Szakvizsga - "A " rész (polgár)


Mókusok # 2013.06.26. 08:39

dr.hajnal, FoxCruel: hajrá, sok cseresznyét Nektek mára, este várjuk a beszámolókat....:)

dr.hajnal # 2013.06.25. 19:06

dzsuzsanna!
Köszönöm a biztató szavakat és a jó tanácsokat!
Majd jelentkezem...

dzsuzsanna # 2013.06.24. 19:12

Mókusok és dr. Hajnal!

Bocs csajok, de hétvégén elmentem pihenni, bevallom szombaton eléggé magam alá kerültem, de a sok alvás helyretette a lelkemet.
Mókusok, valószínűleg ua. a bizottságban vizsgáztam az évfolyamtársaddal, szerintem ő vizsgázott előttem, örülök, hogy neki sikerült! :) Nekem sem ez volt a legkellemesebb vizsgám, de nyilván nem csak rajtuk múlt, hogy nem sikerült, hanem rajtam is.

Csajok nagyon drukkolok nektek, bár mától dolgozom és csak este férek hozzá a nethez, de gondolok rátok, és nagyon fogok szorítani. Tudom, hogy ezek az utolsó napok a legnehezebbek, de fogadjátok meg a nekem adott pozitív gondolatokat, és ne adjátok fel, még egy pici kitartás, és a sok tanulás meghozza a gyümölcsét! :)))
Jó bizottságot fogtok kapni!
... és még egy tanács, ne essetek abba a hibába mint én, ha nem hagynak szóhoz jutni, ne hagyjátok magatokat!
Hajrá csajok!
KITARTÁS!!!

FoxCruel # 2013.06.24. 18:40

Üdv ! Én is már csak ismételek. Illetve próbálok. Csak már a fáradtságtól nem nagyon megy. Még egy nap. :)

dr.hajnal # 2013.06.24. 17:23

Én is próbálok ismételni... ezek az utolsó napok a legrosszabbak, még annyi mindent át szeretnék nézni, de tudom, hogy már nincs annyi időm.
Kitartást Neked is!

Mókusok # 2013.06.24. 12:39

dr. hajnal hogy állsz? :)
én még küzdök, megpróbálok ismételni...
ketten maradtunk, mert a többiek nem fórumoznak jelenleg

szerdán okvetlenül várom a beszámolódat és hajrá!

Mókusok # 2013.06.22. 05:14

a KIM-ben volt tegnap egy volt évf.társam is, nem tudom, h ugyanannál a bizottságnál-e:) Ő is azt mondta, h jogeseteket kérdeztek főleg, neki nem volt valami kellemes a vizsga hangulata, de végülis az eredményt nézve nem panaszkodik, neki is ez volt a 2.dik

dr.hajnal # 2013.06.21. 19:42

dzsuzsanna!

Gratulálok a két sikeres tárgyhoz, ez így is szép eredmény, a Pp-s rész önmagában már könnyebb lesz ősszel. Most pedig végre kipihenheted a felkészülés fáradalmait.
Alapvetően mennyire voltak jóindulatúak a vizsgáztatók? Ha látták, hogy valami nem megy kérdezték tovább, próbáltak rávezetni, vagy áttértek más kérdésre?
Az az 1 óra 20 perc azért elég hosszú idő, jó sokáig faggattak...
Jó pihenést kívánok Neked, mi meg még hősiesen küzdünk tovább az utolsókig.

dzsuzsanna # 2013.06.21. 19:03

Mókusok!

Köszönöm, aranyos vagy! :) ... örülök, hogy kettő meglett,s most végre pihenhetek, mert pokoli két hét áll mögöttem, de nálatok jobban ezt senki nem tudja! :) Mindent megtettem ami tőlem telt, most ennyi sikerült, nem maradt bennem szálka, legközelebb meglesz.;-)

Második vizsga, c rész már megvan.
A KIM-be voltunk 4-en, az első ismételt, neki sikerült úgy tudom, az előttem és utánam következőről viszont nem tudok semmit sajnálom.

Nagyon drukkolok neked és dr. Hajnalnak is, no és természetesen mindenkinek aki ebben a kánikulában ezzel az embertelen anyaggal küzd! Hajrá! Hajrá!

Mókusok # 2013.06.21. 17:22

dzsuzsanna: a leírásod összességében pozitívnak hangzik, sajnálom azt a Pp.-s részt:(

Neked ez hanyadik vizsgád volt, úgy értem a többi résszel már megvagy?

