Szakvizsga - "A " rész (polgár)


maszoka # 2009.10.06. 09:37

Igazad van, szerintem is illik tudni, de bevallom őszintén, hogy nekem még nem sikerült teljes mértékben elsajátítani.

Legislator # 2009.10.06. 13:39

Ha lehetetlent akarnak kérni, akkor mindenképp kérdezik bizonyára.


Sunshine after the rain.

melcsi100 # 2009.10.06. 14:11

Valaki írhatna valami bíztatót is a vizsgával kapcsolatban. Pl. tesznek-e különbséget a között, aki ezt választja ill. aki utolsónak hagyja.

Impossible # 2009.10.06. 14:15

"Ha lehetetlent akarnak kérni,[...]" (Leg)

Még nem kértek meg...nőtlen vagyok. :D

Legislator # 2009.10.06. 14:19

Impiboy,

Én nem is foglakXD.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.10.06. 14:38

Remélem is. Valahogy nem szeretnék pezsikoktélt inni. :DDD Maradjunk a kéknyelűnél. Egyébként nemrég a buszmegállóban összetalálkoztam egy nénivel, aki látta, hogy jövök szőlővel megpakolva (Balatonon szedtem), aztán elbeszélgettünk, ő meg bort hozott, szintén Balatonról, egy bortermelőtől, megadta az elérhetőségét. Azt mondta, hogy 500Ft 1 liter. Átküldjem e-mail-en? (Nem a nénit, hanem a címet+telszámot. :D )

Lapis Máté # 2009.10.06. 14:56

Az még szép lenne, ha el kellene kezdeni összehasonlítgatni, nem tudom kik azok akik azt írják, hogy naná, de tuti nem valamelyik smith&wesson irodában dolgzonak napi 12 órát.

Impossible # 2009.10.06. 17:12

Máté,

hát a nemzetközisek nemis tudják a Ptk.-t, de tudnak mást, amiből kicsivel jobban megélnek, még mindig jobb. :)

Pronyex # 2009.10.08. 07:39

Sziasztok!

Komplett kidolgozott „A“ tételsor eladó (12.000,– Ft)

Kérésre küldök mintaoldalakat, de akkor is telefonon keressetek, NE mailben! :-) Köszi!

Tel: 06–20–223–9240

melcsi100 # 2009.10.08. 08:54

Sokat olvasgattam felkészülésem alatt ezt a fórumot, így megosztom veletek vizsgaélményemet.
Tegnap voltam "A" részből LB-n, ez volt az utolsó.
Nagyon- nagyon jó fej bizottság volt.
Tulajdonképpen most leírhatnám, hogy miket kérdezgettek tőlem, de teljesen fölösleges. Sok apró kérdés innen-onnan mindenhonnan. De inkább az érzéseimet írnám le, talán többet segít, mintha tárgyi tudást próbálnék behatárolni.
Aki komolyan veszi a vizsgát (és gondolom többségében így vagyunk ezzel), és lelkiismeretesen felkészül a vizsgá(k)ra, az csakis jó eredményre számíthat. De mindez még önmagában kevés. Tudom nagyon nehéz a vizsgadrukk hevében, de sokkal fontossabb a fellépés, és a magabiztosság. És ez utóbbit el kell határolni az önteltségtől. Persze mindent nem tudhatunk, és ezt a vizsgáztatók is tudják. De azt mindeképpen le tudják szűrni, hogy valaki komolyan készült-e vagy csak félvállról vette a dolgokat. De még ez utóbbi esetben is a tegnapi bizottság elmondhatatlanul toleráns volt.
Így mindenkinek csakis azt tudom útravalóul adni, hogy, aki lelkiismeretesen készül, mepróbál mindent átnézni, még ha nem is tud mindent, próbálja meg, és jogászokhoz méltóan magabiztosan, mosolyogva álljon elébe tanult Kollégái elé! Higgyétek el, a vizsga jó hangulata nem csak a vizsgáztatón múlik, és ha Te segítesz ezen, azt ő is díjazni fogja!
Mindenkinek sikerest vizsgázást kívánok!

Törpi123 # 2009.10.08. 10:41

Melcsivel TELJES mértékben egyetértek.
Aki becsülettel készül, nem éri meglepetés, és ezt látják a vizsgáztatók is. Ez nem egyetemi vizsga.

Impossible # 2009.10.08. 11:12

Törpi,

egyetemi vizsgánál könnyebb? Vagy hogy érted pontosan?

