Szakvizsga - "A " rész (polgár)


Briganti55 # 2014.02.21. 15:39

Légyszi írja meg valaki S.O.S., hogy mi a közös e-mail cím elérhetősége! A polgarszakvizsga2013, és polgarlaw1313 nem működik!!!

Köszönöm!

MiMaja # 2014.02.20. 21:06

RB22!

Köszönjük.

RB22 # 2014.02.20. 15:32

Sziasztok!
Ugyan én januárban voltam írásbelizni Pp-ből, de megosztom veletek az írásbelimet.

A feladat: ügygondnokként fellebbezést kellett írnom egy olyan végzésre, ameny tulajdoni hányad elbirtoklására irányult. A lényeg - mivel Pp-ből írtam - az volt, hogy a bíróság helyezze hatályon kívül az ítéletet, mert olyan alperesek lettek perbe vonva, akik már jó pár évvel ezelőtt meghaltak, és ez csak a tárgyaláson derült ki.
Ahogyan korábban leírtam, nem volt problémája vele a vizsgáztatónak, feltette a kérdést, hogy fenntartom-e amit írtam, vagy kiegészítem.

Sok sikert mindenkinek a vizsgához!

MiMaja # 2014.02.15. 20:14

Köszi a válaszokat! Hogy álltok sorstársak? Nálam elég nagy a káosz. Én is szívesen venném, ha vizsgázók meg osztanák velünk a vizsgakérdéseket, hogy legyen mivel sokkolni minket :-) Köszi szépen.

drEbi # 2014.02.14. 15:43

Akik a héten vizsgáztak megosztanák a tapasztalatokat?
Előre is köszi

dr.timi # 2014.02.14. 09:05

drZacc!

Sajnos nincs hozzá anyagom. Itt a fórumon még régebbi hozzászólásoknál találtam pár Ptk-s jogesetet, de nem sokat.
Ha valaki tudna a Ptk-s írásbelihez jó tanácsokat adni, azt én is nagyon megköszönném.

Mrv87 # 2014.02.13. 22:27

Bár én március 15. után megyek vizsgázni, de szerintem később is kell tudni a két Ptk-t, legalább is azt, hogy miben módosult a régihez képest az új. Nem beszélve az átmeneti rendelkezésekről... kíváncsi leszek az új Ptk-t illetően az új tapasztalatokra, hogyan fog ez megjelenni a vizsgák soràn! Bár ugye mindig csak a hatályos anyagot kérik számon (elméletileg), a gyakorlatban ugyanakkor ez már eléggé kérdéses...

drZacc # 2014.02.13. 15:22

Köszönöm az infót vargap!
dr.timi, én is Ptk-ból írok! van esetleg hozzá anyagod? illetve bárkinek ehhez jótanács? :)

drEbi # 2014.02.13. 11:16

Nem tudom ki hogy van vele - és mire van ideje -, de én annak is örülök, ha a jelenleg hatályos anyaggal elboldogulok...

Akiktől kérdeztek az új szabályból, azoknak kapcsolódott a kérdés a munkájukhoz esetleg? Pl. A devizahitelesek illetékességét érintő kérdésnél???

dr.timi # 2014.02.13. 08:35

Szia MiMaja!

Én is márc. 3-án megyek, csak én Ptk-ból írok.
Akik korábban voltak itt a fórumon láttam, hogy volt már 1-1 kérdés ami az új Ptk-ra vonatkozott. Szóval nem tudom, lehet hogy kellene tanulni azt is, bár én nem hiszem hogy lesz rá időm.

MiMaja # 2014.02.12. 19:50

Sziasztok. Már régóta olvasom a fórumot, de csak most regisztráltam. A kérdésem az lenne, hogy aki márc. 15. előtt megy vizsgázni polgárból, ti már az új ptk-t is tanuljátok? Én márc. 3-án megyek pp. írásbelire, jön még valaki?

Euro Eugen # 2014.02.12. 12:06

Még azt is rá kell írnom, hogy nem a bíró, hanem Gizike írta alá, ahogy az lenni szokott?


Ajró Özsén

MacskaMalvin # 2014.02.12. 10:36

Pont úgy mint az eredetinek!!!Hiszen pont ez a feladat

Euro Eugen # 2014.02.12. 10:10

Az írásbelin, ha pl. ítéletet kell írni, annak pont úgy kell kinéznie és szólnia, mint egy igazi ítéletnek, vagy elég leírnom, hogy pl. mit nem csinált jól az első fok és mit tennék a másodfok helyében?


