Szakvizsga - "A " rész (polgár)


Impossible # 2009.11.26. 16:40

Azt nem értem rohadtul, hogy 3 évnyi gyakornokság után hogy a fészkes fenébe lehet az, hogy az ember nem tudja kívülről az egész polgárt meg Pp-t? Addig annyit foglalkozik vele, hogy a könyökén kellene szögletes cseppekben kijönnie.

hunfrakk # 2009.11.26. 20:04

az EGÉSZ polgárt meg Pp-t

HAHAHA

senki nem alkalmaza az EGÉSZET

csak egy szeletét

Pronyex # 2009.11.27. 06:42

Sziasztok!

Komplett kidolgozott „A“ tételsor eladó (12.000,– Ft)

Kérésre küldök mintaoldalakat, de akkor is telefonon keressetek, NE mailben! :-) Köszi!

Tel: 06–20–223–9240

Szodő # 2009.11.27. 07:29

Sziasztok!

Eladnám a Polgári jog, és Pp. jogi szakvizsga könyveimet féláron, újszerű állapotban vannak. Továbbá Polgári jog Jog-Ász kártyák is eladók, a kézzel írt kidolgozott jegyzeteimet pedig szívesen odaadom annak, akinek szüksége van rá! A Pp., Polgári jog,Gt. is végig ki van dolgozva-szerintem jól használható és tanulható.
A vizsgán előforduló "gyakori kérdések" kidolgozása is megvan polgári jogból, azt is szívesen odaadom!

Érdeklődni lehet: dr.hege@freemail.hu címen

Kitartás mindenkinek! Kívánom, hogy mindenki rendes bizottsághoz kerüljön, nekem sikerült :)

drpici # 2009.11.30. 14:12

Sziasztok!

Múlt hét szerda, Fővárosi Bíróság, utolsó vizsga (juhééé:)).

Kérdéseim:

Anyagi jog: Közös tulajdon - eseteken keresztül - minden. Ezzel összefüggésben elbirtoklás, semmisség, megtámadhatóság. Kártérítés - a keresetveszteség mértékének meghatározása, az összes lehetséges eset (idénymunkás, vállalkozó, munkanélküli, pályakezdő)

Eljárásjog: Bírósági rendszer, jogorvoslatok (legszimpibb kérdés: az ítélőtábla permegszüntető végzése ellen lehet-e fellebbezni? válasz: nem. Ezt egy KJE mondja ki, ami nincs feltüntetve a tételsorban. Én valahol belefutottam gyakori kérdésként, ezért ennyit el tudtam mondani, szerencsére elég volt.) Keresetlevél kellékei, perindítás joghatásai - mikor állnak be, mi a jelentősége; végrehajtási kifogás.

Gazdasági jog: Kft. alapítás, megszűnés - főleg az átalakulást és formaváltást veséztük ki, cégbejegyzés jelentősége, nyilvánosság, közhitelesség. Két érdekes kérdés: Az egyéni vállalkozó átalakulhat-e Rt.-vé (válasz: ha kéri a cégbírósági bejegyzését egyéni cégként, utána átalakulhat egyszemélyes Rt.-vé.)
Milyen formába nem alakulhat át a Rt.? (na ezt nem tudtam, de miután pár másodpercig bután bámultam rá, a cenzor közölte, h ezt inkább hagyjuk, mert ő sem tudja pontosan, h hogy is van ez. :) Azért gondoltam leírom, hátha vki ki szeretné deríteni. :))

Nem volt veszélyes a dolog, bár nyilvánvalóan ez a legdurvább a 3 vizsgarészből.
A leghasznosabb tanács sztem, h mki olvasgassa a gyakori kérdéseket, minden vizsgán visszaköszön egy-kettő.

Sok sikert és kitartást mkinek!

drpici # 2009.11.30. 14:12

Sziasztok!

Múlt hét szerda, Fővárosi Bíróság, utolsó vizsga (juhééé:)).

Kérdéseim:

Anyagi jog: Közös tulajdon - eseteken keresztül - minden. Ezzel összefüggésben elbirtoklás, semmisség, megtámadhatóság. Kártérítés - a keresetveszteség mértékének meghatározása, az összes lehetséges eset (idénymunkás, vállalkozó, munkanélküli, pályakezdő)

Eljárásjog: Bírósági rendszer, jogorvoslatok (legszimpibb kérdés: az ítélőtábla permegszüntető végzése ellen lehet-e fellebbezni? válasz: nem. Ezt egy KJE mondja ki, ami nincs feltüntetve a tételsorban. Én valahol belefutottam gyakori kérdésként, ezért ennyit el tudtam mondani, szerencsére elég volt.) Keresetlevél kellékei, perindítás joghatásai - mikor állnak be, mi a jelentősége; végrehajtási kifogás.

