Szakvizsga - "A " rész (polgár)


kunali # 2013.04.19. 19:21

Üdv Mindenkinek!

Mindenekelőtt nagy gratula azoknak, akik sikerrel vettek az akadályt - ha jol sejtem mindketten hölgyek :)

V.anna es Martika, en is 29-én megyek, viszont a szóbelit 3-ara tettem ( péntek lévén bíztam benne, hogy kevesebb emberrel kevésbé borulnak ki, kivéve ha sietnek haza kerteszkedni s gyors halál van :) ) az írásbelinèl elkövettem egy malőrt, gazdaságit vettem fel (gyors s naív
döntéssel a gyakorlat miatt, majd rájöttem, h a Ptk talán szerencsésebb lenne..persze módosítani mar nem lehet- hiába a honlap tájékoztatása :) sebaj: igy kell lennie)

2 hét tanulás, sajna elég lassú tempóval, mert most végeztem a polgarral. Biztos ki jöttem a gyakorlatból 3 év alatt. Azért remelem, hogy a Pp-vel gyorsabban haladok majd vagy jobban tudok szelektálni..

Nem csalódtam a magyar "oktatásban", azért ebben a tételsorban is van a Hold jogi helyzetéhez s a csipkés part fogalmához hasonlóan hasznos témakör :)

Na mindegy. Nem tudom ki hogy áll a velem egy időben menők közül de nem vagyok túl nyugodt, ennél sokkal gyorsabb nem leszek, arról ne is beszélve, hogy egy vizsgára ennyit fejben tartani sem túl
könnyű - de valahogy megoldjuk.

Meg egy gratula. Köszönjük az infót. A többieknek kitartást..

Danina # 2013.04.19. 16:23

hahóóóó, VÉGEZTEM!!!!! :) fantasztikus érzés a szabadság és hogy most már bármi lehet.
mindannyiótoknak olyan szuper bizottságot kívánok, mint a mai volt a KIM Szalay utcában.

a nevekre nem emlékszem, de ha jól tudom, mindhárom bizottsági tag bíró volt. csak az érdekelte őket, h mit tud az ember, segítőkészek voltak és csak a lényeg érdekelte őket.

egyébként a befejezősök a végén mennek csak be, tehát a sorrend: írásbelizők, pótvizsgázók, második vizsgások és befejezősök.

és azt is hozzáteszem, h a vegyes a legundorítóbb és (számomra) legtöbb rész. aki azt túléli, annak a polgár már felüdülés (MÓKUSOK, ugye olvasod? :) remélem neked is ez lesz a tapasztalatod). én nagyon féltem a polgártól, de tök jól tudtam tanulni, tanulható volt és érdekes! egyetem óta szinte semmit nem foglalkoztam vele, így tényleg kellemes csalódás volt.

a vizsgakérdéseim, témaköreim (mindenből volt sok kis apróbb kérdés, nem kifejtősen vizsgáztattak):

anyagi: nem vagyoni kár, személyhez fűződő jogok, ingatlannyilvántartásba be- és feljegyezhető dolgok, milyen közhiteles nyilvántartást tudok még dologi jogi szempontból (kellet ki idő mire rájöttem, h a zálogjogira gondol...), ajándékozási szerződés (mikor követelhető vissza az ajándék). ez utóbbit nem tudtam, így erre csak 4-est kaptam.

eljárás: az ügyész szerepe a pp-ben, előzetes végrehajthatóság (itt maga a vizsgáztató mondta, h nem kell mindent felsorolnom, - bár tudtam volna - de elég ha mondok 3-at), törvényi és bírói/bíró által szabott határidő között mi a különbség. ez 5 lett.

gazdasági: beszéljek a részvénytársaságról (itt csak a fogalmat mondtam el és a szervezetre vonatkozó vázszabályokat), szerencsére nem piszkálta jobban a témát... mikor kötelező a gt-nél felügyelő bizottságot működtetni, tagkizárás. ez is 5 lett.

