Szakvizsga - "A " rész (polgár)


dolcevita # 2014.02.03. 08:22

Sziasztok!

Köszi drerbi a biztatást!

Aki volt mostanában írásbelizni, milyen volt, volt razzia??

Leevi # 2014.02.03. 07:28

Valaki tényleg megváltoztatta a jelszót, úgyhogy csináltam, egy jelszó-visszaállítást.
Aki szeretne a következőkkel tud belépni a közös e-mail fiókba:

fiók neve: polgarszakvizsga2013
jelszó: polgarlaw1313

vizsgázó2013 # 2014.02.02. 07:28

Sziasztok!

ELADÓ Polgári eljárásjog I.,II. kötetek (Novissima Kiadó, 2011-es, harmadik kiadás.

vizsgázó2013 # 2014.02.02. 07:22

Sziasztok!
ELADÓ Polgári jog I.,II. és III. kötetek (Novissima Kiadó, 2011-es, harmadik kiadás.

B242 # 2014.02.02. 01:27

Sziasztok,

az alább egy Facebook profilt javasoltam, azóta lett belőle egy PAGE, hogy ne legyen gond azzal, hogy ha valaki visszaiazolja, akkor az admin látná az adatait,ha PAGE-t like-olsz, akkor nincs ez a probléma és senkinek nem kell aggódnia az "új barát" miatt.

Tehát, akinek tetszik az ötlet az az OLDALT likeolja:

https://www.facebook.com/…801713158221

köszi

B242 # 2014.02.02. 00:15

Sziasztok,

talán túlbuzgóságnak tűnik és talán nem mindenkinek lesz hasznos, de remélem a többségnek igen. :)

Létrehoztam facebookon egy profilt Jogi Szakvizsga néven, amit ha bejelöltök ismerősként akkor ott tudunk instant, gyorsan és könnyen információt cserélni, talán picit gyorsabb mint az email és a fórum. Kérlek, aki egyetért regisztráljon és gyorsítsuk fel a kommunikációt hogy ha kell tudjunk segíteni egymásnak.

Itt eléritek.

https://www.facebook.com/jogi.szakvizsga?…

B242 # 2014.02.01. 23:26

Sziasztok,

március 3-án és 7-én megyek, Gtből írásbeli. Próbálatam az e-mail címre belépni ma, de sajnos azt írja ki hogy a jelszó 29 órája megváltozott. Meg tudná valaki adni az új jelszót?

Előre is nagyon köszönöm és hajrá Mindenki!

Bogi
joobzs@gmail.com

drEbi # 2014.02.01. 07:26

Hmonika, vargap!
Kitartás, legyen erőtök a végét meghúzni! Nagyon drukkolunk értetek, várjuk majd a beszámolótokat.

Dolcevita, én is kisgyerek mellett küzdök :-) ovi után már csak altatást követően tudok tanulni. Remélem, hogy a szorgalmunknak lesz eredménye...

Jó tanulást februáriak!!!

drZacc # 2014.01.31. 20:26

Sziasztok!
Ha valakinek megvannak a Pp- hez a PK vèlemènyek összegyűjtve, nagyon megköszönnèm, ha àt tudnà nekem is küldeni :-)
kavicsgame@gmail.com

dolcevita # 2014.01.31. 14:49

Hajrá hmonika,hajrá vargap!

Nem tudom tii, hogy tudtok gyerekek mellett hétköznap munka után tanulni? Én sajnos sehogy.:(

Elég rémisztő volt az a szóbeli vizsgakérdés, hogy hasonlítsa össze a végrehajtási eljárásban a végrehajtó és a jogi képviselő díjazását!

Eléggé lefagytam tőle, egy napom ki is esett az ijedtségtől... utána felmerült a kérdés bennem, hogy nem azért kérdezték -e RR2-től, mert mondta, hogy a végrehajtásban dolgozik, mert ugye így már mindjárt más..!

Na mindenkinek termékeny és gyümölcsöző hétvégét!!:)

soska # 2014.01.31. 14:08

hmonika, írtam emailt!

drEbi # 2014.01.31. 12:59

Hmonika és vargap!
Tartsatok ki, minden tudásunkat küldjük nektek, szorítunk minden jövő heti vizsgázónak!!!
Köszi a már vizsgázottak beszámolóit.
Üdv.

hmonika # 2014.01.31. 12:44

Még élek... Gt-zek de már undorom van. Jó lenne valami írásbeli anyag, de sajnos senki sem tud pp-ből semmit.