Törpi123 # 2009.10.09. 07:34

A vizsga hangulatára értettem, hogy "jobb és kellemesebb" valamivel, és nincsenek - egyetemen tapasztalt - szivatások. Az előtte végigtanult hónap pedig tényleg kemény, de a vizsgán meglesz az eredménye. Szerintem.

Impossible # 2009.10.09. 08:18

De ezt nem lehetne esetleg úgy csinálni, hogy mondjuk már egy évvel előtte elkezded olvasgatni pl. a polgárt meg pp-t? Úgyis azok a legnehezebbek, nem? És akkor simán megy, és nem kell megveszni egy hónappal előtte, meg széttanulni a segged. :D

VMVM # 2009.10.12. 19:18

Sziasztok!

19-én írok a gazdasági részből, hátha tudja vki a tutit :)

Szerintetek ha határozatot kell hozni, azt milyen formában, alakban kell? Azaz elég ha leírom, hogy milyen hivatkozással mi kerül bele a határozatba ( kb. úgy hogy " a bíróság ebben az esetben így megy úgy határozna" ) vagy pontosan az adott határozatot kell "megformáznom" tehát h a Magyar Közt nevében stb.. ugyanolyan tördeléssel és sorrendben a hivatkozásokat?

Remélem érthető a kérdésem, a 3 évemet jelöltként húztam le, a válaszomba belefoglalok én mindent ha megy, még meg is magyarázom több oldalról ha tudom... ugyanakkor nem szívesen hoznék egy formailag is hibátlan határozatot, de mondjuk séróból nem is menne :)

Köszi a segítséget!

katbujak # 2009.10.12. 22:20

Sziasztok!
Egy jogeset gazdasági jogból:

Egy Kft taggyűlését meghívó kiküldésével hívják össze a jogi képviselő székhelyére. A társaság valamennyi tagja megjelent. Egy tag tiltakozott a taggyűlés megtartása ellen, hivatkozva arra, hogy a társasági szerződés nem teszi lehetővé a székhelytől eltérő taggyűlést. A többi tag tekintve, hogy valamennyien megjelentek a taggyűlést megtartották.
A taggyűlésen cégjegyzéket érintő határozatot hoztak, ennek bejegyzését kérték a cégbíróságtól. A tiltakozó tag 30 napon belül törvényességi felügyeleti eljárást kezdeményezett, Ctv. 81.§ (1) c-re hivatkozva kérte a határozat megsemmisítését és a taggyűlést új határozat meghozatalára kötelezését. A tiltakozó tag nem kíván pert indítani a jelentős költségtöbblet miatt.

Hozzon határozatot!

Ennyi volt a tényállás, nekem is lett volna pár kérdésem.

A megoldásomat nem írom le, hogy ne befolyásoljak senkit. Várom az ötleteket, köszi!

katbujak # 2009.10.12. 22:23

Szia VMVM!

Én ma, illetve már tegnap voltam. Ha az van, hogy hozzál határozatot, akkor a megfelelő alaki formában kell végzést vagy ítéletet hoznod. Azonban lehet olyan feladat is, hogy "mondj róla véleményt!" Ekkor természetesen nincs formakötöttség.
Hajrá!

doktor_dalma # 2009.10.14. 09:09

Sziasztok!

Eladnám az alábbi polgári jog szakvizsga könyveimet (mindegyik Novissima kiadótól, újszerű állapotban):

Polgári jog I. 2000 Ft
Polgári jog II. Kötelmi jog 2000 Ft
Bírósági végrehajtás 1500 Ft
Családi jog 1000 Ft

Ezen kívül szívesen segítek gazdasági jog írásbeli kérdésekre felkészülésben :)

Tel: 30 / 320 62 14

Üdv,

Dalma

Impossible # 2009.10.14. 11:15

Dalma,

állást találni nem tudsz segíteni? :)

Pronyex # 2009.10.14. 18:29

Sziasztok!

Komplett kidolgozott „A“ tételsor eladó (12.000,– Ft)

Kérésre küldök mintaoldalakat, de akkor is telefonon keressetek, NE mailben! :-) Köszi!

Tel: 06–20–223–9240

lokker6 # 2009.10.17. 07:44

Sziasztok!

Eladnám az alábbi polgári jog, gazdasági jog es Pp. jogi szakvizsga könyveimet. A jelenleg kapható legújabb kiadások!; újszerű állapotban.

