Szakvizsga - "A " rész (polgár)


Sz.Márton # 2010.01.14. 14:51

Pronyex!

Te gondolkodj a sokszor feltett piti piacolásodon, az összevakart tákolmányod, szép komoly árubabocsátásával és gondolkodj el rajta milyen komoly szakember lehetsz, ha ezt több hónapja "szép szabályos" kofáskodással, folyamatosan és így meg kell tenned!Ha meg adómentesen ez a jogászi jövedelemforrás, akkor gratulálok és neked nem elgondolkozni kell, hanem csak szégyenkezni!

Pronyex # 2010.01.15. 07:14

Sz.Márton!

  1. Habár én nem tettem rád nézve sértő megjegyzéseket, mert nem stílusom, te máris alázol engem, na ez pitiáner dolog.
  2. "Összevakart tákolmány?" :-) Véleményt alkotsz valamiről, amit még csak nem is láttál, ez még inkább pitiáner dolog.
  3. Minthogy nem ismersz, fogalmad sincs "mekkora szakember" vagyok és miben, ez a legpitiánerebb dolog, ítéletet alkotsz valakiről akinek csak a login nevét ismered.

Részemről befejezettnek tekintem a beszélgetésünket, további jó fórumozást neked!

üdv:
Pronyex

Sz.Márton # 2010.01.15. 08:17

Pronyex!

Az olyat én is jellemben és felesleges társalgásban befejezettnek tekintem, (egyébként abszolút nem érdekel, főleg emiatt ki lehetsz),aki ilyet pénzért, főleg ennyi ideig árul!Egyetemen is láttunk ilyen kidolgozott anyagokat áruló jellemóriásokat!!!

Az nagy szakember lehet aki ilyet árul, mert ezek nem könyvek -főleg a szakvizsgáztatók előtt.

Habár te nem tettél olyan megjegyzést (szerinted), de én nem a kidolgozott anyagok rendszeres áru-shoppingolására használom a fórum témákhoz beírást!

Ettől függetlenül, további jó piacolást és komoly vevőket, ez is egy életmód (még mindig jobb, mintha doppingszereket vagy hamisított dvd-t árulnál!!!)

hitit # 2010.01.21. 12:30

Sziasztok!

Gyerekek.....:-)) Semmi közöm az okfejtegetésetekhez, de szerintem inkább adjátok meg egymásnak az e-mail címeteket és ott folytassátok érdemi vitátokat, ugyanis a fórum ezen része nyilván nem erről kellene, hogy szóljon!Egyebekben a polgári jog szakvizsgáról szóló tapasztalatokat inforáció-éhesen várjuk!!

üdv. mindenkinek...

sangabor # 2010.01.23. 10:09

Sziasztok!

Az a kérdésem, hogy hatályos-e már az új Ptk., kell-e már tudni április végére, és milyen mélységben, valamint ha igen, akkor a régi Ptk. kell-e még.

Köszönettel:

Gábor.

szakvizsgázó # 2010.01.27. 10:59

Szia Gábor!
Ez jó kérdés, mert májusban lép hatályba egy része, de ki tudja, hogy pont április végére kapsz-e időpontot... A tájékoztató szerint a vizsga napján hatályos szöveget kell tudni! Ennek én a helyedben utána érdeklődnék az OIT-ban...
Más... kapott már valaki március elejére időpontot? Csak szóbelire? Vagy még túl korai, ne várjam az értesítőt?

TÉvi # 2010.01.27. 16:53

Üdv. Gábor!

Én is áprilisra kértem időpontot, de még nyilván nem tudom, megkapom-e. A magam részéről ahhoz tartom magam, hogy az új Ptk. májusig semmiképpen nem tekinthető hatályos joganyagnak, márpedig - elvileg - a hatályos kérhető számon. Szóval részemről szóba sem jön, hogy azt tanuljam. Maximum elolvasom azt az egy-két szakmai cikket a neten, ami nagyvonalakban leírja, hogy miben változik a szabályozás a régihez képest.
Gazdasági jogot miből tanulsz? Törvény, vagy van könyved is?

Pronyex # 2010.01.27. 20:47

Sziasztok!

Komplett kidolgozott „A“ tételsor eladó (12.000,– Ft)

Kérésre küldök mintaoldalakat, de akkor is telefonon keressetek, NE mailben! :-) Köszi!

Tel: 06–20–223–9240

Törpi123 # 2010.01.28. 08:12

Pont akartam már kérdezni, hogy nem tudtok-e valakit, akinél vásárolhatnék komplett kidolgozott tételsort :)))))))))

sangabor # 2010.01.28. 22:37

Sziasztok, Szia T. Évi!

Köszönöm a válaszokat, én is így tudtam, vagyis én sem tudok többet, csak hogy májusban lép hatályba egy része. Hogy melyik, majd az OIT megmondja, még nem híyvtam őket. De a cikkeket, és a normaszöveget, amit az Ogy. elfogadott, azt begyűjtöttem, már ismerkedem velük.

Így én is a régi Ptk.-t tanulom, az legalább ismerős egy picit.

