Szakvizsga - "A " rész (polgár)


Tullup # 2010.10.11. 13:04

Köszi a bárosítás BB! Egy gt -t nagyon alaposan meg fogok tanulni, az már biztos :)

Bubu2 # 2010.10.11. 16:04

Jó, akkor ma eset én is elmerülök a részvénytársaságok csodálatos világában... :(

Tullup # 2010.10.12. 10:08

Bubu2, remélem jól haladsz a csodálatos világgal.:)

Van közületek olyan aki kapott behívót november első hetére? én csak várok és várok...

Thetys # 2010.10.12. 10:46

Tullup, hívd őket! A behívó az vagy megy, vagy nem, de az biztos, hogy nem lesz meg a 4hét.
Lehet egy nagy-nagy kérésem...??? Letöltötted a complexes család-öröklés anyagot? Elküldöd nekem? Jó ez az anyag? Érdemes Pp-re befizetni?
Köszönöm

Tullup # 2010.10.12. 11:05

Thetys, azért nem hívom őket, mert ma nincs ügyfélfogadási idő, holnap természetesen telefonálok.
Az anyagot te is el tudod kérni a complex honlapjáról, és csak 2000 forint, 1 nap alatt megkapod a hozzáférést:
http://www.complex.hu/…iadvany.html
A pp anyag jó.

Bubu2 # 2010.10.12. 12:34

Nem vitt rá a lélek, hogy Rt.-t tanuljak. Cserébe elkezdtem pánikolni, hogy nem tudok semmit. :(
Pp.-ből hátra van a végrehajtás és az illeték, az "előirányzottnál" többet nyomtam le tegnap, így a "nagy tervhez" képest hamarabb végzek a Pp.-vel és a felszabaduló időre suvasztottam be az Rt.-t. Vagyis holnap valamikorra... :)
Ha ez bárkit biztat, én október második felére kértem, arra is kaptam, és két nap híján megvolt a négy hét. Mindig akkor érkezett meg amúgy, amikor azt mondtam, most már nem bírom tovább, bemegyek és az asztalra csapok. Bementem, megmondták mikor leszek, aztán este persze ott volt a levél. Mindezt kétszer játszottam el. :)

dr. Juci # 2010.10.12. 12:49

Tullup, ne foglalkozz a félfogadási idővel, én is ma reggel hívtam őket, és felvették!

Tullup # 2010.10.12. 13:22

Kösz Juci, akkor folyamatosan próbálkozom majd... hátha... :)

Bubu2. És is pont ezt szoktam csinálni... :))))))))))))))))))))

Tullup # 2010.10.12. 13:31

Kérdés a közbeszerzésekkel kapcsolatban, nehogy má' többet tanuljak mint amit kell. Szóval a 33. gazd.jogi tétel szerint a 2003. évi CXXIX tv -nek csak a VIII fejezete kell... ami 1 db § -ból áll.... Tudom, hogy a webatun -fent van az egész tétel kidolgozva, de érdekel, hogy ti miből tanultok....

dr. Juci # 2010.10.12. 13:42

http://www.kim.gov.hu/…0100930.html

"Új" tételsorokat ld. a fenti linken, de józan ésszel kezelendő, a polgári eljárásjogot pl. szerintem eltolták, mert az fmh-ról szóló 2009. évi L. tv-t elvileg csak 2011.jan.1-től kellene tudni, szerintem ez némileg ellentmond "a vizsga napján hatályos törvényszöveget kell tudni" c. dumának... Legalább a büntető anyagiból kiszedték a pénzmellékbüntetést, ha jól láttam...

Tullup # 2010.10.12. 13:48

És még egy kérdése, aztán mindenkit hagyok tanulni. :S
Bubu2, mikor mész pontosan és mikor kaptad meg a behívót? (ameddig nem beszélek velük, legalább számolgassak egy kicsit kb mikor mehetek...hja-hja... kezdek pánikolni... :))

Tullup # 2010.10.12. 13:56

Kösz Juci.
Egy kicsit most ideges lettem. Igazából az lenne a korrekt, hogy csak a hatályos jsz -okbkól, és abból az anyagból, amelyek a vizsgakérelem beadásának időpontjában érvényes tételsorban szerepeltek... Nekem a C vizsgámon konkrétan végigsétáltak a tételsoron.... ezért ráz a hideg...

Bubu2 # 2010.10.12. 15:29

Jó, most lett elegem. Akkor mostantól nem érdekel, hogy mi van a tételsorban. Ezt így azért nem lehet csinálni. Ahogy átfutottam, csak kicsit változtak, de azért köszi az új fizetési meghagyásos törvény felvételét. Ja, és szerintem az eus még most sem teljesen hatályos... És igen, nekem is ott lapozgatták a tételsort, iszonyat volt.

Egy hét múlva megyek (okt. 20.) és szept. 24-én érkezett meg a papír. De azt már korábban megmondták, hogy melyik héten leszek.

A közbeszerzést még semmiből se tanultam, mert az maradt ki a szövetkezetekkel együtt. Tényleg csak egy szakasz? Mindjárt nekiállok, most úgyis felébredtem az idegtől. :)

Thetys # 2010.10.12. 15:46

Köszi Juci! Tullup, akkor befizetek a Pp-re.

Nekem már tök mindegy, hogy hatályos, nem hatályos, olyan sok, hogy egy része úgyis kimarad.
Amúgy meg be...ják a hatályos szövegüket, mert büntiből tőlem megkérdezték, hogy mi volt a máj.1 előtti szabályozás, és miért kellett módosítani...

Tullup # 2010.10.12. 16:05

Kösz Bubu2, akkor 26 nappal előtte kaptad meg... szóval akkor nekem hátha nem nov első hete lesz.... :)))) Na holnap az lesz az első dolgom, hogy ráülök a telefonra (vagy a villamosra, ha nem veszik fel :)).