És holt vizsgáztál?(helyileg) hányan voltatok, többiekről tudsz valamit, kinek hogy sikerült?

Azért nagyon nagy gratula, és köszi, hogy még mindig biztatod a tömeget:)

Fel a fejjel, ősszel már csak ezt átismétled és kész is;)

Most pihenj egy nagyot, aki meg küzd a meleggel, meg a tananyaggal mint én is annak hajrá, csokikat, teákat , könyveket, jogszabályokat elő, és megcsináljuk...:)(legalábbis rajta vagyunk;))

dzsuzsanna # 2013.06.21. 16:42

Sziasztok!

Háromból kettő sikerült, pp-ből ősszel ismétlés, de nem csüggedek, jól van ez így!

Témakörök, megpróbálom őket leírni bár elég sokáig 1 óra 20 percig voltam bent, sokra már nem is emlékszem. Minden példán keresztül kérdeztek, gyakorlati oldalról, ami nekem nem az erősségem.

Gt: bt-ről minden, beltag, kültag felelőssége, képviselet, ügyvezető, cégvezető közötti külömbségek, Kft-ről példákon keresztül minden, szövetkezet.

Pp: na itt elidéztünk egy darabig: fellebbezésről minden, de tényleg oda-vissza, hatályon kívül helyezés, perújítás, bírósági meghagyás, bíróság tájékoztatási kötelezettsége. Minden kérdés gyakorlati példán keresztül, bh-k, pk-k minden volt, illetve kérdeztek, mert sok helyen mélyen hallgattam.

Ptk: feltűnő értékaránytalanság, óvadék, kötbér, bánatpénz, öröklésről lemondás, öröklés visszautasítása, ajándékozás visszautasítása.

Ezekre emlékszem.
Köszönöm a sok biztatás amit tőletek kaptam!:)
Kitartást mindenkinek!

Mókusok # 2013.06.21. 07:01

Egyetértek dr.hajnal-lal, semmi sem lehetetlen, sőt mi mindent megteszünk a többi nem rajtunk múlik.:)!!!
dzsuzsanna kapsz egy jó kis bizottságot és már kész is:)

este várjuk a beszámolót....mi meg nyomjuk tovább ebben a dög melegben...:)

dzsuzsanna # 2013.06.20. 21:11

Hajni!
Köszönöm, aranyos vagy, ez jókor jött! :)
Holnap jelentkezem!
Kitartás!

dr.hajnal # 2013.06.20. 17:25

dzsuzsanna!
Semmi sem esélytelen, menni fog, megcsinálod és túl leszel rajta! Csak pozitívan!!!
Szorítunk érted, hogy minden jól menjen!
Kitartást mindenkinek!

dzsuzsanna # 2013.06.20. 17:06

Köszi Mókusok!
Úgy érzem esélytelen!... hogy nyugodtan alszom-e holnap, az még a jövő zenéje!
Kitartás mindenkinek ebben a kánikulában!

Mókusok # 2013.06.20. 11:56

én 5-10 fokkal hidegebbet szeretnék, és azt, hogy köv. csütörtök jó legyen:)

Addig is dzsuzsanna holnap nagyon szorítunk Neked, de jó, hogy te már holnap este nyugodtan alszol:)

Többieknek kitartás!

dzsuzsanna # 2013.06.19. 17:52

Puskapor tea: ceyloni teafű, kis pusgagolyó nagyságú szárírott tealevél, innen kapta a nevét.
Patikában és drogériában kapható, ez a tea neve, így keressétek!

Mókusok nekem sincs sajna Polgár anyagi kidolgozott GYIK-em, csak az amit a Hajni is ír,pedig ma jól jött volna egy kidolgozott rövidített verzió! :( ... ezt hogy lehet mind megjegyezni? ... és nem is értem a végére, még jó pár tétel hiányzik, de most már arra koncentrálok amit megtanultam. A gt és a pp sikerüljön! ... a polgárral az az érzésem, hogy csak azt tanulhatnám még hónapokig, akkor sem lenne elég. De lehet, hogy túlságosan részletekig menően tanulom, és az a baj! :(

Ígérem jelentkezem, mire jutottam! Ma elég sokszor kívántam, hogy legyen már péntek!!! ... aztán pedig azt, hogy csak még egy hét kellene! :(

Hajrá, hajrá!

dr.hajnal # 2013.06.19. 17:03

Mókusok!

