartama a szabadságvesztésbe beszámít. Az elítélt köteles bejelenteni, hogy az eltávozás ideje alatt hol tartózkodik.
104. § (5) Ha az elítélt az eltávozással vagy a bv. intézeten kívüli munkavégzéssel kapcsolatos magatartási szabályokat ismételten vagy súlyosan megszegi - így különösen, ha az eltávozásról önhibájából nem az előírt időn belül tér vissza, vagy más, súlyos fegyelemsértést követ el...

A fentiek alapján azzal indokoltam a megszüntetés okát, hogy az igazolás bizonyítja ugyan az önhibán kívüliséget, de gondatlanságból nem tett eleget a tartózkodása helyszínére vonatkozó bejelentési kötelezettségnek. Tekintettel arra, hogy kisebb baleset érte és a kórházat "saját lábán" tudta elhagyni, figyelembe véve a három nap elteltét, ennyi idő alatt lett volna lehetősége valamilyen módon értesíteni a BV intézetet a történtekről, mielőtt következményei lesznek az esetnek ( már fogolyszökés gyanúja merült fel).

jupiter86 # 2016.04.21. 20:47

Kedves Érdeklődők!

Eladó a következő szakvizsga könyv:

Dr. Polt Péter: Új Btk. Kommentár, 8 kötetben.

A könyvek nem szakadtak, gyűröttek. Az elgépeléseket kijavítottam, a szükséges néhány helyen a hatályos jogszabály szerint kiegészítettem.
Ár: 10.000.- Ft. (Az új kommentár 15.000.- Ft.)

Átvétel Budapesten lehetséges.

Geri87 # 2016.04.21. 09:28

Viszont ha a büntetőeljárást onnantól számítjuk, mikor a terhelttel a gyanút közlik, akkor az előző gondolatmenet helytelen. Akkor viszont szerintem az önhiba nem állapítható meg és az EVSZ megszüntetésének nincs helye.

Geri87 # 2016.04.21. 08:15

Nagypisti86!

A bv. intézet parancsnoka fogolyszökés gyanúja miatt feljelentést tett. A feljelentés megtételekor nem volt tisztázott, hogy az elítélt miért maradt távol, mivel azt csak a meghallgatáson igazolta. Ezért véleményem szerint ha a feljelentés alapján büntetőeljárás indul az elítélt ellen, akkor a Bv. tv. 104.§ (1) bek. g) pontja alapján az EVSZ-t meg kell szüntetni.

Ez csak az én véleményem, én is szakvizsgára készülök, ezért érdekelne a megoldás!

Pfruzsina # 2016.04.21. 06:56

Kedves Vizsgázók!

Ha valakinek szándékában áll május végén, június hónapban leadni a vizsgáját, kérem szíveskedjen jelezni nekem, rendkívül hálás lennék érte.

Üdv:
Fruzsina
06203816794

nagypisti86 # 2016.04.20. 10:42

Sziasztok!

A hétfői bv írásbeli egyik feladata:

"Az elítélt 3 év börtönbüntetést tölt Budapesten BV intézetben, amely során enyhébb végrehajtási szabályok kerültek alkalmazásra.
Az elítélt ennek során rendszeresen járt eltávozásokra, azonban a legutóbbi eltávozásról 3 nap késéssel érkezett vissza.
A bv intézet parancsnoka fogolyszökés gyanúja miatt feljelentést tett, felfüggesztette az EVSZ alkalmazását és előterjesztést tett a bv bírónak annak megszüntetésére.
Az elítélt a meghallgatáson elmondta, hogy kisebb közúti balesetet szenvedett és kórházi ápolásra szorult, erről becsatolt egy kórházi iratot is. A kórházból saját felelősségére jött el és ment a bv-be vissza.
A bv-t nem értesítette a késésének okáról.

Hozzon bv bírói határozatot.

Esetleg valaki tudja a jó megoldást és megosztaná? :)

S.O.S.

Tunde82 # 2016.04.19. 20:22

Sziasztok!