Pannie-val egyetértek abban, h a kitartás a felkészüléshez kell (nekem öt hét volt, elég töményen...), a vizsga már szinte semmi ahhoz képest...

Pannie # 2013.04.19. 13:30

Sziasztok!
Én tegnap voltam, ez volt az uccsó, hiphiphurrá, igazi dr. lettem :) 4-es átlaggal zártam az egészet, hihetetlen.

PKKB, 3-ik emelet. 7en voltunk, én voltam a 6-ik. Az előttem lévők egy órát voltak bent, én már csak egy felet, meg az utánam következő is. Mindenkinek sikerült.
Polgár: Egy bíró kérdezte. Ö volt az elnök. Tételsor maga elé terítve, és szemezgetett. Mint a másik két vizsgáztató.
Birtokháborítás, mikor hol kinél, mit. Kivesézve. Ajándékozási szerződés, jogesettel végig. Megtámadása, visszakövetelés. Volt még, de nagyon izgultam, nem emlékszem. Ez 3 lett.

Pp: A hölgy jegyzetelt, és a polgár kérdésekből indult ki. Birtokháborítással kapcsolatosan, majd miért nem közig per lesz belőle, majd közig per kivesézve. Ítélet tartalma, mikor rövidített indokolás. 12 éves tanú mikor, hogyan tárgyaláson. Majd jogeset, a lényege a végrehajtásból a biztosítási intézkedés. Hát, ez döcögősebben ment, de mivel ezt a részt is átnéztem, kivéve persze a bizt intet, mondtam mindent amit tudtam. Ez 3 lett.

Gt: Az úriember nagyon sietett, ezért csak röviden. Egyszerűsített felszámolás mikor. A könyvvezetés hiányossága miatt mi lesz vez tisztvel (na, ezt nem tudtam..) Gt megszűnés. Meg pár rövid kérdés. Ja, meg az OBA. Szóval mindenből kérdeztek. Ez 4 lett.

Másoknak volt még: Nyrt részvényjegyzés, csőd elj mikor, ingatlan adásvételi sz elemei, közbeszerzési elj felsorolás szinten, szóbeli végrendelet, onnan hagyatéki elj.

Szóval, igen a lényeg a fő jogszabályok, de a többi egyéb tételt is el kell olvasni, minimum egyszer, mert ha rezeg a léc, és látják, hogy a végével is foglalkoztál, akkor az nagy előny.

Tényleg hatalmas kitartást a felkészüléshez, a vizsga már mellékes ahhoz képest. Hajráá!

Mókusok # 2013.04.19. 12:04

Danina ma van, sőt talán éppen most, és drukkolok neki nagyon, szóval hamarosan kapjuk a friss beszámolót:)
jó tanulást mindenkinek:)

ildiciedu # 2013.04.19. 11:46

Csak az első vizsga, és hagytam rá időt bőven, mert nem nagyon van időm tanulni. De ez sem jó, mert egy idő után undort kap az ember. Anyagi jogot hagytam a végére, azon próbálok túljutni.

Bozso1 # 2013.04.19. 10:31

tényleg, erre nem is gondoltam. : )) Te hogy állsz, hogy osztottad be az anyagot? Utolsó vizsga?

ildiciedu # 2013.04.19. 09:49

...vagy csak mindenki ennyire szorgalmasan tanul! Ne aggódj Bozsó, bele fogsz rázódni. Én a május 13.-i héten megyek.

Bozso1 # 2013.04.18. 22:18

... nagyon nagy csend van.. vihar előtti? : ) vagy senki sem vizsgázik a közeljövőben?

Bozso1 # 2013.04.18. 09:51

Sziasztok sorstársak! Ki hogy áll és mikor vizsgázik? Mindenkinek ennyire nehéz a kezdet? Kb. három napja kezdtem olvasni a PP-t, kb. 20 oldalig jutottam.. A PP-re ki mennyi időt szánt, Szerintetek hány nap kell rá?