Ajró Özsén

puli007 # 2014.02.12. 08:20

Ezek nem jó hírek, hogy nem lehet Novissimásat, és egyéb infókkal kiegészített jsz-t használni. Pedig nem akartam mindent kinyomtatni. A szóbelin egy embertől tényleg ennyit kérdeznek? Ez hihetetlenül sok. Para van.

dr.timi # 2014.02.11. 13:34

Sziasztok!

Én március 3-án megyek írásbelizni polgáriból és a Ptk-t választottam. Jön valaki még akkor?

Nekem is az lett volna a kérdésem mint drZacc-nak, hogy olyan jogszabály használható-e ami ki van húzva, és én is mellé írom a határidőket.

De már látom hogy meg is válaszolták, köszi az infót vargap, az jó ha ilyet lehet használni, nem akartam volna mindent újra kinyomtatni.

Gratula mindenkinek, aki már túl van rajta én kicsit kezdek elveszni az anyagban pedig még csak pár napja kezdtem a tanulást.

vargap # 2014.02.11. 13:10

drZacc! Azt engedélyezik, nekem is olyan volt és 1-2 helyen én is mellé írtam 1-1 szót és nem szóltak érte.

siomnes # 2014.02.11. 09:15

sziasztok!

Eladnám az alábbi Novissima szakvizsga könyveket:

Polgári eljárásjog I-II
Végrehajtási jog

Újszerű állapotban vannak, nincsenek "kiszínezve".

E-mail: moleskine85@gmail.com

drZacc # 2014.02.10. 19:33

Sziasztok!
Íràsbelivel kapcsolatban az lenne a kèrdèsem, hogy rendben, hogy PK mentes jogszabàlyt lehet hasznàlni, de attól mèg kiemelő finccel 'kiszínezett' jogszabàlyt ugye lehet? Szemèly szerint a hatàridőket szàmmal mindig az aktuàlis paragrafus mellè írom (de csak ennyit, màst, egyèb szavakat nem); ez remèlem mèg belefèr. Mi a tapasztalatotok?

vargap # 2014.02.10. 15:28

Kedves Mindenki!

Én is megosztanám Veletek most, hogy pihentebb lett a múlt heti vizsgát. Hmonika gratulálok és osztom az írásbelis tényket, semmi olyat nem lehet használni, amibe hivatkozások vannak és mindent tűzetesen átvizsgálták azt is, amit esetleg nem használtál.

Gt. Írásbeli feladatom tömören:

Bejegyzés alatt lévő társaság üzletrész adásvételi szerződést köt, aminek következtáben bejegyzik egy másik társaságba tegként. Ügyész kéri a hatályon kívül helyezést. A Törvényszék megkeresi a cégbíróságot, hogy a tag bejegyzés időpontját módosítsa és időpontként a bejegyzés alatt lévő társaság bejegyzésének időpontját jegyezze be. Jogszerűen járt- e el a Törvényszék. Válasz nem, részletesen BH2010.44.

Szóbeli:

Ítélőtáblkán voltam, érdemes időben odamenni, ugyanis én 2. lettem volna, de tekintettel arra, hogy az előttem lévő dolgozatát nem javították ki, így én lettem az első.

Gt.:
Írásbelim jó volt, de azzal kapcsolatosan kérdeztek, amire emlékszem:

  • előtársaságról mindent
  • felelősségi kérdések a Gt-ben, korlátolt tag korlátlan felelőssége, jogutód nélküli megszűnésnékl is (végelszámolás, felszámolás esetén)
  • részvény fajták részletesen,dolgozói részvény kimerítően
  • tőke felemeléás általánosságban

Pp.:

  • ésszerű pervitel (hova mehetek jogsértéshez, milyen bíróság illetékes egészen Strasbourgig)
  • fogyasztói szerződés éd a deviza hitelesek új illetékességi szabályai
  • ügyvédjelölt hol járhat el, ahol nem ott milyen jogai vannak
  • meghatalmazás részletesen
  • kötelező jogi képviselet esetei
  • keresetlevél kötelező elemei, benyújtása hogyan történik, ezzel kapcsolatos illeték szabályok

Polgár:

  • semmiség-megtámadhatóság, új szabályok is... főleg, hogy a megtámadásnál a határidő számítás a szerződés megkötésétől fog számítani
  • ajándék visszakövetelése mikor
  • vállalkozói és a megbízási szerződés különbségei
  • írásbeli magánvégrendelet kötelező alaki kellékei

Ennyire emlékszem most hirtelen. Hajrá mindenkinek túl lehet élni simán és sikeresen :)