Sikeres szakvizsga után eladom az alábbi könyveket:

Domokos Andrea: Büntetőjog I. -Patrocínium 2015 szeptember 15., lezárással, (4000,-Ft)
Balogh Ágnes: Büntetőjog II. - Dialóg Campus 2014. március 15. lezárással, (5500,-)
Herke Csongor: Büntető eljárásjog - Dialóg Campus, 2014. március 31., (6000,-)
Lajtár István-Szűcs András: Büntetés végrehajtási jog - Patrocínium 2015. augusztus 20. lezárással. (2.500)

A könyvek alig vannak kizúzva, kivéve a bvj, ami ki is van egészítve, de olvasható. Együtt és külön-külön is eladók. Nekem sokat segített a tanulásban, a sikeres vizsgázásban. Átvehetők Budapesten vagy Jászberény környékén.
Érdeklődni a 30/361-70-95 telefonszámon, vagy az alábbi e-mail címen lehet: kistunde82@gmail.com

Solykka # 2016.04.15. 18:06

Sziasztok!

Sikeres büntető szakvizsga után eladnam alig hasznalt, nehol ceruzaval kihúzott Büntetőjog 1. Általános rész és Büntetőjog 2. Különös rész tankönyvem. A legújabb kiadás, Belovics, Nagy, Tóth. HVG Orac Kiadó. Nekem rengeteget segített a felkészülésben. Odaadom mellé az összes Bkv-t, speciális jogszabályokat is nyomtatva. 14.000.- ft összesen. Akit érdekel írjon a porsi24@gmail.com e-mail címemre.

bambi0425 # 2016.04.14. 11:06

Kedves Fórumozók!
Szeretném Veletek megosztani a vizsga tapasztalatomat, mert számomra nagyon hasznos volt látni, hogy milyen típusú kérdések voltak, mire érdemes jobban ’ráfeküdni’. Szerencsémre a 3. vizsgámon is egy nagyon jó indulatú bizottsághoz osztottak be.
A kérdéseim a következők voltak – amire emlékszem (sehol sem a szószerinti jogszabály szöveget kérdezték, hanem a kulcsszavakra voltak kíváncsiak):
Btk:

  • közokirat hamisítás jogesettel
  • orgazdaság jogesettel
  • testi sértés alapesetei és minősített esetei
  • végszükség

Be:

  • a büntetőjogi felelősség önálló elbírálása
  • tárgyalás mellőzése (fontos, hogy a bíró hivatalból is megindíthatja)
  • mikor lehet zárt tárgyalást tartani? (minden eleme zárt? nem, mert a kihirdetés nyilvános)
  • lakhelyelhagyási tilalom

Bv:

  • szabálysértésnél a közvetítői eljárás
  • mit jelent az együttműködési, alávetési és lakcím bejelentési kötelezettség?
  • feltételes szabadságra bocsátást megelőző eljárás
  • kényszerintézkedések a szabálysértési eljárásban

Elküldtem a közös e-mailre a következőket: tételekhez kapcsolódó BH-kat, AB-ket stb. (Be-ből az összes, a többi nem teljes), összegyűjtött kérdéseket, példa jogeseteket megoldással
Felhasználói név: szakvizsga.bunteto
Jelszó: Bunteto1515

Nagyon sok kitartást kívánok mindenkinek!!

Rendőrnő # 2016.04.11. 18:30

Még egy fontos dolog!

A szóbelin ki lehet egészíteni az írásbelit, ugyanis erre rákérdeznek.
Hétfőn beletesszük egy borítékba az elkészített feladatot, azt akkor senki nem nézi meg.
Így az sem derül ki, ha nagyon rosszul sikerült.
Azt nem tudom, mi van olyankor, mikor teljesen melléfogás lett az írásbeli, de azt is el bírom képzelni, hogy akkor is lehet javítani.
Biztos bizottságfüggő.

Döczi # 2016.04.11. 17:42

Sziasztok!

Tudnátok abban segíteni nekem, hogy van még hely június 20-ra? Mennyire telített a június?

Köszönöm előre is a segítségeteket.

dr Döczi

Rendőrnő # 2016.04.11. 13:09

Sziasztok!

Szeretném megosztani a tapasztalataimat, mert nekem is jólesett, hogy előttem mások is gondoltak erre.
Április 4-én voltam voltam írásbelizni büntető anyagi jogból a Kossuth u. 2.-4. szám alatt.

