Szakvizsga - "A " rész (polgár)


Kovács_Béla_Sándor # 2010.10.26. 07:51

Szerintem előreveszik.

dr. Juci # 2010.10.26. 08:00

Sziasztok!

Van itt esetleg vki, aki szeptemberben jelentkezett még idénre, és kapott is időpontot? Nekem két hete egyfolytában azt mondják, hogy még a november végi időpontokat sem töltötték fel, de nem bírnak válaszolni arra a kérdésre, hogy egyáltalán tudok-e még idén vizsgázni, nagyon elegem van már belőlük...

Kovács_Béla_Sándor # 2010.10.26. 08:15

Szeptember 17-én kértem időpontot B-részre novemberre. Egyelőre nem küldtek semmit. De úgy készülök, hogy még az idén vizsgázom.

dr. Juci # 2010.10.26. 08:22

KBS, irigylem ezt a nyugodt hangvételt... Én is úgy készülNÉK, ráadásul nekem polgári jog jön :(

Katica11 # 2010.10.26. 10:41

Dr. Juci: én sem kaptam még időpontot (tegnap beszéltem a bizottsággal), pedig augusztusban jelentkeztem. Holnap bemegyek személyesen, mert már eléggé idegesít ez a helyzet (hét hónapos babás vagyok, szóval már a december is necces lenne).

Mindenkitől szeretném kérdezni: ti megtanuljátok azokat a különös részi szerződéseket, amik nincsenek benne a tételsorban?

dr. Juci # 2010.10.26. 11:37

Katica, akkor szerintem neked ránézésre s.o.s. adnak majd időpontot... Én is készülök holnap bemenni egyébként.
Most még lelkesen úgy gondolom, hogy a tételsorban nem szereplő szerződéseket is átfutom majd, aztán ki tudja, lesz-e elég időm... Nem szeretnék olyanon elcsúszni, hogy a vizsgáztató nem nézi a tételsort, azt hiszi, milyen rendes, hogy kérdez pl. egy fuvarozási szerződést, mert az milyen könnyű, én meg esetleg egy szót nem tudok róla.

Thetys # 2010.10.26. 11:47

Sziasztok!
Én is szeptember elején adtam be. Múlt héten még nem tudtak semmit mondani, pedig "csak" annyit kérdeztem, hogy idén-e. Az már tényleg vágyálom, hogy VÉGRE ne utolsó legyek a csoportban, mint a másik két vizsgán.
Fágica, C-ből írásbeliztem, előttem bement egy 3. vizsgás lány, és egy bekuncsorgó (az volt büntin is)... ennyit az írásbelisek elsőbbségéről.

Thetys # 2010.10.27. 10:21

Helyzet változatlan. Hívjam őket pénteken... Annyi pozitív volt, hogy a hölgy azt mondta, valószínű a dec., de biztosabb, ha hívom később.
Katica, Dr. Juci nálatok vm?

Katica11 # 2010.10.27. 13:32

Thetys, nekem azt mondták, h a nov. 29-én kezdődő hétre leszek beosztva (még nem vagyok). Szerintem nagyon megéri személyesen bemenni!

dr. Juci # 2010.10.27. 16:51

Katica, ez is valami, de röhej, hogy a személyes varázsunk kell ahhoz, hogy végezzék a munkájukat.
Thetys, a mai napom másképp alakult, de pénteken bemegyek, főleg ezek után...

fágica # 2010.10.28. 19:13

Sziasztok, tudna nekem valaki segíteni? A tételsorban szereplő LB 24. sz. irányelvvel módosított 17. sz. irányelvet sehol sem találom a gyermekelhelyezésről.

kondidori # 2010.10.28. 21:01

Szia Fágica!

Feltettem neked a webatu-ra.

Romani ite domum! # 2010.10.29. 07:32

Kedves Sorstársak!
A webatun "A" rész írásbelinél láttam olyan tétel elnevezést, hogy Pp 720-as. Ez milyen tételsor szerinti számozás? Én csak ezeket ismerem: http://www.kim.gov.hu/…0100930.html
Kérem valaki írja meg választ.

Üdv: Brian

fágica # 2010.10.29. 07:54

Sziasztok

nagyon szépen köszönöm a gyors és önzetlen segítségeket:)

kondidori # 2010.10.29. 08:09

Romani ite domum!

Ez ne zavarjon össze, az írásbeli feladatok meg vannak számozva, de még senki sem jött rá a logikára ami alapján beszámozták őket (szerintem a tételsor alapján, tehát a pj-nél 101,102 stb, a gt-nél 201,203 stb, mig a pp-nél 302,303 stb, szóval szerintem ez 320 akart lenni, legalábbis az én pp-s feladatom a 305-os volt, de aztán lehet hogy rossz az okfejtésem.)

dr. Juci # 2010.10.29. 08:11

Sziasztok!