Thetys, én akkor meg azt kérdezném tőlük, hogy ha a visszaható hatály tilalma csak az érintett félnek a kedvezményesebb elbírálása esetén oldódik fel, akkor miért nem kérdezik a vizsga-kérelem leadásakor érvényes tételsort... Én így készülök az ÁSZ -es és a többi új tételre. Két hét alatt nem kezdem nyomtatgatni újból a jsz -okat, meg a tételsort, csak azért mert pont arra van időm!

Tullup # 2010.10.13. 07:39

Azt muszáj megjegyeznem, hogy háromnegyed órája hívom a szakv.biz titkárságát és folyamatosan foglalt. Ó, eszembe sem jutna, hogy félretették a kagylót, hiszen automata, folyamatos hívásra állítottam a telefonomat, ergo, ahogy felszabadul a vonal, kicsörög(ne)...

fágica # 2010.10.13. 09:17

Tullup!

Én egy hete zargatom őket, milyen időpontra számíthatok. Múlt héten a 8-ával kezdődő hetet, tegnap a 15-ével kezdődő hetet kaptam válaszként. A szabadságaim miatt nagyon nem lenne mindegy.Ja, és én augusztus 6-án jelentkeztem november elejére.

Bubu2 # 2010.10.13. 09:48

Biztos mindenki hívja őket, hogy megköszönje az új tételsort. :)

Megnéztem a szövetkezetis jegyzetet, nekem nagyon tetszik, épp annyi, amennyit erről érdemes megtanulni, meg amennyit még hajlandó is vagyok. :)

Tullup # 2010.10.13. 10:53

:))))))) Én annyit tudtam meg, hogy 3. -án megyek, és majd küldik a meghívót.... jó, hogy nem a szakvizsga előtti napon értesítenek ki.
Viszont hallottam, hogy miért mennek olyan lassan a dolgok.... engem félretettek (mert keresték az irataimat fél óráig :S), és hallottam, amíg a beszélgetőtársam kolléganője bazsalyog egy ügyésszal telefonon... na ez tartott kb 20 percig.... Ezért nem mennek a dolgok... Na mindegy! inkább befogom, és megyek tanulni, most már tényleg muszáj :((((

Dr.Attika # 2010.10.13. 11:30

Meg azért nem mennek a dolgok, mert a jelentkezők negyede el sem megy a megadott időpontra, másik negyed meg halasztást kér. Igy fele kapacitással megy a vizsgáztatás.

Tullup # 2010.10.13. 12:28

Ez jogos, de meg vagyok róla győződve, ha tudnának egy rendes megosztott excelltáblát kezelni, ripsz-ropsz megoldódnának a problémák. Ugyanis az emberek nagyrésze azért nem tud elmenni, mert nem tudja betervezni a vizsga időpontját. A XXI században tiszta égés, hogy nem lehet belőni mikor vizsgázik az ember. És nemhogy hónapokkal előtte, de még 4 héttel a vizsga előtt sem lehet tudni mikor küldik ki a meghívót - az én esetemben 2 hét volt legutóbb.
Nem minden munkáltató toleráns ebben, arról nem is beszélve, hogy vannak kollégák is, akik nem tudják megtervezni a szabadságukat, addig ameddig a becses szakviszga bizottság méltóztatik kiküldeni a kolléga meghívóját, mert a helyettesítést meg kell oldani. Én is halasztottam, és nem azért mert lusta voltam tanulni, hanem mert nem volt pofám váratni a kollégáimat hónapokon keresztül. Tiszta égés, hogy még be sem tudták lőni kb mire számíthatok. És ez nekem két repülőutat jelentett oda-vissza, a sok idegeskedésről nem is beszélve, ráadásul nagyon szégyelltem magamat, mert az összes külföldi jogász kollégám azon mulatott, hogy ez nálunk hogyan működik. Szégyen! És nem a titkárságon dolgozó hölgyekkel van baj, hanem azzal, aki ezt hagyja, mármint a főnökeikkel, de magasról tojnak rá. Amikor az asztalra csaptam (már a vezető vezetőjénél), annyi volt a válasz, hja! ezért jött haza? nem gond, elintézzük, mikor akar vizsgázni? Hát ezt egyáltalán nem így kéne intézni!

sz.ildi # 2010.10.15. 06:27

Sziasztok,

ma kaptam meg az értesítőmet, nov 8-ra, írásbelire, 10-e szóbeli. Van aki "osztozik" velem? Mellesleg júliusban jelentkeztem...

Üdv.

Tullup # 2010.10.17. 08:19

Szia Ildi!
Én november 3. -án megyek.
Üdv, T.

Thetys # 2010.10.18. 06:52

Sziasztok!
Sz.Ildi novemberre jelentkeztél? Vagy ennyit csúsztál?
Kezdem kicsit esélytelennek látni a decemberemet, nekem nem mindegy, hogy most kivehetem-e a szabijaimat, vagy tartalékoljam a vizsgára...
Tullup, papíron megkaptad már?

Tullup # 2010.10.18. 07:02

Thetys,
Nem, nem kaptam még értesítőt, de ahogy a telefonbeszélgetéből kivettem elkavarták a papírjaimat, úgyhogy szerintem aznap küldték el a behívót amikor telefonáltam. A lényeg, hogy nagyon rugalmasnak tűntek, és még aznap visszahívtak, és közölték hogy mikor megyek. Csak megjön az a papír, ha nem, én akkor is vizsgázom harmadikán, az tuti! :))))
Egyébként november elején már kezdik beosztani a decembert, úgyhogy szép lassan már te kezdheted a telefonálgatást.... hm, jó móka ;)