Gazdasági jog: Kft. alapítás, megszűnés - főleg az átalakulást és formaváltást veséztük ki, cégbejegyzés jelentősége, nyilvánosság, közhitelesség. Két érdekes kérdés: Az egyéni vállalkozó átalakulhat-e Rt.-vé (válasz: ha kéri a cégbírósági bejegyzését egyéni cégként, utána átalakulhat egyszemélyes Rt.-vé.)
Milyen formába nem alakulhat át a Rt.? (na ezt nem tudtam, de miután pár másodpercig bután bámultam rá, a cenzor közölte, h ezt inkább hagyjuk, mert ő sem tudja pontosan, h hogy is van ez. :) Azért gondoltam leírom, hátha vki ki szeretné deríteni. :))

Nem volt veszélyes a dolog, bár nyilvánvalóan ez a legdurvább a 3 vizsgarészből.
A leghasznosabb tanács sztem, h mki olvasgassa a gyakori kérdéseket, minden vizsgán visszaköszön egy-kettő.

Sok sikert és kitartást mkinek!

Pronyex # 2009.12.01. 08:59

Sziasztok!

Komplett kidolgozott „A“ tételsor eladó (12.000,– Ft)

Kérésre küldök mintaoldalakat, de akkor is telefonon keressetek, NE mailben! :-) Köszi!

Tel: 06–20–223–9240

kondidori # 2009.12.04. 16:03

Sziasztok!

Ismét eltűnt az összes anyag a gmail-os fiókból. Ha valakinek van olyan anyaga, ami nincs fenn a jog.webatu.com honlapon, dobjon meg egy e-maillel és azt is feltöltöm. Ha már időről időre valaki jófejkedik… Csoda, hogy a jelszót nem változtatta meg eddig senki.

kondidori@freemail.hu

kisdetti # 2009.12.07. 09:03

Sziasztok!

Februárban megyek pogári jogból szakvizsgázni. Ha valakinek van anyaga légyszi küldje el az e-mail címemre.

Cserébe tudok küldeni büntetős anyagot és polgári, illetve büntetőjogi szakvizsga előkészítő hanganyagot.

Segítségeteket köszönöm!

ferenczibetti@gmail.com

Pronyex # 2009.12.09. 06:51

Sziasztok!

Komplett kidolgozott „A“ tételsor eladó (12.000,– Ft)

Kérésre küldök mintaoldalakat, de akkor is telefonon keressetek, NE mailben! :-) Köszi!

Tel: 06–20–223–9240

DR_FAKTOR # 2009.12.11. 21:47

Sziasztok!

Egy hónapja itthon stresszelek, hogy milyen lesz a polgáris szakvizsga. És most hogy három ötössel túl vagyok rajta,szeretném megosztani veletek a tapasztalataim:

Írásbeli: a feladatom, az volt, hogy írjak másodfokú határozatot arra, hogy valaki fellebbezést ad be az elsőfokú ítélet ellen, de elfelejtette leróni az illetéket, majd ezt kövedően a másodfokú bíróság hiánypótlásra hívja fel, amiben leírja, hogy vagy rója le bélyegben a fellebbezési illetéket vagy fizesse be kp. az Illetékhivatalnál és EZT IGAZOLJA a bíróság felé. A fellebbezőtől a hiánypótlási határidő alatt semmi sem érkezik, ezért az elsőfokú bíróság hivatalból elutasítja a fellebbezést. A fellebbező ez ellen az elutasító végzés ellen fellebbezést nyújt be arra hivatkozva, hogy ő határidőben befizette a fellebbezési illetéket és ennek alátámasztására csatolja a (már nem létező) Illetékhivatal záradékolt igazolását vagy mit.

Na szóval most mondhatnám, hogy gondolkozzatok, mi is lehet a megoldás, de nem vagyok ilyen fasz és inkább elmondom. Van egy BH, amiben az LB kimondta, hogy ilyenkor helyben kell hagyni az elsőfokú elutasító határozatot (ami konkrétan végzés) , mivel ha a bíróság direkt felhívja a felet, hogy igazolja az illeték befizetését és ő ezt elmulasztja, akkor nincs mit tenni, és az sem számít, hogy közben ténylegesen befizette az illetéket.