Mártika # 2013.04.16. 19:40

Én is április 29-én és máj. 2-án megyek...remélem szerencsénk lesz

Mártika # 2013.04.16. 19:39

ss

Bozso1 # 2013.04.15. 21:54

Köszi a választ v.anna, ez megnyugtató. És Te is a pdf változatból tanultál, ahol 8-as a betűméret? Elolvastam az első oldalt, és már csillagokat látok tőle.. : )

v.anna # 2013.04.15. 19:34

Én a 2012-es tételekből tanultam, teljesen rendben vannak, csak néhány változás van, de alig. Ki jön ápr. 29. május 2 vizsgázni :( ??

v.anna # 2013.04.15. 19:30

Én a 2012-es tételekből tanultam, teljesen rendben vannak, csak néhány változás van, de alig. Ki jön ápr. 29. május 2 vizsgázni :( ??

Mókusok # 2013.04.15. 13:42

Én is nézegetem azokat a 2012 es tételeket, aki már átnézte őket vagy tanult belőle, elsősorban attól kérdezem, hogy szerintetek mennyire használhatóak, elegek, naprakészek??

Bozso1 # 2013.04.15. 12:41

Sziasztok! Közben átnéztem a korábbi levelezést, és gazdagabb lettem pár hasznos tanáccsal. : ) Pl. nem fogok elveszni a részletekben, a lényegre (Pp., Cstv., Ptk., Gt...) koncentrálok..Megnéztem a szuper gmail-es fiókot is, kérdésem, tanult valaki a kidolgozott 2012-es PJ és PP tételekből? Huhhh, felfoghatatlan ez a mennyiség..

Danina # 2013.04.15. 10:28

váááá, köszi! igyekszem, még nem értem a végére :( remélem Dragunov kamikáze-technikája bejön a gazdaságival... ha nem, az se baj, csak kettő legyen meg. fogok jelentkezni!

ha esetleg valaki ma megtudná, h pénteken milyen bizottságok lesznek, akkor kérem, h ossza meg velem. köszönöm.

Mókusok # 2013.04.15. 08:11

Hajrá Danina!

Kitartás az utolsó napokra, és várom a beszámolód:)
Ügyes leszel!!

Bozso1 # 2013.04.13. 10:01

Sziasztok! Csatlakoznék a május közepén vizsgázók csapatához.. nekem ez az utolsó vizsgám, de még csak most nyomtattam ki a törvényeket (Pk-kat, BH-kat nem..), kb. 4 hetem lesz tisztán, nincsenek illúzióim, nem hajtok 5-ösre. Bárkitől szívesen fogadnék tanulási tippeket..

Mókusok # 2013.04.10. 11:46

Közben megkaptam a hozzáférést dr.ek-tól:)
Köszi azért

Mókusok # 2013.04.08. 16:09

02.14-én írta ki dr. ek a segítséget a 8.dik oldalon van, ha valaki akkor letöltötte kérem jelezze, küldje el, köszi

Mókusok # 2013.04.08. 16:03

Sziasztok!

Valakinek megvan dr.ek anyaga amit kb. februárban feltöltött a megára?, ha igen kérlek küldje el nekem akinek megvan, részemre is megosztotta a MEGA-n az anyagot, de sajnos nem tudom letölteni. Előre is köszi:)

Jó készülést, hajrá!!!:)

Hanna007 # 2013.04.08. 14:38

Sziasztok!

Jön valaki május 27-én írásbelire és/vagy 29-én szóbelire?

Mennyi idő kell rá?

Sok sikert a most vizsgázóknak!

IROB # 2013.04.07. 12:02

Sok sikert a holnap írásbelizőknek!
Van köztetek aki holnap ír?
Válaszoljon, légyszi, hogy erősítsük egymást!
Köszönettel s nagy kalappal!
I

bereszter # 2013.04.05. 17:17

Sziasztok, én még csak küzdök az anyaggal... Azokat kérdezem elsősorban, akik már túl vannak a polgáron. Az "egyes szerződéseket" elég ha Ptk-ból tanulom vagy azért olvassak hozzá? Sajnos ehhez a részhez nincs jó anyagom, tudtok esetleg ajánlani vmit? Előre is köszi