Anyagi jogból gyik nekem csak az van, ami a Novissima honlapján fent van. Elvileg ezen a linken elérhető: http://www.szakvizsga.hu/gyik.shtml
ezen kívül meg amiket az itteni fórum beszámolókból összegyűjtöttem.

Én már nagyon szenvedek, és ez a meleg egyáltalán nem segít a felkészülésben. :(

A puskapor teát hol lehet beszerezni? Eddig még én sem hallottam ilyenről...

Mókusok # 2013.06.19. 15:47

mi a fene az a "puskapor tea"? én ilyenről sose hallottam....

úristen tényleg már szerda van és TE pénteken mész, de jó, elvileg én is beosztottam ismétlő időt, de még ott nem tartok, az majd köv. héten lesz kb. így mint Neked most:)

okvetlenül várjuk a beszámolódat és kitartás, az utolsó 2-3 nap a legszörnyűbb, legalábbis nekem eddig mindig azok voltak.

Amúgy én is nézegetem, hogy már kiszíneztem, kiírtam a szöveg mellé valamiket és mintha most látnám először:) na ez ám a profizmus:)

Jó tanulást mindenkinek mára is:)

Ja, és anyagiból gyik röviden, azt talált valaki??ez még mindig érdekelne:) (köszi)

dzsuzsanna # 2013.06.19. 06:48

Mókusok!

... a tegnapi nap nekem is elég döcögősen ment, ami roppant idegesítő mert pénteken vizsga! :( Ahogy közeledik a nap egyre rosszabb ... belenézek az anyagba és semmi, tegnap csak gt ismételtem, hát nem tudom ti hogy vagytok vele de miután átvettem keverem a sok határidőt, volt olyan rész hogy csak pislogtam...
Ma jön a rettenetesen nagy polgár, hogy ebből mi lesz és mi marad meg elképzelni sem tudom.

Mókusok! Kitartás! Vannak mélypontok, de érthető is, a mai jobb lesz mint a tegnapi! Meg tudod csinálni, ezt ismételgesd!!!
Egyébként ajánlom a "puskapor" teát mindenkinek főleg a vizsga napjára! Borzalmas íze van, nagyon erős, de jobb mint bármilyen kapszula amit agyserkentésre valaha szedtem. De csak óvatosan, max heti két alkalommal ajánlott!

Kitartás mindenkinek!

Mókusok # 2013.06.18. 19:22

Köszi Danina, ez durvább mint gondoltam......vagy csak a mai dög meleg miatt, de a mai nap nem az enyém volt..:(

remélem a többiek ma jobban tudtak haladni...

én még visszamegyek egy picit tanulni ..

Danina # 2013.06.18. 13:09

hajráhajrá mindenkinek, különösen Mókusoknak, mindjárt neked is beköszönt a nyári szünet!!! :)

Mókusok # 2013.06.18. 06:12

Sziasztok!

Ki, hogy áll?? A héten megy valaki? Úgy emlékszem dzsuzsanna lesz a következő innen a héten, hajrá....Majd kérünk beszámolót. Nektek az anyagi jogból is vannak gyakori kérdéseitek? Ami a közös oldalon fent van az vagy 100 oldal és egybefüggő szöveg, nem éppen kérdések válaszokkal, mint a Pp.-nél:) (mert azon már átrágtam magam:) Ha van anyagi jogosotok is (20-30 oldalas, mint Pp.-nél)akkor kérlek jelezzétek, hogy hol?

Köszi, ja és kitartás(jelezném: a csokis fánk meg a többi táblás csoki készlet erősen megcsappant errefelé az elmúlt 3 napban:)

dr.hajnal # 2013.06.14. 12:35

Mióta látogatom a fórumot nem olvastam még ilyen szórakoztató beszámolót, mint, amit malefides írt. :)
Legalább kicsit jókedvre derített a tanulás közepette.
Egyébként gratula és jó pihenést!

Mókusok: én is hajrázok ezerrel, és próbálok még újabb és újabb anyagmennyiség belezsúfolni az agyamba. Csütörtök óta már szabin vagyok, így azért egy fokkal jobb, de képtelenség mindent megjegyezni, így én is egy hasonlóan humánus és segítőkész bizottságban bizakodom, és próbálok minden tőlem telhetőt megtenni addig is.

Kitartást sorstársak!

drszo # 2013.06.14. 09:14

Sziasztok!

Köszi mindenkinek összejött a belépés a megadott jelszóval és felhasználó névvel.