Gt-ből még van 10 tétel, de vasárnap már csak a Pp-t olvasgatnám, mert azért csak abból lesz az írásbeli..

Mindenkinek kitartást!

vargap # 2014.01.30. 20:21

Kedves Mindentbele :)! Köszönjük a tájékoztatást, és külön köszönöm a Gt. feladatot! Hmonika megvagy még?

dandyke # 2014.01.30. 09:36

Sziasztok!
Akinek lenne anyag az "A" részből és elküldené a címemre megköszönném.Főleg PK ill. állásfoglalás kellene és ha van valakinek előkészítős jegyzete az is jó lenne. Az email címem: tera@ektf.hu.
Köszi előre is.

mindentbele # 2014.01.30. 09:28

Sziasztok!

Nemrég voltam írni és szóban is. Gondoltam leírom amikre még emlékszem, hátha segíti a felkészülést.

Gt.-ből írtam, a feladat (lényegre törően leírva):
Bt. társasági szerződése tartalmaz a tagok gyűlésének összehívására részletes szabályokat (írásbeli meghívó, írásbeli napirendi pontok megjelölésével), határozatképességgel kapcsolatban is.
1 beltag van és 2 kültag. A jogi képviselő értesíti a 2 kültagot, hogy rendkívüli ülés lesz, napirendet is elmondja. 2 kültag nem megy el, a beltag pedig meghoz jó pár határozatot. Egyebek mellett az egyik kültag kizárásáról is határoz.

Feladat: Írjunk keresetet (csak az érdemi részét, indokolással), amiben a határozatok bírósági felülvizsgálatát kérjük.

Megoldás: Nem hívhatja össze jogi képviselő, ezt a beltagnak személyesen kell. Különben sem megfelelő az értesítés, hiszen a társasági szerződés stricten írásbeli meghívót kér. (Erre van egy BH: az értesítés nem meghívás)
Mivel az összehívás nem volt szabályszerű, azon nem lehet érvényes határozatokat hozni (Gt. 20.§(3)!)
Ilyenkor nem szükséges az egyes határozatokat külön támadni, hanem a keresetben kérni kell, hogy mindet helyezze hatályon kívül a bíróság. Erről szól részben a 2/2013-as gazdasági elvi döntés, azaz ha a legfőbb szerv összehívása nem szabályszerű, akkor erre tekintettel a határozatok bírósági felülvizsgálatát lehet kérni a a gt. 45.§ alapján (figyelve a határidőket persze!).

2. kérdés az írásbelin: A fenti keresetet be lehet-e nyújtani elektronikusan.
Megoldás: Ez a Pp. 394.B § (2) alapján lehetőség, de nem kötelező (választás szerint)

Szóbeli:
Az írásbeli jó volt, ehhez kapcsolódó Gt. kérdések:

  • Mik azok a feladatok, amiket csak személyesen láthat el a vezető tisztségviselő? ->Gt. 22.§(1)
  • A tag kizárása iránti perekről beszéljek. Milyen okokból lehet kizárni, mondjak példákat.
  • Versenyjogi kérdések, erőfölénnyel való visszaélés.

Pp. kérdések:

  • Milyen bíróságok vannak, hogyan járnak el?
  • Ha meghal az alperes, akkor mit kell tenni? (halotti anyakönyvi kivonatot beszerezni)
  • Mi van ha a keresetlevél kézbesítése előtt és mi, ha utána hal meg az alperes? (per megszüntetés, vagy félbeszakadás és perbehívás...)
  • egyezséget kötött az ügyfelem, mit tehet ellene? Nem a perújításra volt kihegyezve a dolog, hanem arra, hogy megtévesztés, fenyegetés miatt meg lehet támadni.

Ptk kérdések:

  • Végintézkedések eléggé kimerítően, sok kérdés, fajtái, specialitások.
  • Óvadék mit jelent, mi lehet az óvadék tárgya? Mikor nem lehet kielégíteni óvadékból? -> gazdasági ésszerűtlenség (az is ennek minősülhet, ha részvény az óvadék tárgya és épp nagyon alacsonyan van a részvény ára)

Jó jegyekkel zártam végül, nem volt gond.

