Szakvizsga - "A " rész (polgár)


dfrm1983 # 2013.03.25. 19:47

Az illetékfeljegyzési jog nem mentesít a vh költségei alól, fő szabály, h. a vh kérő előlegezi és az adós viseli, sikertelen behajtás, azaz behathatatlan követelés esetén.....?

malefides # 2013.03.25. 12:35

Kedves Hozzáértők, kérlek, segítsetek egy triviálisnak tűnő, ám általam nem ismert jogterület kérdésének megválaszolásához: sikertelen végrehajtási eljárás során ki viseli a végrehajtási költségeket, ha a végrehajtást kérőnek illetékfeljegyzési joga volt...
Segítségeteket előre is köszönöm.
Cserébe energetikai jogi kérdésekben szívesen segítek :):):)

Dr.Attika # 2013.03.25. 12:13

Pontosítva vállalkozói szerződésre vonatkozóan.

Dr.Attika # 2013.03.25. 12:11

Megbízás nem lehet soha több alanyú megbízási szerződés. Fogalmilag kizárt.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.03.25. 11:53

Ez valószínűleg nem többalanyú szerződés, hanem több kétoldalú szerződés egy okiratba foglalása. Persze, látni kellene a konkrét normaszöveget.

ncsillag # 2013.03.23. 19:14

sziasztok, még csak mint joghallgató szeretném kérdezni, hogy többalanyú szerződés olyan is lehet, ahol a megbízó a feladat részeire egy szerződésben bíz meg több vállalkozót? akik összedolgoznak, egyeztetnek, de nem végzik (nem is tudják) egymás munkáját.
ez milyen kötelem? mi a hatása az egyik vállalkozó szerződésszegésének a többiekre?
előre is köszönöm a segítséget.

dfrm1983 # 2013.03.23. 09:22

Sziasztok! Ma délelőtt újra elküldöm a közös e-mailre az én dolgaimat.
polgarszakvizsga2013@gmail.com
jelszó:polgarlaw2013

dfrm1983 # 2013.03.23. 09:08

Sziasztok!
Én voltam, aki megváltoztatta a jelszót!!!!De utána megadtam az újat. DE KI VOLT AZ, AKI KITÖRÖLT ONNAN MINDENT?????? Ki volt ilyen vicces kedvében?
Nekem megvannak az ott tárolt-általam oda megküldött dok-ok- egy része, ha kell valakinek szóljon.

Danina # 2013.03.22. 16:32

óó, Dragunov, én is gratulálok, szép teljesítmény! (korábban olvastalak, de közben eltűntek a hozzászólásaid...)

és most nagyon irigykedek is ám, mert én még eléggé az elején tartok a tanulásnak és már látom, h iszonyatosan el fogok csúszni, szóval ezt a kamikáze-tanulás ötletet fejben tartom.
épp a dologi jogon gyötrődök, valahogy nehéz átrágnom rajta magamat, főleg a sok kiegészítő törvénytől. mire az inytv. végére értem ma délelőtt, szerintem jópár hajszálam kihullott, kb egy teljes hetet igényelne, h csak ezt a "tudományt" elsajátítsam.

sajnos én is érzékelem, h a gmail-es polgár szv-fiók teljesen leürült, mielőtt bármit is kimenthettem volna. mondjuk egyelőre tanulom azt, amim van. szóval magam sem tudom, mire lenne szükségem, de csak úgy nézegetni is jó lett volna, hátha a fejembe száll némi tudás :D

emellett továbbra is működik a freemail-es szv-fiók. itt vegyesen vannak dolgok, főként a c vizsgához eu, munka és közig anyagok, meg írásbeli kérdések. ehhez a részhez van vmi versenyjog, rövidített vht és kidolgozott GYIK. felhasználónév: jogiszaki, jelszó: vizsga3

dfrm1983 # 2013.03.21. 15:04

Semmi gond :-)

vikesz # 2013.03.21. 13:35

Bocsánat, dfrm1983, azt hittem, valaki merő gonoszságból tette ezt velünk... Így már érthető. :)
Be is lehet már lépni, csak nagyon furcsa módon csak négy technikai információt tartalmazó levél van a postafiókban. :( A lényeg nem látható...