Polgári jog I. 2000 Ft

(Dr. Fábián Ferenc-Dr.Sághy Mária, Novissima kiadó,lezárva: 2007.március 20., bolti ár: 3300 Ft,338 oldal)

Polgári jog II. Kötelmi jog 2000 Ft

(Dr.Köles Tibor-Dr.Sághy Mária, Novissima kiadó, lezárva: 2006. június 6., bolti ár:3300 Ft, 352 oldal)

Családi jog 1000 Ft

(Dr.Szeibert-Erdős Orsolya, Novissima kiadó, lezárva: 2006. november 20.,bolti ár: 1900 Ft 180 oldal)

Polgári eljárásjog I. és II.(dupla kötet) 4000 Ft

Dr. Tölg-Molnár László, Novissima kiadó, lezárva: I. kötet-2009. február 22.,II.kötet-2009. május 15. bolti ár:6600 Ft, 447 oldal+295 oldal)

Bírósági végrehajtás 1500 Ft

(Dr.Pestovics Ilona, Novissima kiadó, lezárva: 2007.augusztus 23., bolti ár: 2900 Ft,306 oldal)

A gazdasági jogi szabályozás I. 2000 Ft

(Dr. Nochta Tibor- Dr.Juhász László-Dr. Szécsényi László, Dialóg Campus,Jogi szakvizsga segédkönyvek, lezárva: 2008.március 15., bolti ár: 4280 Ft, 247 oldal)

A gazdasági jogi szabályozás II. 2500 Ft

(Dr. Nochta Tibor- Dr.Juhász László-Dr. Szécsényi László, Dialóg Campus, lezárva: 2008.március 15., bolti ár: 4760 Ft, 280 oldal)

Az összeset 13000 Ft-ért (+postaköltség) odaadom. Budapesten, Debrecenben személyesen is át tudom adni.
Részletfizetés, halasztott fizetés lehetséges.

Írj vagy hívj!

szakvizsgaknyvek@gmail.com
Tel: 30 / 395 71 25

Üdv, Gábor

VMVM # 2009.10.19. 12:34

sziasztok,

írásbeli kérdésem a következő volt, kicsit hosszú lett :)

A Hitelező felszámolási eljárás megindítása iránti kérelmet nyújtott be a művészeti adós egyesület ellen. Az 1. fokú bíróság a kérelmet elutasította. Végzésének indoklása szerint az adós a Fővárosi Bíróságnál vezetett nyilvántartás szerint egyesület, ezért a Csőd és Felsz. Tv. 3§-ánal a) pontja szerint nem minősül gazdálkodó szervezetnek, ezért vele szemben felszámolási eljárás nem folytatható le.

Az 1. fok végzése ellen a hitelező fellebbezett. Kérte az 1. fok végzés megváltoztatását és az adós fizetésképtelenségének a megállapítását. A fellebbezésben arra hivatkozott, hogy az egyesület felszámolására nézve sem a Ptk. Sem a Cstv nem tartalmaz előírást. A Ptk. 59§c) pontja szerint az egyesület megszűnik, ha az arra jogosult szerv feloszlatja.

Tekintettel arra, hogy az egyesület gazdálkodási tevékenységéből és nem művészeti tevékenységével összefüggésben szerezte az adósságát, ezért emiatt felszámolásnak van helye, és az ügy nem törvényességi felügyeleti útra tartozik. Hivatkozott arra is, hogypl a sportegyesület esetében is lehet felszámolás.

2. fokú határozatot kellett hozni.

VMVM # 2009.10.19. 12:37

Leegyszerűsítve azt válaszoltam, h az egyesület tényleg nem gazd. szervezet, ezért a 2. fok helybenhagyja az 1. fok végzését.

Node annyit agyaltam, hogy végzéssel vagy ítélettel határoz ( tárgyaláson kívül ) , h a végén ítéletet írtam, mert érdemben elbírálja, és nem utasítja új eljárásra ( akkor ugye végzés lenne ) de amint kijöttem már úgy gondoltam h végzést végzéssel hagy helyben...

szerintetek?

drzd # 2009.10.21. 05:41

Kedves VMVM!

Én a végzés párti lennék, de megmondom őszintén nem vagyok benne magam sem bizots.
Mikor mész szóbelire? Megírnád hogy mi volt?
Én jövő héten megyek és jól jönnének az infok!

Sok sikert!!!

kondidori # 2009.10.21. 08:08

Kedves VMVM!

Végzést végzéssel, ítéletet ítélettel kell helyben hagyni.

De kíváncsi vagyok a megoldásra, majd írd meg.