Gazdasági jogból csak egy régi könyvem van, (2001)arra jó, hogy egy-két fogalmat tisztázzon az ember, amúgy törvény, törvény, törvény. De még sajnos abba bele sem kezdtem, sőt, a polgári eljárás jogba sem, a hátralékomnál már csak a parám nagyobb, pedig nagyon kéne a győzelem, mert utolsó szakvizsgám lenne. Jó, hogy itt vagytok, és felráztok, hogy ne csak sétáltassam a tananyagot. Nos, Évi, lehet, hogy összefutunk, de ha nem, akkor is rengeteg kitartást a felkészüléshez, és szuper aranyos biztottságot kívánok neked a nagy napra. Ugyanezt kívánom mindenkinek, aki e sorokat olvassa, és annak is, aki nem, mert ehelyett inkább tanul. (:-

beaber # 2010.02.01. 12:36

sziasztok!

Ősszel szeretném kezdeni a szakvizsgát, a polgárival.
Szerintetek akkor már csak az új Ptk-t kérdezik? Vagy mind a kettőt?

Épp mostanában vettem meg az újat, hát elég idegen a régihez képest.

beaber # 2010.02.01. 16:23

Elvileg az új Ptk legnagyobb része csak 2011.jan 1-én lép hatályba, most olvastam a fórumon,akkor lehetséges, hogy még összel a régi kell.

Beleolvastam az újba, hát nem tudom....
Vannak benne nagyon "ismeretlen"dolgok

Amelie27 # 2010.02.02. 08:24

A jogifórum címlapján szerepel most az új Ptk-ról egy cikk, itt a lényeg (IRM-es összefoglaló):
http://irm.gov.hu/…valaszok.pdf
Áttekintésnek hasznos lehet.

A májusban hatályba lépő első két könyv nem sok, 19 oldal lett nyomtatva - örülhet, aki nem 2011 után vizsgázik belőle :)

znati # 2010.02.02. 10:22

Sziasztok! Valaki már kapott márciusra értesítőt? Én még február végére jelentkeztem be, de csak arról értesítettek, hogy nincs hely, csak márciusban. De jó lenne tudni már az időpontot.
Üdv

Amelie27 # 2010.02.02. 11:48

Znati,
ugyanez van nálam is, de még semmi hír...
Szólj, ha tudsz már valamit!

kondidori # 2010.02.02. 14:38

Kedves Znati, Amelie27!

Én ma hívtam fel őket, igaz én büntetőből megyek. De azt mondták, hogy még csak a márc. első hete van beosztva és azt már postázták is. Szóval ha még nem kaptam meg a behívót, akkor későbbre kerültem. (A barátnőm c-ből meg, neki is ezt mondták pénteken)

kondidori # 2010.02.02. 14:39

Kedves Znati, Amelie27!

Én ma hívtam fel őket, igaz én büntetőből megyek. De azt mondták, hogy még csak a márc. első hete van beosztva és azt már postázták is. Szóval ha még nem kaptam meg a behívót, akkor későbbre kerültem. (A barátnőm c-ből meg, neki is ezt mondták pénteken)

szakvizsgázó # 2010.02.02. 21:37

Sziasztok!
Én március elejére kértem az időpontot, tegnap felhívtam őket telefonon, és azt mondták, hogy múlt héten postázták az 1. hetet, szóval elvileg még megkaphatom... de ma se kaptam levelet. Annyit mondtak még, hogy a héten tűzik ki március 2. hetét.
Más... volt már valaki a héten vizsgázni? Várjuk a tapasztalatokat!:)

znati # 2010.02.03. 08:39

Megkaptam tegnap a levelet, március 4.-re osztottak be, bár én későbbre számítottam. Akkor tényleg most postázzák a március elejét.
Üdv

szakvizsgázó # 2010.02.03. 08:45

Szia znati!
Te pesti vagy? Mikor adták fel a leveledet?

Amelie27 # 2010.02.04. 09:04

Én is megkatam az értesítőt, szintén márc 4-re, és szintén későbbre számítottam! :((
(a levelet asszem jan. 29-én adták fel)

beaber # 2010.02.04. 11:15

Sziasztok!

Aki mostanában volt polgáriból, leírhatná a tapasztalatait, kérdéseit, írásbeli feladatát, hogy mások is "tanuljanak" belőle

Köszi

znati # 2010.02.04. 14:47

Hát igen, nagy szívás. Nem sok idő van addig, megpróbálok a lényegre koncentrálni. :)A tapasztalatok jól jönnének tényleg. Üdv

szakvizsgázó # 2010.02.04. 16:35

Én még ma sem kaptam levelet... Feltételezem így már csak a 2. héten megyek.

Viola568 # 2010.02.04. 20:01

Sziasztok!

Ma kaptam meg a levelet,március 3-án kell mennem.
Volt valaki februárban vizsgázni,jó lenne ha írna,hogy mi volt.Mennyire szigorúak?Felsorolások kellenek?
PP-t és Gt-t csak törvényből tanultattok?A részvénytársaság rész nagyon hosszú,mennyire kell részletesen?
Előre is köszi a válaszokat.