Iustina33 # 2014.02.07. 19:39

Sziasztok!
Az írásbelivel kapcsolatban megerősítem, hogy a Novissimás jogszabályokat tényleg nem engedték használni, nagy szigor volt.
A szóbeli a Kúrián volt, egy nagyon kedves bizottságot kaptunk, ilyet kívánok mindenkinek!
Anyagi kérdések: joggal való visszaélés, birtokvédelem részletesen, tartozáselismerés, jótállás-szavatosság összehasonlítva, szerződésszegéssel okozott kár-szerződésen kívüli károkozás, jogi személyek jogképessége, özvegyi haszonélvezet.
Pp: ítélet tartalma, részítélet, közbenső ítélet, példákkal, tárgyalási időköz, csatlakozó fellebbezésről minden, áttétel, illetékességi szabályok, kijelölés, előzetes bizonyítás, felülvizsgálat, első fokú eljárás folyamata (keresetlevéltől ítéletig minden), teljesítési határidők, bírósági meghagyás, perköltséghez kapcsolódó kérdések.
Gt: hitelezővédelem, kisebbségvédelem, kényszertörlési eljárás, felszámolásban a kielégítési sorrend, tag kizárása, egyszemélyes kft, rt, egyszerűsített felszámolás, végelszámolás.
Ha valami nem ment, akkor rávezettek, segítettek, ha ment, akkor leállítottak, nem kellett végigmondani.
Kitartást mindenkinek!

drEbi # 2014.02.07. 19:25

Hmonika!
Ügyes vagy, gratulálok!
Jó pihenést :-)

hmonika # 2014.02.07. 18:20

Kedves Mindenki!!

Először is az írásbeliről: A világon MINDENT átnéztek! Tüzetesen, a Novissimás kiadós jogszabályokat sem engedték használni!!! Úgyhogy tényleg csak tiszta PK-Bh mentes jogszabályt lehetett bevinni.

Mai vizsga: Legfőbb Ügyészségen voltam egy TÜNDÉRI bizottságnál, nagyon korrekt és segítőkészek voltak, de kérdeztek, ha tudtad, kérdeztek tovább, van amit teljesen kivesézve, van amit ha elkezdted és tudtad leállítottak.

Amire emlékszem :)

Pp: Először az írásbelimet kérdezték, hogy fent tartom-e vagy kívánom-e kiegészíteni, én kiegészítettem, ott kérdezett az elnök asszony, és közölte, hogy 4-esről indulok.
Kérdései :

  • illetékesség teljesen, kivesézve- mi lesz az új Ptk kapcsán a jogi személyek vonatkozásában az illetékesség vonatkozásában
  • beadvány, formái, mindent amit tudok róla, -keresetlevél, beadása,jogi képviselő esetén eljárva vagy anélküli beadás...
  • Egyezségről, közvetítői eljárásról minden, mi is az egyezség 1 mondattal
  • Fellebbezésből kérdések
  • Egyezség kapcsán az illetékek

és még egy pár apró kérdés, de alapvetően tételből- 5 lett :)

Gt.: na itt szinte végig:
de ez is tételről:

  • vagyoni hozzájárulásról mindent, mértékük, apportért fennálló felelősség
  • társasági határozatok bírósági felülvizsgálata
  • tag kizárása
  • részvények fajtái, osztályok
  • egyszemélyes Rt., Kft.
  • egyéni cég, egyéni vállalkozó,egyéni cég mivé alakulhat át
  • versenyjogos tételből a lényeg
  • csődeljárás-felszámolás fogalom
  • hitelezői választmány
  • közbeszerzési alapelvek
  • Gt.12.

5 lett :)

Anyagi jog:

  • dologi jogi korlátok
  • részleges érvénytelenség
  • fedezet-elvonásról részletesen
  • semmisség
  • érvénytelenség
  • törvényes öröklés
  • haszonvélvezeti jog megszűnése
  • haszonélvezeti jog hogyan jöhet létre?
  • tulajdonszerzési módok felvázolva, azon belül az elbirtoklás részletesen
  • kisajátítás részletesen

Sikeresen belebonyolódtam a fedezetelvonás és részleges érvénytelenségbe, de nagyon rendes volt a vizsgáztató úr. Próbált terelgetni.

4 lett :)

Szóval mindenkinek nagyon-nagyon szorítok, most ennyi jutott eszembe, de nagyon izgultam. Most úgy érzem érdemes volt a sok éjszakázás.. KITARTÁS!!!!!!!!

Meetyouinparis # 2014.02.06. 14:48

Eladi Polgári jog I. II. III. Novisimás 2011-es kiadás, teljesen új összesen 6.000.- Ft.
Elérhetőség: szabo.renata@gmail.com

MacskaMalvin # 2014.02.06. 14:25

fent vannak az új márc 15-től érvényes tételsorok...!