Szóbeli: A LEGFELSŐBB BÍRÓSÁGON voltam a 2. emelet 233-ban, ahol egy Havasi nevű legfelsőbb bírósági bíró volt a bizottsági elnök és SZUPER bizottság volt. Itt tényleg csak az bukik meg, aki nem tanul. Kedvesek voltak, előzékenyek, segítőkészek. A vizsga nem azért különbözött az egyetemi megmérettetésektől, mert olyan nagyon gyakorlati lett volna, mert nem igazán volt az. Itt is, ugyanúgy, ahogy az államvizsgán elméleti kérdések voltak. Ami különbözött, az a stílus, a vizsgázóhoz való hozzáállás volt. Tényleg tök rendesek voltak. Tőlem olyasmikat kérdeztek, hogy kényszerű pertársaság, meg csatlakozó fellebbezés, meg gt-ből az előtársaság, meg ptk-ból a cselekvőképtelenség esetei és a cselekvőképtelen érvényes jognyilatkozata. Ptk-ból még volt az átruházás, meg az elbirtoklás. Szóval ilyesmik. Bocs, hogy nem tudom részletesebben összeszedni, de nem igazán emlékszem.

Az egész vizsga hangulata maradt meg inkább és ez nagyon pozitív volt. Az írásbeli is és a szóbeli is.

Pronyex # 2009.12.12. 21:52

Sziasztok!

Komplett kidolgozott „A“ tételsor eladó (12.000,– Ft)

Kérésre küldök mintaoldalakat, de akkor is telefonon keressetek, NE mailben! :-) Köszi!

Tel: 06–20–223–9240

TÉvi # 2009.12.22. 08:58

Sziasztok!

2010 első félévében szakvizsgázók, lenne egy-két kérdésem hozzátok, ha valaki olvassa közületek.

* Gazdasági jogot miből tanultok?

A Novissima új könyve még nincs kiadva, nem is lesz csak 2010 első félév végén, a másik (szerzők: Nochta,… stb.) könyv pedig nincs a könyvesboltokban.
Csak törvények?

* Mennyire foglalkoztok az új Ptk-val? Már akinek egyáltalán olyan sok ideje van, hogy foglalkozzon vele :-)

Sziasztok,
TÉvi

lokker6 # 2009.12.28. 19:48

Sziasztok! Legfőbb Ügyészségen voltam:

Pp.

  • hagyatékátadó végzés fajtái, szabályai
  • pp 130 alapján elévülés miatt elutasították a kerestet fellebbeznél-e?
  • milyen jogorvoslati lehetőségek vannak a végrehajtás során, azok szabályai
  • végrehajtási kifogásra mikor kerülhet sor?
  • közbenső ítélet/részítélet

Ptk

  • példák alapján kellett beszélni a jognyilatkozat pótlásáról,feltűnő értékaránytalanságról, bíztatási kárról
  • jogalap nélküli gazdagodás
  • osztályrabocsátás számítási feladattal
  • szerződés érvénytelensége, határidők , mit jelent, hogy haladéktalanul bírósághoz kell fordulnia (bírói gyak szerint 2-3 hónap)
  • gyermektartásdíj megállapítása
  • nagykorú gyermek tartása ( a lényeg: az életpályára! bocsátáshoz szükséges diploma megszerzése, mert egy második diploma, már például kérdéses)
  • végrendelet kellékei

Gt.
Előtársaságról minden (mit tehet /mit nem)
Bt-kültag mikor lehet üzletvezető
Kft- törzstőke felemelése részletesen
kamatozó részvényről minden

  • kényszervégelszámolás

Mindegyiknél volt még egy csomó olyan apró kérdés, amire csak 1-1 szavas választ kellett adni vagy igen/ nem-mel felelni, de azokat már elfelejtettem

Üdv,

Pronyex # 2009.12.30. 06:49

Sziasztok!

Komplett kidolgozott „A“ tételsor eladó (12.000,– Ft)

Kérésre küldök mintaoldalakat, de akkor is telefonon keressetek, NE mailben! :-) Köszi!