IRÁSBELI:
A jogesetem (mint utólag megtaláltam) a 6/2012. BJE volt, melynek a tömör lényege:

Amennyiben a rablás befejezését követően az elkövetők úgy távoznak, hogy a sértettet összekötözött lábbal, mozgásképtelenül hagyják a helyszínen, a rablás és a személyi szabadság megsértésének bűntette valóságos anyagi halmazatot képez.
Mellette még megvalósult a magánlaksértés bűntette is, tekintettel a 23 órai elkövetésre (éjjel).

Az írásbeli alatt két hölgy lett beültetve.
Nem nézték át a bevitt jogszabályokat, nem járkáltak, de az egyik eléggé figyelt.

SZÓBELI:
Szerdán (04. 06.) voltam a Szalay utcában, a bizottság elnöke Dr. Bárándy Péter volt, a Be.-t kérdező hölgy az Egri Törvényszékről érkezett, a másik hölgy pedig nem tudom honnan, annyira izgultam, hogy nem jegyeztem meg.
Elsőként mentem be.

Büntető anyagi jog:

  • Időbeli hatály + 1/1999. BJE (nagyon!)
  • Megrovás (részletesen)
  • Levéltitok megsértése

Büntető eljárásjog:

  • A terhelt jogai
  • A büntetőeljárás megindulása
  • Bíróság elé állítás
  • Magánindítvány

Büntetés-vépgrehajtási jog:

  • A megrovás végrehajtása
  • A feltételes szabadságra bocsátásra irányuló eljárás
  • A feltételes szabadság megszüntetésére irányuló eljárás

Szabálysértés:

  • A feljelentés elutasítása

A jegyeim: 3; 4; 4.

Ebből a büntető anyagi jog azért zavar, mert az írásbelim 5-ös lett, ezt sikerült lerontanom 3-asra.
Ugyanis az Elnök Úr ebből a három kérdésből méri le a tudást.
Őszintén szólva a levéltitok megsértésénél bonyolultabb bűncselekményre számítottam és elkövettem azt az öreg hibát, hogy azt nem annyira néztem meg. Tudom, hogy nem nehéz ez a tényállás, de ha mivel nem foglalkoztam vele, nem tudtam elmondani.
A hölgyek, ha elakadtam, vártak türelmesen, illetve rávezettek.

Kedvesek voltak, az Elnök Úr is és a hölgyek is, szóval semmi roszzindulat, tényleg.

FELKÉSZÜLÉS:
Büntető anyagi jogból biztos, hogy nem elég a törvény.
B.e., bv., szabálysértés: szerintem elég a törvény.

A tanulásról annyit, hogy én elég sokat tanultam, tényleg belefektettem az energiát, 2 hónapot szántam rá. Ebből 6 hét szabadság, 2 hét munka és család mellett.
Viszont a vizsgán úgy éreztem, hogy még 1-2 hét így is belefért volna.

Nem értek egyet azokkal, akik 2-3 hetes tanulásról beszélnek. Vagy nem igaz, vagy elfelejti megjegyezni, hogy ebben dolgozik.

Mindenkinek kitartást, nekem is még csak ez volt az első, októberben tervezem a következőt.

Zozinho # 2016.04.04. 06:58

Sziasztok,
Én is halasztok, mert egész egyszerűen egy hónap folyamatos tanulás nem volt elég rá. Ráadásul soha nem foglalkoztam gyakorlatban büntetővel.
Tudtok javasolni valami összeszedett tömörebb lényegre törőbb anyagot, mint a jogszabályok, amiből fel lehet készülni ?

HorvMD # 2016.03.29. 07:51

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hozzátok, hogy tervezi-e valaki, aki április végére vagy május elejére van feljelentkezve, hogy halasztani fog?

Elég fontos lenne, hogy ebben az időszakban el tudjak menni a B részből vizsgázni.

Szóval ha valaki halasztáson gondolkodik, vagy ismer valakit, aki halasztana, az legyen olyan kedves, írjon nekem egy levelet a horvath.mate.daniel@gmail.com címre.

Köszönettel:
Máté