dfrm1983 # 2013.03.21. 12:32

sziasztok!
Én hoztam annó létre a gmail-es közös fiokot, folyamatosan kaptam az elmúlt napokban a fiókhoz rendelt másodlagos- saját - emailcímemre, hogy illetéktelenek feltörték a fiókomat, illetéktelen bejeletkezést észleltek stb!!!!Ezért változtattam meg akkor a jelszót. Egy csomó ilyen e-mail jött, tartalmazva az IP cmeket, hogy kik akartak és honnan bejelentkezni. Fogalmam sincs , h. ez mit jelent.
Új jelszó: polgarlaw2013

Isto # 2013.03.20. 19:12

Dragonuv gratulálok Neked!
Ezt a vht. dolgot kifejtenéd kicsit, mert most így nem rémlik:(

Gyheni # 2013.03.20. 18:46

Dragunov, hatalmas gratuláció neked!!! nagyon örülök, hogy sikerült neked! :)

én a véghajrában vagyok, remélem sikerrel veszem az akadályt egy hét múlva.

Vht.-s kérdés: mi a viszonyuk a bírósághoz? ez nekem passz.

kitartás, kitartás, szép estét, én is folytatom!

vikesz # 2013.03.20. 15:44

Na, ne mááár!!! Ki és miért változtatta meg a jelszót?
Tegnap este szemezgettem pár tétellel, hogy majd ki fogom nyomtatni... Erre most nem tudunk belépni.

Nagyon szépen kérem (a többiek nevében is) azt, aki megváltoztatta, hogy állítsa vissza a régi jelszót vagy adja meg az újat...

malefides # 2013.03.20. 15:09

DRAGUNOV, írj nekem egy e-mailt, tudok segíteni.

Hanna007 # 2013.03.20. 11:57

Sziasztok!

Valaki megadná a polgarszakvizsga2013@gmail.com jelszavát? A szakvizsga2013-ra a gmail azt írja ki, hogy 2 órával ezelőtt megváltozott.

Nagyon köszönöm.

Még egy kérdés: van valakinek összegyűjtött gazdasági írásbeli kérdéssora?

Danina # 2013.03.20. 08:15

Heni, kitartást, biztosan menni fog az! én most kezdtem nemrégiben a tanulást, de bárcsak már én is ott tartanék...

Vikesz, köszi a link-frissítést, már majdnem megfeledkeztem róla.

Dragunov, bejött a kamikaze-tanulás, mi a helyzet nálad?

vikesz # 2013.03.19. 19:24

Sziasztok!

Sokáig kerestem a forumon, mire ráleltem, ezért gondoltam frissítek:
a közös e-mail:polgarszakvizsga2013@gmail.com
jelszó:szakvizsga2013

v

practice # 2013.03.19. 17:22

Sziasztok! Kérlek benneteket segítsetek! "A" részből kellene kidolgoztot tételsor! "Ates"-es esetleg valakinek van-e? Nagyon szépen köszönöm! Sok sikert!!!

iversonnagy@freemail.hu a címem!

Gyheni # 2013.03.18. 13:10

Isto: én ezekhez a tételekhez csak a törvényt tanultam, illetve az elektronikus kommunkációhoz complexből kommentárt átfutottam, aztán ennyi, hogy mi maradt meg más kérdés.

druganov: diétás jegyzetet sajna én sem tudok.

amúgy nekem már nagyon elegem van, 27-én vizsgázok, jön a véghajrá és hát kezd előjönni a gyomorideg :(

kitartás nektek is!

Isto # 2013.03.17. 14:54

Sziasztok!
Tudtok segíteni abban, hogy az elektronikus kommunikációhoz mit érdemes tudni?
Gondolom a törvényt, de azon kívül esetleg?
És hogy a 84. tételnél, az önkormányzat határozathozatali és feladat elmulasztása iránti perhez?
Törvény erről szóló rendelkezése elég rövid

malefides # 2013.03.16. 15:17

Kedves Mindenki, ismét kérdezem: tud-e valaki segíteni a GT-ből való írásbeli elkövetéséhez anyaggal? Vagyis kifejezetten olyan példákkal, amik Gt. írása során merültek föl?
Köszönöm...

mrswarr # 2013.03.10. 21:17

köszi:) tudom, nagyon alap, de ....
Dr. Klau gratulálok. :)

harald # 2013.03.10. 19:38

A jegyzett alaptőke feletti tőke...