Tel: 06–20–223–9240

évicsibe # 2009.12.31. 09:01

TÉVi:

Bár én az A részen túl vagyok, de azért a kérdésedre elmondanám a véleményemet.

Gazdasági jogból szerintem semmi értelme könyvet keresgélni, szígorúan tv-ből kell tanulni. Már többször hangsúlyoztam, hogy a "kistveket" sem szabad kihagyni.

Új Ptk: A tájékoztatókban ki van emelve, hogy mindig "a vizsga napján hatályos tv-t kell tudni".
Bár nekem elbirtoklással kapcsolatosan a korábbi szabályokat kellett alkalmazni a jogeset kapcsán ott is a fenti mondatot hangsúlyozta a censor.
Ennek okán bár a Ptk előtti elévülési idő nem jutott eszembe (sőt még a vizsgáztatók sem voltak azonos álláspontom, hogy akkor hány év is volt), így is simán megkaptam az 5-öst.
Szóval ha nincs rá időd, akkor szerintem ne foglalkozz vele, amúgy meg átolvashatod. Nem árt szerintem, ha nagyvonalakban tudod, hogy milyen változtatásokkal lehet számolni.

TÉvi # 2010.01.02. 15:01

Köszönöm a tapasztalatokat!

Pronyex # 2010.01.06. 07:07

Sziasztok!

Komplett kidolgozott „A“ tételsor eladó (12.000,– Ft)

Kérésre küldök mintaoldalakat, de akkor is telefonon keressetek, NE mailben! :-) Köszi!

Tel: 06–20–223–9240

kondidori # 2010.01.07. 13:48

Sziasztok!

Többen kérték, hogy oldjuk meg, hogy a jog.webatu.com honlapra bárki feltölthessen jegyzeteket.
A kérések meghallgatásra találtak, szóval január 7. 01.30-tól bárki feltölthet regisztráció (fiók létrehozása) után jegyzeteket az oldalra.

Dóri

Pronyex # 2010.01.08. 07:51

Sziasztok!

Komplett kidolgozott „A“ tételsor eladó (12.000,– Ft)

Kérésre küldök mintaoldalakat, de akkor is telefonon keressetek, NE mailben! :-) Köszi!

Tel: 06–20–223–9240

piccike # 2010.01.14. 08:49

Üdv mindenkinek!

S.O.S. ! Büntető szakvizsgára felkészítő hanganyagra lenne szükségem. Úgy hallottam, ez a polgáris anyaggal együtt van meg, azért írok ide is. nox8@citromail.hu címre várnám a segítő felajánlást.:) Előre is köszönet érte!!!

Szép napot Nektek!

Pronyex # 2010.01.14. 12:04

Sziasztok!

Komplett kidolgozott „A“ tételsor eladó (12.000,– Ft)

Kérésre küldök mintaoldalakat, de akkor is telefonon keressetek, NE mailben! :-) Köszi!

Tel: 06–20–223–9240

Sz.Márton # 2010.01.14. 13:06

Pronyex!

Ezt az egy komplexet nem akarják már mióta megvenni, vagy már ez annyira üzletszerű, mint a beduin törzseknél a nyilvánosság számára egyébként eltitkolt (de igény szerint sokszorosítható)egyedi törzsfőnöki családi repülő-szőnyeg. Esetleg mennyi van még a padláson lezsírozva?

Pronyex # 2010.01.14. 14:24

SzMárton!

Megkérlek valamire: ne foglalkozz olyan dolgokkal, amik téged
nyilvánvalóan nem érdekelnek!
Ha zavar, hogy ennyiszer látod a nevemet a fórumban, egyszerűen ne olvasd
el és ne tegyél rá semmilyen megjegyzést, meglátod milyen egyszerű dolog
ez.

U.i.: az én írásaimnak, még ha nem is olyan "viccesek", mint a tiéd
legalább közük van a fórum címéhez.
Ezen így gondolkodj el, ha van rá időd...

Pronyex

dr.KTK (törölt felhasználó) # 2010.01.14. 14:46

hello mindenkinek!

Múltkor kérdeztem valamelyik topicban, hogy diploma hitelesítést tud e valaki ingyen, akkor nem volt rá jelentkező :(
Közben én találtam egy bagyrabecsült közjegyző kollégát, aki a szakvizsgához szükséges hitelesítést elvégzi, (csak nem támadja le őt mindenki)
Tóth Úr: http://www.notar.hu/site/index.php