Most jövök a titkárságról, friss-ropogós infokat hoztam vizsgaidőpontokkal kapcsolatban:

  • az idei írásbeli időpontok beteltek, akit érint, szerintem kezdjen telefonálni, hogy befért-e
  • a novemberi szóbeli időpontok szintén beteltek
  • a decemberi szóbeliket most osztják be, én szept. végén jelentkeztem, azt mondták, decemberre még beférhetek, aki hasonló cipőben jár, annak jövő héten érdemes telefonálnia.
Romani ite domum! # 2010.10.29. 08:20

Kedves kondidori!

Köszönöm a nagyon gyors választ. Én még az elején vagyok, ezért még hiányosak a rendszerről az infóim. Az írásbelire is van egy külön tételsor? Ha igen hol lehet az összes írásbeli tételt elérni? (Én polgár anyagi jogból szeretnék majd menni.)
Egyébként nagyon fázok ettől az egésztől, mert sok múlik rajta. Üdv: Brian

kondidori # 2010.10.29. 08:26

Kedves Romani ite domum!

Nincs külön tételsor az írásbelire. Amit a webatu-n találtál, azokat a már vizsgázó kollegák gyűjtögették össze, mivel kb. minden témakörből 10-15 feladat/tétel (ki hogy hívja), így már egyrészt eleve csak 1-2 hiányzik az összesből. Másrészt mivel semmilyen tájékoztatás nincs arról, hogy a nyomorult vizsgázó mégis milyen nehézségű, illetve jellegű feladatokat várjon, így legalább ezek a példák adnak némi támpontot.

Romani ite domum! # 2010.10.29. 11:31

Kedves Kondidori!

Nagyon köszönöm az infót. Így már tudom, hogy a webatun kell körbenéznem. Jó, hogy van ez a lehetőség, mert nálunk a cégnél közel s távol én vagyok az egyetlen szakvizsgázó kolléga.
Kellemes hétvégét!
Én neki fogok állni a gazdasági jognak, mert kevésnek tűnik, de szerintem elég nehéz.
Üdv: Brian

Lillosa # 2010.10.29. 13:07

Sziasztok, relatíve még én is az elején járok (ez lesz az első) a vizsgáknak, sajnos a felkészüléssel is, ezért lenne egy kérdésem. Az megléphető-e, hogy a szóbelin azt mondom, hogy csak anyagi és eljárásjogból szeretnék vizsgázni és a gazdaságit halasztanám? Félek, nem lesz rá időm, max, úgy ha nagyon elnagyolom a pp-t is, az meg úgy nagyobb kockázat (akkor esetleg az sem sikerül). Sajna, 2 és fél héttel a vizsga előtt kaptam a behívót, és csak egy hét szabit tudtam intézni, ami meg nem sok, hétközben meg nyilván nem kell magyaráznom, hogy nem egyszerű a felkészülés meló után. És még valami: a Pk, PJE-kből stb, elég annyi ami a novissimás kiadványok végén van (pár sor, összefoglalóan) vagy kéne tudni az előzményét, a jogesetet is? Köszi

dradrienn # 2010.10.29. 15:36

Sziasztok. Lenne egy technikai kérdésem az írásbeli vizsgával kapcsolatban. Az értesítő szerint jogszabályszöveget lehet csak(?) bevinni magunkkal, ezt mennyire ellenőrzik? Én hallottam olyat, hogy valaki még kommentárt is vitt magával, ez tényleg lehetséges, vagy csak hantázott az illető? És ha a comlexből kinyomtatott jogszabályszövegem van, amihez a vonatkozó kommentár is nyomtatva van, akkor nem vihetem be, ellenőrzik ezt egyáltalán? Köszi.

vizsgázólány # 2010.10.29. 16:13

Írásbelire bármit be lehet vinni, eddig senki nem ellenőrizte. Akármit, még tankönyvet is!

De szerintem az írásbeli dologgal nem is érdemes foglalkozni, mivel javíthatsz szóbelin, akkor is ha fatálisat tévedtél. HA javítod engednek szóbelizni..

vizsgázólány # 2010.10.29. 16:15

Lillosa!

Amikor szóbelizel, először az írásbelis résszel kezdesz, aztán azzal folytatod, amivel akarsz. HAgyd utoljára a gazdaságit, és vagy megy vagy nem.

dr.beata.beres # 2010.10.29. 21:41

Akármit bevihetsz, én most voltam okt. 4-én ,és egyáltalán nem nézték hogy kinél mi van. inkább arra figyelnek hogy ne legyen túl nagy hangzavar, meg beszélgetés.

Tullup # 2010.10.30. 14:36

Van aki szakértő az élettársi kapcsolatokban? Itt a nagy tanulásban már semmiben sem vagyok biztos. Szóval mindenki bejegyeztetheti az élettársi kapcsolatát, vagy csak az azonos neműek? Ahogy én értem nem azonos neműek közjegyző előtt tudják megtenni, viszont az azonos neműek anyakonyvezető előtt kell nyilatkozzanak, és erre a házasságre vonatkozó szabályokat kell alkalmazni (kivéve persze a névviselést, közös gyermekké fogadást, apasági vélelmet).

  1. Ez tényleg így van?
  2. Az özvegy haszonélvezete (öröklés) melyikre vonatkozik? mindkettőre?

Kösz,
t