Alapvetően rendesek voltak, de a "trükkösebb kérdések" miatt -ahogy korábban többen is írták- érteni kell az anyagot. Az azonban biztos, hogy ez nem egyetemi vizsga és nem "buktatnak" ha valami nem megy, hanem igyekeznek rávezetni. Hajrá mindekinek!

hoppla # 2014.01.28. 17:10

Sziasztok!
Eladóvá váltak az alábbi könyveim:

  • A gazdasági jog szabályozása I-II. (kettő kötet) (Dialóg Campus Kiadó, jogi szakvizsga segédkönyv, kézirat lezárása 2008-ban)
  • Családjog (Dialóg Campus Kiadó, jogi szakvizsga segédkönyv, kézirat lezárása 2012-ben)

Időhiány miatt érintetlenek. Együtt 3000 Ft-ért odaadom.
Budapest VII. kerületében az István utcában munkaidőben átvehető vagy postázom.
E-mail cím: hoppla1983@gmail.com
Mindenkinek jó tanulást kívánok!

hmonika # 2014.01.28. 16:52

Nagy gratula!!légyszi írd már meg hogy nagyjából miről szólt az írásbelid!

ncsillag # 2014.01.28. 12:17

sziasztok,
ti biztosan tudtok válaszolni egy joghallgató (én) kérdésére:)

A T-Mobile milyen alapon nem fogad el meghatalmazást tbe magánokiratban, és milyen alapon ragaszkodik az ügyvéd ill közjegyző által ellenjegyzett meghatalmazáshoz?
Előre is köszi a válaszokat.

vargap # 2014.01.27. 19:07

RB22, köszönjük az információkat és hatalmas gratuláció! En személy szerint bármilyen beszámolónak örülök, akar pozitív, akar negatív!

soska # 2014.01.27. 19:05

Kedves RB22,

tekintettel arra, hogy a Pp. írásbeli elég változatos lehet, lennél olyan kedves és megírnád, hogy mi volt a feladatotod, te hogy oldottad meg, vagy hogy (miből) készültél az írásbelire.

Előre is köszönöm!

Vukka # 2014.01.27. 18:56

Gratula a szép eredményhez RB22! Köszönjûk a kérdéseket! Sok sikert a többihez!

RB22 # 2014.01.27. 16:33

Sziasztok!
Én január 20-án írásbeliztem Pp-ből, és 23-án szóbeliztem a KIM-ben.Az írásbelim jó lett,a szóbelin rendesek voltak, ketten voltak az ítélőtábláról, a polgári anyagit az elnökasszony kérdezte, a Pp-t pedig egy bíró, a gazdaságit pedig egy ügyvéd. A tételsorból kérdeztek, teljesen gyakorlati dolgokra mentek rá, de ha látták, hogy tudja a vizsgázó, van róla fogalma, nem nagyon nyaggatták, az eredmények vegyesek voltak, volt aki másodjára volt Pp-ből, és ez alkalommal sem sikerült neki.
Kérdéseim (amire emlékszem):
1.) Polgár anyagi jog:

  • bíztatási kár, ráépítés, nem vagyoni kártérítés, személyhez fűződő jogok megsértése esetén mit lehet kérni, közös tulajdonból volt valami, de arra már nem emlékszem... (4-es lett)

2.) Pp.

  • hasonlítsam össze a végrehajtó díjazását, a vágrehajtási eljárásban közreműködő jogi képviselő díjazásával, valamint a bírósági eljárásban közreműködő jogi képviselő díjazásával (ez csak azért ment, mert végrehajtásban dolgozom, és nap mint nap használom a végrehajtói díjszabásról szóló törvényt)
  • felülvizsgálat, fellebbezés.. (volt még jó pár, de azokra nem emlékszem) 5-ös lett.

3.) Gazdasági (ezt ügyvéd kérdezte - nagyon jóindulatú volt)

  • fizetésképtelenség mit jelent, hol találkozom vele
  • vezetői felelősség és annak szabályai... (4-es lett)

Alapvetően tehát jók a tapasztalataim, de azt már most elmondhatom, hogy tudni kell, mert én úgy vettem észre, hogy átfogó tudás kell, értsed azt amiről beszélsz.

Sok sikert mindenkinek, hajrá!

vargap # 2014.01.27. 15:09

Múlt hétről senkinek semmi információja sincs? Esetleg a mai írásbeli?

soska # 2014.01.27. 13:18

Minden nap a "Semmi sem lehetetlen!" kiállítással üdvözlöm az anyagot. Terveim szerint Ptk. péntekig, de már most olyan érzésem van, hogy a fejemből kiesik minden, ha megmozdulok..:) Utána a maradék Gt. keddig, végül a kimaradt Pp. részek.
Kitartást mindenkinek!